Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

smile.gif Nu aisku, aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 02 25, 18:08)
tavo pieno uztenka, nereikia tavo vaikui misinio, duodu 100 proc. kudikis, kuriam truksta maisto, tikrai nepriauga 1,5 kg / men... pasiskaityk pati savo ankstesni posta...
mano patarimas - mesk is namu visus butelius, misinius etc. kad net nebutu.
taip pat mesk salin laikrodzius - zmogus ne kompas ir ne masina...
nuspirk idomiu knygu. tezindie tavo vaikas kruti - tu tuo laiku prigulk ar prisesk ir skaityk... klausyk radijo, chatink per skype, plepek su draugem ... isigyk slinga arba vaikjuoste  ir pasirisk kudki taip, kad galetu zysti - o tu turetum laisvas rankas... ir laisvas mintis  rolleyes.gif

jei skaitai anglliskai, paskaityk http://www.wiessinge...fing/index.html


As ir visom keturiom uz naturalius dalykus, bet vis tik truputi nesmagu skaityti kategoriskus pasisakymus - mesk lauk butelius, misinius ir pan... Gerbiu tave ragnez ir kitas naturalistes smile.gif, bet kai paskaitai temas apie maitinima, tai gaunasi taip, kad jei jau nusitraukineji, naudoji buteliuka, ciulptuka - tai jau esi bloga mama ir cia siaubu siaubas. Butinai dings pienas, vaikas blogai zis, o jei neduodi valandu valandas zisti kruties, tai jau irgi mamyte nevisaverte... BET JUK TAIP NERA. Simtai mamu nusitraukineja, nes turi tam priezasciu, o ne is kokio palaidumo (apie tokias, kurios tai daro del krutu grozio ar pan, tai jau cia nekalbu - zinom, kad yra visokiu...) ir to pieno nemazeja, man net per daug jo pradejo gamintis, kai nusitraukinejau del speneliu skausmo, buteliuka irgi naudojom kuri laika naktimis, nes kaip pagirdysi verkianti vaikiuka is puoduko ar sauksciuko, jei negali zindyti kuri laika? Kam kankinti ir vaikuti, ir save, jei jis pusvalandi klyks is sauksciuko girdomas? O ciulputkas prie uzmiegant cia jau irgi tragedija? Straipsniu yra visokiu - ne vienas gydytojas pasisako, kad nereikia, kad vaikas istisai kabotu ant mamos kruties, nes tai kenkia speneliams. Berods tu ragnez rasei, kad tavo oda stora (pamenu is kazkurios temos smile.gif), tai tau gerai, bet ne visiems taip.
Taip kad nebukime tokios kategoriskos ir neivarykime streso mamoms, kad jeigu ne papukas - tai pasaulio pabaiga. Visos nori ko geriausio vaikuciams, bet ne visada sveikata tempia. Manau geriau MP is buteliuko ir pientraukis, nei is vis be MP, kai yra problemos ir mamoms daktarai liepia mesti maitinti. Daugiau nei menesi naudojau visa tai, kas cia siuloma mesti is namu (isskyrus misini) ir tai man padejo islipti is uzburto uzdegimu rato ir nepakeliamo speneliu skausmo, o dabar vaikutis vel valgo naturaliai ir dziaugiuosi be galo. O jei ir toliau naturalistiskai buciau kraujais is speneliu taskiusis ir perdegusiom krutim vaiksciusi (pientraukis juk mestinas lauk smile.gif) butu buve sakes.
DALINKIMES PATIRTIMI, BET DRAUGISKAI, BE TEISIMO (dazniausiai netiesioginio) IR KATEGORISKUMO. Juolab, kad sioje srityje ir patirtys ir gydytoju nurodymai yra daznai labai skirtingi, bet nebutinai yra tik viena vienintele tiesa.



