Įkraunama...
Įkraunama...

Mano lieknėjimai

QUOTE(Rasma @ 2005 03 11, 20:52)
Mano patirtis leidžia kalbėti apie du visiškai skirtingus svorio metimo metodus.
Pirmasis padiktuotas jaunystės kvailystės, kai norisi daug ir greitai, o antrasis apgalvotas daug rimčiau.
Pradedam. Baigiau vidurinę ir pasijaučiau verta geriausio. Vietoj to, kad dairyčiausi į aukštosios mokyklos knygų lentynas, ėmiau dairytis į kartu studijuojančius bernus. Aš į juos dairiausi, jie į mane – ne biggrin.gif Būčiau ilgai dar taip tuščiai leidusi laiką, jei ne vienas egzaminas. Turėjom tokį dalyką „gyvulių mityba“. Egzamino išvakarėse sėdėjau jau visiškai nusimokiusi, kai akis „užkliuvo“ už vienos knygos pavadinimo..rusų kalba ji buvo pan. į „analiz kormov dlia svinomatok“. Ėmiau vartyt ir stebėjausi, kaip galima rūpintis kažkokiomis penimomis kiaulėmis g.gif Pamąsčiau apie save, kiek skiriu sau dėmesio ir kokių rezultatų noriu sulaukt...kada randu laiko pavalgyt, kaip dažnai pripuolamai, net stovėdama prie viryklės įsimetu ką nors skrandin, kad alkį numarinu pakeliui namo kioskelyje nusipirktais sausainiais ax.gif Tą vėlų vakarą nusirengiau, atsistojau prieš veidrodį sekcijoje ir panorėjau vieno - kuo greičiau užsimerkti blush2.gif Įspūdis buvo toks stiprus, jog susiradau mechanines pavargusias svarstykles, užlipau..o jetus...tas „romanas“ apie mane..taip, aš tikrai ta peniukšlė kiaulė..169 cm. ūgio ir 73 kg. svorio doh.gif . Skaičiai gal nebuvo tokie baisūs, kaip pamatytas vaizdas. Egzaminą išlaikiau šiaip sau, nes mintys buvo tik apie tai, kur aš buvau anksčiau ir kodėl aš sau leidau taip atrodyti. Tuoj pat sudariau veiksmų planą perskaičiusi krūvą knygų apie mitybą ir sporto naudą. Susiradau gerą sporto klubą ir nusipirkau naują aprangą sportui..pačią brangiausią, kad stimulas su ja būtų pasirodyt smile.gif . Ilgai nedelsdama ėmiau sportuot. Tiesa, pirmas kartas buvo tik pažintis su treniruokliais ir bendravimas su treneriu dėstant jam savo lūkesčius. Patarė sportuot kas antrą dieną treniruoklių salėje ir aš nutariau, jog man tai – geriausia thumbup.gif Antras kartas sporto salėje įsiminė ilgam..Aš žmogus sąžiningas ir jei ką darau, tai darau „nuo dūšios“. Taip stengiaus, kad nualpau treniruotės metu. Išvada - persistengiau, nes noriu per daug. Pažadėjau ir sau, ir kitiems ateityje būti protingesnė ir paisyti ne vien savo norų, bet ir profesionalų patarimų. Jaučiausi jau beveik didvyrė, taigi nutariau imtis mitybos..persirašiau visus maisto derinimo principus, šaldytuvą nuklijavau lentelėmis su trimis produktų grupėmis, su produktų skirstymu pagal glikemijos indeksą, su produktų grupėmis pagal šarmų-rūgščių kiekį ir pamažu ėmiau mokintis valgyti..taip taip valgyti..o ne ėsti bet kur, bet kada ir bet ką..taip užsiėmiau liesėjimo reikalais, kad net pamiršau svertis smile.gif Sportas man tapo vienu didžiausiu gyvenimo malonumų, mityba gerėjo mano valios pastangomis, nors galiu prisipažinti šokolado verge išlikau. Ilgai dėliojusi ar man nusileisti sąžinės priekaištams ir nevalgyti šokolado ar man pasiduoti malonumui ir suvalgyti kasdien po šokoladinį saldainį, nutariau: tą vieną šokoladinį saldainį valgysiu tik vakare ir tik tada, kai nebegalėsiu kentėt. Atsisakiau daugelio produktų, kurie mano manymu tukina: bulvių, pyragaičių, sausainių, batonų, nustojau lukštent ir krimst moliūgų sėklas per paskaitas, beveik nevalgiau mėsos (nes be bulvių mėsa – ne mėsa). Valgiau  sriubas, daržoves ir labai daug vaisių (tik ne bananų..aš jų nemėgstu). Prabėgo vieni studijų metai..apie 10 mėn., gerai jaučiausi, energija buvo beribė, nuotaika visuomet puiki ir kas svarbiausia „praregėjo“ berniokai. Užlipau ant svarstyklių ir aiktelėjau..58 kg. Man tada buvo taip keista..juk aš nieko nedarau. Taip taip..per tuos 10 mėn. aš tiesiog įpratau gyventi sveikai ir man visa ta sporto-sveikos mitybos rutina neatrodė nuobodi ir priverstinė...Iš tų laikų liko tik nuotraukos, kur sėdi „solidi teta“ su ilgu plačiu sijonu ir maskuojančiais svorį marškiniais..turbūt tik 2 nuotraukos kur aš tokia sau stora atrodau. Paklauskit manęs, kiek aš turiu nuotraukų, kur sveriu jau 58 kg mirksiukas.gif

