QUOTE(diana34 @ 2012 12 18, 19:04)
...o kaip su infraraud. spinduliu plokstemis? renkuosi tarp ju ir kondicionieriaus ..
Ir tas ir tas metodas turi savo privalumų ir trūkumų.
Kai viskas name yra įšalę, spindulinis šildymas atrodo patrauklesnis. Ypač pirmomis akimirkomis. Kambaryje gali būti apie 0, o jums vistiek atrodys kad šiltą. Tiesa, ant ledinės sofos geriau ne mėginti atsisėsti, tačiau stovint - visai malonu. Be to, spindulinis pirma įšildys aplink esančius paviršius, o tik nuo jų pradės šilti oras.
Tačiau, bet kurio atveju nerekomenduojama labai stipriai atšaldyti namo. Tam, kad vėl įšiltų sienos, šildytuvams teks kelias dienas dirbti be sustojimo. Sunaudosite milžinišką elektros kiekį. Jei tai atsitinka kartą per metus - nieko baisaus. Bet, jei tai pasikartoja bent porą kartų per mėn. - reikia skaičiuoti. Gal labiau apsimoka naudoti šilumos šiurblį, kuris sugeba pagaminti tokį pat šilumos kiekį, sunaudojant 4 kartus mažiau elektros. Už tą pačią kaina prieš jums atvykstant jis galėtu šildyti patalpas ne vieną, o - net 4 (!) dienas. Taip pat - ne daug kainotų jei kondicionierius nuolat palaikytu gerokai aukštesnę temperatūrą.
Nepamirškite, kad vasarą su spinduliniu šildymu patalpų atvėsinti nesugebėsite.
FUJI ELECTRIC iki -25 C - skirtas šiaurės šalims. Lietuvai, to labiau - prie jūros, per akis užtektų trigubai pigesnio kondicionieriaus. Ypač - jei naudosite tik retkarčiais.
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2012 12 19, 17:56)
ka cia dantis rodai, as netik pasidomejau, bet realiai naudoju iki -20C lauko temperaturu, o ne teoriniais pamastymais taskausi...
O kai realiai naudoji, tikriausia mautoji galią pirštų? Ar delnu?
Jei atverstum kokio konkrečio modelio grafiką, nesunkiai įsitikintum, kad galia krenta ~2 kartus.