Įkraunama...
Įkraunama...

Naktinis maitinimas (II tema)

QUOTE(IgLi @ 2009 01 27, 15:48)
Cia labiau tik teorija mirksiukas.gif Kad ir kiek diena duociau, kaip keliasi nakti, taip keliasi, sumazinau dienini maitinima iki 2-3 kartu ir nakti vis vien vienodai keliasi biggrin.gif Cia matyt, yra toks pripratimas, ir kol pati nenujunkysiu, tol kelsis. ax.gif

Skirtingi vaikai. Mano keliasi 2-3kartus, bet būna ir dažniau. Jeigu jam reik- prašom 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(violla @ 2008 12 27, 19:43)
Kol buvo maziukas valgydavo 1-2k per nakti, nuo 6men jau dazniau, o 10menuo tai is vis kosmaras kazkoks buvo, zirzia neramus ir valgo kokius 6kartus  doh.gif Atrodo kuo toliau tuo daugiau reikia. Nors vaikui jau 11men. O diena tai uztenka 2kartu.

Ar ne dantis koks ruošias kaltis?! 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(ramuniuks @ 2009 01 04, 00:52)
Na gal jus paguos tai, kad maniškei greit bus trys su puse, bet dar kartais pabunda MP patraukt 4u.gif

4u.gif apie ketvirtus baigs mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Numenor @ 2009 01 27, 15:02)
Manau, kad naktinis pieno gerimas tikrai dantims gali kenkti. Juk piene irgi cukraus yra!  Apskritai, jei sveikas ir gerai auga, geriau nuo naktinio gerimo atpratinti, dieniniu kaloriju turetu pakakti. Vandenukas siuo atveju butu geriau, jei BUTINAI turi kazka gerti nakti, jei be to neuzmiega, bet as ir nuo to bandyciau atpratinti, kad susiformuotu geri miegi iprociai (juk jau darosi didelis berniukas) ir kad neiprastu gerti dideliu skyscio kiekiu ( yra tokiu vaikuciu, kurie ipranta miegoti tik ciulpdami sulciu ar vandens buteliuka; nenoriu plestis, bet tai nera gerai).

Naktinis žindymas dantim NEKENKIA.
Kenkia nepriežiūra. Valyt reik dantukus mažyliui iki 6-7 metų.
Įtakoja - paveldimumas, maitinimasis, o nuolatinių dantukų užuomazgos formuojasi per 6 nėštumo mėnesį mirksiukas.gif
Atsakyti
dėl dantukų teisi esat, ir plius dar didelę įtaką turi paveldimumas, valgomas maistas-limpantis
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2009 01 27, 20:43)
Naktinis žindymas dantim NEKENKIA.


Del sito iki siol gincijasi maitinimo krutimi propaguotojai ir stomatologai/odontologai. Pastarieji teigia, kad kenkti gali. Logiskai galvojant, dantims kenkia saldus gerimai, po kuriu dantys neisvalomi.

Atsakyti
ai ka as zinau...manes mama nakti nemaitindavo (tais laikais niekas naktim nemaitindavo) o dantys blogi ir tiek....
beje, jei jus paguos, mano abu vaikai keliasi nakti po tris kartus, tai jau skaitosi labai gerai, nes keliasi tik pavalgyt. O buna kad keliasi po 10-12 KIEKVIENAS, tai tada jau diena bunu zombis.....bet jei tik tuos sesis kartus tenka papuli duot tai vienas juokas, as jau net nelabai pabundu, tik vartausi nuo sono ant sono lotuliukas.gif
nu nepatinka man tas miegojimas su vaikais vienoj lovoj, dideli jau jie, vietos mazoka...bet geriau taip nei tuos sesis kartus pilnai atsikelt, pamaitint, vel paguldyt, dar pasupuot. Neeee, taip visai be miego likciau smile.gif Zinau gal kuri sakys kad vaikai ramiau miegotu kai nejaustu mamytes salia, tai ir pienuko nenoretu. Bandem, ne velnio smile.gif tada kilnojasi kas pusvalandi, nesvarbu kad pavalge smile.gif zodziu, kol kas tesim taip, o toliau bus matyt. Tikiuosi iki 16 vistiek nemiegos su mumis lotuliukas.gif
Atsakyti
Naujam "Mamos žurnale" yra straipsnis apie naktinį žindymą/ maitinimą.
Tuoj eisiu skaityt. Dar ir pamiegot būtų ne pro šali... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Numenor @ 2009 01 28, 11:39)
Del sito iki siol gincijasi maitinimo krutimi propaguotojai ir stomatologai/odontologai. Pastarieji teigia, kad kenkti gali. Logiskai galvojant, dantims kenkia saldus gerimai, po kuriu dantys neisvalomi.

