Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

Mamytės, Jūs čia patyrę, gal galėsit man pagelbėt?


Aš žindau pati, viskas iki šiol buvo ok, tik va, vakar buvom pasisvert, tai pasirodo, kad mažiukė priaugo tik 350g. verysad.gif Gyd. nori, kad aš dar primaitinčiau mišinukais (o aš to daryti visai nenoriu). Tai ir galvoju ar čia nieko tokio, ar l.blogai. Na, ji m,an atrodo tikrai nėra alkana, nes pavalgius guguoja, šypsosi, būna žvali ir atrodo visai laiminga. Nesuprantu, kodėl tas svoris taip mažai padidėjo?Kame čia priežąstis?Bijau, kad nebūtų kas negerai... verysad.gif


Ačiū iš anksto už nuomones ir atsakymus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Minila @ 2008 03 14, 13:09)
Mamytės, Jūs čia patyrę, gal galėsit man pagelbėt?
Aš žindau pati, viskas iki šiol buvo ok, tik va, vakar buvom pasisvert, tai pasirodo, kad mažiukė priaugo tik 350g.  verysad.gif Gyd. nori, kad aš dar primaitinčiau mišinukais (o aš to daryti visai nenoriu). Tai ir galvoju ar čia nieko tokio, ar l.blogai. Na, ji m,an atrodo tikrai nėra alkana, nes pavalgius guguoja, šypsosi, būna žvali ir atrodo visai laiminga. Nesuprantu, kodėl tas svoris taip mažai padidėjo?Kame čia priežąstis?Bijau, kad nebūtų kas negerai... verysad.gif
Ačiū iš anksto už nuomones ir atsakymus. 4u.gif


Kiek ji svėrė, kai gimė? Koks buvo mažiausias svoris po gimdymo kai nukrito? Kiek sveria dabar?
Kiek sauskelnių pakeičiat per dieną? Turi būti bent 6 sysiukai.
Įsiklausykit, ką sako jūsų motiniška intuicija: vaikas guvus, linksmas, valgo, neatrodo sergantis, svorio ne tik kad nenumetė, bet dar ir priaugo... smile.gif
Atsakyti
Na, mano paraše parašyta kiek to svorio buvo ir kiek kas mėnesį priaugo mirksiukas.gif
Numetus kai gimė po sav. buvo 200g., bet jie labai greitai užaugo, taigi svėrė tada 3020g. Ji pas mus kakoja l. dažnai 5-6 k. per parą, o kiek sysioja net než., na bet manau panašiai būtų, tad 6k. per parą sauskelnes tikrai keičiam, gal net ir daugiau.


Tai taip, man atrodo, kad su ja viskas ok, bet kaip tada su visom svorio lentelėm, visgi ar nekenkia per mažas svorio priaugimas vystymuisi?
Atsakyti
QUOTE(Minila @ 2008 03 14, 14:51)
Na, mano paraše parašyta kiek to svorio buvo ir kiek kas mėnesį priaugo  mirksiukas.gif
Numetus kai gimė po sav. buvo 200g., bet jie labai greitai užaugo, taigi svėrė tada 3020g. Ji pas mus kakoja l. dažnai 5-6 k. per parą, o kiek sysioja net než., na bet manau panašiai būtų, tad 6k. per parą sauskelnes tikrai keičiam, gal net ir daugiau.
Tai taip, man atrodo, kad su ja viskas ok, bet kaip tada su visom svorio lentelėm, visgi ar nekenkia per mažas svorio priaugimas vystymuisi?


na, man irgi atrodo, normaliai su svoriu. rimciau susirupinciau, jei visai nepriaugtu arba ir kita menesi butu priaugusi labai mazai. 4u.gif
dar klausimas iskilo: gal duodate ciulptuka?
Atsakyti
QUOTE(Minila @ 2008 03 14, 14:51)
Na, mano paraše parašyta kiek to svorio buvo ir kiek kas mėnesį priaugo  mirksiukas.gif
Numetus kai gimė po sav. buvo 200g., bet jie labai greitai užaugo, taigi svėrė tada 3020g. Ji pas mus kakoja l. dažnai 5-6 k. per parą, o kiek sysioja net než., na bet manau panašiai būtų, tad 6k. per parą sauskelnes tikrai keičiam, gal net ir daugiau.
Tai taip, man atrodo, kad su ja viskas ok, bet kaip tada su visom svorio lentelėm, visgi ar nekenkia per mažas svorio priaugimas vystymuisi?


Atsiprašau, neatidi... blush2.gif

Manau, kad jūsų svoris auga normaliai. Jei ūgis ir galvos apimtis taip pat didėja, tai tikrai nėra ko nerimauti. 4u.gif

Svorio lentelės, mano akim, yra orientacinės. Kiekvienas vaikas, kiekviena situacija yra individuali.
Atsakyti
Ragnez, taip duodam čiulptuką, bet tik tada kai miegučio jau nori. O ar tai kažką keičia?/


O kaip žinoti, kiek turi padidėti galvytės ir krūtinės apimtis?Pas mus dabar kažkas apie 30cm. berods...
Atsakyti
QUOTE(Minila @ 2008 03 14, 16:06)
Ragnez, taip duodam čiulptuką, bet tik tada kai miegučio jau nori. O ar tai kažką keičia?/
O kaip žinoti, kiek turi padidėti galvytės ir krūtinės apimtis?Pas mus dabar kažkas apie 30cm. berods...


dėl čiulptuko vaikai gali mažiau valgyt, nes patenkina savo čiulpimo refleksą ir be krūties. pabandyk neduot, o vietoj čiulptuko siūlyt krūtį.
o šiaip manau, kad nereikia jums tų mišinukų, nes pažiūrėjus bendrą svorio prieaugį per 3 mėn., tai vaikas priauginėja normaliai. o jei dar dažnai šlapinasi ir tuštinasi, tai irgi rodo, kad gauna to maisto pakankamai.
Atsakyti
Dėl to čiulptuko - maniškė nakčiai užsimigdo tik su krūtimi - čiulpia apie 2 val smile.gif Tai naktiniu pieneliu aš ją beveik pusė dienos valgydinu... g.gif
Duodu jį tik kai labai būna nerami ar važiuojame mašina.