Atsakyti
Oi mamytės, nesipykim smile.gif Ragnez tik nori man padėti. Todėl ir rašė dėl metimo visų buteliukų ir mišinių. O man iš ties reikia pagalbos ir palaikymo, nes iš mano seserų ir draugių tokios situacijos nebuvo. O ir aš į žindymo kursus nenuėjau, nes nebuvo vietos jau. Dabar tai jau tikrai nenueisiu. Bet greitai pati galėsiu konsultuoti tuo klausimu visų jūsų dėka.
Pati naudoju pienktraukį jau 2 naktis, nes kelti kas 2 val. aš negaliu - pati negaliu akių praplėšti, dieną - kaip zombė, mažė irgi nevalgo. Tai tiesiog prieš jos valgymą nusitraukiu truputį, kad jai lengviatu būtų ir kad visą pienuką ištrauktų. Tfu tfu tfu, šiandien ji nekaba thumbup.gif , bet ir traukia taip normaliai. Nežianu, ar čia dėl to, kad peinuko daugiau ar jau jai pačiai pabodo kabėti.
Kaip bebūtų, bet čia rasti patarimai man padeda ir tikrai mane palaiko. Antraip jau būčiau mišinuku maitinusi visą mėnesį. Žinoma, čia irgi individualu - mano sesuo maitina kas 3-4val MP ir dar damaitina mišinuku. Ir viskas tvarkoje.

Ačiū dar kartą visoms už patarimus ir kantrybę su manimi wink.gif


QUOTE(ragnez @ 2008 02 25, 21:08)
tavo pieno uztenka, nereikia tavo vaikui misinio, duodu 100 proc. kudikis, kuriam truksta maisto, tikrai nepriauga 1,5 kg / men... pasiskaityk pati savo ankstesni posta...
mano patarimas - mesk is namu visus butelius, misinius etc. kad net nebutu.
taip pat mesk salin laikrodzius - zmogus ne kompas ir ne masina...
nuspirk idomiu knygu. tezindie tavo vaikas kruti - tu tuo laiku prigulk ar prisesk ir skaityk... klausyk radijo, chatink per skype, plepek su draugem ... isigyk slinga arba vaikjuoste  ir pasirisk kudki taip, kad galetu zysti - o tu turetum laisvas rankas... ir laisvas mintis  rolleyes.gif

jei skaitai anglliskai, paskaityk http://www.wiessinge...fing/index.html

Atsakyti
QUOTE(Pelikanė @ 2008 02 26, 18:37)
Taip kad nebukime tokios kategoriskos ir neivarykime streso mamoms, kad jeigu ne papukas - tai pasaulio pabaiga. Visos nori ko geriausio vaikuciams, bet ne visada sveikata tempia. Manau geriau MP is buteliuko ir pientraukis, nei is vis be MP, kai yra problemos ir mamoms daktarai liepia mesti maitinti. Daugiau nei menesi naudojau visa tai, kas cia siuloma mesti is namu (isskyrus misini) ir tai man padejo islipti is uzburto uzdegimu rato ir nepakeliamo speneliu skausmo, o dabar vaikutis vel valgo naturaliai ir dziaugiuosi be galo. O jei ir toliau naturalistiskai buciau kraujais is speneliu taskiusis ir perdegusiom krutim vaiksciusi (pientraukis juk mestinas lauk smile.gif) butu buve sakes.
DALINKIMES PATIRTIMI, BET DRAUGISKAI, BE TEISIMO (dazniausiai netiesioginio) IR KATEGORISKUMO. Juolab, kad sioje srityje ir patirtys ir gydytoju nurodymai yra daznai labai skirtingi, bet nebutinai yra tik viena vienintele tiesa.


wub.gif Bet mes juk cia dalijames patirtimi ir patarimais, cia nieks nieko neteisia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 25, 20:57)
Oi nežinau, mamytės  doh.gif  ar aš nepasiduosiu... nuo 14val. kabo ant krūties su gal 30min pertraukomis keliomis. O visai neseniai pradėjo verkšlenti abi krūtis ištaukusi, daviau mišinuko, tai dar 50ml nenoriai (ačiū jai) ištraukė, ant rankų užmigo ir miega. Panašu, kad mano krūtims jokie signalai neateina. Paskutinė mano viltis - kelsiu kantį dažniau...


