Įkraunama...
Įkraunama...

Sudedamosios kvepalų dalys

QUOTE(Dolce Vita @ 2008 01 28, 13:27)
Radau dar ir to erškėčio foto (jei čia tikrai tas, jei ne - tuoj pat ištrinu. tongue.gif )

Tas, netrink bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(biologė @ 2008 01 28, 13:07)

Kvepalai, kuriuos tiksliausiai “pagautas” gardenijos kvapas – Marc Jacobs EDP by Marc Jacobs. Juose išsaugotas ne tik autentiškas kvapas, bet ir lengvumo, gaivumo, rasotų žiedų įspūdis.



Pasiskaičius jau užsisakiau šitų miniuką. Mėgstu gardeniją visokiais pavidalais kvepaluose... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Endendu @ 2008 01 28, 16:37)
Pasiskaičius jau užsisakiau šitų miniuką. Mėgstu gardeniją visokiais pavidalais kvepaluose... rolleyes.gif

As irgi (is niko turetu matytis hihihi.gif) smile.gif
Atsakyti
Biologe, o galima pora zodeliu apie magnolija? Velniskai grazi, bet jauciu kad butent ji bjaurybe man kvepalus gadina doh.gif Atsiprasau, jeigu kur buvo apie tai kalbeta, tikrai neradau blush2.gif

user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Mariposa @ 2008 01 30, 00:54)
Biologe, o galima pora zodeliu apie magnolija? Velniskai grazi, bet jauciu kad butent ji bjaurybe man kvepalus gadina  doh.gif Atsiprasau, jeigu kur buvo apie tai kalbeta, tikrai neradau  blush2.gif

Nebuvo dar kalbėta, tai gal ir pats laikas... tongue.gif
Magnolijų nuotraukas labai gražias parinkai (antroji, kiek atpažįstu - žvaigždinė magnolija, kai kur auginama ir Lietuvoj bigsmile.gif ), tai aš jau nedėsiu.

Magnolijos ir michelijos
Daugeliu atžvilgių magnolijos yra išskirtinės. Tai seniausi žiediniai augalai – jos skaičiuoja jau apie 100 milijonų metų. Didžiuliai pavieniai žiedai šakelių galuose – vienas to senoviškumo požymių. Ir stiprus savitas kvapas, skirtas privilioti vabalams (o ne musytėms ir drugeliams, kaip daugumos kitų augalų kvapas). Nes tais laikais, kai vešlioje Žemės augmenijoje išsiskleidė patys pirmieji žiedai, buvo gausu įvairių vabalų, o daugelis dabartinių vabzdžių – apdulkintojų dar nebuvo atsiradę.
Dabar magnolijų priskaičiuojama apie 125 rūšys, paplitusios daugiausia Pietryčių Azijoje ir rytinėje Šiaurės ir Centrinės Amerikos dalyje.
Daugelis magnolijų rūšių (paprastai žievės ar lapų, rečiau žiedų preparatai) nuo seno buvo naudojamos liaudies medicinoje. Parfumerijoje magnolijos naudojamos nelabai seniai ir nedažnai. Paprastai tai būna didžiažiedės magnolijos (Magnolia grandiflora, angl. bull bay, southern magnolia, large-flowered magnolia) žiedų eterinis aliejus. Kur kas dažniau parfumerijoje, kosmetikoje ir aromaterapijoje naudojamas šilkmedinės michelijos, dar vadinamos micheline čampaka (Michelia champaca, angl. Champaca, Michelia champak, Orange champak) žiedų ir baltosios michelijos (Michelia alba) žiedų arba lapų eterinis aliejus, paprastai vadinamas tuo pačiu magnolijos aliejaus vardu (Magnolia oil), tik retai kada – teisingesniais Champaca oil ar Michelia oil pavadinimais.
Šilkmedinė michelija

