Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Vaidulia77 @ 2007 12 01, 15:38)
Mamos, paskaiciau as cia jusu visu padrasinimu ir galvoju irgi maitinsiu tik savo pienuku, nors jau daviau misinuko per sita laika (mano suneliui eina 3-ia savaite). Sianakt graziai maitinomes kas 2-2,5val. Zindzia jis ilgokai, kiekviena kruti duodu po 15-20min, tai uztrunkam siek tiek, o jis ir uzmiega gana greitai. Ryte pabudo, daviau abi krutis, lyg ir viskas, pavalge, o paskui ziuri i mane ir cepsi, pridejau pristuka - jis griebia, tai ir daviau misinuko, istrauke 40ml, ir uzmigo ramiai. Tai jus pasakykit, uztenka jam to mano pienuko, ar ne?
As vis nepasisprendziu, kaip daryti, jau imuosi be misinuko gyventi, bet neatlaikau, ir vis tiek primaitinu bent karta per diena....
O gal nepivalgo ir delto, kad greit uzmiega bezysdamas?..


Iš tiesų primaitinimas mažins pienuką, nes jo pasiūla atitinka paklausą - kiek užsisako mažiukas, tiek jo gaminasi, o pirmosios savaitės yra labai svarbios jo gamyboje. Maniškis, kiek pamenu, kai mažiukas buvo, žįsdavo kiekvieną kartą apie pusvalandį ir daugiau. Jei pavalgęs iš abiejų vėl griebia - pasiūlyk vėl pirmą krūtį. Ir taip toliau, kol nebenorės. Pamenu, lygiai vieno mėnesio proga maniškis nuo 5 val. vakaro valgė iki 12 nakties, tik su pertrauka išsimaudyti. Tik vieną išvalgo ir jau prie kitos. Taigi jei maitinsi visada, kai jis nori, dažnai pasiūlysi, tai jei ir bus pieno krizė (kai pienuko gaminasi tiek pat, o mažiukui jau reikia daugiau), mažulis "užsisakys" pienuko ilgai žįsdamas ir krūtys jo gamins daugiau, svarbu tik turėti kantrybės tom dienom. Prasidėjus su mišinukais (jų maitinančiom krūtimi mamoms turėtų būti uždrausta turėti namie, mano nuomone, nes tai per didelė pagunda), labai greitas kelias gali būti į visišką nemaitinimą, nes vaikutis, prisivalgęs mišinuko, kuris sunkiai virškinamas, užmiega, ir pramiega savo įprastus valgymus iš krūties, pieno gaminasi mažiau, jo neužtenka, tada mamytė vėl primaitina, nes nepakanka pienuko, ir ratas sukasi toliau, taip gali pieno nelikti ir per 2 savaites, ypač tokiu ankstyvu laikotarpiu. mano patarimas būtų visiškai neduoti mišinuko ir dėti kuo dažniau prie krūties, bei sekti, kiek mažiukas šlapinasi, nes jau jis yra įpratęs gauti šiek tiek mišinuko, ir pieno gamyba gali neatitikti jo poreikių, taigi gali reikėti dažniau žindyti pirmomis dienomis, kai nebeduosi mišinuko. Linkiu kantrybės ir vis prisiminti, koks geras maistas vaikučiui yra mamos pienukas.
Atsakyti
Sakykit, jei susigundžiau vakar nepilnu kavos puodeliu alaus, kiek laiko alkoholis būna mano organizme, na negerai, na bet nesuslilaikiau g.gif blush2.gif
Kofeinas pasak GN gydytojos per valandą išgaruoja, nors mažiui ji nepatinka, kad ir su išgaravusiu kofeinu cool.gif
Atsakyti
Tiek alkoholis, tiek kava i organizma patenka ir niekur nedingsta nei po valandos, nei po dvieju... (siaip stipriausias kofeino poveikis yra 4 valandos wink.gif ). smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 12 02, 15:25)
Sakykit, jei susigundžiau vakar nepilnu kavos puodeliu alaus, kiek laiko alkoholis būna mano organizme, na negerai, na bet nesuslilaikiau  g.gif  blush2.gif
Kofeinas pasak GN gydytojos per valandą išgaruoja, nors mažiui ji nepatinka, kad ir su išgaravusiu kofeinu  cool.gif