Taip, MP turi cukraus - laktozės, kuri viena pati galėtų gadinti dantukus, bet MP taip pat turi laktoferino (tikiuosi, taip lietuviškai rašosi), kuris naikina ėduonį sukeliančias bakterijas. Taigi normaliu atveju, jei vaikelio dantys išvalyti ir jis gauna MP prieš miegą, naktį, jo dantukai neturėtų gesti. Tačiau kadangi veikia ir kiti faktoriai: genai, pažeista emalė (padidina riziką), 'šlapi' bučkiai su mama, tėveliu (gauna bakterijas iš jų), ne visų žinduklių dantukai lieka sveiki. Bet dėl pirmojo argumento akivaizdu, kad žindymo dėl to nereikia nutraukti.
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2009 01 28, 22:53)
ai ka as zinau...manes mama nakti nemaitindavo (tais laikais niekas naktim nemaitindavo) o dantys blogi ir tiek....
beje, jei jus paguos, mano abu vaikai keliasi nakti po tris kartus, tai jau skaitosi labai gerai, nes keliasi tik pavalgyt. O buna kad keliasi po 10-12 KIEKVIENAS, tai tada jau diena bunu zombis.....bet jei tik tuos sesis kartus tenka papuli duot tai vienas juokas, as jau net nelabai pabundu, tik vartausi nuo sono ant sono  lotuliukas.gif
nu nepatinka man tas miegojimas su vaikais vienoj lovoj, dideli jau jie, vietos mazoka...bet geriau taip nei tuos sesis kartus pilnai atsikelt, pamaitint, vel paguldyt, dar pasupuot. Neeee, taip visai be miego likciau smile.gif Zinau gal kuri sakys kad vaikai ramiau miegotu kai nejaustu mamytes salia, tai ir pienuko nenoretu. Bandem, ne velnio smile.gif tada kilnojasi kas pusvalandi, nesvarbu kad pavalge smile.gif zodziu, kol kas tesim taip, o toliau bus matyt. Tikiuosi iki 16 vistiek nemiegos su mumis  lotuliukas.gif


Kaip suprantu, turi dvynukus. Tai tikrai sunku. 6 kartus per nakti! As ir nuo 3 autopilotu vaikstau ir ant visu burbu blush2.gif Apie 10-20 silpna net pagalvoti. Laikykites, stiprybes tau! 4u.gif
Beje, kaip ilgai bandet i lovytes guldyt miegoti? Turbut reiketu bent savaites g.gif Tai tikrai didelis darbas, reikia begalines kantrybes ir dar psichologinio nusistatymo, ryzto, kad bus tik taip ir ne kitaip. Sunku. Dar karta - stiprybes. 4u.gif
Atsakyti
sveikos, o aš tai taip šiandien ryte išsigandau...pabundu 9 valandą, mažė dar miega, o aš suprantu, kad jinai visą naktį (nuo 12 val.) nebuvo prabudus pavalgyt blink.gif Puoliau žiūrėt, ar viskas tvarkoj, net skambinau vyrui į darbą, paklaust, ar tikrai nevalgė smile.gif galvojau, gal per miegus pamaitinau ir neatsimenu biggrin.gif pasižadinau, nu, pavalgė, linksma, laiminga. Ir po valandos vėl užmigo...

