Įkraunama...
Įkraunama...

Meninės fotografijos klubas (3 dalis)

Добрый день 4u.gif
Извиняюсь за долгое молчание. Ну теперь зато есть что обсудить.
Labradoriuke
Хорошие репортажные снимки, но при чём здесь поп-арт?
Про минимализм тоже не согласен. Минимализа, не значит мало, минимализм- значит минимальное вмешательство.
От того, что на вашем снимке мало объектов, это автоматически не делает его минималистическим.
Sansara
Ваш снимок я бы тоже не назвал минималистическим. Почему? потому что не вижу в нём философского взгляда невмешательства.
И по этому поводу хочу сказать о Вашей ссылке. Там тоже фотографии не о минимализме, а скорее о минимальности. Лаконичность -это синоним минимализма, может его составляющая часть, но лаконичность и минимализм - всё-таки разние вещи. В сайте собраны локаничные снимки, но не многие снимки в нём отвечают эстетике минимализма. И Ваш снимок тоже лаконичен, но не минималистичен.
Вот ссылка Smiltis на мой взгляд полностью соответствует минимализму.
Там действительно есть философия естественных объектов и принцип минимального вмешательства, и снимки рассматриваются не как любопытные картинки с локаничным взглядом, а как философское эссе. гляда на минималистические произведения думается об общих понятиях, а гляда на лаконичные картики думается о красоте конкретного предмета, пожалуй в этом для меня главная разница.
Вот на мой взгляд лаконичные снимки:

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Все фотографии Александра Самойлова.
Будет интересно услышать мнение по поводу представленных работ.

Atsakyti
ax.gif Извияюсь за ошибку, вместо :
Вот на мой взгляд лаконичные снимки
Следует читать:
Вот на мой взгляд минималистические снимки
Atsakyti
Sveiki 4u.gif ,

QUOTE(Victor*photo* @ 2008 05 31, 12:23)
Все фотографии Александра Самойлова.
Будет интересно услышать мнение по поводу представленных работ.


Pastebėjau kad man sunkoka vertint darbus nieko nežinant apie autorių unsure.gif Kažkaip paskutiniu metu stengiuosi prieš sau susikuriant įvertinimą, paieškot informacijos apie konkretų autorių, bent jau kada , kokiu metu jis kūrė smile.gif Bet apie Aleksandr Samoilov kažkaip nieko nerdau, tai mano vertinimas gaunasi labai jau subjektyvus unsure.gif
Negaliu pasakyti kad man visos foto patinka unsure.gif Labai patinka pirma ir antra. O tarkim ta su kriaušėm, man daugiau keista nei įdomi g.gif Bet paneigti kad tai minimalizmas tikrai negalėčiau smile.gif

O jei aplamai apie minimalizmą, tai paskutiniu metu kiek skaičiau, tai vėlgi daugiau apie dizainą. Nors šis stilius įvardintas kaip atsiradęs Amerikoje, bet man įdomesnis yra skandinaviškas ir japoniškas minimalizmas, gal kad tai yra kaip ir gyvenimo būdas, filosofija ir labai tinka būtent šioms šalims g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smiltis: 02 birželio 2008 - 08:50
smiltis, čia straipsnis su tų foto autoriumi. . gal padės mirksiukas.gif tik teks trumpai prisiregistruot

o dėl minimalizmo ir tų foto - aš dar galvoju... kolkas nematau to, ką sako Victor. todėl dar pagalvosiu smile.gif kažkaip man RAM'o (kompiuterinis terminas) neužtenka suvirškiti tų lakoniška, minimalistiška. galvojimas užstrigo ties šia fraze:
гляда на минималистические произведения думается об общих понятиях, а гляда на лаконичные картики думается о красоте конкретного предмета, пожалуй в этом для меня главная разница.
man labai būtų įdomu pvz pirmos A.Samoilov nuotraukos tuos obščije ponietije sužinot. g.gif nes aš tupike....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sansara: 03 birželio 2008 - 21:36
QUOTE(Sansara @ 2008 06 03, 22:36)
smiltis, čia straipsnis su tų foto autoriumi. . gal padės  mirksiukas.gif tik teks trumpai prisiregistruot


o, ačiū labai thumbup.gif Kol kas meta ir straipsnį , ir nuotraukas mirksiukas.gif

Bet jau iš pradžių buvo toks jausmas , kad kažkur jau tas foto buvau mačiusi interneto platybėse, o pamačius Šitą, tai tiksliai mačiau. Bet kur, jau kažin ar rasiu.
Atsakyti
Sveiki visi! Grįžau iš komandiruotės į Bulgariją. Smagi šalis, tik kaip visada, nebuvo laiko fotografuoti sad.gif

Įdėmiai skaitau, ką prirašėt apie minimalizmą. Įsijungsiu ir aš į diskusiją.

Noriu parekomenduoti 2 knygas (gavau dovanų smile.gif ): Henri Cartier-Bresson "Europeans" ir Foto / Modernity in Central Europe, 1918-1945. Mėgaujuosi.
Atsakyti
Man mieliausia pirmoji, kitos pakankamai saltos grubios - tedel zvelgiant subjektyviai - nemielos man.
antra panasi i infrared (arba net gal negatyvas j/b) fotografija - nors ka gali zinot kaip cia atlikta. Taciau sakyciau ir gi panasu i minimalizma.


