Įkraunama...
Įkraunama...

Meninės fotografijos klubas (3 dalis)

QUOTE(Uzuolaida* @ 2007 11 19, 15:59)
4u.gif

Dekui uz toki malonu vakara 4u.gif 
Viktoai, a Narajana jau sveikinti su leliuku?

Vaka tik grizom, o siandien jau ir Leicos galerijoje pabuvojau. William Claxton Jazzlife. Nuostabus darbai. Su vyu diskutavome, kas gi juose paliecia. Gal kas turetu minciu?
http://www.williamclaxton.com



Na mano terminas gruodžio 21d. ale neaišku ar išlauksiu, ne bet tikiuosi smile.gif
man tai taip pat vakarėlis labai patiko...
Kitą kartą kai susitikinėsim gal geresnės formos būsiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Narajana @ 2007 11 19, 22:24)




Привет! nestuke.gif Наслаждаешься? mirksiukas.gif
Ты чего нибудь про фотографии Jazz расскажи. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Victor*photo* @ 2007 11 19, 21:00)
Не дождался твоих воскресных снимков, перехожу к делу.
Последний раз мы рассматривали оттенки цветов как художественный юанс фотографии.
Хотелось бы ещё раз вернуться к этому моменту и продолжить.
Итак: возьми ЛЮБУЮ фотографию из любой стопки и доведи её цвета и оттенки до совершенства. Хочу обратить внимание на то, что можно пользоваться известным правилом: оцени сюжет с точки зрения тепло-холодно, светло-темно, ярко-пастельно и исходя из этого обработай фотографию. Попробуй – покажи. Надеюсь через день – два чего-нибудь увидеть.


Savaitgali fotografavau, bet noriu, kad nuotraukos kiek paguletu. Aciu uz nauja uzduoti. Idomu, net nagai niezti, deja as vel isvykes. Grisiu penktadieni. Tos komandiruotes mane pribaigs viena diena smile.gif Grizes imsiuos namu darbu. Manau penktadieni vakare pateiksiu.
Viktorai, gal paieskom fotografu? Galetume manau patys kazka pateikt, bet pagal pateikta konkretizuota tema idomiau. Fotoaparatas liko namie, bet internetas su manim, taigi galeciau bent su fotografais padirbet smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sillwio @ 2007 11 20, 00:22)

Viktorai, gal paieskom fotografu? Galetume manau patys kazka pateikt, bet pagal pateikta konkretizuota tema idomiau. Fotoaparatas liko namie, bet internetas su manim, taigi galeciau bent su fotografais padirbet smile.gif


biggrin.gif А-ГА! Понравилось Фотографии смотреть! Почувстввовал разницу между Авторами и фотообоями? mirksiukas.gif
Ну вот тогда тема:
Боюсь ошибиться с точностью в хронологии, но в 20-30-х годах как и в живописи была модна пиктореальная фотография. Она использовала мягкие тона цвета сепия, мягкие оптические рисунки, очень популярный в то время монокль (объектив с одной линзой, даюший резокость в одной точке или не дающий резкость вообще, что впрочем не мешало, а как раз наоборот помогло художникам того времени сформировать свой стиль.Вот попробуем о нём и поговорить, и показать.
Итак : ВСЕ О ПИКТОРЕАЛИЗМЕ НА ЭТОЙ НЕДЕЛЕ! rolleyes.gif