Antras atvejis: vadžias paleidau nustojusi maitint kūdikį krūtimi. Būsiu nuoširdi ir atvira - ne nėštumas ir gimdymas kaltas. Ką tas nėštumas..priaugau 9 kg. 600 gr., nes valgiau sveikai ir nemečiau sporto. Kalta aš, užsikonservavusi 7 mėn. savo pasaulyje, kur vienintelis kelias..vaiko kambarys-šaldytuvas-vaiko kambarys. Dar vyro užliūliuojantys komplimentai, kad aš jam graži tokia kokia esu. Nors ir sportavau kasdien po 1-1,5 val., bet matyt labai sočiai pavalgydavau, kad per 1,5 metų po gimdymo aš priaugau 6 kg. Atėjo laikas grįžt į darbą..Atėjau, o ten buvę kolegos pašnibždomis konstatuoja mano papilnėjimą, drąsesni paklausia ar „ruošiuosi pirkti antrą vaikutį“. Vėl stimulas, vėl noras tapti tokia, kokia buvau. Svėriau 66 kg., buvau (ir esu) vis to paties 169 cm. ūgio..Norėjau būti ta pati 58 kg. mergina, nors giliai širdyje jau pasvarsčiau gal pabandyti pasiekti 56 kg. Nutariu per daug nenorėt ir kreiptis į dietologę..Kaip tariau, taip padariau.. Sverti 58 kg. pradėjau po 4 mėnesių. Ką nuveikėm? Tiesiog sutvarkėm mitybą. Nenorėjau aklai tikėt stebuklingom žurnalų dietom, nenorėjau bandyti liesėti bandymų - klaidų metodu. Sportavau ir sportuoju kasdien po 45 min. Vieną dieną - aerobika, kitą- treniruoklių salė. Taip keičiu treniruotes..laisvos – dvi savaitgalio dienos. Ilgą laiką laikydamasi dietologės sudarytų valgiaraščių įpratau sveikai, skaniai ir normaliai maitintis. Pamėgau grūdų košes, ėmiau naudoti aliejų košėms ir salotoms, atsisakiau grietinės, sviesto, margarino, maistą daugiau verdu ir troškinu, sriubą verdu vandenyje su natūraliomis prieskoninėm daržovėm, o užkandžiams sukremtu kokį vaisių. Dabar esu patenkinta savimi. Galiu pasakyti - padariau viską, kad pati gerai jausčiausi. O vyrai..tuščia jų, juk svarbiausia – patikti pačiai sau.
Mano patarimai įvertinus visus pliusus ir minusus:
1.Nesprausti savęs į griežtus rėmus „per tiek laiko numesiu tiek kg“, o tiesiog apgalvoti kiek iš viso kg. norima numesti ir kantriai to siekti.
2.Neskubėti ir nekankinti savęs išsižadant viso to kas skanu, mitybą keisti pamažu. Neatsisakyti visų gyvenimo malonumų valgant..juk tikriausiai turite vieną produktą kurį labai labai mėgstate ir atsisakyti būtų per sunku..jei tai labai kaloringa, tiesiog mažinkite porcijas arba tą produktą valgykite rečiau.
3.Aktyviau gyventi (nebūtinai priversti save sportuoti, gal jums patinka ilgi pasivaikčiojimai arba judrūs žaidimai su mažyliais).
4.Nuoširdžiai pakalbėti su artimu (-ais) žmonėmis apie tai, kad jūs norėtumėte būti lieknesne ir todėl norite palaikymo, o ne erzinančių skanėstų siūlymo ir nuolatinio priminimo (netgi viešo), kad jūs laikotės kažkokios dietos.
5.Svertis ne dažniau kaip kas dvi savaites.
6.Jei norisi žaisti su mažo kaloringumo valgiaraščiu (1000-1200 kcal. valgiaraščio be gyd. priežiūros nesilaikyti ilgiau kaip 2 sav.) Tai skaudžiausiai kainavusi mano klaida. Sulėtėjus medž. apykaitai vėliau nebegalėjau suvalgyti nė vieno "lyšno kąsnio", kad neimčiau pilnėti. Reikėjo gyd. pagalbos, kad ištrūkt iš to užburto rato..
7.Mylėkite save ir stenkitės tik dėl savęs mirksiukas.gif

