Įkraunama...
Įkraunama...

Pasidaryk pati...kvepalus!

Gavau "red amber" dervos siuntinuką - taip sutapo, kad Amber EA vakar kvėpinau muilą. Visi namai ir šiandien dar tuo pačiu kvapu kvepia..Dervos labai labai panašus kvapas į šitą, greičiausiai to paties augalo ir yra
http://silkyscents.com/amber.htm#Top
Dabar tirpinsiu dervą ir lauksiu, kas gausis...
Painiava su amber kvapu parfumerijoje - gali būti vieno augalo, gali būti mišinys. Kiekvienas parfumeris gali susikurti savo amber akordą, ar net kelis... Nėra vienos formulės kaip H2O biggrin.gif
Dar keli žodžiai apie labdanus - iš AZ tirpus spirite. Bandysiu ir aliejuje tirpint, tik nežinau kaip pavyks. KN labdano absoliutai - tokie lyg aliejiniai, todėl ir kvapas kiek kitoks, su gyvuline, lajaus nata ( turbūt žinot, kad anksčiau labdaną išgaudavo, kaitindami vandenyje nukirptą po labdanais(cistais, gauruotaisiais švitrūnais) gulėjusių ir sakų prisigėrusių avių vilną.
smile.gif
Gaya, paskaičiau straipsniukus nuorodose. Su visa pagarba Marmozelei, manau ji ir pati jau tas savo klaidas žino, kvepalų klasikinė piramidė - bazė, širdis, ir viršutinė nata. Dažniausiai bazės būna daugiausia, viršutinės mažiausia. Bet čia irgi nėra jokių griežtų normų, gali būti atvirkščiai, kai viršutinės natos daugiausia, gali būti daugiausia širdies, ar visų lygiom dalim - pagal norą, situaciją, savo kūrinio tikslą. 4u.gif

Kvapų namų kursai - sakyčiau, verti daug daugiau negu piniginė išraiška. Neišeina pinigais įvertinti to, ką ten gavau. Jei domitės kvapų kūrimu, būtinai nueikit. 4u.gif
Atsakyti
Ir aš jau tirpinu ambrą biggrin.gif (ačiū Evah už nuorodą). Vieną dalį aliejuje, kitą parfum spirite. Per pietus užmerkiau, aliejaus nekaitinau kol kas, matysiu kaip atrodys po keleto savaičių ax.gif
Dabar nekantrauju sulaukti ir išbandyti ambergris bigsmile.gif
Dar įdomu, kokius kvepalus dažniau darote: spiritinius, aliejinius ar kietus? Aš pati visada darau purškiamus spiritinius, todėl įdomi kitokia patirtis, ar pasitepus aliejiniais arba kietais kvepalais nesijaučia riebalo nemalonaus ir kiek tokie kvepalai laikosi lyginant su spiritiniais?
Atsakyti
QUOTE(neringa.jn @ 2012 05 30, 21:31)
Aš pati visada darau purškiamus spiritinius, todėl įdomi kitokia patirtis, ar pasitepus aliejiniais arba kietais kvepalais nesijaučia riebalo nemalonaus ir kiek tokie kvepalai laikosi lyginant su spiritiniais?


Baik tu - jokio riebalo nesijaučia - juk vieną du lašelius tepiesi aliejinių, o vaškinių irgi lengvai pabrauki.

Man patinka aliejiniai, nes jie neturi šleifo, t.y. kvepi tik sau ir artimiausiam žmogui, o ne visam biurui ar net paplūdimiui /italai tiek vyrai, tiek moterys mėgsta apsipilti sintetiniais kvepalais, tai "duoda iš tolo doh.gif /

Aliejinių kvepalų kvapas laikosi nuo 2 iki 6 valandų, (citrusai ir kiti lengvi aromatai išgaruoja greičiau, “sunkesni”, medžio aromatai laikosi ilgiau). Aš nešiojuosi buteliuką ir, kai norisi, vėl brūkšteliu odą ar plaukus smile.gif Arba tiesiog aromaterapiškai pauostau.

4u.gif

AGNĖ/RAMUTĖ, ačiū užu komentarą - aš kol kas su teorija pažindinuosi, uoslę mankštinu, tai tik pritariančiai galva palinksėsiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaya: 03 birželio 2012 - 01:21
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 17, 12:56)
biggrin.gif  Evah, nenoriu ginčytis, tik ambra,* tikra ambra, visgi gyvulinės kilmės. Tas gyvuliukas didelis ir be kojų, po sausumą nebėgioja, bet kašalotai žinduoliai, ginčijamasi, kas ten plaukioja vandenynuose - sperma ar žarnyno išskyros. Va iš tų suakmenėjusių daiktų ir gaminama tikra ambra.
 
