Įkraunama...
Įkraunama...

Sudedamosios kvepalų dalys

QUOTE(DitaVonTeese @ 2008 03 22, 09:04)
O gal kas zinot kur galima gauti Abelmoschus moschatus seklu jei jau apie tai kalba uzejo?


Prie pomėgių yra tema "Flora" - ten sėklų ieškoti rekomenduočiau.
Atsakyti
merginos, gal žinot, kas per velnias yra bromeliad ir peperomia lietuviškai? unsure.gif

p.s. paieškojau šiek tiek info - tai dėl peperomia radau, kad regis taip ir vadinasi "peperomija" mastau.gif ar toli tiesos tai? o su bromeliad kiek pasimečiau..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo imaginaire: 27 kovo 2008 - 01:05
QUOTE(imaginaire @ 2008 03 27, 01:00)
merginos, gal žinot, kas per velnias yra bromeliad ir peperomia lietuviškai? unsure.gif

p.s. paieškojau šiek tiek info - tai dėl peperomia radau, kad regis taip ir vadinasi "peperomija" mastau.gif ar toli tiesos tai? o su bromeliad kiek pasimečiau..

Bromeliads - bromelijinių šeimos augalai, peperomia ir yra peperomija. Daugiau info čia:
http://www.sodai.lie.../Peperomija.htm
http://www.rojaussod...8...p=10&id=406

O angliškai pilnas internetas, nesunku susirast...

Tik koks čia ryšys su kvepalais? Yra kuriuose nors? g.gif
Atsakyti
QUOTE(biologė @ 2007 11 19, 18:49)
Mergaites, pasakykit kokie kvepalai kvepia uogom, tarkim avietem Viena kart praejo pro mane moteris pasikvepinusi kazkokiais kvepalais, kurie kvepejo kazkokiom tikrai uogom   O gal gelem    Bet taip minkstai ir svelniai, net nemoku nupasakot    Kvapas kazkuo panasus i kazkokio krumo, kuri labai daznai uzuodziu lauke praeidama (ne jazminas, ne alyvos)  toks saldokas labai malonus nosiai.
Dėl krūmo - daugelio sausmedžių žiedų kvapas iš tikrųjų labai geras (pvz., totorinis sausmedis, kurio visur pilna, kvepia arbūzais. Tai krūmas, žydi gegužės mėnesį). Iš kitų Lietuvoj auginamų - vijoklinis ir apskritalapis sausmedžiai (Lonicera periclymenum, Lonicera caprifolium). Tai lianos (vijokliai), žiedai panašūs kaip nuotraukose prieblandos nurodytam puslapy, kvapas dieną silpnas, bet ypač stiprus vakarais. Šiuo metu žydi vijoklinis sausmedis, žiedai kreminiai, truputį padažyti purpuru. Toks stiprus, bet gaivus, man truputį primenantis citrinas aromatas.

kvepaluose sausmedžio aromatas gali būti ne toks, kaip nuo krūmo.  O įeina jis į šių kvepalų sudėtį:



Siandien pasiemiau naujus kvepaliukus ir ka jus manot, as ten uzuodziau butent to krumo kvapa, kurio taip ilgai ieskojau clap.gif clap.gif O kvepalai tai Bvlgari "Rose essentielle" wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tučka: 08 balandžio 2008 - 11:01
Ka tik pradejau dometis Brazilijos kvepalais ir augalais naudojamais parfumerijoje visame pasaulyje.

Suradau gan idomiu dalyku.. Norejau pasidalinti su jumis.

Tropiniai Brazilijos miskai turi nesuskaiciuojamu medziu tipu. Dauguma ju yra vis dar nenaudojami ar net nezinomi parfumerijoje, tuo tarpu kai keli ju yra labai populiarus tarp parfumerijos kureju.

user posted image]Miskai[/URL]

Is zinomu tropikiniu medziu, labai populiarus yra Palisandras (rosewood).

user posted image]My Webpage[/URL]

Botaninis vardas: Aniba rosaeodora
Augalas: medis
Ekstrakcijos metodas: garu distiliacija
Kilme: Brazilija
Apibudinimas: palisandras yra visuomet zaliojantis medis, priskiriamas prie nykstanciuju augalu rusies. Turi raudonoka zieve ir medzio serdi.
Aliejaus spalva: skaidri iki geltonai skaidrios.
Nata: "Top" virstutine
Aromato stirpumas: "Medium" vidutinis
Dera su: kedru, smilkalais, pelargonija, rozmarinu, mandarinu, ylang ylang.
Aromatinis kvapas: palisandras turi fantastiska silto medzio kvapa ir tuo paciu turi geliniu ir vaisiniu aromatu, vaniles. Palisandro aliejus turtingas linaloliu, t.y. chemikalu randamu taip pat gelese, kuris gali buti perdirbtas i ivairiausiu kvapu derinius. Is Palisandro medzio iskirtas aliejus parfumerijoje yra vadinamas Bois de Rose, Bois de Rose Femelle, Essence de Bois Rose..
Pavyzdziui, palisandro aliejus sukuria dvejopus kvapus: nuo saldziu geliniu Kaip Calvin Klein "Eternity" iki daugiau jausminiu - egzotisku kaip Giorgio Armani "Sensi". Palisandro isskirti aromatai perfumerijoje yra naudojami kaip balansa sukuriantys kvapai. Palisandro aliejus taip pat yra naudojamas Guerlain "Jicky" ir "Vol de Nuit", Chanel No. 5 kvepaluose. Sakoma, kad nuo Chanel No. 5 sukurimo, palisandro medzio naudojimas parfumerijoje smarkiai isaugo. Medzio aliejaus siekiama tiek legaliais, tiek nelegaliais keliais kas smarkiai prisidejo prie augalo nykimo Brazilijoje.