Oi Žuvele,
nelengva tikrai, bet mano nuomone, viskam turi buti rezimas, vaikeliui taip pat.
Mano tikriausiai pirmas pirkinys be pampersu ir kitu butinu daiktu buvo laikrodis, kad zinociau kiek laiko leliukas valgo. 30min. reikia duoti zisti viena kruti, taip ir darydavau. Tada duodavau atsirugti ir jei dar labai papraso duodu kita. Bet ji jau tik truputeli pazaisdavo.
Vaikui svarbus yra ritmas ir rezimas, jei nepratinsi tai labai ilgai kankinsies.
O nakti pabandyk paignoruoti. jei labai verkia o zinai kad nealkanas paglostyk, ir vel pasitrauk nuo loveles. Ir kartok, zinoma nereikia duoti isiklykti, bet vaikelis po kurio laiko supras kad nakties laikas ir reikia miegoti, o mama salia.
Man labai padejo ir iki siol naudoju, girlianda. Ja uzdegu kai pradedame ruostis miegeliui. Dabar ji net krikstauja, kad girlianda (tokia kaip zarna) dega ir bezisdama vis pakelia galva ar dar dega, o apie 22 val. visuomet isjungiu. Ir mergaite jau iprato pamato, kad girlianda isjungta vadinasi laikas miegelio. Ir graziai sau 11 val ismiega jau nuo 3 men.
Manau, kad ritualai, rezimas ir ritmas tikrai padeda ir mamytei ir vaikeliui. Juk jam daug saugiau kada jaucia jog netrukus tarkim gaus niam niam...

Sekmes...

smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EJZ: 26 vasario 2008 - 18:00
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 25, 19:57)
Oi nežinau, mamytės  doh.gif  ar aš nepasiduosiu... nuo 14val. kabo ant krūties su gal 30min pertraukomis keliomis. O visai neseniai pradėjo verkšlenti abi krūtis ištaukusi, daviau mišinuko, tai dar 50ml nenoriai (ačiū jai) ištraukė, ant rankų užmigo ir miega. Panašu, kad mano krūtims jokie signalai neateina. Paskutinė mano viltis - kelsiu kantį dažniau...

Žuvele, tu visada gali skaičiuoti siusiukus - tai priemonė nr 1 sužinoti ar maisto apyvarta paros bėgyje yra gera. Jei siusiukai bent 6, skaidrūs ir bekvapiai, tai viskas tvarkoje su maistu. Naktį jau geriau, kad keliasi kas 4-5 val. Gerai darai, kad dieną pasiūlai kas dvi valandas. Tai, kad naktį prisikaupia daugiau, tai dėl to, kad ir pertrauka ilgesnė ir dar nesusireguliavo pasiūla -paklausa, ji galutinai nusistovės po trečio mėnesio.
Taigi, skaičiuok siusiukus, o visas kitas kabėjimas ant krūties, zirzimas ir nemiegojimas yra tikrai ne dėl pieno trūkumo. Galbūt padėtų nešioklė, gal jai daugiau artumos reikia. Vakare gerą filmą pažiūrėk, kol kaba ant krūties, knygą paskaityk, pamiegok kartu, kad naktis lengvesnė būtų ir tau neprailgs laikas smile.gif Užsimirši, atsipalaiduosi ir bus lengviau.

