QUOTE(marce777 @ 2008 02 01, 12:47)
Sveikos, mano ciklas ilgas 31 d.- 32 d., tai pagal skaiciuokle prisimink.lt man ovuliacijos diena iseina 19 c.d. bet ta diena jau nera jokiu gleiviu, nes gleives buna daug anksciau. Tai ar gali be gleiviu diena buti vaisinga?
Pats intymiausias vaisingumo požymis, atliekantis labai svarbų vaidmenį. Gleivės gaminasi gimdos kalelio nišose. Gleivės kinta viso mėnesinio ciklo metu, priklausomai nuo estrogenų kiekio kraujyje. Kai estrogenų kiekis kraujyje mažas (ANF ir VNF metu) gleivės tirštos, lipnios, neskaidrios. Jos tarsi klijai sandariai užklijuoja gimdos kaklelį ir apsaugo moters įsčias nuo infekcijos. Šiose gleivėse įklimpsta bei gana greitai žūva ir spermatozoidai. Didėjant estrogenams, t.y prasidėjus vaisingumo fazei -
gleivės skaidrėja, tįsta gausėja ir pasirodo išorėje. Jei sutuoktinio lytinės ląstelės patenka į žmonos lytinius takus vaisingos fazės metu kol kiaušialąstė dar nesubrendusi, jie laikinai apsigyvena atsivėrusio gimdos kaklelio nišose laukdami kol subręs kiaušialąstė. Tik vaisingų gleivių dėka net iki 6 parų vyriškosios lytinės ląstelės išsaugo savo sugebėjimą apvaisinti kiaušialąstę. Nepriklausomai nuo to, ar moters ciklas reguliarus, ar ne, maitina ji krūtimi, ar yra premenopauzėje, gleivių buvimas ir jų išvaizda pasako moteriai apie jos vaisingumą.
Va gal kiek aiskiau bus