Įkraunama...
Įkraunama...

Help! Siuvinejimo pradžiamokslis

Mergikes, o kaip vadinasi tas juodas siuvinejimas, cia gal naujesnis budas koks, nelabai iprastas? Atrodo, ir lietuviskas zurnaliukas buvo isleistas rankdarbiu nuo A iki Z ten buvo aprasyta - prase manes pasidometi, bet nelabai zinau, kur ieskoti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Mo(ni)ka @ 2010 01 28, 12:31)
Instrukcija, kaip siuvinėti, bet man nelabai aišku  unsure.gif  Ar čia siuvinėjimas kryželiu? blush2.gif



Ne, ne kryželis. Kryželis ir atrodo kaip kryželis. Rašo, kad Continental stitch skirtas siuvinėti smulkioms detalėms, o kitas pav. Basketweave stitch - fonui ir kitiems dideliems vienos spalvos plotams.
Atsakyti
Ruosiuosi siuvineti siuos visciukus, bet yra daug langeliu kurie yra nuspalvinti per puse, tai kaip juos issiuvineti? nedaryti pilno kryziuko (x) o tik puse jo (/) (\) ? ir cia konturai ryskesniu siulu apsiuvineti tai kaip su jais? Ir kokio storumo siula imti konturams, gal nebe tris gijas o dvi? Labai laukiu patarimu 4u.gif

user posted image
Atsakyti
Vaje, inieks nepataria jau visą savaitę 4u.gif
Tai aš pabandysiu... blush2.gif
Pirmiausia svarbu pasirinkti siuvinėjimo medžiagą, kad gautum tenkinantį rezultatą. Kaip pradedančiajai patarčiau siuvinėti ant kanvos, kitaip vadinamos Aida. Ji būna skirtingų numeriukų - kuo numeriukas didedsnis skaičius, tuo medžiagytė bus smulkesnė. Skonio reikalas, bet siūlyčiau rinktis 16 aidą šiems ančiukams. Baltą, manau 4u.gif Tada aiškiai matysis, spalvos išryškės. Bet aida, aišku, būna įvairių spalvū.
Antriausia, dažniausiai ant 16 - 18 aidos teko matyt siuvinėjant DVIEM siūliuko gijom. Dvi gijos - tai reiškia, kad, atsikirpus siūlą, kuris yra iš ŠEŠIŲ gijų, reikia atskirti dvi - du plonus siūliukus, ir su jais siuvinėt. Na, su trim irgi galima, ypač jei aida stambesnė; bet man atrodo, kad dviejų gijų kryžiukai lygiau gula ir yra ne tokie iškilūs, siuvinukas bus lyg lengvesnis. (visa tai aiškinu, nes jau ne kartą teko girdėt, kad merginos ima ir "pavaro" visom šešiom rolleyes.gif )
Trečiausia, biggrin.gif atbuliniam dygsneliui (angliškai back stitch), kuriuo, kaip sakai, "apsiūti kontūrai" paprastai imama VIENA gija.
Na, ir pusiniai kryželiai... Geriau pirmiems siuvinukams rinktis tokias schemutes, kur jų nėra 4u.gif Nes reikia kiek įgusti, kad tas pusinukas gražiai pavyktų, mat paprastai reikia ne šiaip į nurodytą pusę pusę pasvirusio kryžiuko išsiūt, bet dar ir iš to kryžiuko centro išsiūt "ketvirtinį" dygsniuką į reikiamą kampą. Pamenu, man iš pradžių tai buvo keblu ax.gif
Nieko "ančiukiško" pas save neradau, bet įkelsiu pavasarinių - velykinių paveiksliukų pavyzduką - jie yra siuvinėjami tik pilnuoju kryžiuku... Štai
user posted image
Gali atrodyt per daug paprasti, gerai - štai dar vienas paveiksliukas, kur nėra pusinių kryžiukų, o pats jis visai žavus (tiesa? blush2.gif )
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 21 vasario 2010 - 17:59
Sveikos,