** AMBROS tinktūra nekvepės taip saldžiai kaip AMBER, smirdės daugiau ar mažiau, ji kvepaluose pražysta, o ant bloteriuko, sako, reikia uostyt kitą dieną. Bet neturiu - nežinau. 4u.gif
http://www.fragranti...s/Amber-54.html


* drinks_cheers.gif

** Kad smirdės tai tikrai biggrin.gif Testavau "jauną" ambregris. Pradžia - kanalizacija, ne tas žodis. Laukiau ilgiau - tada prasikvėpus padvelkė statybinėmis medžiagomis: plytos, gal net cementas, šlapios kalkės, na nežinau, bet kvapas ne iš maloniųjų. Taigi TIKROJI ambra (ne sintetinė, sudaryta iš molekulių, tarp kurių pvz. ambroxan arba kelių kitų natų) tikrai nėra tokia, kokią mes įsivaizduojame skaitydamos kvepalų natas.
Esu labai dėkinga už galimybę susipažinti akis į akį su ambregris (ambra), bet po testavimo lieku cheminės a la ambros mylėtoja laugh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvyte26: 31 liepos 2012 - 21:06
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 07 31, 22:04)
drinks_cheers.gif

** Kad smirdės tai tikrai  biggrin.gif Testavau "jauną" ambregris. Pradžia - kanalizacija, ne tas žodis. Laukiau ilgiau - tada prasikvėpus padvelkė statybinėmis medžiagomis: plytos, gal net cementas, šlapios kalkės, na nežinau, bet kvapas ne iš maloniųjų. Taigi TIKROJI ambra (ne sintetinė, sudaryta iš molekulių, tarp kurių pvz. ambroxan arba kelių kitų natų) tikrai nėra tokia, kokią mes įsivaizduojame skaitydamos kvepalų natas.
Esu labai dėkinga už galimybę susipažinti akis į akį su ambregris (ambra), bet po testavimo lieku cheminės a la ambros mylėtoja laugh.gif

Ambergris nėra vienodas, turiu baltą ir pilką. Kol kas jie dar tirpsta nuo gegužės galo, bet retkarčiais vis pauostau - kvapas kinta, bet jo vieno tikrai nesinori uostyti. Tačiau susipynęs su kitais kvapais jis įgauna tarsi naują formą. smile.gif
Atsakyti
Labuka,

Kokia miela temutė smile.gif. Suskaičiau viską vienu ypu smile.gif.
Dabar perėjau ant info, pateiktos KN puslapyje. Taip įdomu, ir TIEK visko naujo [ypač terminų biggrin.gif].
Kažkaip labiausiai užkabino natūralus kvepalų kelias, gimimas - kaip auginami augalai, kaip distiliuojamas / gryninamas / išlaikomas kvapas, kaip jis saugomas, ir t.t. ir t.t.
Kadangi labiausiai mano nosiai kvepia smilkalai ir dervos bei medienos smile.gif, labiausiai susidomėjau jais. Žiūrėsim, kas iš to gausis - jei nenuneš kasdienybės rūpesčiai smile.gif.

Labai smalsiai suskaičiau jūsų diskusijas apie ambras, ir kažkaip žavingai įsivaizduoju, kaip jūs jas tirpinate ir uostote / ragaujate smile.gif. Tiesiog ezoterika smile.gif

ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rastafarinas @ 2012 08 02, 14:57)
Labuka,

Kokia miela temutė smile.gif. Suskaičiau viską vienu ypu smile.gif.
Dabar perėjau ant info, pateiktos KN puslapyje. Taip įdomu, ir TIEK visko naujo [ypač terminų biggrin.gif].
Kažkaip labiausiai užkabino natūralus kvepalų kelias, gimimas - kaip auginami augalai, kaip distiliuojamas / gryninamas / išlaikomas kvapas, kaip jis saugomas, ir t.t. ir t.t.
Kadangi labiausiai mano nosiai kvepia smilkalai ir dervos bei medienos smile.gif, labiausiai susidomėjau jais. Žiūrėsim, kas iš to gausis - jei nenuneš kasdienybės rūpesčiai smile.gif.

Labai smalsiai suskaičiau jūsų diskusijas apie ambras, ir kažkaip žavingai įsivaizduoju, kaip jūs jas tirpinate ir uostote / ragaujate smile.gif. Tiesiog ezoterika smile.gif