QUOTE(xeditux @ 2008 02 26, 09:44)
Sakykit, mamytes, o kaip daryti kai vaikas pradeda valgyti kosytes su mesyte? Daug kur skaiciau, kad negalima duoti pieno, nes gelezis nepasisavinama. Tai ta syki tiesiog neduoti zisti ir viskas?  g.gif

Mamos piene yra daug vitamino C, kuris reikalingas geležiai pasisavinti. Karvės piene jo labai mažai, todėl ir sakoma, kad su (karvės) pienu negalima mėsos valgyti, jei reikia geležies.
Atsakyti
QUOTE(Pelikanė @ 2008 02 26, 16:37)
As ir visom keturiom uz naturalius dalykus, bet vis tik truputi nesmagu skaityti kategoriskus pasisakymus - mesk lauk butelius, misinius ir pan...

Manau, kad neteisingai interpretavai Ragnez postą. Man rodos, ji norėjo pasakyti, kad labai svarbu pasitikėjimas ir tvirtas nusiteikimas, o spintelėj stovintis mišinukas "dėl visa ko" tik verčia tą pasitikėjimą šlubuoti. Čia buvo patarimas konkrečiu atveju, kuomet mamai tereikia palaikymo, kad ji viską daro gerai ir jai tikrai nereikia papildomų priemonių. Kitose situacijose yra kitaip, kad ir patarimai bus kitokie. 4u.gif

QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 26, 17:19)
O ir aš į žindymo kursus nenuėjau, nes nebuvo vietos jau. Dabar tai jau tikrai nenueisiu.

O kodėl ne? smile.gif Galų gale, juk gali prisijungti prie mamų grupių: ir savo patirtim pasidalinti, ir kitų išgirsti. Tavo mažiukei dar tik du mėnesėliai... wub.gif
Atsakyti
Mamytės, o kur galėčiau paskaityti apie pienuko gamybą, t.y.kaip jis gaminasi, nes regnez duotame puslapyje to straipsniuko neduoda...

Nelabai galiu... aš dažniausiai maitinu gulėdama, nes man skauda nugarą - buhalterės darbo pasėkmė blush2.gif

QUOTE(Ode @ 2008 02 27, 14:29)
O kodėl ne? smile.gif Galų gale, juk gali prisijungti prie mamų grupių: ir savo patirtim pasidalinti, ir kitų išgirsti. Tavo mažiukei dar tik du mėnesėliai...  wub.gif

Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 27, 22:08)
Mamytės, o kur galėčiau paskaityti apie pienuko gamybą, t.y.kaip jis gaminasi, nes regnez duotame puslapyje to straipsniuko neduoda...

Nelabai galiu... aš dažniausiai maitinu gulėdama, nes man skauda nugarą - buhalterės darbo pasėkmė blush2.gif


Pas Šeimos centrą žindymo palaikymo grupėje turim tokių čiužinukų, tad maitinimas gulom irgi būtų ne problema smile.gif
Atsakyti
QUOTE(EJZ @ 2008 02 26, 17:57)
Oi Žuvele,
nelengva tikrai, bet mano nuomone, viskam turi buti rezimas, vaikeliui taip pat.
Mano tikriausiai pirmas pirkinys be pampersu ir kitu butinu daiktu buvo laikrodis, kad zinociau kiek laiko leliukas valgo. 30min. reikia duoti zisti viena kruti, taip ir darydavau. Tada duodavau atsirugti ir jei dar labai papraso duodu kita. Bet ji jau tik truputeli pazaisdavo.
Vaikui svarbus yra ritmas ir rezimas, jei nepratinsi tai labai ilgai kankinsies.
O nakti pabandyk paignoruoti. jei labai verkia o zinai kad nealkanas paglostyk, ir vel pasitrauk nuo loveles. Ir kartok, zinoma nereikia duoti isiklykti, bet vaikelis po kurio laiko supras kad nakties laikas ir reikia miegoti, o mama salia.
Man labai padejo ir iki siol naudoju, girlianda. Ja uzdegu kai pradedame ruostis miegeliui. Dabar ji net krikstauja, kad girlianda (tokia kaip zarna) dega ir bezisdama vis pakelia galva ar dar dega, o apie 22 val. visuomet isjungiu. Ir mergaite jau iprato pamato, kad girlianda isjungta vadinasi laikas miegelio. Ir graziai sau 11 val ismiega jau nuo 3 men.
Manau, kad ritualai, rezimas ir ritmas tikrai padeda ir mamytei ir vaikeliui. Juk jam daug saugiau kada jaucia jog netrukus tarkim gaus niam niam...