thumbup.gif Galima tik padėkotiuž tokius patarimus. biggrin.gif Šaunuole.
Atsakyti
Nemiga, gal daugiau gali papasakoti apie klaipedos dietologe, kokioj vietoj buvai, kaip uzsiregistruot, kokios kainos, ar siuntimo reikia ar ne?dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Noracka @ 2006 02 10, 12:50)
Nemiga, gal daugiau gali papasakoti apie klaipedos dietologe, kokioj vietoj buvai, kaip uzsiregistruot, kokios kainos, ar siuntimo reikia ar ne?dekui  4u.gif



Jokio siuntimo nereikia. Dabar nepamenu gerai gydytojo pavardes, bet jo pavarde yra klinika. Ji yra Kretingos g.20 berods. Telefonu paskambinus uzsiregistruok ir viskas. Sekmes smile.gif
Atsakyti
Labutis, pasiskaičiusi jūsų istorijas ir aš sumaniau pas dietologę kreiptis - noriu papilnėti smile.gif "Cor Sanum" Pamėnklanio g. mačiau dvi dirbančių dietologių pavardes: Gavelienė ir Pipiraitė. Kaži pas kurią geriau eit?
Atsakyti
norejau paklausti. cia uzsukau is tiesu atsitiktinai smile.gif man 18metu ( ir neesu mamyte kol kas), 168cm ugio ir sveriu 67... tokie skaiciai man atrodo baugus.. dar esu vegetare. noreciau nueiti pas dietologe pakalbeti del tinkamos mitybos ir pan. norejau paklausti jusu patarimo : ar... tokioms jaunom kaip as reikia eiti,ar priims, nes daznai gydytoju reakkcija i dietas ir vegetarizma labai jau neigiama..? nors norisi bent jau siek tiek pamazinti kilogramus, vegetare ne del kilogramu, o del mano supratimo ir poziurio i gyvunus:)
Atsakyti
flirt.gif flirt.gif clap.gif clap_1.gif essen.gif zaviuosi ryztu ir pasitikejimu savimi...man rodos ash neishtverciau... verysad.gif
Atsakyti
Sveiki, as noreciau paklausti gal zinote geru dietologu Klaipedoje ar is vis ju yra, jei ka zinote prasau labai parasykite man ju kontaktus smile.gif is anksto dekoju:))
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raudonaa: 07 gegužės 2007 - 17:49
mano istorija.Kai pagimdziau sveriau 80kg ugis 166.Viska bandziau yvairias dietas irt.t bet niekas nepadejo.taip tesesi apie 3 metus vis surizdavo kilogramai.Dabar jau 9 metai gyvenamu uzsienyje ir tiesiog pati nepastebejau,bet siandien seriu53kg.paprasciausiai nebekreipiau demesiio i dietas,labai megstu darzoves,musli ir saldumynus.dirbu sedima darba.truputi pasportuoju,bet man kantrybes neuztenka.O norejau pasakyti kad as manau svoris nukrito pamazu,bet nukrito todel,kad valgau visada tomis paciomis valandomis.tiesiog pripratau ir pav 2 val dienos kur bebuciau einu valgyti pietu,taip pat ir su vakariene.na aisku tortu kasdien nevalgau ir jokiu uzkandziu
Atsakyti
QUOTE(Piliete @ 2006 05 25, 22:16)
man 18metu ( ir neesu mamyte kol kas), 168cm ugio ir sveriu 67... tokie skaiciai man atrodo baugus..

Asmeniškai man yra baugus tavo mąstymas doh.gif
Atsakyti
Rasma, teisingas, efektyvus lieknejimo budas thumbup.gif saunuole mirksiukas.gif
Atsakyti
saunuole rasma 4u.gif
Atsakyti
saunuole 4u.gif ,as vis bandau pradeti mesti svori,bet niekaip neiseina,valios visai neturiu unsure.gif
Atsakyti