  ax.gif

Sveika prisijungusi 4u.gif Taip, čia ir ezoterika ir alchemija biggrin.gif Pradėjusi nebegali sustoti, atrandi tokių, kvapų, kokių anksčiau net nepastebėjai, o kosmetikos prekių parduotuvės, net pacios mylimiausios, ima riesti nosį tongue.gif
Atsakyti
Jau taip nebegalėjau nesumakaluot kvepalų, taip užnižo kažką pamaišyt, pauostyt, kad antrą nakties pradėjau, ketvirtą baigiau... Taip ir pavadinau : "Nuo2iki4". Grynas kvapusis ekstraktas, neatskiestas. Įdomu, kiek jame kvapas keisis. Per kelias valandas gerokai susidraugavo tos dvaselės, ir dabar jau kiek kitoks negu palikau eidama miegoti... Keistas, labai kūniškas, odiškas, jei nepatiks - panaudosiu kaip akordą kituose kvepaluose. biggrin.gif
rastafarinai, dėkui kad temą prikėlei, net šviesiau gyvent tapo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 08 04, 10:19)
Jau taip nebegalėjau nesumakaluot kvepalų, taip užnižo kažką pamaišyt, pauostyt, kad antrą nakties pradėjau, ketvirtą baigiau... Taip ir pavadinau : "Nuo2iki4". Grynas kvapusis ekstraktas, neatskiestas. Įdomu, kiek jame kvapas keisis. Per kelias valandas gerokai susidraugavo tos dvaselės, ir dabar jau kiek kitoks negu palikau eidama miegoti... Keistas, labai kūniškas, odiškas, jei nepatiks - panaudosiu kaip akordą kituose kvepaluose. biggrin.gif
rastafarinai, dėkui kad temą prikėlei, net šviesiau gyvent tapo thumbup.gif

Sveikinimai su nauju kūriniu 4u.gif Pavadinimas man labai patinka thumbup.gif Jei nepaslaptis, iš kiek natų gaminai? blush2.gif
Atsakyti
Nedariau atskirų natų, nieko nedariau rimtai ir taip kaip reikia, kaip tam filme "Kvepalai" - sulašinau viską į vieną paryčiais ir viskas, kaip akordą dariau. Bet aišku jame yra visų trijų gaidų aromatų. Medžiagų apie dvidešimt panaudojau, čia jau su fiksatoriais ir balzamu skiedimui, na ne tame esmė. Penki lašai kuminų prasimušė per viską, kažko mane ant jų paskutiniu metu labai patraukė... Net pati dar nesuprantu, patinka man jie ar ne, pažindinuosi kaip su svetimu kūriniu. Lašindama užsirašinėjau - tik protas tai jau pačiuožęs, sulašinu, paimu kuo rašyt, ir tada galvoju, keli lašai, 6 ar 8, ir neprisimenu... doh.gif Pilnas transas. Dabar labai laukiu parkeliaujant rožinių pelargonijų, turiu joms planų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 08 04, 15:04)
Nedariau atskirų natų, nieko nedariau rimtai ir taip kaip reikia, kaip tam filme "Kvepalai" - sulašinau viską į vieną paryčiais ir viskas, kaip akordą dariau. Bet aišku jame yra visų trijų gaidų aromatų. Medžiagų apie dvidešimt panaudojau, čia jau su fiksatoriais ir balzamu skiedimui, na ne tame esmė. Penki lašai kuminų prasimušė per viską, kažko mane ant jų paskutiniu metu labai patraukė... Net pati dar nesuprantu, patinka man jie ar ne, pažindinuosi kaip su svetimu kūriniu. Lašindama užsirašinėjau - tik protas tai jau pačiuožęs, sulašinu, paimu kuo rašyt, ir tada galvoju, keli lašai, 6 ar 8, ir neprisimenu... doh.gif  Pilnas transas. Dabar labai laukiu parkeliaujant rožinių pelargonijų, turiu joms planų biggrin.gif

Aš dar nemėginau viename inde visų gaidų, bet baigiu vienus itin man patinkančius kvepalus, todėl galvoju "greituoju būdu" pasipildysiu biggrin.gif
Mane vienu metu buvo patraukę prie cinamono, bet ji vos penki lašai 8 ml. kvapų mišinio gerokai jautėsi, gavau tokius ryškius, rytietiškus kvepalus ax.gif
Atsakyti
Laba visoms smile.gif
Mano bandymai dar visai pirminiai [pre-school, sakyčiau biggrin.gif], ir ne visai kvepaliniai, bet smilkalus turbūt galima priskirt prie parfumerijos? Na, prie kvapų tai tikrai biggrin.gif. Ypač, kad Rytuose (Indijoje, Arabijoje) moterys kartais taip ir kvėpinasi: apsismilko.
Taigi, šiandien išbandžiau tikrosios miros, benzoininės dervos ir bosvelijų [frankincenso] dervos kvapus iš KN smile.gif. Štai kaip gražiai rūksta:
user posted image
Mira nustebino lengvumu [tikrai įsivaizdavau ją sunkesnę smile.gif], benzoininė derva pakerėjo švelniu saldumu, o štai frankinsensas tai tikroji bažnyčia biggrin.gif - stipri, pakanka mažo trupinėlio, ir visi namai užkvipę wink.gif.
Ir ką - einu tęsti/gilinti žinių toliau, nes tai ką aš čia, kol kas... biggrin.gif
-Tiesa, paskaičiau, kad Bosvelijų dervos gali būti dedama į kavą, arba ja galima kavutę apsmilkinti smile.gif
Atsakyti