Atsakyti
Gana dažnai kaip viena iš kvepalų natų nurodomas heliotropas. Tai agurklinių šeimos žolinis augalas - kvapusis heliotropas (Heliotropium arborescens), giminingas neužmirštuolėms, agurklėms, plautėms. Savaime auga Pietų Amerikoj, šiltesnio klimato šalyse dažnai auginamas kaip dekoratyvinis (taip pat ior kitos heliotropų rūšys). Lietuvoj retas, nors kartais mėgėjai gėlininkai augina (pas mus jam per šalta).

user posted image

Heliotropų kvapas artimiausias šviežiai iškeptam pyragui bigsmile.gif Toks vaisinis-vyšninis - vanilinis-migdolinis. Kvapiojo heliotropo liaudiškas pavadinimas yra "cherry pie".
Kvepalai su heliotropu (be abejo, išvardinau ne visus):
Rock n’ Rose Couture by Valentino
Après l'Ondée by Guerlain
Chant d'Arômes by Guerlain
L'Heure Bleue by Guerlain
Aqua Allegoria – Angélique Lilas by Guerlain
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka
Tendre Poison by Dior
Jaïpur Saphir by Boucheron
Wish by Chopard
OMNIA AMÉTHYSTE by Bulgari
LONDON for women by Paul Smith
Envy Me 2 by Gucci
Boudoir SIN GARDEN by Vivienne Westwood
Atsakyti
Pasidomėjau Christian Lacroix Tumulte (vyriškų) sudėtimi.... Vien kedrai? Iš tiesų ne visai taip... Anglakalbiai neišradingi augalų pavadinimuose - tikras kedras ten tik vienas:
Atlas cedar - atlasinis kedras (Cedrus libani var. atlantica)
Virginia cedar - virgininis kadagys (Juniperus virginiana)
Chinese cedar - kininis indenis (Toona sinensis; ne tik ne kedras, bet net ne spygliuotis)
Texas cedar - aukštasis kadagys (Juniperus mexicana).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biologė: 19 gegužės 2008 - 08:42
Gal kas nors galėtų man pasakyti, kas yra "cassis" kvepaluose? g.gif
Atsakyti
QUOTE(BlackDee @ 2008 06 29, 15:42)
Gal kas nors galėtų man pasakyti, kas yra "cassis" kvepaluose?  g.gif


prancūziškai- juodasis serbentas biggrin.gif

Juodàsis serbeñtas (lot. Ribes nigrum L.)
angl. black currant;
pranc.: cassis, cassissier, groseillier noir;
vok. schwarze Johannisbeere;
it. ribes nero;
port. groselheira-preta;
isp. casis, grosellero negro.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gervela: 29 birželio 2008 - 15:04
Rimtai? Ačiū 4u.gif Tik keista, kodėl kvepalų natose pateiktose lyg ir anglų kalba rašo "cassis" o ne "black currant" pvz. g.gif
Atsakyti
QUOTE(BlackDee @ 2008 06 29, 16:11)
Rimtai? Ačiū  4u.gif  Tik keista, kodėl kvepalų natose pateiktose lyg ir anglų kalba rašo "cassis" o ne "black currant" pvz.  g.gif

Fragranticoj tai daug kur kvepalų aprašyme naudojamas cassis, o prie natų paveiksliukų rašo black currant.
Pavadinimas trumpesnis, tai ir pakeičia cassis'u biggrin.gif
Atsakyti
Suryjau visa tema vienu prisedimu.. Kaip butu gerai, jei jis intensyviai testusi.. Sitiek sukoncentruotu ziniu isties sunku rasti.. Informacijos internete daug, bet sunku jas paversti ziniomis, kai nesi specialistas..

Vakar isties mane siaubingai nustebino vel MB. Pakisau Safran Troublant kvepalus jam panosej, o jis eme ir sudiktavo jo sudedamasias dalis vos ne kaip pirstu i aki. Pasake, kad juose jaucia safrana, roze, santalmedi, GVAZDIKELIUS.

blink.gif

Jau kelintas kartas, kai jis pauosto mano popierelius ir pataiko tiesiai i taikini. Uzsisnekejom apie visus tuos kvapus, o jis sast nuejo ir iskrate savo prieskoniu lentynas [COLOR=yellow](jis megsta gaminti, o as valgyti.. smile.gif)[/COLOR.

Kokiu kvapu as vakar neprisiuosciau! Is idomesniu man pasirode muskato riesutas. Juodasis muskato riesutas man pakvipo tokiu lauziniu dumeliu! Nuo siol matyt tikesiuos lauzo dumelio kvepaluose, kurie turi juodojo "nutmeg" smile.gif O zaliasis muskato riesutas man pasirode kaip siprinis medis su citrinos itin prigesintu "cinkeliu".

Ir dabar sedziu prie n stiklaineliu be uzrasu.. Kvapu daug, o atspet neiseina.. Ne lietuviski. Gris. Tardysiu ir klijuosiu etiketes ant stiklainiuku smile.gif
Atsakyti