QUOTE(MantasR @ 2009 08 10, 08:44)
Antras sluoksnis hidroizoliacijos saugo ne tik nuo betono įsmukimo, bet ir nuo putų polisterolio drėgmės įsigėrimo. Polisterolis įgeria drėgmės du kartus daugiau ne pats sveria, dėl to jį ir turime apsaugoti, nuo išorės poveikio. Šiuo atveju, jūsų dedamas 10 cm sluoksnis atstos 5 cm, nes drėgmė iš jo taip lengvai nebepašalinama.
Šalto vandentiekio vamzdį nuo rasojimo apsaugojimo irgi patartina dėti į šarvą (tubeksą).
Šalto vandentiekio vamzdį nuo rasojimo apsaugojimo irgi patartina dėti į šarvą (tubeksą).
Mums irgi aktualu, nes reikės šildomas grindis ant grunto daryti.
Kiek skaičiau rekomendacijas ir teiravausi darančių, tai plėvelę siūlo dėti įvairiai. Vieni siūlo plėvelę ant grunto, kad nebūtų grunto drėgmės kilimo - čia kapiliariniai reiškiniai, nes, jei yra normalus slėginis spaudimas, tokia technologija iš viso netinka, reikia juodgrindžių ir labai geros izoliacijos. Kiti sako, kad šiltinant putplasčiu, jis nebijo kontakto su gruntu, todėl plėvelę geriau dėti ant putplasčio - tada betonavimo metu išvengs kontakto su betonu ir betono patekimo į plyšius. Tačiau tose rekomendacijose, kur siūlo dėti ant grunto, kaip tik aiškina, kad virš putplasčio neturi būti ištisinės garo izoliacijos. Nes taip padarius, trukdoma pasišalinti drėgmei iš putplasčio sluoksnio, jeigu ji ten kaip nors patenka.
Kol kas planuojam daryti taip pat, kaip rakatanga: plėvelė, polisterolas, armavimo tinklas ir prie jo pritvirtinti šildymo sistemos vamzdeliai, betonas. O kad betonas nepatektų į tarpus, juos tiesiog pridengti kuo nors. Kaip jūs rašote, betonuojant polisterolis sugers drėgmę. Bet mano supratimu, veliau, džiūvant betonui, ta drėgmė iš polisterolio per tą patį betoną išgaruos atgal į patalpą. O jūs teigiate, kad ta drėgmė iš polisterolio nepasišalina. Kodėl? Juk garas pagal visus dėsnius kyla į viršų, ir jeigu nėra garą izoliuojančių paviršių, turėtų pasišalinti.
Darbai nusimato po kokio mėnesio, tai vis sprendžiam ir neapsisprendžiam, kaip čia teisingai padaryti.