Įkraunama...
Įkraunama...

Rasizmas religijai Lietuvoje

QUOTE(Luknė @ 2007 12 06, 18:01)
Kad Dievas toks neįgalus, kad jam reikia mūsų pagalbos patirčiai rinkti? Bažnyčia teigia, kad Dievas tobula pilnatvė, kuriam nieko nereikia.

Kad sužinoti, kodėl svarbi patirtis, reikia skaityti ne tik ŠR ir klausyti ne tik, ką "teigia bažnyčia".
Bažnyčia taip pat teigia, kad mes visi Dievo vaikai. Ar Dievas "reikalauja atsiduoti Dievui ir bažnyčiai visa širdimi, vadinasi ir visu gyvenimo būdu."? Kas tuomet yra vaikas? Juolab Dievo vaikas?

Atsakyti
QUOTE(Staiga @ 2007 12 05, 22:56)
"Visos sektos baisios"
Princi


O ar ne taip?
Staiga, vis sakai, kad religingi nemąsto (nors dėl sąvokų nelabai su tavim sutinku, tačiau, manau, kad suprantu, ką nori tuo pasakyti)
Nori pasakyti, kad sektoms priklausantys mąsto? Ar maža pavyzdžių kokią žmogui įtaką jie daro? O juk Lietuvoje yra ir tokių, kurios kitose šalyse už destruktyvią veiklą uždraustos... Tai ar reikia sakyti, kad viskas gerai? Reikia pripažinti tiesą, o ne slėptis po tolerancijos lapais. 4u.gif

o šiaip ir man jūs visos mielos 4u.gif Malonu kiekvieną kartą pamatyti pažįstamus vardus smile.gif Gera pasveikinti ir tuos, kurie į svečius užsuka 4u.gif Gal gi užsiliks kas? mirksiukas.gif
Atsakyti
Nenoriu to pasakyt, nemąsto sektantai ir religijų pasekėjai, jie valdomi ar vedami jei labiau patinka.
Dievas kūrė žmogų pagal savo pavidalą, laisvą, mylintį, kuriantį, o ne valdomą ar ganomą.
DABAR ŽIŪRIU KREPŠINĮ. Už pergalę, tokią kaip vakar lithuania.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Staiga: 06 gruodžio 2007 - 19:59
QUOTE(Staiga @ 2007 12 06, 21:56)
Nenoriu to pasakyt, nemąsto sektantai ir religijų pasekėjai, jie valdomi ar vedami jei labiau patinka.
Dievas kūrė žmogų pagal savo pavidalą, laisvą, mylintį, kuriantį, o ne valdomą ar ganomą.
DABAR ŽIŪRIU KREPŠINĮ. Už pergalę, tokią kaip vakar lithuania.gif

Esu tikinti ir katalikė, tai vadinasi ir religijos pasekėja. Manai, kad nemąstau, vien todėl, kad netikiu pakylėtais valdovais, reinkarnacija ar dar kažkuo? Jei tikėčiau tuo ką kiekvienas susigalvojęs teigia tai ir būčiau valdoma, o dabar, kadangi esu Dievo sukurta su laisva valia galiu atsirinkti kuo tikiu ir į tai pasinerti visa savimi ir visu savo gyvenimu. Jei sakysiu myliu ir tikiu, bet tam neatsiduosiu visa savimi tai ko verti tie mano žodžiai? Todėl Dievas ir reikalauja ne deklaracijų, kad tikiu, o visos manęs, su mano mintim ir mano gyvenimu, tik taip galiu parodyti, kad tikiu ir myliu. Ne visada man tai pavyksta, bet nenustoju stengtis.

Už pergalę lithuania.gif
Atsakyti
O kodėl manai, kad mes dėl konkrečios naudos? Kad Dievas toks neįgalus, kad jam reikia mūsų pagalbos patirčiai rinkti? Bažnyčia teigia, kad Dievas tobula pilnatvė, kuriam nieko nereikia. Net budistai teigia, kad kančių šaltinis tai norai ir poreikiai. Manai, kad Dievas kenčia(jei ko nors reikia, jauti trūkumą, galima įvardinti, kad jauti kančią) ir trokšta patirties?
Galbūt mes ir esame Dievo sapnas, bet manau ne dėl konkrečios naudos, o iš meilės. Kai turi tiek daug savyje gera dovanoti šiaip sau. Gal mes kaip nuostabus jo paveikslas, ne tam kad užstotume skylę sienoje, o tik tam, kad gražu?


