Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Minila @ 2008 03 15, 14:15)
O gali būti, kad mano pienukas neriebus ir dėl to mažai priauga?

ne. pienukas yra toks, koks reikia tavo vaikui.
siaip siulyciau neduoti ciulptuko, tik kruti - daugiau zysdamas kruties, kudikis ir pavalgys daugiau, ir paskatins pieno gamyba.
Atsakyti
QUOTE(Minila @ 2008 03 15, 14:15)
O gali būti, kad mano pienukas neriebus ir dėl to mažai priauga?

NEGALI taip būti. pienas pas tave gaminasi toks, kokio reikia konkrečiai TAVO vaikui. jei tau atrodo liesas, gal kitokio tavo vaiko skrandukas tiesiog nevirškintų ar organizmas netoleruotų. bet dažniausiai mamos apsirinka ir nutraukę pradinį pieną, kuris yra liesesnis, nusprendžia, kad jų pienas liesas. bet iš tiesų riebesnis pienas gaminasi vėliau ir yra giliau krūtyje, todėl rankom jį ištraukt labai sudėtinga. tuo tarpu kūdikis jį ištraukia 4u.gif
Atsakyti
aš negali mūsų mažytei duoti žysti bet kada, nes ji pas mus l.linkus į atpylinėjimą, tad todėl ir laikomės 3val. grafiko, nes kitaip jai skauda pilvuką ir l.atpylinėja pienuką, aš pati maitinčiau, kad ir kas dvi ar dažniau, bet kai taip maitinau, tada buvo tokios problemos-atpildavo net fontanu kartais, tad va...Na, ir žinoma verkdavo, nes būdavo per daug privalgius ir skrandukas nespėdavo suvirškinti.. 4u.gif biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Minila @ 2008 03 15, 17:00)
aš negali mūsų mažytei duoti žysti bet kada, nes ji pas mus l.linkus į atpylinėjimą, tad todėl ir laikomės 3val. grafiko, nes kitaip jai skauda pilvuką ir l.atpylinėja pienuką, aš pati maitinčiau, kad ir kas dvi ar dažniau, bet kai taip maitinau, tada buvo tokios problemos-atpildavo net fontanu kartais, tad va...Na, ir žinoma verkdavo, nes būdavo per daug privalgius ir skrandukas nespėdavo suvirškinti.. 4u.gif  biggrin.gif  4u.gif

3 val grafikas - viena iš pagrindinių klaidų. dėl to tau ji ir nepriauga svorio, nes nepavalgo kada nori ir kiek nori. atpylinėjimą šiek tiek sumažina dažnas pakėlimas atsirūgti (žindymo metu kelis kartus oakelk, prispausk pilvuką ir palaikyk kol atsirūgs, tada toliau žindyk). o šiaip tai dauguma vaikų atpylinėja, ir gana smarkiai. bet iki 6 mėn paprastai šį etapą išauga. siūlau nesilaikyti jokio grafiko, maitinti kiek tik nori ir kada tik nori kūdikis. kitaip pradanginsi savo pienuką arba labai sumažinsi jo kiekį.
Atsakyti
gal yra zinanciu, ar imanoma kazkaip sumazinti oksitocinjo kieki organizme? g.gif pas mane problema tokia, kad pienas labai smarkiai bega, srovelem kaip is duso, tai vaikai pyksta, nes nespeja jo nuryti, rekia, turiu kelis kartus nutraukineti zindyma, laukti, kol kazkiek sumazetu tekejimas, toks maitinimas mane labai vargina doh.gif
Atsakyti
QUOTE(lucky_star @ 2008 03 15, 18:37)
gal yra zinanciu, ar imanoma kazkaip sumazinti oksitocinjo kieki organizme? g.gif  pas mane problema tokia, kad pienas labai smarkiai bega, srovelem kaip is duso, tai vaikai pyksta, nes nespeja jo nuryti, rekia, turiu kelis kartus nutraukineti zindyma, laukti, kol kazkiek sumazetu tekejimas, toks maitinimas mane labai vargina  doh.gif

o krutys nebuna labai persipildziusios? gal vertetu pries maitinima leisti pienui nubegti, kol srovele sumazes, ir tada duoti vaikams?


