QUOTE(Velniuke @ 2012 02 19, 17:11)
už sausįio mėnesį, kai spaudė šaltis mano 64 kvadratų butas - 1575 kilovatų elektros bendrai. (kaina gavosi 0,37 cnt), tai apie 250 kw mesti bendrom sąnaudom. gaunasi 490 lt - į tai įeina karšto vandens ruošimas(150l boileris).
...
mūsų kaimynai už gruodį (sausio dar nežinau) mokėjo 600 lt
Dar vienas įrodimas, kad centriniai tinklai dirba taip "gerai", kad gaunasi kad pigiau šildytis net elektriniais šildytuvais!!!
Nors pvz. "Vilniaus energija" skelbia, kad pas jos šilumos kainą yra 26.8 ct, tačiau kai pridedu laiptinių šildymą (nors jos realiai nėra šildomos), gyvatuko mokestį, mokestį už sistemų priežiūra ir PVM - gaunu
53ct už kW*h.
Maža to - paskutiniai įvykiai Vilniuje parodė, kad tiekėjui nėra problemos pažaisti su sistemos reguliavimais ir dirbtinai padidinti šilumos išeikvojimą. O ką? Vis vien už viską moka vartotojas (net už senas Vilniaus energijos skolas)!
Dar daugiau - nekelia pasibjaurėjimo ir toks būdas kaip - be ypatingų gudrybių, savo naudai klastoti daviklių parodimus. Gal pas tos, kas už šildymą moka šimtus litų tokie klastojimai ne taip pastebimi, o man pasiskundė vienas žmogus ir papasakojo tokią istoriją:
Jis gyvena šiltame bute, naujame daugiaaukštyje. Plotas - viso labo 52m2. Už šildymą niekad ne mokėjo daugiau kaip 100 Lt. Pernai už lapkritį mokėjo ~50Lt. (Tiesa, tuomet jie gyveno 4-se, o šiais metais žmona su vaikais buvo išvažiavę). Šiemet lapkritis pasitaikė gerokai šiltesnis, tačiau sąskaitą už šildymą sudarė 202 Lt. Manote jis iš tikro sunaudojo 4 kartus daugiau šilumos?
Vat ir išeina, kad gaunasi ne centralizuotas šildymas o centralizuotas plėšikavimas.
Gal naudotis elektriniais radiatoriais yra be galo brangu, tačiau kai centralizuotas šilumos tiekėjas daro ką nori - išeina dar brangiau.
Tiesa, tose namuose kur gyventojai susikūrė bendriją ir specialistus šilumos ūkiui valdyti pasamdė patys - ten šiemet išlaidos šildymui neišaugo. Taip pat - bendri namo nuostoliai sudaro gerokai mažesnę dalį.
Ne agituoju visus pereiti prie "vėjalių" ir tepalinių radiatorių (nors puikiai suprantu žmonių norą bet kurio atveju atsijungti nuo centrinio šildymo). Gal geriau pagalvoti apie šilumos siurblį oras-oras? Sprendžiant iš tuo kiek pastaruoju metu tenka atsakinėti į klausimą: ar galimą bute įrengti orinį šildymą? - šia idėja darosi vis populiaresnė.