Mamytės, jūs man pasakykite, turite ne vieną vaikelį, kaip viską spėjate, jai pavyzdžiui mažius nepaleidžia krūties kokią valandą? Ką veikia tuo metu kiti vaikučiai? Galvoju apei antrą mažylį, bet nelabai suvokiu, kaip reikės su abiem susitvarkyti, jei ir antrasis toks krūtinukas bus????
Atsakyti
QUOTE(Minila @ 2008 03 14, 16:06)
O kaip žinoti, kiek turi padidėti galvytės ir krūtinės apimtis?Pas mus dabar kažkas apie 30cm. berods...[/color]

Per pirmus 6 mėn. vidutiniškai į ūgį vaikas paauga po 2,5 cm, o galvytės apimtis - 1,2 cm per mėnesį. Čia vidutiniškai, nes kiekvienas vaikas auga skirtingai, o ir tas pats vaikas gali vieną mėnesį paaugt daugiau, kitą - mažiau. Tas pats su svoriu. Jei gerai apskaičiavau, tai jūs vidutiniškai per mėnesį priaugdavot po 700g (paėmus prieaugį nuo mažiausio svorio ir padalinus iš trijų mėnesių). smile.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės,
esu jauna mama neseniai prisijungusi prie formumo, žiuriu kad labai naudingomis temomis bendraujate. gal ir man patarsite ką. Vakar mano pypliu suėjo 4 mėn, vis dar maitinau tik savo pieneliu, tačiau vakar grizusi iš poliklinikos esu puolus i nevilti, per tris savaites priaugom tik 400 gr. (dabar 6790gr ir 63,5 cm, gimėm 2980gr ir 51 cm). Rodos taip stengiuosi glausti pir krutines, bet pastaruoju metu valgom vos kokias5 5-10 min. Ir tai viskas vyksta taip: paciulpiam soskę, greit ikišu papą, kieik pačiulpia ir vel tas pats. Tuštinamės kartą per dieną, sauskelnes keiciu maždaug kas 3val. Tik rodos pienelio mažėja, nors kai čiulpia tai rodos ryja. Gyd. patarė vakare primaitinti mišinėliu, bet dar taip noriu pati pamaitinti. Gal kuri susidūrėt su panaše problema
Atsakyti
QUOTE(inlaura @ 2008 03 14, 18:05)
Sveikos mamytės,
esu jauna mama neseniai prisijungusi prie formumo, žiuriu kad labai naudingomis temomis bendraujate. gal ir man patarsite ką. Vakar mano pypliu suėjo 4 mėn, vis dar maitinau tik savo pieneliu, tačiau vakar grizusi iš poliklinikos esu puolus i nevilti, per tris savaites priaugom tik 400 gr. (dabar 6790gr ir 63,5 cm, gimėm 2980gr ir 51 cm). Rodos taip stengiuosi glausti pir krutines, bet pastaruoju metu valgom vos kokias5 5-10 min. Ir tai viskas vyksta taip: paciulpiam soskę, greit ikišu papą, kieik pačiulpia ir vel tas pats. Tuštinamės kartą per dieną, sauskelnes keiciu maždaug kas 3val. Tik rodos pienelio mažėja, nors kai čiulpia tai rodos ryja. Gyd. patarė vakare primaitinti mišinėliu, bet dar taip noriu pati pamaitinti. Gal kuri susidūrėt su panaše problema

kudikio tikslas yra per 4-6 menesius padvigubinti gimimo svori, o 12 men. normalu yra sverti 3-3.5 karto daugiau negu gimus. tai pati paskaiciuok dabar: tavo kudikis savo gimimo svori JAU padvigubino, vadinasi, jis puikiai auga 4u.gif
kol ramiai sau zindysi, pieno bus pakankamai. 4u.gif
turiu tik vienintele pastaba: vietoje ciulptuko duok kruti 4u.gif vaikas ilgiau zys ir isgers daugiau pienuko :4:

zinoma, visada reikia stebeti vaika: ar atrodo sveikas, ar gerai vystosi. taciau verta zinoti, kad kudikis neprivalo priaugti po kilograma kas menesi. zinau ta nerima - mano vyresnysis sunus per pirma men. priaugo 1500 g, per antra 1000 g, per trecia 800, o paskui - ne daugiau kaip 500 g, o dazniausiai ir maziau... kiekviena kart nerimaudavau, kai reikdavo sverti 4u.gif bet musu pediatre nieko del tokio augimo nesake. svarbu, kad vaikas auga 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 14 kovo 2008 - 18:26
O gali būti, kad mano pienukas neriebus ir dėl to mažai priauga?
Atsakyti