QUOTE(Minila @ 2008 03 15, 17:00)
aš negali mūsų mažytei duoti žysti bet kada, nes ji pas mus l.linkus į atpylinėjimą, tad todėl ir laikomės 3val. grafiko, nes kitaip jai skauda pilvuką ir l.atpylinėja pienuką, aš pati maitinčiau, kad ir kas dvi ar dažniau, bet kai taip maitinau, tada buvo tokios problemos-atpildavo net fontanu kartais, tad va...Na, ir žinoma verkdavo, nes būdavo per daug privalgius ir skrandukas nespėdavo suvirškinti.. 4u.gif  biggrin.gif  4u.gif

atpylinejimas ir verkimas greiciausiai nesusije su persivalgymu. tiesiog tavo dukreles silpnesnis stemples raukas, todel ir bega pienukas atgal. tu ja pamaitinta stenkis palaikyti stacia, panesiok ant peties... pilvukai irgi tokio amziaus vaikus daznai vargina - tai tikrai nesusije su daznu zindimu. 4u.gif
mano gustas daug atpylinedavo - iki 2 men mes net miegodavom pusiau sedom., ty, as prisikraudavau i lova pagalviu, isitaisydavau kaip fotelyje, o vaika migdydavau sau ant krutines, nes kitaip is jo pienas begdavo... vyrui duodavau pamaitinta panesiot - liepdavau imt atsargiai, sakydavau "neispilk pieno is vaiko" lotuliukas.gif
laimei, stemples raukas vaikui augant paprastai stipreja ir susitvarko. atpylinejimai mazeja ir praeina.

nedaryk vaikui dirbtino grafiko, neduok ciulptuko - leisk jai zysti kruti tiek, kiek jai reikia, pamatysi, vel prades svoris augti ir bus viskas gerai 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 15 kovo 2008 - 19:40
QUOTE(Minila @ 2008 03 15, 17:00)
aš negali mūsų mažytei duoti žysti bet kada, nes ji pas mus l.linkus į atpylinėjimą, tad todėl ir laikomės 3val. grafiko, nes kitaip jai skauda pilvuką ir l.atpylinėja pienuką, aš pati maitinčiau, kad ir kas dvi ar dažniau, bet kai taip maitinau, tada buvo tokios problemos-atpildavo net fontanu kartais, tad va...Na, ir žinoma verkdavo, nes būdavo per daug privalgius ir skrandukas nespėdavo suvirškinti.. 4u.gif  biggrin.gif  4u.gif

Kartais dažnesni, bet trumpesni maitinimai kaip tik sutvarko atpylinėjimo problemą.
Atsakyti
Kiek pamenu, svorį reikia skaičiuoti taip - sudėti visų mėnesių svorį priaugtą (nuo to, kur numetė pradžioje) ir padalinti iš mėnesių skaičiaus, turi gautis vidutiniškai ne mažiau nei 500 g. inlaura, tavo mažiukui gaunasi beveik vienas kg per mėn, tikrai neverta nerimauti. Pasekite sisiuką, jei daugiau nei šeši kartai, viskas gerai.
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2008 03 15, 18:19)
3 val grafikas - viena iš pagrindinių klaidų. dėl to tau ji ir nepriauga svorio, nes nepavalgo kada nori ir kiek nori. atpylinėjimą šiek tiek sumažina dažnas pakėlimas atsirūgti (žindymo metu kelis kartus oakelk, prispausk pilvuką ir palaikyk kol atsirūgs, tada toliau žindyk). o šiaip tai dauguma vaikų atpylinėja, ir gana smarkiai. bet iki 6 mėn paprastai šį etapą išauga. siūlau nesilaikyti jokio grafiko, maitinti kiek tik nori ir kada tik nori kūdikis. kitaip pradanginsi savo pienuką arba labai sumažinsi jo kiekį.

mes ir taip darom, ir tai sumazino atpylinejima, o del valandu grafiko pasakysiu is savo patirties taip: visaip buna, buna ir 3 val. tarpai tarp maitinimu, ir 2 val ir net 4 val. Bet tie tarpai buna salygoti PACIO VAIKO, aisku as vis artejant maitinimui (na matau pagal vaiko pilveli ir vaiko elgesi) pasiulau papuli, taciau kai labai nori, tai tada taig griebia doh.gif ir jokios soskes nepadeda thumbup.gif , nors mes ja ir ciulpiam smile.gif kai papulio nenorim (bandziau daug kartu vietoj soskes tarp maitinimu duoti papuli, neima, kai yra soti papulio,tiesiog jai tuo metu reikia soskes, kaip nusiraminimo ar uzmigimo priemones smile.gif Tai darkart patvirtina, kad kiekvienas musu vaikas yra unikalus smile.gif
Papildyta:
QUOTE(letuciux @ 2008 03 16, 02:34)
Kiek pamenu, svorį reikia skaičiuoti taip - sudėti visų mėnesių svorį priaugtą (nuo to, kur numetė pradžioje) ir padalinti iš mėnesių skaičiaus, turi gautis vidutiniškai ne mažiau nei 500 g. inlaura, tavo mažiukui gaunasi beveik vienas kg per mėn, tikrai neverta nerimauti. Pasekite sisiuką, jei daugiau nei šeši kartai, viskas gerai.