Šiaip jinai nuo 12 val. nakties iki kokių 8 val. po 1-2 kartus keliasi valgyt. Ir šiaip manau, kad tokiems mažiems leliukams reikalinga naktį valgyt. Tikiuosi taip daugiau ji nejuokaus biggrin.gif nes ką tokiu atveju daryt? žadint visaip, kad pavalgytų? Jei ji nenori, tai taip moka užblokuot liežuvėliu burnytę, kad niekaip neįkiši lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(canadian @ 2009 01 29, 12:56)
sveikos, o aš tai taip šiandien ryte išsigandau...pabundu 9 valandą, mažė dar miega, o aš suprantu, kad jinai visą naktį (nuo 12 val.) nebuvo prabudus pavalgyt blink.gif Puoliau žiūrėt, ar viskas tvarkoj, net skambinau vyrui į darbą, paklaust, ar tikrai nevalgė smile.gif galvojau, gal per miegus pamaitinau ir neatsimenu  biggrin.gif  pasižadinau, nu, pavalgė, linksma, laiminga. Ir po valandos vėl užmigo...

Šiaip jinai nuo 12 val. nakties iki kokių 8 val. po 1-2 kartus keliasi valgyt. Ir šiaip manau, kad tokiems mažiems leliukams reikalinga naktį valgyt. Tikiuosi taip daugiau ji nejuokaus  biggrin.gif  nes ką tokiu atveju daryt? žadint visaip, kad pavalgytų? Jei ji nenori, tai taip moka užblokuot liežuvėliu burnytę, kad niekaip neįkiši  lotuliukas.gif

Raminkitės. Ji gi jau ne naujagimis. Jei diena žinda gerai - mėgaukitės abi saldžiu ir ilgu miegu. O gali visko būti, kad čia tik viena naktis tokia buvo. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(canadian @ 2009 01 29, 13:56)
sveikos, o aš tai taip šiandien ryte išsigandau...pabundu 9 valandą, mažė dar miega, o aš suprantu, kad jinai visą naktį (nuo 12 val.) nebuvo prabudus pavalgyt blink.gif Puoliau žiūrėt, ar viskas tvarkoj, net skambinau vyrui į darbą, paklaust, ar tikrai nevalgė smile.gif galvojau, gal per miegus pamaitinau ir neatsimenu  biggrin.gif  pasižadinau, nu, pavalgė, linksma, laiminga. Ir po valandos vėl užmigo...

Šiaip jinai nuo 12 val. nakties iki kokių 8 val. po 1-2 kartus keliasi valgyt. Ir šiaip manau, kad tokiems mažiems leliukams reikalinga naktį valgyt. Tikiuosi taip daugiau ji nejuokaus  biggrin.gif  nes ką tokiu atveju daryt? žadint visaip, kad pavalgytų? Jei ji nenori, tai taip moka užblokuot liežuvėliu burnytę, kad niekaip neįkiši  lotuliukas.gif



mano sunelis irgi miegojo be atsikelimu nakti pakol nepradejo eiti dantukai. o kai isdigo du kabliai, tai nustojo ir dabar miega nakti be valgymu. kartais prabunda, bet ant kito sono paguldai ir miega. aishku, kiekvienam vaikui skirtingai, bet manau, jei vaikas diena be valgio prabuna apie 4-5 val., tai nakti jis nelabai jau gali isalkt.

zadinnti tikrai nerekomenduociau, jei miega, tai tegul. daug procesu vyksta miego metu. gal jai buvo per daug ispudziu ir smegenukai virskina info. sekmes. linkiu ir toliau tokiu ramiu naktu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2009 01 29, 11:05)
Taip, MP turi cukraus - laktozės, kuri viena pati galėtų gadinti dantukus, bet MP taip pat turi laktoferino (tikiuosi, taip lietuviškai rašosi), kuris naikina ėduonį sukeliančias bakterijas. Taigi normaliu atveju, jei vaikelio dantys išvalyti ir jis gauna MP prieš miegą, naktį, jo dantukai neturėtų gesti. Tačiau kadangi veikia ir kiti faktoriai: genai, pažeista emalė (padidina riziką), 'šlapi' bučkiai su mama, tėveliu (gauna bakterijas iš jų), ne visų žinduklių dantukai lieka sveiki. Bet dėl pirmojo argumento akivaizdu, kad žindymo dėl to nereikia nutraukti.