nėra čia ko pergyvent. tikrai nieko blogo nenutiks nuo puodelio alaus mirksiukas.gif .
Raideles kažkurioj temoj rašė, kad leidžiama žindyvei išgert iki 200 ml alaus arba vyno.
Atsakyti
na as kazkur girdejau, kad alus skatina laktacija, tai kartais fgurksteliu nuvogus nuo vyro, nors siaip alaus nemegstu, o kavos 1-2 puodelius su pienu irgi isgeriu, kazkaip neramumo ar kokiu kitu blogyviu pas vaika nepastebiu. manau tai nieko blogo nei pvz yra ir rukanciu mamu thumbup.gif na gal atsiras kas supyks uz mano priespaskutini sakini, bet as taip manau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidulia77 @ 2007 12 01, 06:38)
Mamos, paskaiciau as cia jusu visu padrasinimu ir galvoju irgi maitinsiu tik savo pienuku, nors jau daviau misinuko per sita laika (mano suneliui eina 3-ia savaite). Sianakt graziai maitinomes kas 2-2,5val. Zindzia jis ilgokai, kiekviena kruti duodu po 15-20min, tai uztrunkam siek tiek, o jis ir uzmiega gana greitai. Ryte pabudo, daviau abi krutis, lyg ir viskas, pavalge, o paskui ziuri i mane ir cepsi, pridejau pristuka - jis griebia, tai ir daviau misinuko, istrauke 40ml, ir uzmigo ramiai. Tai jus pasakykit, uztenka jam to mano pienuko, ar ne?
As vis nepasisprendziu, kaip daryti, jau imuosi be misinuko gyventi, bet neatlaikau, ir vis tiek primaitinu bent karta per diena....
O gal nepivalgo ir delto, kad greit uzmiega bezysdamas?..

Pirmą mėnesį dar tik formuojasi reikalingo pieno kiekis, todėl patarčiau mesti visus buteliukus, mažiau galvoti, trūksta to pieno ar ne ir viskas susitvarkys pagal vaikelio poreikius. Juk neveltui sakoma, kad motinos pienas gaminasi smegenyse: kuo labiau motina atsipalaidavusi ir pasitiki savimi bei gamta, kuo mažiau pergyvena ir abejoja, tuo viskas sklandžiau ir einasi.
Kaip tik neseniai perskaičiau teiginį, kad praktiškai visos moterys gali išmaitinti kūdikius savo pienu; medicininių atvejų, kai tai sunku ar neįmanoma, yra labai mažai.
Mano pačios vaikai buteliuko praktiškai nėra matę. Man yra baisu pagalvoti apie plovimą, šildymą, traukimą, maišymą. biggrin.gif Na, čia juokas toks. Jei rimtai, prisiskaičius ir išklausiusi pasiruošimo gimdymui kursus aš net neabejojau, kad galėsiu maitinti ir išmaitinti. Taip ir buvo. Tiesa, su jaunėliu buvo daugiau problemų: ir speneliai skilinėjo, ir guzai metėsi, bet viskam tam išspręsti yra priemonės.
Jei dar nebuvo čia minėta, labai rekomenduoju E. Morkunienės knygelę "Motinystės džiaugsmas". Tikiuosi, nepridariau klaidų autorės pavardėje ir pavadinime, nes po ranka tos knygelės neturiu, o internete nerandu informacijos apie ją. Gal jos nebėra apyvartoje?...
Dar informacijos apie žindymą rasite čia.
Sėkmės mamytės. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ast_alaus @ 2007 12 02, 16:12)
Tiek alkoholis, tiek kava i organizma patenka ir  niekur nedingsta nei po valandos, nei po dvieju... (siaip stipriausias kofeino poveikis yra 4 valandos wink.gif ). smile.gif

Na dėl kofeino man GN gydytoja sakė. ax.gif
O iš patirties, tai mažiui pupelių kava tiek įerzino doh.gif O kava ta sintetinė 2in1 nieko cool.gif

QUOTE(ingalp @ 2007 12 02, 18:25)
nėra čia ko pergyvent. tikrai nieko blogo nenutiks nuo puodelio alaus  mirksiukas.gif .
Raideles kažkurioj temoj rašė, kad leidžiama žindyvei išgert iki 200 ml alaus arba vyno.

Na 200 ml tai nemažai bigsmile.gif o kaži kaip sidras g.gif Kad ir kaip būtų, kažkaip pati nenoriu piktnaudžiaut, bet gi užeina silpnumo akimirkų blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 12 03, 14:39)
Na 200 ml tai nemažai bigsmile.gif  o kaži kaip sidras g.gif Kad ir kaip būtų, kažkaip pati nenoriu piktnaudžiaut, bet gi užeina silpnumo akimirkų blush2.gif

taigi sidras yra toks pats alus. ir stiprumas jo kaip alaus. todėl jei kokią stiklinę išgersi kartais, niekas manau nenukentės.
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 12 03, 14:54)
taigi sidras yra toks pats alus. ir stiprumas jo kaip alaus. todėl jei kokią stiklinę išgersi kartais, niekas manau nenukentės.