tikrai taip. Tikrai patariu neskubet su misinukais, mums ir pradzioje siule primaitinti nakciai, nesutikau, nes jauciau, kad galiu pati savo pienu vaika maitinti, tiesiog mums buvo problemu su speneliais, teko nusitraukinet piena ir duot is buteliuko, kaip vaikui buvo 3 sav. verysad.gif verysad.gif o veliau seke visiems numanoma problema: kai speneliai uzgijo (truko 2 savaites gydymas) vaikas neistraukdavo pienelio is kruties, va tada teko geras 2 savaites padirbet, t.y. praleisti lovoje laika su vaiku, kol vaikas sugebejo istraukti reikiama kieki pienuko (sverdavau pries ir po maitinimo vaika ir matydavau kiek isvalgo). TODEL darkart sakau (tikrai nieko pries neturiu pries mama maitinancias savo stebuklelius misinukais) NESKUBEKIT SU MISINUKAIS. Na nekalbu apie tokius atvejus kai vaikelis isvis nieko nepriauga arba pradeda mesti svor.... cia jau kita kalba....
KAI LAABAI LAABAI NORI IR... TURI LASELI KANTRYBES ... VISKAS SUSITVARKO wub.gif tikrai tikrai mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Persika: 16 kovo 2008 - 12:18
QUOTE(Persika @ 2008 03 16, 12:23)
tikrai taip. Tikrai patariu neskubet su misinukais, mums ir pradzioje siule primaitinti nakciai, nesutikau, nes jauciau, kad galiu pati savo pienu vaika maitinti, tiesiog mums buvo problemu su speneliais, teko nusitraukinet piena ir duot is buteliuko, kaip vaikui buvo 3 sav.  verysad.gif  verysad.gif o veliau seke visiems numanoma problema: kai speneliai uzgijo (truko 2 savaites gydymas) vaikas neistraukdavo pienelio is kruties, va tada teko  geras 2 savaites padirbet, t.y. praleisti lovoje laika su vaiku, kol vaikas sugebejo istraukti reikiama kieki pienuko (sverdavau pries ir po maitinimo vaika ir matydavau kiek isvalgo). TODEL darkart sakau (tikrai nieko pries neturiu pries mama maitinancias savo stebuklelius misinukais) NESKUBEKIT SU MISINUKAIS. Na nekalbu apie tokius atvejus kai vaikelis isvis nieko nepriauga arba pradeda mesti svor.... cia jau kita kalba....
KAI LAABAI LAABAI NORI IR... TURI LASELI KANTRYBES ... VISKAS SUSITVARKO  wub.gif  tikrai tikrai  mirksiukas.gif

Oho, Persika, kiek privargai ir nepalūžai wub.gif Imk 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Ir palaikymo drinks_cheers.gif

QUOTE(Persika @ 2008 03 16, 13:23)

KAI LAABAI LAABAI NORI IR... TURI LASELI KANTRYBES ... VISKAS SUSITVARKO  wub.gif  tikrai tikrai  mirksiukas.gif

Atsakyti
Šiaip tai tiesa sakant mums pediatre ir gi labai dar nesiulė mišinukų. Tik nakti pradėjom blogai miegoti, anksčiau keldavomes mazdaug kas 2,5-3 val, o dabar jau kokia savaite vos tik užmiega, praeina kokia 1-1,5 val ir nubunda. Vėl mažinda, nor tas jo valgymas trunka vos kokias 5-10 min. ir vėl lūžta. Tik paryčiais ilgesniam laikui užmiegam. Tai pediatre minėjo kad jei ir toliau taip atsibudines, tai galiu pabandyti prieš miega duoti mišinėlio. Kiekviena nakti jau nusiteikiu kad vakare jo duosiu, bet ateina vakaras ir vėl manau kad gal ištempsim. Net nežinau, gal ir jam butu geriau jei sotesnis būtų. Nors pagal svorį visi sako kad esam normalūs, ir gyd. nesakė kad mažai priaugom (iš ligoninės grižom 2680 gr., o dabar 4mėn - 6690 gr.) ir sisioja tikrai nemažai. Pampersą kas tri val butinai reik pakeisti. Kaip jūs su tuo susidorojat, man tai rankos ima svirti
Papildyta:
sakykit mielosios, o kaip žinda jūsų mažyliai? Nes mat tai būna taip, pačiulpia pačiulpia tada pradeda dairytis, po kokiu 20 sek pel pradeda čiulpti ir vėl atsitraukia. Atrodo kaip kad daugiau žaidžia nei valgo, gal per dažnai kišu jam krūtį g.gif , o gal dantukai kalasi?
Atsakyti