Dekui uz komentarus mano nuotrauku. Victor dekui. Dabar sesija man... ax.gif
As turiu siokiu tokiu minciu, pabandysiu rasti kaip jas igyvendint, nors tas igyvendinimas daznai buna sunkiausias ir kartais is vis nerandu kaip ta padaryt sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Labradoriukė: 09 birželio 2008 - 11:33
Nera visai laiko minimalizmui, bet vilties dar nepraradau smile.gif Tuo tarpu noriu su jumis pasidalinti vienu autoriumi, kurio darbai mane smarkiai uzkabino. Tai Larry Clark. Ka manot?
Atsakyti
4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Diva*: 17 birželio 2008 - 12:50

Добрый день. 4u.gif Извиняюсь за долгое отсутствие.
Хочется расширить минимальное обсуждение минимализма.
Sansara
Пояснительная записка на тему общих понятий и конкретного предмета:
Минимализм, как и все другие художественные направления, отличается не только внешними отличительными чертами, то, что в первую очередь бросается в глаза, что обсуждаем мы здесь в первую очередь, но и (самое главное!) внутренним идейным смыслом. Мне понятна суть минимализма, как основной философии Японии : суть минимализма не только в том, что используется минимум предметов, но и (ГЛАВНОЕ!) как используются эти предмты. Когда мы говорили о Арт-Нуво мы говорили о характерных изогнутых линиях, используемых в произведениях, но только когда эта линия стала восприниматься как линия растения, стал понятен внутренний смысл Арт-Нуво.
Художники этого направления максимально сближены с природой , с её причудливыми узорами, с её неповторимостью и отсутствием приямых линий.

Минимализм -это тоже самостоятельтное худ. направление, достойное уважения, и представляющее собой философское отношение к природе, жизни и предметам. Суть его, как говорят китайцы: "в капле- весь мир". Философское отношение к предмету позволяет достичь понимания мира как капли в море и рассматривает каплю как целый мир.
Если мы говорим о визуальном исскустве, то минимализм заклячается в том, что минимальным вмешательством, иногда и минимальным количеством добиться не только гармоничного расположения предметов, но и создание гармоничного образа. Пожалуй философию минимализма можно обозначить и так: "ничто- это всё, и Всё -это ничто...". У царя Соломона был перстень на котором с одной стороны было написано:"Всё проходит!", а на другой стороне: "Ничего не проходит!" Вот такая филофофская самодостаточность.
В этой связи предмет в минимализме не может рассматриваться только как предмет, предмет в минимализме есть средоточие целого мира. А разные предметы, лишь разные взгляды на мир. Если же предмет на снимке является суть - украшение себя или ситуации вокруг себя и ничего больше, то ( если даже на снимке не будет ничего , кроме этого предмета,) такой снимок не имеет отношение к минимализму.

Надеюсь таким описанием прояснил свой взгляд на минимализм.

Sillwio
А можно поподробнее об авторе? 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Biografiją manau ras kiekvienas, kam bus įdomu, todėl apie tai nekalbėsiu.
Manau ši citata, paties Larry Clark žodžiai, geriausiai apibūdina jo idėjas, realizuotas jo fotografijose ir filmuose:
„Aš norėjau parodyti, kaip vaikai mato įvairius dalykus, bet be viso to bagažo... Žinai... jie gyvena momentu, negalvodami daugiau apie nieką ir būtent tai aš norėjau pagauti. Aš taip pat norėjau, kad stebėtojas pasijustų esąs su jais – galėtų kartu dulkintis, rūkyti opiumą, mylėtis...“

Larry Clark – pasakotojas. Konfrontacines istorijas apie jaunimo kultūrą, seksą, smurtą ir narkotikus jis parodė dviejuose filmuose bei keturiose meninėse knygose. Larry Clark taip pat žinomas savitomis, seksualiai įkrautomis, jaunimo kultūros ir savęs susinaikinimo fotografinėmis ese. Jo mažiau žinomos meninės knygos, Paaugliškas Geismas ir Puiki Vaikystė, provokuoja atkreipti dėmesį į paaugliško jaunimo susvetimėjimą. Clark veikia kaip stebėtojas, o jo nuotraukose atsispindi narkomanija ir "žalias" seksualumas. Keletas jo j/b nuotraukų – autoportretai, bet daugumoje jo darbų akcentuojami paaugliai, nuobodžiaujantys mažame Oklahomos miestelyje, keliaujantys į New Mexico, pardavinėjantys save Manhateno gatvėse.
Jo šokiruojančios nuotraukos kelia tikrai daug emocijų. Suaugusiuosius jos privers sustoti ir pagalvoti, ką veikia jų vaikai. Paaugliams, deja, jos gali tapti paskatinimu žengti vieną ar kitą žingsnį. Nuotraukų į temą nekeliu, nes nemanau, kad supermamos moderatoriai tai toleruos. Įdomu būtų išgirsti daugiau minčių.
Atsakyti
Sillwio, Larry Clark, cia tas kur Kids pastate? tada tikrai i supermama jo nuotrauku geriau nekelti.
Atsakyti