Visus, kam idomi piktorealizmo kryptis- prasau prisijungti!
Atsakyti
Ačiū, Victor, jau turiu praktiškai sugalvojusi, ko norėčiau nuotraukoje, ir ko nenorėčiau, nes pagal tai norėjau rinktis fotografavimo laiką, tačiau sergantis vaikiukas ir vyro darbas koregavo mano fotografavimo laiko iš to "kada norėčiau" į "kada galiu".. taigi: norėčiau "minkštesnio", labiau pradingusio antrojo plano - tuo pačiu dingtų ir tas nelemtas kranas - dėl to labai tiktų rūkas (kai nuėjau fotografuoti jis jau buvo išsisklaidęs) arba gausus sniegas (gal lietus). Su upe manau susitvarkiau, jos paviršiaus norėjau "švelnaus", tam tikslui ilginau ekspoziciją. Pagrindinės figūros gal norėčiau kiek tolėliau, tačiau man šį kartą nepavyko, nes distancinis to atstumo netraukė biggrin.gif kitą sykį pabandysiu kitaip tą pasiekt. Ir šiaip norėčiau bendrai kiek šviesesnės su mažesniu kontrastu nuotraukos - tam vėlgi tarnautų rūkas (sniegas).. na tiek kalbų ir bandysiu įgyvendint smile.gif

Apie piktorializmą jau užsiminiau rašydama apie Jan Bulhak, jis naudojosi piktorializmo raiška savo darbuose. O piktorializmas, jei tiksliau, buvo paplitęs nuo 1885 iki 1914 metų (pagal Wikipedia), kai jį išstūmė modernizmas. Labai įdomi jūsų užduotis!
Atsakyti
Pristatau piktorializmo judėjimo fotografą ALfred Stiegliz, trumpa jo biografija ir keletas darbų:

Alfred Stieglitz (1864-1946) gimęs Amerikoje, mokėsi Vokietijoje mechaninės inžinerijos, kur ir susidomėjo fotografija. 1880 metais keliavo po Europą fotografuodamas. Būdamas 24 metų gavo britų fotografijos konkursą, kuris buvo pirmasis iš 150 laimėjimų gautų per visą savo gyvenimą. 1889 metais grįžo į JAV, kur pradėjo rengti savo darbų parodas ir rašyti apie fotografiją, daugiausia apie piktorializmo judėjimą, kurio įtaką buvo stebima jo ankstyvuosiuose darbuose. 1902 metais Stiegliz suformavo fotografų būrelį ir įkūrė vieną iš savo pirmųjų galerijų, kurioje eksponuojamų fotografų darbai buvo daugiau ar mažiau įtakoti piktorializmo. Piktorializmo judėjimo metu buvo taikomi estecizmo ir simbolizmo stiliai, taikyti dailėje, buvo naudojamasi specialia spausdinimo technika, soft fokusu, retušiuojami negatyvai ir pozityvai norint išgauti tapybinius ir grafikos efektus. Stiegliz savo darbuose vėliau pradėjo atsisakyti retušavimo, tačiau rinkdavosi fotografuoti rūke, leituje ar sningant, kad būtų gaunamas norimas "minkštumo" efektas. Dar vėliau jo fotografijos tapo vis grynesnės ir kaip jis pats sako "panašios į fotografijas, o ne tapybą ar grafiką“.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Daugiau informacijos: Alfred Stiegliz
Atsakyti
Taigi, piktorealizmas. Šis terminas atsirado anglų fotografui Peter Henry Emerson 1886 metais Amateur Photographer žurnale išspausdinus straipsnį ”Photography: A Pictorial Art”. 1850-ais fotografai, ypač Anglijoje, stengdavosi imituoti dailės kompozicinius sprendimus bei subjektus. Emersonas savo straipsnyje atskyrė dailę nuo fotografijos arba (”meną nuo mokslo”). Po jo straipsnio fotografai, orientuoti į fotografiją kaip į meną, pradėjo naudoti terminą piktorealizmas. Jų aistra – pateikti fotografiją kaip meną, o ne vien kaip realybės fiksavimą. Dauguma nuotraukų būdavo tonuojamos, taip pat naudojamas soft fokusas, specialūs filtrai, objektyvų dangos, manipuliacijos ir egzotiniai spausdinimo būdai. Kai kurie menininkai spaudinių paviršių subraižydavo. Visos šios technikos buvo naudojamos vienam tikslui pasiekti, kurį 1911 metais Encyclopedia Britannica, aprašydama piktorealizmą, pavadino "menine saviraiška".