Nebent tėtis, netekęs dalies savo gėrimo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2007 11 27, 17:07)
Mums irgi lygiai tas pats  4u.gif  Uzeina kazkokie nervingumai ir neramumai, kad pasiguldau valgyti, o lelius pora kartu patraukes taip pradeda isteriskai verkti, kad vos nuraminti beeina  verysad.gif  Panesioju, nurimsta, vel guldau ir jis vel verkia  verysad.gif  Jau isbandziau visokias pozas, bet nieks nepadeda  verysad.gif  Mes pavalgom tik po 30min liuliavimo, raminimo, dainavomi ir pan. As jam ikisu tada soske arba pirsta, jis pradeda godziai ciulpti ir tada staigiai pakeiciu i papuka  ax.gif 


Sveikutes,

Man lygiai tokia pat situacija, kai mazoji pavargus ir jau nori miegelio (pries tai juk reik pamaitinti), neimanoma pridet prie kruties: rieciasi, klykia, sukasi i sona. Lyg tais tas spenelis blogis kazkoks. vis panesioju tada, pasnekinu, vis tiek tas pats. Tai pabuvau bjauri mama ir laikiau per jega prie kruties, tai posma parekus ciupo ir pradejo normaliai zisti iki uzmigimo.
Bet blogiausia tai, kad jau tapo iprociu, ir taip jau visa savaite. O gal visgi vaikui ka nors skauda, kad rieciasi ir klykia? o poto netekes kantrybes visgi ima kruti?

Mazei trys menesiai, maitinu tik MP.

Atsakyti
QUOTE(Audrey @ 2007 12 03, 16:23)
Sveikutes,

Man lygiai tokia pat situacija, kai mazoji pavargus ir jau nori miegelio (pries tai juk reik pamaitinti), neimanoma pridet prie kruties: rieciasi, klykia, sukasi i sona. Lyg tais tas spenelis blogis kazkoks.  vis panesioju tada, pasnekinu, vis tiek tas pats. Tai pabuvau bjauri mama ir laikiau per jega prie kruties, tai posma parekus ciupo ir pradejo normaliai zisti iki uzmigimo.
Bet blogiausia tai, kad jau tapo iprociu, ir taip jau visa savaite. O gal visgi vaikui ka nors skauda, kad rieciasi ir klykia? o poto netekes kantrybes visgi ima kruti?

Mazei trys menesiai, maitinu tik MP.


Mums taip buvo savaite, ir ciupdavau maitint sunu neatsibudusi pilnai tik po miego. Bet po savaites kanciu tokiu, vel viskas sunormalejo. kantrybes, gelezines kantrybes turi turet, deja, visos mamos, atsipalaidavus gyvent nelabai iseina daznai is ju. Tik supamikavus nesiulyk nieko is buteliuko, pakentesit, bet praeis. jei skaudetu pilvuka, tai gal jaustum...
Atsakyti
QUOTE(Supervyre @ 2007 11 07, 00:05)
Sveikos mielos supermama.gif Supermamos,

siūlau tęsti ankstesnę temą ir toliau dalintis mūsų pačių sėkmingo žindymo paslaptimis  4u.gif  .
Juk tai neįkainojama patirtis  mirksiukas.gif

paskaitykite ir pirmąją temą  mirksiukas.gif
Pirmoji tema apie žindymo paslaptis

bei antrąją temas  mirksiukas.gif
Antroji tema apie žindymo paslaptis

As irgi noriu pasidalinti savo patarimais mirksiukas.gif kadangi auginu du vaikucius ir pirmaji maitinau iki metu, o dabar antraja vis dar maitinu (o mano princesei jau 13 men.) tai galiu pasakyti tik tiek, kad visa paslaptis yra Jusu mamytes noruose, tikrai, reikia labai labai labai noreti maitinti savo vaikeli, o jei galvosite, kad tai sukelia sunkumu, kad esat prisirisusi prie savo kudikio - tai pienelio ir nebus... Visa yra jusu smegenelese thumbup.gif nezinau ar aiskiai man pavyko issireiksti, bet tai tikra tiesa rolleyes.gif
Atsakyti