Sekmes...

smile.gif

nu man tai visie šie metodai labai panašūs į Pavlovo šuniukų dresiravimą (na jei atsimeni iš mokyklos laikų kaip jis maitindamas šuniukus uždegdavo lemputę) cool.gif .
nepritariu tokiems metodams. toks mažas vaikas dar turi valgyt naktimis, nes kitaip gali sumažėt pieno gamyba. o ir vaiko sparčiai augančiam organizmui dar reikia to naktinio žindymo.
o dėl maitinimo grafiko sudarymo - nu nesuprantu, kam čia tą vaiką dresiruot per prievarta, nusistato tas grafikas natūraliai, vaikelis pats jį pasireguliuoja. o kad pasitaiko tų "kabėjimo" ant krūties dienų, taigi normalu, gi vaikas nerobotas, jam irgi gali būt negera, skaudėti ką nors, pagaliau jis taip užsitikrina geresnę mp gamybą ateičiai.
Atsakyti
O gal galima koordinates? Jei jau matysiu, kad visai stogas važiuoja, apsilankysiu smile.gif Kol kas laikausi jūsų dėka 4u.gif Dienos metu kaip ir viskas nebloga, į vakarą ilgiau pakaba. Ir naktį keliasi 4-5val, kas mano krūtims per ilgai, kelsiu 3val. smile.gif

QUOTE(letuciux @ 2008 02 28, 03:05)
Pas Šeimos centrą žindymo palaikymo grupėje turim tokių čiužinukų, tad maitinimas gulom irgi būtų ne problema smile.gif


drinks_cheers.gif Negalėčiau tai elgtis su savo vaiku, ypač jo klykdinti blush2.gif

QUOTE(ingalp @ 2008 02 28, 09:26)
nu man tai visie šie metodai labai panašūs į Pavlovo šuniukų dresiravimą (na jei atsimeni iš mokyklos laikų kaip jis maitindamas šuniukus uždegdavo lemputę)  cool.gif .
nepritariu tokiems metodams. toks mažas vaikas dar turi valgyt naktimis, nes kitaip gali sumažėt pieno gamyba. o ir vaiko sparčiai augančiam organizmui dar reikia to naktinio žindymo.
o dėl maitinimo grafiko sudarymo - nu nesuprantu, kam čia tą vaiką dresiruot per prievarta, nusistato tas grafikas natūraliai, vaikelis pats jį pasireguliuoja. o kad pasitaiko tų "kabėjimo" ant krūties dienų, taigi normalu, gi vaikas nerobotas, jam irgi gali būt negera, skaudėti ką nors, pagaliau jis taip užsitikrina geresnę mp gamybą ateičiai.

Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 28, 11:34)
O gal galima koordinates? Jei jau matysiu, kad visai stogas važiuoja, apsilankysiu smile.gif Kol kas  laikausi jūsų dėka  4u.gif Dienos metu kaip ir viskas nebloga, į vakarą ilgiau pakaba. Ir naktį keliasi 4-5val, kas mano krūtims per ilgai, kelsiu 3val. smile.gif


Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras Aušros vartų 12, vyksta pirmą ir trečią mėnesio antradienį, 10.30, 106 salytėj. smile.gif Labai lauksim, ir su nenuvažiavusiu stogu, jei užsimanytumei. Iš tiesų, jauti savo organizmą, svarbu nepraleisti tokių ženklų, kurie tau pasako, kada kelti ir šiaip kada kažką tvarkyti smile.gif)

Atsakyti