Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščia vegetarė

Jau rašiau kažkurioje temoje, pasikartosiu. Mėsos atsisakiau prieš porą metų, nors keletas nuodėmių pasitaikė. Atsisakiau ne dėl "nušvitimų", o dėl "bajerio" - vyras prisižiūrėjo TV apie vegetarizmą ir pradėjo postringauti, kad reikia taip gyventi, taigi pasiūliau gaminti tik vegetariškus patiekalus ir pažiūrėti, kiek jis taip ištemps. Jo entuziazmas baigėsi gale mėnesio, pradėjo kristi svoris, jėgų nebeliko, žodžiu, parsitempė vėl mamutą. O man atvirkščiai - svoris nekrito (velnias...), bet energijos, jėgų, polėkio kiek atsirado. Pamaniau - pabandysiu dar mėnesį. Taip ir nusitęsė bandymas.
Kadangi buvau nėščia ir kasdien valgydama mėsą, ir jos jau atsisakiusi, galiu realiu pavyzdžiu palyginti abu nėštumus. Pridursiu, kad pati visą gyvenimą tempiau su mažakraujyste. Taigi dėl šios priežasties per pirmąjį nėštumą kasdien kimšau mėsą nuo liežuvio, dešros iki išpjovų ir kepsnių. Nepaisant to, hemoglobinas vos apie 100 svyruodavo. Nuo pirmų nėštumo mėnesių papildomai vartojau geležies preparatus, gydytoja dozes didindavo ir pagaliau nėštumo pabaigoje pavyko pasiekti vadinamąją normą. Vaikas visgi gimė su mažakraujyste ir iki šiol kartkartėmis vartoja geležį. Antrojo nėštumo metu reguliariai tikrindavausi hemoglobino kiekį, pagalvodavau ir apie mėsos valgymą, bet to nereikėjo - nors nevalgiau mėsos, nevartojau jokių geležies papildų, hemoglobinas visad buvo gerokai virš 120, tik paskutinį mėnesį pakrito iki 114 (tai irgi normalu). Naujagimės dukros kraujo tyrimas puikus, o mažakraujyste nė nekvepia.
Taigi dabar manęs niekas neįtikins, kad mėsa būtina sveikatai, nors mėsa apskritai man skani ir ją gaminu kitiems. Manau, kiekvieno organizmas atsirenka, ko reikia. Man mėsa, matyt, paprasčiausiai netinka, vyro sveikata be jos silpnėja, o dėl sūnaus, bus matyti, - gal jam irgi išgaruotų mažakraujystė atsisakius mėsos. Asmeniškai gailiuosi tik to, kad taip vėlai ir tik dėl "bajerio" sužinojau, kad be reikalo tiek metų nuodijau organizmą ir kad man mėsa buvo trukdis kokybiškam gyvenimui.
Atsakyti
Sveikos, esu apytiksliai 4 savaitę nestuke.gif
Vegetarė esu jau beveik septynerius metus ir tikrai negalvoju mėsos valgyti dabar.
Kalbėjau su daktaru, sakė, valgant įvairius grūdus, riešutas, daržoves, viskas turėtų būt gerai smile.gif
Atsakyti
Jei mityba subalansuota negali buti blogai. Dare kraujo tyr. tai hemoglobinas 144 cool.gif , tai tikrai ne tik mesa gerina musu krauja, yra alternatyvu, tereikia protingai "vegetariauti " smile.gif
Atsakyti
Vegetarauju jau 15 metų. Šiuo metu laukiuosi ir galiu tik pasidžiaugti, kad jau 34 savaitė, o hemoglobinas geras ir laikosi nepakitęs nuo nėštumo pradžios!
Per šiuos metus šalia turėjau 3 nėštukes, visos valgančios mėsą. Visoms nuo 7 mėnesio buvo bėdų su geležim. Tai dar labiau už save džiaugiuosi smile.gif
Atsakyti
Esu vegetare beveik 20 metu. Meciau mesa ankstyvoje paauglysteje, beveik dar vaikysteje.
Siuo metu tuoj ipusesiu nestuma, Fe kiekis normalus.
Atsakyti
As mielai atsisakyciau mesos, nors jos dabar labai mazai valgau. Vyras mano ir sunus gryni mesedziai doh.gif su vaiku isvis turiu problemu, nevalgo nieko, isskyrus kemsa tas parduotuvines desreles ir varskes surelius doh.gif sirdi skauda ziurint kokia negera kityba, bet jei sito neduosi, daugiau ni3ko neikisi. Ir netinka mums taisykle kad leisti issibadauti, jis taip per diena badauja ir nieko nevalgo, kol galiausiai vakare negauna desros ar surelio. Retai kada vos ne vos ikisi koki vaisiu. verysad.gif
Esu kazkur macius kaid buna kazokiw vegetariska desra. Gal kas zinot recepta?
Atsakyti