jau senai kirba mintis ismokti siuvinet, visu pirma reikia to ismokti blush2.gif , bet man labai idomu kokiu budu reikia siuvineti pvz. ant plono megztinuko, trikotazines bliuskyte, tiesiog, kad atsibodusi daikta kazkiek atsviezin.
Kaip supratau kryzeliu variantas netiks, nes juo siuvinejama tik ant paprastos medziagos g.gif
Atsakyti
Yra tirpstanti arba išpešiojama kanva, kuri pašalinama baigus siuvinėti. Ant bliuzelių kryželį tikrai įmanoma pritaikyti (pati ruošiuosi papuošti vieną savo trikotažinę palaidinę). Megztukams atnaujinti mano manymu geriau vąšelis, bet reikia atsižvelgti į konkretų megztuką - storis, raštas ir pan. Mačiau kažkur internete kaip vąšeliu išsiuvinėjamas piešinukas ant megztuko ant kiekvienos mezginio kilpelės užneriant naujo paveiksliuko kilpelę vąšeliu. Tam 100proc. galima pritaikyti kryželių schemas.
Siūlau nusipirkti patį smulkiausią rinkinuką kokį tik rasi (su maloniu širdžiai paveiksliuku žinoma smile.gif ) ir išmėginti, kas tai per daiktas siuvinėjimas kryželiu. Rinkinuką siūlau todėl, kad jis turi siuvinėjimo schemą, medžiagytę, siūlus ir kokybišką siuvinėjimo adatą - kad nereikėtų sukti galvos pačiai kas kaip ir iš kur. Vėliau, jei "užkibsi" biggrin.gif tavęs laukia platus pasirinkimas visokiausių siuvinėjimo schemų pačių įvairiausių dizainų ir sudėtingumo, iš kurių tikrai įmanoma kai ką priderinti drabužiams atnaujinti.
Atsakyti
Mergaites, kuo skiriasi kanva Aida, nuo Aidos zweigard drobe? Esu pirkus aida tokia iskrakmolyta, cia kazi kanva ar drobe? Noriu uzsisakyti internetu ir susigluminau.
Atsakyti
QUOTE(nefertite2007 @ 2010 03 28, 08:05)
Mergaites, kuo skiriasi kanva Aida, nuo Aidos zweigard drobe? Esu pirkus aida tokia iskrakmolyta, cia kazi kanva ar drobe? Noriu uzsisakyti internetu ir susigluminau.

Aida taip suausta, kad matosi skylutės, kur smeigti adatą. Drobė bus lygus audinys ir minkštesnis, nei iškrakmolinta Aida.
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2010 03 28, 12:44)
Aida taip suausta, kad matosi skylutės, kur smeigti adatą. Drobė bus lygus audinys ir minkštesnis, nei iškrakmolinta Aida.

Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nefertite2007 @ 2010 03 28, 11:05)
Mergaites, kuo skiriasi kanva Aida, nuo Aidos zweigard drobe? Esu pirkus aida tokia iskrakmolyta, cia kazi kanva ar drobe? Noriu uzsisakyti internetu ir susigluminau.


QUOTE(Donalita @ 2010 03 28, 12:44)
Aida taip suausta, kad matosi skylutės, kur smeigti adatą. Drobė bus lygus audinys ir minkštesnis, nei iškrakmolinta Aida.



neklaidink merginos - dėl skylučių jos visiškai nesiskiria. o ir nemanau, kad minkštesnės yra. Tai ta pati Aida, tik firminės (DMC, Zweigard) yra kokybiškos ir vadinamos drobėmis.
Palyginimas
Kanva Aida http://www.kasiulai....x45-p-4330.html
Zweigard drobė Aida http://www.kasiulai....alta-p-306.html
Atsakyti
Vat as ir sakau, internetinej parduotuvej man atrodo jos visiskai vienodos, o kaina skiriasi labai. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nimukas @ 2010 03 28, 11:20)
neklaidink merginos - dėl skylučių jos visiškai nesiskiria. o ir nemanau, kad minkštesnės yra. Tai ta pati Aida, tik firminės (DMC, Zweigard) yra kokybiškos ir vadinamos drobėmis.
Palyginimas
Kanva Aida http://www.kasiulai....x45-p-4330.html
Zweigard drobė Aida http://www.kasiulai....alta-p-306.html


Atsiprašau blush2.gif Pagalvojau, kad drobė yra lygus audinys kaip linas ar evas.
Atsakyti