Zinoma, zindymo apskritai nereikia nutraukti jokiu budu! Laktoferinas - tikrai geras baltymas drinks_cheers.gif , tik, kiek teko skaityti, jo koncentracija (didziausia priespienyje) mazeja vaikuciui augant, ypac po pirmu zindymo metu. Vienoje vaiku prieziuros knygoje rasoma, kad labai daznas naktinis maitinimas krutimi taip pat gali pakenkti dantims, nors ne tiek, kiek maitinimas is buteliuko. Sveiku vyresniu vaikuciu, jau valganciu ivairu maista ir gaunanciu mamos piena diena, naktiniam maitinimui nematau dideles prasmes, man atrodo, kad tai tik komforto reikalas. Galbut didesne dilema, jei mama diena dirba arba tik papildomai maitinant nakti palaikoma pieno gamyba.
Papildyta:
QUOTE(canadian @ 2009 01 29, 13:56)
sveikos, o aš tai taip šiandien ryte išsigandau...pabundu 9 valandą, mažė dar miega, o aš suprantu, kad jinai visą naktį (nuo 12 val.) nebuvo prabudus pavalgyt blink.gif Puoliau žiūrėt, ar viskas tvarkoj, net skambinau vyrui į darbą, paklaust, ar tikrai nevalgė smile.gif galvojau, gal per miegus pamaitinau ir neatsimenu  biggrin.gif  pasižadinau, nu, pavalgė, linksma, laiminga. Ir po valandos vėl užmigo...

Šiaip jinai nuo 12 val. nakties iki kokių 8 val. po 1-2 kartus keliasi valgyt. Ir šiaip manau, kad tokiems mažiems leliukams reikalinga naktį valgyt. Tikiuosi taip daugiau ji nejuokaus  biggrin.gif  nes ką tokiu atveju daryt? žadint visaip, kad pavalgytų? Jei ji nenori, tai taip moka užblokuot liežuvėliu burnytę, kad niekaip neįkiši  lotuliukas.gif


Tikrai nepergyvenkit, leiskit dukrytei miegoti ir pati miegokite. Juk jai jau virs 3 menesiu. Ne vienas pazistamu vaikiukas pradejo ismiegoti visa nakti nuo 3 men pradzios. Tik daznai pradzioje tai atsitinka ne kasnakt.
Atsakyti
QUOTE(Numenor @ 2009 01 29, 13:30)
Kaip suprantu, turi dvynukus. Tai tikrai sunku. 6 kartus per nakti! As ir nuo 3 autopilotu vaikstau ir ant visu burbu blush2.gif  Apie 10-20 silpna net pagalvoti. Laikykites, stiprybes tau! 4u.gif
Beje, kaip ilgai bandet i lovytes guldyt miegoti? Turbut reiketu bent savaites g.gif Tai tikrai didelis darbas, reikia begalines kantrybes ir dar psichologinio nusistatymo, ryzto, kad bus tik taip ir ne kitaip. Sunku. Dar karta - stiprybes. 4u.gif

ai normaliai, kazkaip sakau, jau net pripratau nelabai pabusti smile.gif
o pabandziau viena nakti, uzteko smile.gif savaite as neistverciau....zinau kad reiktu bent savaites, bet netikiu kad jie ismiegotu visa nakti...vistiek reiktu keltis, tai geriau tada tegu salia miega smile.gif Siaip jie iki meneiso miegojo savo lovytese, tada ir as sveikatos turejau kilnotis dar. O paskui prasidejo pilvukai...tai tiap po biskiuka ir susikraustem i savo lova...
ai bet zinokit prisipazinsiu...man patinka su jais miegot blush2.gif tai nezinau net kam bus sunkiau jiems ar man kai reiks atskrai miegot smile.gif
na bet as optimiste ir tikiu kad nuo kokiu1.5 metuku jau galima bus kazkiap susitart, na kad mamyte miega ir pan. Vyras ims atostogu pora savaiciu ir tarsimes smile.gif
Atsakyti