Aš svarstau tą klausimą smile.gif kas dabar pasakys, ar Dievas -tik meilė? meilė yra būsena, o gal dar yra kitokių būsenų? Skaičiau, kad ši Visata egzistuoja meilės ir laisvos valios vibracijose, o kitose Visatose yra kitokie dažniai, nežinau...Nemanau, kad Dievas kenčia, Dievas yra joks(Vandens įtaka smile.gif ), jis yra toks, koks mūsų protas nupiešia, to pačio Absoliuto nepažinsim. Jei mes-gražus paveikslas, tada kas tuo paveikslu grožisi? Ar naudos čia nėra? gali būti praktiška nauda iš paveikslo ir gali estetinė smile.gif
O dėl patirties rinkimo galiu pasakyti, kad tai mano subjektyvi nuomonė, taip prajaučiau ir viskas.Abipusiai mainai,jei Jis mums meilę, pagalbą, kodėl aš negaliu ko nors Jam duoti? Visata taupi ir protinga, viskas su tikslu, nieko šiaipsau nebūna.Ir dar- jei Dievas-tik meilė, tai galėtų būti ta meilė pati sau, bet ne, prikuria pasaulių, paleidžia mus, o mes čia kaip kokie vabaliukai statinėj knibždam, ieškom, lipam...Ar ne keista? Man galai nesueina smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo barsukele: 06 gruodžio 2007 - 20:37
patirtis yra tai, ko aš išmokstu, kokias išvadas pasidarau po tam tikrų įvykių.

Meilė irgi nėra tik būsena. Tai tikrai daugiau nei jausmas, nei būsena. Meilė siejasi su atsakomybe.
Žinoma, mūsų protas per daug ribotas, kad suprastų iki galo, koks yra Dievas. Bet tikrai JIS nėra joks. Vanduo tau nepadarė geros įtakos mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Staiga @ 2007 12 06, 20:56)

Dievas kūrė žmogų pagal savo pavidalą, laisvą, mylintį, kuriantį, o ne valdomą ar ganomą.



Aš, kaip Bažnyčios dalelė, nesijaučiu kažkieno valdoma ar ganoma kaip avelė. mirksiukas.gif Esu laisva, mylinti ir kurianti mirksiukas.gif Aš tiesiog gyvenu. Ir viskas. Nes Bažnyčia ir yra gyvenimas, kaip rašo l. Giussani knygoje "Kodėl Bažnyčia?" 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 12 06, 20:01)
Bažnyčia teigia, kad Dievas tobula pilnatvė, kuriam nieko nereikia.


Štai čia ir paprieštaravai pati visai savo teorijai. Būtent, Dievui nieko nereikia. Tik jau ne bažnyčia šitą teigia, atsiprašau. Ji be perstojo kartoja, kaip Dievui visko iš mūsų reikia : ir paklusnumo, ir nusižeminimo, ir pamaldumo, ir gerumo, ir tikėjimo, ir ...toliau pati gali papildyt. O jau jeigu to negauuuus, tai iš tos didelės meilės laaabai, laaabai nubaus.
Atsakyti

Takeli, Dievui reikia mūsų TAIP. Ir tikrai niekas mūsų nenubaus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Princi @ 2007 12 07, 00:21)
Takeli, Dievui reikia mūsų TAIP. Ir tikrai niekas mūsų nenubaus  4u.gif


...ir atskilai nuo bažnyčios mirksiukas.gif ...ir ačiū Dievui.
O pačiam Dievui nieko nereikia - jis (cituoju tave) tobula pilnatvė.
Po kuomi ir pasirašome. smile.gif
Atsakyti
o kuom atskilau?
Atsakyti
Ogi tuo, kad sakai, jog nenubaus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Princi @ 2007 12 07, 00:49)
o kuom atskilau?


Jei tas sakinukas patvirtina tai, ką tu galvoji, tai jis gi prieštarauja bažnyčios dogmoms..? Suprantu, kad nebijai Dievo, ir jam nieko nereikia...
Atsakyti