Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Žuvelė @ 2008 03 09, 11:04)
Labas rytas, mamytės

turiu klausimą - panašu, kad mano mažei pradėjo pūsti pilvelį (o gal diegliukai), bent taip pagal požymius sako gydytoja. Ji nerami prie krūties jau du pusdienius, šiandien - nuo ryto. Patraukia kiek ir meta. Pradeda verkšnoti, pakeliu, atsirūgsta, atpylinėja ir tik bandau dėti prie krūties - vėl verkia. Keičiau ir maitinimo padėtis, net pati nusiprausiau (pirmą dieną, kai nežinojau, kas yra). Vakar jau Espumizano davėm. Ji normaliai neištaukia krūties, tad aš bijau, ar nuo jos tokio valgymo nedings man pienukas? Va, ir dabar iš po nakties krūtis neišvalgyta. Vakar net bandžiau nusitraukti - sunkiai man gaunasi, negaliu atsipalaiduoti. Vakare pasiūliau nusitraukto pienuko - tai gal 20 ml vos vos suvalgė, vadinasi - ne alkana...
Jau pasiilgstu jos kabėjimo ant krūties laikų...

o naktį kaip jai sekasi? Ar valgo? unsure.gif
Atsakyti
Kažkokia nesąmonė pas mus paskutiniu metu gaunasi... ji pradeda valgyti, prisitraukia oro, tada atsirūginėja kelis kartus, pradeda verkti ir neima krūties... šiandien visą valandą taip bandžiau nuraminti ir įduoti krūtį. Kažkiek ištraukė ir pavargusi užmigo. Naktį valgo vieną kartą - pati atsibunda apie 5val. Keliu dar 3val, bet ji nevalgo tada. g.gif
Nesuprantu, kas jai darosi... gal aš per alkanai duodu...

QUOTE(Natuke @ 2008 03 11, 11:43)
o naktį kaip jai sekasi? Ar valgo? unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 03 11, 14:17)
Kažkokia nesąmonė pas mus paskutiniu metu gaunasi... ji pradeda valgyti, prisitraukia oro, tada atsirūginėja kelis kartus, pradeda verkti ir neima krūties... šiandien visą valandą taip bandžiau nuraminti ir įduoti krūtį. Kažkiek ištraukė ir pavargusi užmigo. Naktį valgo vieną kartą - pati atsibunda apie 5val. Keliu dar 3val, bet ji nevalgo tada.  g.gif
Nesuprantu, kas jai darosi... gal aš per alkanai duodu...

Kai siūlote krūtį, ar ji niurzga, verkia ar yra rami? Gal verta maitinti apsnūdusią?
Jei valgydama prisitraukia oro, tai gal negerai apžioja? Ar tiesiog neramiai valgo, verksnoja?
Gal jai refliuksas, skauda rėmuo? Tokiu atveju gali padėti, jei maitintumėt ją kuo statesnėje padėtyje.
Tai tiek minčių kilo kol kas...
Atsakyti
O ka daryti kai vaikelis blogai valgo del dygstancio dantuko? unsure.gif Maniskis patraukia kelis kartus ir meta kruti verkdamas verysad.gif Vienintelis issigelbejimas kosyte, kuria dar siek tiek pavalgo po to, bet ir tai su didziausiais ikalbinejimais. Gerai valgo tik pries uzmiegant ir paryciais, o diena labai mazai patraukia. Buteliuko irgi nepripazista, negeria jokiu sulciu. Jau net kakutis buna kietas, truksta maziui skysciu... unsure.gif Bandziau su pipete duot gert, bet kad labai jau ilgas procesas..... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xeditux: 11 kovo 2008 - 15:07
QUOTE(xeditux @ 2008 03 11, 15:05)
O ka daryti kai vaikelis blogai valgo del dygstancio dantuko?  unsure.gif  Maniskis patraukia kelis kartus ir meta kruti verkdamas  verysad.gif  Vienintelis issigelbejimas kosyte, kuria dar siek tiek pavalgo po to, bet ir tai su didziausiais ikalbinejimais. Gerai valgo tik pries uzmiegant ir paryciais, o diena labai mazai patraukia. Buteliuko irgi nepripazista, negeria jokiu sulciu. Jau net kakutis buna kietas, truksta maziui skysciu...  unsure.gif  Bandziau su pipete duot gert, bet kad labai jau ilgas procesas..... doh.gif

