QUOTE(mintas @ 2017 04 27, 23:16)
Taip, jei dar ir šildoma bus, ortakių dydis padidėja, bet tikrai ne visur dėl to reikės lubas sužeminti. Nebūtina tiesti vieną didelį ortakį, gali į kambarį ateiti ne vienas didelis ortakis, bet keli mažesni.
Triukšmo dydis priklauso nuo ortakių pralaidumo ir nuo įrangos triukšmavimo, tai gali būti sprendžiama didinant ortakių diametrą, statant triukšmo slopintuvus, parenkant tyliau dirbančią šildymo įrangą. Dar vienas dalykas, čia būtų reikalingas inverterinis šilumos siurblys, kuris ne "kai įsijungia", o dirbtų nuolatos, mažais apsisukimais.
Nifiga aš nejaučiu, kada mano grindys šildo, nors patalpose ir šilta būna. Praėjo tie laikai, kai grindys būdavo šiltos, dar Vilienė prieš kokį penkmetį apie tai kalbėjo. Keista kad pas tamstą jaučiasi
asmeniskai man ortakiu diametras pusiau nebaisus. Mansardoje virs gegnes risanciu stygu desiu GKP, atsikirs trikampis kur galiu pravesti kad ir pusmetrio ortaki. Tai su mansarda bedu nematau. Pirmas aukstas labiau problematinis, kadangi norime matomu siju, o ortakiai butu skersai ju. Jei vel neprajuokinsiu forumieciu, matau iseiti pravesti ortaki po grindimis, po siltinimo sluoksniu, gerai aosiltinus. Kadangi laiptai bus 3 krypciu su dviem aikstelemis, galiu po viena ju padaryti difuzoriu, pvz plokscia, su oro nukreipimu reikiama kryptimi. Dar svarstau galimybe ploksvius ortakius pravesti mansardos gindu , sakysime, pastorintame siloporo smugio garso slopinimo putplastyje. Abu budai turi savu problemu, bet po zeme galeciau pravesti bet kokio diametro ortaki.
Bet yra vienas didelis recirkuliacijos bet: kur paimti ora recirkuliacijai? Pvz pas mane. Svarus oras paduodamas i patalpas ir grizta i rekuperatoriu per spec angas duryse, sienose ir t.t. per abu WC i technine patalpa. Jei cia paimu ora recirkuliacijai, jis nesvarus. Jei imu kitur, papildomi ortakiai, papildomos skyles ir groteles patalpose, srautu balansavimo sudetingumas.
Del grindinio sildymo aciu. Visada galvojau, kad mane nuo sildomu grindu gali atkratyti tik instaliavimo kaina. Dabar pasakete daugiau argumentu
Papildyta:
QUOTE(TomasJonas @ 2017 04 28, 16:38)
Papildyta:
Tokios sistemos rimtai nesvarsčiau, nesigilinau, bet trūkumų šios sistemos matau, didesnį garsą kambariuose ir kvapų maišymasį visame name.
Kadangi oro ištraukimas recirkuliacijai daromas tai ant ištraukimo difuzorių reikia oro filtrų dulkėms sulaikyti ir nuolat juos keisti, bent jau USA taip daro. Ortakiuose vis tiek kažkiek dulkių nusėda, bakterijos dauginasi ir gauname nešviežią, nemalonų orą, dar išskiriamos baldų ir dažų įvairios LOJ , formaldehidai kurie nepasišalina vieno judėjimo recirkuliacijos ratu cikle, o nuolat sugrįžta (dalis).
Taip pat garsas tikrai bus didesnis nei tik vėdinant rekuperatorium, oro kiekiai didesni, šis vidinis šildymo blokas taip pat skleis garsus vykstant išorinio bloko atitirpinimams, papildomas ventiliatorius prie bloko recirkuliacijai, papildoma vibracija ortakiams. Vien su rekuperatorium pas kaikuriuos girdisi, o garsai sumuojasi (kaip tiksliai skaičiuojasi, formulės nežinau).
Kai kuriais atvejais gal tai ir geras sprendimas, jei išplanavimas nedėkingas.
Manau gerai apšiltintame name šiluma ir taip per konstrukcijas gerai pasiskirstytu nuo Split sistemos vienoj patalpoje, jei pertvarų šilumos varža minimali t.y. apšiltinimų vidinėse pertvarose geriau nedėti. Kartu šiluma pati susireguliuotu, nes jei statyti svetainėje, ten būtu šilčiau, o miegamuosiuose dėl atitvarų truputį vėsiau, kartu išvengiant didesnio triukšmo miegamuosiuose ir viso namo kvapų mišinio.
pirma parasiau, po to paskaiciau tavo nuomone. Del recirkuliacijos oro kokybes nuomones sutapo
Papildyta:
QUOTE(TomasJonas @ 2017 04 28, 10:50)
Orinio šildymo būdai su šilumos siurbliu pagrinde yra 2:
Tai per ortakius, su gremėzdiška ortakių sistema, būtinai gerai suprojektuota, sunkiau aptarnaujama, prižiūrima, brangi. Ji labiausiai naudojama USA , tai ir sprendimų šios sistemos geriausia ten ieškoti.
Kitas variantas Split sistemos, taip vadinamas šildymasis kondicionieriumi, dažniausiai naudojamas būdas pasaulyje, dėl vėsinimo ir savo nedidelės įrangos kainos, labiausiai tinkama nedideliems galingumams, mažos elektros energijos sanaudos. Japonų gamintojai, lyderiai pasaulyje (patys japonai irgi taip šildosi dažniausiai) , pritaikyta įvairiems regionams, pagal funkcijas. Europoje man atrodo pardavinėjami tik inverteriniai modeliai.
Mes čia forume dažniausiai suplakame šias sistemas, dėl to kaina stipriai išauga ir kaip sistema tampa nebepatraukli. Turiu galvoje, jei statyti po rekuperatoriaus kanalinį šilumokaitį, jis naudingas tik orui dašildyti vietoje elektrinio, o investicija tada neatsiperka. Ir visai jau kitas variantas jei tas kanalinis šilumokaitis veikia kaip pagrindinė šildymo sistema. Kadangi tik ventiliuojamas oras negali pernešti mums reikalingos šilumos kiekio, nors mes ir labai norime
TomaiJonai, jauciasi zinai, ka kalbi. Noriu paklausti. Paskaiciavau busimo namuko sildymo poreiki 2.7 kW prie temperaturu deltos 43. Ar gali parekomenduoti O-O siurbli, ar siurblius, pvz multi split iki 3 kW galingumo, ar du split sakysim 2 kW ir 1 kW galingumo.