Įkraunama...
Įkraunama...

Skraistės ir skaros

QUOTE(Ristina @ 2008 10 24, 14:40)

Jei mezgant is vienos juosteles(2-ju matkuciu) tada "garbaninis" salikas isena apie 1m.
O man gavosi - 2m.

Ristina, va sito nelabai supratau smile.gif ..tai metriniam salikeliui reikia 2 matkeliu, tai jei geresniu siulu ~30 lt kainuos vienam salikeliui ,taip?
Nes man tas akrilanas simtaprocentinis nelabai imponuoja ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ristina @ 2008 10 24, 13:24)
[As pries metus mezgiau va toki salikeli. Gavosi kokiu 2 m ilgio ir 20cm plocio.
Bet mezgiau ne is paciu juosteliu, kaip rekomenduojama, bet pirma nusimezgiau ripsu norimo ilgio salikeli, o paskui prie jio prineriau tas "garbanas".
Man taip gavosi ekonomiskiau. Nes jei is vienos tos virveles, tai salikelis nebuna toks stabilus, ir susinaudoja daug daugiau 'garbanu' bigsmile.gif  ax.gif

Va dėl to tampymosi kažkaip ir nepradedu to šaliko, nors siūlus turiu...
Gal galėtum pakonsultuot?
Jei tarkim megzčiau taip:
1 eilė surenku akis ant juostelės,
2 eilė gerom akim kitu siūlu,
3 eilė gerom akim kt siūlu
4 eilė iš juostelės
5-6 kt siūlu,
7 vėl juostelė
Kaip manai, ar gerai būtų? Nemezgus aš dar tokio, tai visokius variantus dėlioju...
Ir tam pagrindui kokį siūlą imt? Storą? Ploną? Spalvos tikriausiai tokios kaip juostelės kraštas, kurį "badysiu"? Kas kiek cm badyt?
O kaip pridėjimą naujo matkelio? Gale eilės ar vidyry nesimatys?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo batareika: 24 spalio 2008 - 14:09
QUOTE(batareika @ 2008 10 24, 12:26)
Pamenat?

Kažkurią čia dieną varčiau knygas, žurnalus ir užkliuvo. Buvo tik aprašymas. Ir va ką man pavyko išmegzti
user posted image
Jei kam bus įdomu, aprašymą parašysiu, nepamenu tikrai kur radau, bet kaip mezgiau tai tikrai atsimenu. Tik kai storas siūlas ne taip gražiai atrodo, bet raštas tai tikrai BEVEIK TOKS PATS. Nes vis tik įtariu, kad būtent šitas vąšeliu nertas.

Na aš šį raštą jau išbandžiau ir nunėriau savo mažajai pupai šalikėlį,tik čia gal truputį storoki siūlai iš plonesnių manau būtų gražiau,bet kaip bandyminis irgi susinešios user posted image user posted image
Atsakyti
Na, as todel ir dariausi salikeli ant pagrindo, nes akrilono juosteles, mano manymu, mazai sildo blush2.gif
Tai, taip. Jei 2 matkuciai(natur produkt)=30lt.

O as mezgiau pagrina = 8lt(pusvilne, kad maziau kastu) +12lt.(100%akrilo)"garbanos = 20lt.

user posted image
batareika, radau kazka panasaus g.gif
Atsakyti
QUOTE(batareika @ 2008 10 24, 15:08)
Va dėl to tampymosi kažkaip ir nepradedu to šaliko, nors siūlus turiu...
Gal galėtum pakonsultuot?
Jei tarkim megzčiau taip:
1 eilė surenku akis ant juostelės,
2 eilė gerom akim kitu siūlu,
3 eilė gerom akim kt siūlu
4 eilė iš juostelės
5-6 kt siūlu,
7 vėl juostelė
Kaip manai, ar gerai būtų? Nemezgus aš dar tokio, tai visokius variantus dėlioju...
Ir tam pagrindui kokį siūlą imt? Storą? Ploną? Spalvos tikriausiai tokios kaip juostelės kraštas, kurį "badysiu"? Kas kiek cm badyt?
O kaip pridėjimą naujo matkelio? Gale eilės ar vidyry nesimatys?

user posted image
Aš mezgiau kaip aprašėt, bet juostelę kabinau kartu su pagrindo siūlu į kiekvieną akį. Pagrindui ėmiau angoros, nes tada toks siūlas po ranka pasitaikė biggrin.gif . Juostelių galus susiuvau, todėl net nesimato tarp bangelių, kad ten yra du matkučiai, o ne vientisa juostelė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo morta-sigita: 24 spalio 2008 - 15:46
QUOTE(batareika @ 2008 10 24, 12:26)
Pamenat?

Kažkurią čia dieną varčiau knygas, žurnalus ir užkliuvo. Buvo tik aprašymas. Ir va ką man pavyko išmegzti
user posted image
Jei kam bus įdomu, aprašymą parašysiu, nepamenu tikrai kur radau, bet kaip mezgiau tai tikrai atsimenu. Tik kai storas siūlas ne taip gražiai atrodo, bet raštas tai tikrai BEVEIK TOKS PATS. Nes vis tik įtariu, kad būtent šitas vąšeliu nertas.