user posted image

Baltoji michelija

user posted image

Michelijos auga pietų ir pietryčių Azijoje; daugiausia eterinio jų žiedų aliejaus pagaminama Pietų Kinijoje, Filipinuose ir Tailande. Apgaulė? Ne, gal tik netikslumas… Pirma, michelijos yra artimai giminingos magnolijoms, antra, jų žiedų kvapas panašus, trečia, netgi stipresnis, ketvirta, lengviau išgaunamas, negu magnolijų. Tai švarūs natūralūs aliejai, gauti nenaudojant cheminių tirpiklių (distiliacijos būdu), tad jų kaina nemaža. Kvapas gėlinis, stiprus, bet švelnus ir gaivus, kiek primenantis citrinų, pakalnučių, frezijų aromatą. Michelijos eterinis aliejus – vienas Dioro J’Adore komponentų, nors ir neminimas kvepalų natose.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biologė: 30 sausio 2008 - 10:04
Ačiū biologei už įdomią informaciją. 4u.gif Tikrai, aš kaip ir Mariposa nesu jos mėgėja kvepaluose. blush2.gif Nors grynas jos kvapas malonus. mirksiukas.gif
Atsakyti
16-ame amžiuje kilmingas italas Marquis Frangipani sukūrė kvapalus, skirtus kvėpinti pirštinių dėžutėms. Kvepalus, kurie tapo labai populiarūs, jis pavadino savo pavarde – Frangipani.
Po šimtmečio prancūzas, Naujojo pasaulio, t. y. ne taip seniai atrastos Amerikos, tyrinėtojas Charles Plumier Centrinėje Amerikoje atrado medį nepaprastai kvapiais žiedais. Medis buvo pavadintas moksliniu lotynišku vardu Plumeria. Neilgai trukus kelių plumerijos rūšių sodinukai pradėti auginti ir kitose subropinio klimato šalyse, o daugelyje jų, kur tiko sąlygos, ėmė plisti ir savaime. Taip plumerijos tapo vienu įprasčiausių Havajų, Indonezijos, Filipinų, Laoso, Šri Lankos augalų.

user posted image

user posted image

Keliautojai sako, kad pirmasis kvapas, kurių užuodžia pirmąkart į Havajus atvykęs žmogus – svaigus plumerijos žiedų aromatas. Plumerijos čia naudojamos garsiosioms gėlių girliandoms. Priklausomai nuo rūšies ir veislės, plumerijų žiedai gali būti įvairių spalvų. Iš mums labiau pažįstamų augalų artimiausi plumerijų giminaičiai – oleandrai.
Plumerijų kvapas pasirodė neįtikėtinai panašus į garsiuosius Frangipani kvepalus. Toks panašus, kad augalui “prilipo” seniai mirusio parfumerio ir jo šedevro vardas – frangipani. Šiuolaikiniai parfumeriai sako, kad dabar, kai specialistų nosys skiria tūkstančius skirtingų aromatų ir jų niuansų, šie kvapai jau nebeatrodo labai panašūs.
Nenuostabu, kad plumerijos žiedų aliejai (kartais gryni eteriniai aliejai, kartais kvapiaisiais aliejais vadinami tiek eteriniai aliejai, tiek ekstraktai) plačiai naudojami parfumerijoje, kosmetikoje ir aromaterapijoje. Kvapas apibūdinamas kaip stiprus, saldus, bet gaivus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biologė: 02 vasario 2008 - 17:46
Ačiū, Biologe, kad darai nuostabų darbą,- daliniesi su mumis savo žiniomis smile.gif Labai profesionalu ir įdomu skaityti.
Atsakyti
http://lambre-inter.....php?components
Gal kam bus idomu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(neaiski @ 2008 02 26, 11:43)

Ačiū 4u.gif Labai įdomu ir visko daug bigsmile.gif
Atsakyti
Senokai čia nebuvau, bet va papuolė klausimas apie osmantą, taigi...
Osmantas (Osmanthus), arba kaip kalbininkai reikalauja vadint - kvepenė - - Rytų Azijos krūmas arba mažas medelis, giminingas mūsų alyvoms, uosiams ir forsitijoms (tuoj žydės geltonos tokios), taip pat alyvmedžiams. Įvairių rūšių žiedai - nuo baltų iki rausvai oranžinių, visi kvepia. Naudojami arbatoms ir rytietiškiems patiekalams aromatizuot, bet dažniausiai parfumerijoj. 1 kg ekstrakto kaina - apie 4000 dol., t. y. brangu. Kvapas sudėtingas ir daugiasluoksnis, apibūdinamas kaip vaisiškai gėlinis, dominuoja žalios arbatos, abrikosų ir odos niuansai.

user posted image

Yra šiuose senesniuose kvepaluose:
Cassini (Oleg Cassini) 1979
Desirade (Aubusson) 1990
Destiny (Marilyn Miglin) 1990
DNA (Bijan) 1993
Elysium (Clarins) 1993
Histoire D'Amour (Aubusson) 1984
Il Bacio (Marcella Borghese) 1993
La Prairie
Oh La La! (Azzaro) 1993
1000 (Jean Patou) 1972
Sunflowers for Women by Elizabeth Arden - 1993
Realities (Liz Claiborne ) 1990
Escape by Calvin Klein 1991
Chaumet by Chaumet (1999)
Ultraviolet 1999
Taip pat ir daug naujų...
Atsakyti
O gal kas zinot kur galima gauti Abelmoschus moschatus seklu jei jau apie tai kalba uzejo?
Atsakyti