jei tai tikrai del dantuko - galima pries maitinima pamasazuoti ir patepti specialiu nuskausminanciu geliu. vaistineje gali paklausti, ju buna ivairiu. as gustui esu tepusi su "camistad" - jis dar ir dezinfekuoja, gustui kalantis dantukams dantenose daresi zaizdeles su pulinukais.
Atsakyti
Tikrai del dantuko, nes jis jau prasikale ir jauciasi astrus kampelis biggrin.gif As turiu dentinox, bet jis man kazkaip nelabai veiksmingas atrodo. Bet gal del to, kad tepiau po valgio doh.gif doh.gif doh.gif Reiks bandyt ir pries valgi. Tik kazkaip keista, nes juk jam viskas ten uzsals, tai traukti piena bus sunkiau ar ne blink.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 03 11, 15:37)
Tikrai del dantuko, nes jis jau prasikale ir jauciasi astrus kampelis  biggrin.gif  As turiu dentinox, bet jis man kazkaip nelabai veiksmingas atrodo. Bet gal del to, kad tepiau po valgio  doh.gif  doh.gif  doh.gif  Reiks bandyt ir pries valgi. Tik kazkaip keista, nes juk jam viskas ten uzsals, tai traukti piena bus sunkiau ar ne  blink.gif

na, tai tas gelis gi ne taip kaip pas dantiste nuskausminimas, kai puse zando suparalyziuoja. gelis tik jautruma is pavirsiaus nuima ir jo veiksmingumas priklauso nuo veikliuju medziagu koncentracijos - reikia etiketej ziureti.

dar buna pirkt skyscio pripildytu kramtuku - juos galima saldtuve atsaldyt ir duoti grauzti. bet mano vaikai tokiu nemego.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 11 kovo 2008 - 15:42
QUOTE(ragnez @ 2008 03 11, 17:41)
dar buna pirkt  skyscio pripildytu kramtuku - juos galima saldtuve atsaldyt ir duoti grauzti. bet mano vaikai tokiu nemego.


Duodu, tik maniskis juos ne kramto, o laizo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 03 11, 15:05)
O ka daryti kai vaikelis blogai valgo del dygstancio dantuko?  unsure.gif  Maniskis patraukia kelis kartus ir meta kruti verkdamas  verysad.gif  Vienintelis issigelbejimas kosyte, kuria dar siek tiek pavalgo po to, bet ir tai su didziausiais ikalbinejimais. Gerai valgo tik pries uzmiegant ir paryciais, o diena labai mazai patraukia. Buteliuko irgi nepripazista, negeria jokiu sulciu. Jau net kakutis buna kietas, truksta maziui skysciu...  unsure.gif  Bandziau su pipete duot gert, bet kad labai jau ilgas procesas..... doh.gif

Su saviškiais tokių bėdų neturėjau, bet iš principo tie nemalonumai truks vos kelias dienas, tad jei tomis dienomis ir pavalgys šiek tiek mažiau, gal nebus didelės bėdos...
Atsakyti
Kaip minėjau, aš nelabai suprantu, kada ji nori valgyti... atrodo, kad seilės bėga nuolat, liežuvėlį irgi kaišioja ir kumštį grūdasi sau į burną. Kartais suprantu iš sukiojamos galvytės ir kai ji išsižiojusi tarsi ieško krūties. Dažniausiai duodu tokiai niurzgančiai, kartais net ramiai. Kažkaip ryte ir grįžus iš lauko po ilgojo miego viskas aišku, bet jau vakare visai nesuprantu, kada nori valgyti.
Anksčiau tokių bėdų nebuvo... dėl apžiojimo - lyg ir stengiuosi, kad kiek galima daugiau apžiotų, bet ji vis vien valgo ir caksi. O kartais ir neramiai valgo. Įdomu, kodėl?
Naktį, greičiausiai dėl to, kad krūtys pilnesnės, tokių problemų nėra...
Va ir dabar apie 16val pavalgėme, bandysiu siūlyti kokią 18val jei kitokių jos alkanumo požymių nerasiu anksčiau...

QUOTE(Ode @ 2008 03 11, 15:34)
Kai siūlote krūtį, ar ji niurzga, verkia ar yra rami? Gal verta maitinti apsnūdusią?
Jei valgydama prisitraukia oro, tai gal negerai apžioja? Ar tiesiog neramiai valgo, verksnoja?
Gal jai refliuksas, skauda rėmuo? Tokiu atveju gali padėti, jei maitintumėt ją kuo statesnėje padėtyje.
Tai tiek minčių kilo kol kas...

Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 03 11, 17:25)
Kaip minėjau, aš nelabai suprantu, kada ji nori valgyti... atrodo, kad seilės bėga nuolat, liežuvėlį irgi kaišioja ir kumštį grūdasi sau į burną. Kartais suprantu iš sukiojamos galvytės ir kai ji išsižiojusi tarsi ieško krūties. Dažniausiai duodu tokiai niurzgančiai, kartais net ramiai. Kažkaip ryte ir grįžus iš lauko po ilgojo miego viskas aišku, bet jau vakare visai nesuprantu, kada nori valgyti.
Anksčiau tokių bėdų nebuvo... dėl apžiojimo - lyg ir stengiuosi, kad kiek galima daugiau apžiotų, bet ji vis vien valgo ir caksi. O kartais ir neramiai valgo. Įdomu, kodėl?
Naktį, greičiausiai dėl to, kad krūtys pilnesnės, tokių problemų nėra...
Va ir dabar apie 16val pavalgėme, bandysiu siūlyti kokią 18val jei kitokių jos alkanumo požymių nerasiu anksčiau...

nakti apskritai dirgikliu maziau, niekas netrikdo maitinimosi 4u.gif
bandziau prisiminti, kaip mano vaikai elgdavosi mazdaug 3 men.: seiletekis, kumstis burnoj arba jau prasidejo ir daiktu grauzimas (atsirado sugebejimas sugriebti ir i burna isikisti zaisla). tokiam amziuj seiletekis ir grauzimas nebutinai rodo alki.
o tai, ka paryskinau - tikrai panasu i alkio zenklus. is to, ka rasai, manau, esi jautri ir atidi savo dukrytei 4u.gif tik buk drasesne ir pasitikek savim 4u.gif

jei ne visi maitinimai dienoje buna neramus, tikriausiai, viskas gerai. kol zindysi ir tikesi savimi, pienelio netruks. jei manai, kad jau reikia duoti kruti - tai ir duok smile.gif nores - ims, nenores - neims, arba trumpai pazindusi paleis. turek mintyje, kad tokio amziaus kudikis pradeda dometis aplinka. dukrytes susikaupima zysti gali trikdyti garsai, vaizdai. tai nereiskia, kad butina uzsidaryti atskiram tamsiam kambarelyje - tik noriu pasakyti, kad nesistebetum vaiko elgesiu. apskritai, per pirmuosius metus kudikis be galo sparciai auga ir keiciasi - net ne dienom, o valandom. todel daznai taip bus, kad apsidziaugsi, kad jau supranti dukryte, zinai jos rezima ir tt., o ji ta rezima isaugs, elgesys valgant keisis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 11 kovo 2008 - 17:43
QUOTE(Žuvelė @ 2008 03 11, 17:25)
Kaip minėjau, aš nelabai suprantu, kada ji nori valgyti... atrodo, kad seilės bėga nuolat, liežuvėlį irgi kaišioja ir kumštį grūdasi sau į burną. Kartais suprantu iš sukiojamos galvytės ir kai ji išsižiojusi tarsi ieško krūties. Dažniausiai duodu tokiai niurzgančiai, kartais net ramiai. Kažkaip ryte ir grįžus iš lauko po ilgojo miego viskas aišku, bet jau vakare visai nesuprantu, kada nori valgyti.
Anksčiau tokių bėdų nebuvo... dėl apžiojimo - lyg ir stengiuosi, kad kiek galima daugiau apžiotų, bet ji vis vien valgo ir caksi. O kartais ir neramiai valgo. Įdomu, kodėl?
Naktį, greičiausiai dėl to, kad krūtys pilnesnės, tokių problemų nėra...
Va ir dabar apie 16val pavalgėme, bandysiu siūlyti kokią 18val jei kitokių jos alkanumo požymių nerasiu anksčiau...

Jei caksi, reiškia, neapžioja gerai... Mano puseserė, pvz., kankinosi su nugraužtais speneliais, vis vartė literatūrą, kaip turi atrodyti apžiota krūtis - nu lyg viskas gerai. Galiausiai pasikvietė laktacijos konsultantę, ir pasirodė, kad per daug 'sucentruotai' vaikas buvo dedamas prie krūties. Tereikėjo šiek tiek aukščiau pridėt, kad spenelis daugiau į viršutinį gomurį taikytų, o ne tiesiai į burnytę.
Gal ir jums tokios minimalios korekcijos užtektų?.. unsure.gif
Seilėtekis, kumštuko čiulpimas nebūtinai rodo alkį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 11 kovo 2008 - 17:45