QUOTE(Ivatikirik @ 2016 09 29, 09:10)
Be komentarų
Patikslinu, kad forumo dalyviams neliktu neaiškumų:
Joks specialiai tam nepritaikytas No Frost šaldiklis ar šaldytuvas normaliai nedirbs esant minusinei aplinkos temperatūrai.
Jei No Frost šaldiklį laikysite įjungta esant minusinei aplinkos temperatūrai gali nustoti veikti, ar sugesti elektronika. Jei elektronika nesuges, tai anksčiau, ar vėliau nustos veikti ar suges visa šaldytuvo šaldymo sistema, nes esant minusinei aplinkos temperatūrai ji negalės atsitirpinti. Atsitirpinimo junkcija automatiškai įsijungia pvz. atidirbus šaldiklio kompresoriui 12 val.
Specialiai pritaikyti BEKO šaldikliai oficialiai parduodami tiktai Anglijoje ir matomai jų automatinio atitirpinimo funkcija esant minusinei aplinkos temperatūrai tiesiog išsijungia ir vėl įsijungia tik atšilus aplinkos orui. Atitinkamai jų šaldymo sistema pritaikyta dirbti be atitirpinimo ilgą laiką.
Šaldiklis su mechaniniu valdymu ir rankiniu atitirpinimu (Ne No Frost ar Frost Free) yra pritaikytas dirbti ilgą laiką be atitirpinimo ir kuo puikiausiai sugeba dirbti esant minusinei aplinkos temperatūrai. Kiek laiko ar metų/žiemų jis dirs tokiomis sąlygomis priklauso nuo to, kiek kokybiškai jis yra pagamintas.
Daugybė žmonių internete rašo, kad laiko įjungtus šaldiklius su mechaniniu valdymu ir rankiniu atitirpinimu žiemos metu įstiklintuose balkonuose ir jie nesugenda.
Esant minusinei aplinkos temperatūrai jie įsijungia rečiau, o aplinkos temperatūrai nukritus iki -18 ar -24 nebesijungia visai. Nes aplinkos temperatūra susilygina su šaldiklio vidaus temperatūra.
Gamintojai ir jų atstovai jokiu būdu nerekomenduoja statyti šaldiklio balkonuose, nes tikimybė šaldikliui sugesti smarkiai išauga. Balkone vasarą gali būti karšta, kaip šiltnamyje, o žiemą atitinkamai šalta, kaip lauke ir šaldiklio kompresorius gauna daug didesnį krūvį.
Šaldiklis tokiomis sąlygomis dirba neefektyviai, o temperatūra jo viduje gali smarkiai svyruoti.