Kaip gražiai tas raštas atrodo! Kažin ar tiktų iš plonų moherinių siūliukų megzt? g.gif Ir aš norėčiau to rašto
Atsakyti
na dabar mano odisejos savam kaime beieskant situ garbaniu siulu doh.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Is keliu esamu parduotuviu radau vienintele, kurioj turejo Volan juosteliu http://www.yarnart.i...t...OLANT&kat=2 Ju kaina 14 Lt g.gif pardaveja turejo pamegzta pavyzdeli, bet man jis nepanasus i jusiskius rozius, kazkoks blynas g.gif . Bande rodyt kaip ten ka kabint, bet man vistiek tamsus miskas doh.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ristina @ 2008 10 24, 15:42)
batareika, radau kazka panasaus  g.gif

Aha, atrodo... Jei iki pirmadienio nepersigalvosiu, tai šitaip ir darysiu... Nebus kada pagrindui siūlo ieškot tinkamo.

QUOTE(morta-sigita @ 2008 10 24, 16:41)
Aš mezgiau kaip aprašėt, bet juostelę kabinau kartu su pagrindo siūlu į kiekvieną akį. Pagrindui ėmiau angoros, nes tada toks siūlas po ranka pasitaikė  biggrin.gif . Juostelių galus susiuvau, todėl net nesimato tarp bangelių, kad ten yra du matkučiai, o ne vientisa juostelė.

Tiksliai doh.gif Taigi susiūt reikia thumbup.gif Ot žiopla....
O ne per plonas angora? O kiek akių dėjai ir kas kiek cm tą juostelę?

QUOTE(Raganiuška5 @ 2008 10 24, 17:26)
Kaip gražiai tas raštas atrodo! Kažin ar tiktų iš plonų moherinių siūliukų megzt?  g.gif  Ir aš norėčiau to rašto

Manau, kad iš tokio gražiausiai ir atrodytų.

Aprašinėju raštą. Akių skaičius turi dalintis iš 5 + 2 kraštinės
Raštas pradedamas išvirkščiojoj pusėj.
1 eilė pirma akis nukieliama *kišam virbalą kaip mezgant išvirkščią akį, ant virbalo apsukam siūlą 5 kartus (5 užmetimai), virbalą su visais užmetimais ištraukiam, t.y. išmezgam akį.* kartojam tarp ** su kiekviena akimi. išmezgam paskutinę akį gerąja.
2 eilė pirma akis nukeliama *ant dešinio virbalo nuleidžiam 5 akių užmetimus, gaunasi 5 diiiiiiiiidelės akys, jas grąžinam ant kairiojo virbalo, suimam visas kartu į vieną ir išmezgam iš jos 5 akis kaip gerąsias.* paskutinę akį išmezgam gerąja.
Kartojam nuo 1 eilės.
Raštas analogiškas tam populiariajam 5 iš 5 tik kad tos pradinės akys padaromos labai didelės.

Nagi žinokit, pasirodo, megzt lengviau nei aprašyt.....

QUOTE(Lusasita @ 2008 10 24, 17:43)
Ju kaina 14 Lt  g.gif  pardaveja turejo pamegzta pavyzdeli, bet man jis nepanasus i jusiskius rozius, kazkoks blynas  g.gif .  Bande rodyt kaip ten ka kabint, bet man vistiek tamsus miskas  doh.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

Oi... tai gal ten tie su vilna, kad tokia kaina? Jei ne tai žiauru....
Aš pirmadienį planuoju pradėt. Jau įsivaizduoju kaip ten ką daryt lotuliukas.gif
Atsakyti
Ačiū Batareika 4u.gif , bandysiu
Atsakyti
Zinok Lusasita kol as ju 'gyvai' nemacius, tai ir man tamsus miskas doh.gif
Bet labai jie mane suintrigavo, reik ir man sau susiveikt, gal bendrom pastangom, su merginu pagalba 4u.gif ir mums 'daeis' smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jgjgjgjg @ 2008 10 24, 14:29)
parašyk kaip mezgiai labai gražiai atrodo, kaip tik noriu šalį megzti labai tiktų.
Ačiū



Turiu tokiu pavyzdeliu sio rasto ,manau turetu tikti ax.gif
user posted image

Merginos aciu uz garbanotu salikeliu ideja 4u.gif Dabar bent jau aisku kaip tie siulai atrodo,reiks paieskoti mirksiukas.gif
Atsakyti
Dėjau 25 akis ir juostelę prikabinau kas 3 cm, bet dabar dėčiau gal kokias 40 akių, kad būtų platesnis ir juostelę kabinčiau kas 2 cm arba 5 eiles. Ištįso brudas labai ir susiaurėjo rolleyes.gif . Būčau dėjus daugiau akių, dabar būtų ne tos siauras ax.gif .
Atsakyti