Aš norėčiau pristatyti amerikiečių piktorealistą Clarence Hudson White. Jis buvo plačiai žinomas kaip piktorealistinių portretų meistras. Savo karjeros pabaigoje jis įkūrė Clarence H. White School fotografijos mokyklą, kurią baigė daug žinomiausių 20-o amžiaus fotografų, pvz. Margaret Bourke-White, Dorothea Lange ar Paul Outerbridge.
1896 metais, kai White’as jau buvo žinomas, jis sutiko Pupeliuko minėtą Alfred Stieglitz. Stieglitz’as, White’as ir dar keletas piktorealistų įkūrė Photo-Secession – elitinę grupę, kuri siekė fotografijos, kaip meno formos pripažinimo. Stieglitz’as išspausdino White'o fotografijas žurnale Camera Work. 1910 Stieglitz’as iškeitė piktorealizmą į naują pakraipą - "straight", akcentuodamas kameros optinį ryškumą ir tikslumą. White’as atsisakė sukti tuo pačiu keliu ir jie išsiskyrė. White’as tapo piktorealistinės fotografijos lyderiu.
White’o amžininkai jo darbus laikė meno viršūne.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Taigi spalvos ir atspalviai. Sėdėjau gerų porą valandu vartydamas archyvą ir nieko doro ten nepamačiau (gal nesibaigiančios komandiruotės atsiliepia). Nei vienoj, nei kitoj kruvoj. Vieną išrinkau, kuri man pasirodė bent kiek įdomesnė. Rezultatas ir originalas.

user posted image

user posted image
Atsakyti
Stai ir mano piktorializmo aprasymas.
Zemiau rasite dideli straipsni rusu kalba, o tiems- kuriems sunu skaityti rusiskai- tiesiog pasiziurekite fotografijas, o as pabandysiu apibendrinti.
Noriu atkreipti Jusu demesi I ta visuomenes, meno ir fotografijos vystymosi etapa, kai kurinio verte buvo nustatoma vertinant ne isorini panasuma, bet perduotus pojucius. Man noretusi parodyti fotografinio piktorializmo ir meninio impresionizmo panasumus. Man atrodo, tai pats svarbiausias maksimalaus artumo tarp fotografijos ir meno etapas. Toliau, kaip mes jau zinome is istorijos- pasauline, o ypac Rusijos fotografija pasidalijo I “jausmine” ir “dokumentaliaja”. Rusijoje tada atsirado nauja menine kryptis, taip vadinamieji valstybes uzsakymai (госзаказ):
“socrealizmas”, kuris “palaidojo” ne viena karta Menininku ir isleido gyvenimui ideologiniu pseudo-kureju karta. Na- apie tai veliau, o kol kas- PIKTORIALIZMAS KAIP IMPRESIONIZMAS:


Sillwio

Боюсь что я не смог объяснить суть задания. Теперь поробую исправить это положение.
Мне бы хотелось, чтобы на твоих фотографиях появился цвет, как авторское ощущение, а не как документ.
ТО, что здесь представлено, а именно исправление цвета и уровней является продолжением функции «автоуровни»и «автоконтраст» в фотошопе. Разница в том, что фотошоп не всегда корректно делает эти операции, а ты исправляешь его ошибки.
Но моё задание заключается в том, чтобы эта операция была не заключительной, а начальной.
Вот смотри, теперь ты представил фотографию, которая по передаче цветов, уровней и контрастов максимально близка к оригиналу, это хорошо, но это ещё не жудожественный, а технический подход.Я же говорю о том, что вот теперь, когда достигнуто техническое совершенство снимка, пора преступить к его художественному изменению.
Добавь в этот снимок свой цвет – своё настроение, не из области: как это есть на самом деле, а на тему: как это увиденное мне представляется.
То что ты показал на фотографии приближает нас к общестатистической действительности, а мне бы хотелось, чтобы ты показал, чем твой взгляд отличается от общестатистического.
Если он не будет отличаться, то фотография не перейдёт из области документальной в область художественную.
Ты человек технический и попробую передать тебе техническим языком мою затею:
Вот ты довёл снимок до тех. совершенства, а теперь измени в нём цвета, так, чтобы они не соответствовали действительности, а передавали твоё отношение к предмету съёмки. Благодаря твоим манипуляциям с оригиналом, на обработанном снимке стала видна эмоция лежащего человека, а теперь добавь СВОЮ эмоцию. Покажи: тебе нравится, этот человек, ты ему сочувствуешь, ты смеёшься над ним, или тебе понравился контраст между тюльпанами и этим человеком. Добавь того цвета, который внесёт в фотографию ТВОЁ настроение.
Вот представь, что ты покупаешь дорогущий автомобиль, где проектировщики ( не мне тебе рассказывать) предусмотрели всё. Представь как ты садишься в него, как наслаждаещься совершенством форм, размеров, материалов, комфорта вообще.
И как через добрый месяц тебе хочется поменять оплётку руля, цвет чехлов и резину.
И когда ты поменяешь всё что тебе хотелось автомобиль станет твоим: его можно будет отличить от такого –же авто соседа, в нём тебе будет удобнее, несмотря на то, что вроде не глупые проектировщики довели модель до совершенства. А если ты ещё больше понимаешь в механике, ты сам выберешь на какую раму какой ставить двигатель, какую форму кузова и в какой цвет должна быть покрашен твой автомобиль. А если пойти ещё дальше, то ты сам создашь свою эстетику передвижения, и не факт, что это будет автомобиль или велосипед.
А пока, говоря сравнительным языком: ты купил новый авто и наслаждаешься совершенством форм, и максимум чего можешь позволить себе по отношению к автомобилю – это выбор шампуня для его мытья.
Пора поменять чехлы!
Atsakyti
Sillwio

Буду настойчивым и предложу продолжить предыдущее задание.
Выбери фотографию, любую, доведи её цветокоррекцию до уровня, который тебя устраивает. И после этого попробуй ИЗМЕНИТЬ цвет или оттенок фотографии так, чтобы она показалась тебе интереснее, чем была. Не важно, чтобы цвет соответствовал действительности, важно, чтобы он передавал ТВОЁ настроение.
Успехов! 4u.gif

Pupeliukas
Спасибо за представленного автора, но фотографии так и не дождался, когда же?
g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Victor*photo*: 25 lapkričio 2007 - 18:39
Taip taip, prisimenu, tik nesulaukiu tinkamos progos, belekaip nenoriu, o gerai neišeina verysad.gif bandysiu vėl rytoj...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pupeliukas: 25 lapkričio 2007 - 20:02
Na atsiradus laisvai minutelei ir as jum pristatysiu viena fotografa ir jo israsta fotografavimo procesa ir jo technologija:

Fotografija buvo pripažinta 1839 metais rugpjūčio 19 d., kai Paryžiaus mokslų akademijoje viešai paskalbta apie Dagerą (Lui Jeckues Mandė Daguerre). Fotografinio proceso išradimo garbė kartu teko ir Fox‘ui Talbot‘ui, Nicephor‘ui Niepce. Ši data oficialiai pripažįstama kaip fotografijos gimimo data.
Dageras išrado pirmą žinoma fotografijos procesą – dagerotipiją. Pagrindą padėjo Nicephoras Niepce, kuris sukūrė užbaigtą heliografijos ciklą, o Fox‘as Talbot‘as išdirbo negatyviojo-pozityviojo fotografinio proceso technologiją, kuria ir šiandien naudojasi daugelis profesionalų ir mėgėjų. Dabar jau dagerotipinių vaizdų galima pamatyti muziejuose, enciklopedijose, žurnaluose, parodose ir tai būna dažnai reprodukcijos. Geriausia dagerotipą žiūrėti „gyvai“, nes tuomet galima pamatyti visą dagerotipo grožį. Į ji reikia žiūrėti tam tikru kampu, kad pamatyti gerą vaizdą. Savo procesą išradėjas pavadino „ dagerotipija“, o gauta vaizdą „dagerotipais“. Pirmoji išlikusi Dagero nuotrauka padaryta 1835 m., tai reiškia, kad Dageras intensyviai dirbo 3 metus, kol galėjo viešai pristatyti savo išrastą dagerotipinį procesą ir tuo būdu atliktus darbus.
Dagerotipo gavimo technologija. Galima būtų teigti, kad Dageras tęsė N. Niepce darbą. Jis atliko daug bandymų ir tyrimų. Dageras naudojo sidabrines plokšteles, kurias pasigamindavo ir gerai nupoliruodavo pats. Plokšteles įjaudrindavo jodo garais (pagerėdavo sidabro druskos jautrumas šviesai), sidabrinę plokštelę dėdavo i kamerą - obskurą ir ilgai eksponuodavo. Eksponavimas galėdavo trukti iki kelių val. Plokštelę išimtą iš kamros-obskūros iš karto ryškindavo (kai atrado ryškinimą, eksponavimo laikas sutrumpėjo iki 30 min.) gyvsidabrio garuose, praplaudavo distiliuotu vandeniu ir pradžioje fiksuodavo valgomosios druskos /NaCl/ tirpalu. Nuo 1840m pradėjo fiksuoti hiposulfitu (kurį pasiūlė anglų mokslininkas Johan Herschel, kuris ir gi domėjosi fotografija). Dageras gaudavo pozityvinį vaizdą, veidrodinį „atspaudą“, egzempliorius būdavo vienetinis ir jo nebuvo galima tiražuoti. Pažiūrėjus i dagerotipą kitu kampu buvo galima pamatyti panašų į negatyvinį atvaizdą. Dagerotipo gavimas buvo pakankamai brangus, dėl naudojamų sidabrinių plokštelių. 1840m. išrandamas dagerotipų tonavimas aukso chloridu. Tai pagerino vaizdo ryškumą, plokštelė spindėjo turtingais atspalviais, purpuriniai - rudomis spalvomis. Dageras dagerotipus gaudavo taip vadinama „Dagero kamera“. Tai buvo tobulesnė kamera – obskura su objektyvu iš 2 lęšių.
Garsus prancūzų dailininkas Delarošas, pamatęs dagerotipą, sušuko „Nuo šiandien dailė jau mirusi!“. Jis taip pabrėžė, kad dagerotipas „atitinka visiems meno reikalavimams“ ir turi viską, dėl ko būtų pasiekta tobulybė. Daugelis dailininkų tapo dagerotipininkais.
Labai greitai dagerotipija išplito visame pasaulyje ir ėmė sparčiai vystytis. Greitai išpopuliarėjęs procesas tobulėjo ir ekspozicija sutrumpėjo iki minučių. Portretus vis gi būdavo būtina fotografuoti saulės šviesoje, todėl „modeliai“ eksponavimo metu spėdavo įdegti, nes reikėdavo saulės atokaitoje sėdėti apie 20 minučių, nejudant ir gražiai atsimerkus. Dagerotipas buvo labai vertinamas ir branginamas, jam būdavo ruošiami įvairūs specialūs rėmeliai, pagražinti auksu ar oda. Dagerotipija gyvavo apie 15 metų.
Lietuvoje dagerotipų galima pamatyti Lietuvos nacionaliniame muziejuje.
1 pav. Dagero portretas;
2 pav. L. Dageras. Natiurmortas. 1839m.
3pav. L. Dageras. Bulevard du Temple. 1838 m. pab. – 1839 m. pr.

1.user posted image

2.user posted image

3.user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Labradoriukė: 25 lapkričio 2007 - 20:24