Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Voveraitė @ 2007 11 21, 15:41)

O pienuko šią savaitę vėl kibirai, kai maniškis valgo iš vienos krūtinės, iš kitos laša - tiesiog pridedu buteliuką, nes per įklotus prabėga ir per 5 - 7 min. prilaša iki 10ml  doh.gif  Tikrai dabar tikiu, kad nusiteikimas daug reiškia  thumbup.gif Ir patarimai mamyčių iš ankstesnių temų  thumbup.gif

tai tu tą pienuką, kur prilaša užsišaldyk - vėliau į košeles pilt galėsi ax.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif
Mums dar tik antra savaitėlė , maitinu dukrytę, man man kuo toliau tuo labaiua atrodo ,kad ji nesugeba išvalgyti viso pienelio ir jo kaupiasi , krūtys pasidarė karštos ir skaudena, Gydytoja patrė dėti šalto kopūsto kompresą . Mama sako,k ad reikėtų nutraukti likusį po maitinimo pienelį g.gif Vakar ir temperatūra sukilo iki 37,1 , nežinau nuo ko .. , bijau ,kad neprasidėtų krūtų uždegimas verysad.gif
Patarkit , ką daryti verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(lili78 @ 2007 11 22, 14:05)
Sveikutės  4u.gif
Mums dar tik antra savaitėlė , maitinu dukrytę, man man kuo toliau tuo labaiua atrodo ,kad ji nesugeba išvalgyti viso pienelio ir jo kaupiasi , krūtys pasidarė karštos ir skaudena, Gydytoja patrė dėti šalto kopūsto kompresą . Mama sako,k ad reikėtų nutraukti likusį po maitinimo pienelį g.gif Vakar ir temperatūra sukilo iki 37,1 , nežinau nuo ko .. , bijau ,kad neprasidėtų krūtų uždegimas verysad.gif
Patarkit , ką daryti verysad.gif


Tai vadinama krutu "uzsidegimu". Nutraukti iki galo likusio pieno nereikia, nes jo dar daugiau gaminsis. Tiesiog ten kur skauda gerai ismasazuok ir rankomis truputi nutrauk (paspaudinek aureole, kad pienelis trykstu), kol guzelis dings. Tinka kopustu lapai. As pvz dejau boro kompresus - labai gerai istraukia karsti. Boro rugsties tirpalo yra vaistinese. Suvilgai nosinaite ir dedi pastoviai. Jei dar labiau kils temperatura, gali isgerti ibuprofeno - jo galima maitinancioms mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lili78 @ 2007 11 22, 12:05)
krūtys pasidarė karštos ir skaudena,



Sveikute smile.gif
Man krūtys "užsidegė"(jos buvo karštos,kietos, vietomis net guziukai darėsi) būnant ligoninėje 4parą po gimdymo, tai akušerės patarė tepti Garmastan tepaliuku visą krūtį(šiaip įprasta,kad jis naudojamas pažeistiems speneliams gydyti). Ir tikrai padėjo. Tad ir Tau patariu tai pabandyti.
Atsakyti
perskaičiau visą forumą ir daugiau drąsos neprimaitint atsirado. bėda ta, kad manoji per antrąjį mėnesį tik 100 g priaugo... (per pirmą - 1 kg nuo gimimo svorio). gydytoja sunervavo ir iš karto pradėjo rodytis, kad pieno trūksta... beje, mano mama prisimena, kad ir aš po mažai augdavau - sako 'bijojau į polikliniką eiti, nes vis barti gaudavau', o visai 'nekūda' išaugau smile.gif
Atsakyti
Kas tai galėtų būti? Vienoje krūtyje žindant ir nežindant yra toks tempimo ar veržimo jausmas kažkur einantis iš pažasties. Ypač sustiprėja pradėjus žįsti, po to šiek tiek atleidžia. Gūzų, temperatūros nėra, bet man kiekvieną kartą stresas paduodant tą krūtį. Kai mažė paima krūtį atrodo viduje kažką tampo. Na nežinau, kaip čia visa tai nupasakoti, bet gal kas nors padėsit man.
Atsakyti
QUOTE(alfa @ 2007 11 22, 21:51)
Kas tai galėtų būti? Vienoje krūtyje žindant ir nežindant yra toks tempimo ar veržimo jausmas kažkur einantis iš pažasties. Ypač sustiprėja pradėjus žįsti, po to šiek tiek atleidžia. Gūzų, temperatūros nėra, bet man kiekvieną kartą stresas paduodant tą krūtį. Kai mažė paima krūtį atrodo viduje kažką tampo. Na nežinau, kaip čia visa tai nupasakoti, bet gal kas nors padėsit man.

Normalus dalykas vyksta - pienui gaminantis, arba ypač tik pradėjus žįsti pradeda intensyviai bėgti/atleidžiamas pienukas.
Ir nuo to daigsto, tempia, veržia ties alveolėmis (kuriose gaminas pienas) arba latakėliais (kuriais tas pienas teka) - teisiog džiaukis, reikškia gerai gaminas pienukas, jis atbėga pradėjus žindyti.

o intensyviausiai jaučias ties pažastimis, nes toje krūties dalyje taip pat gamiansi/teka pienukas, bet iš ten gal sunkiau/vėliau išsitraukia, nei iš arčiau esančių.
Atsakyti
J.E. Aistė&Julijonas ačiū labai už atsakymą. Nes man su viena krūtimi jau beveik malonumas maitinti, o su kaire, tai nu načert. Bijau, kad taip ir pienas nedingtų. Žodžiu dar kentėsiu, nes čia normalu.
Atsakyti
Niekaip nesuprantu, kodel viena diena krutys pilnos pienuko, kita diena minkstut minkstuteles ir leliukas dazniau praso valgyti g.gif Nors pagal prikraunamus pampersus, manau, kad pienuko pakanka g.gif
Atsakyti
QUOTE(philipuks @ 2007 11 23, 21:43)
Niekaip nesuprantu, kodel viena diena krutys pilnos pienuko, kita diena minkstut minkstuteles ir leliukas dazniau praso valgyti  g.gif Nors pagal prikraunamus pampersus, manau, kad pienuko pakanka  g.gif

Todel, kad pienelio gamyba normalizuojasi ir jo gaminasi tiek, kiek vaikeliui reikia. Nebutinai krutys turi but ikietos wink.gif
Atsakyti
QUOTE(ast_alaus @ 2007 11 23, 22:01)
Todel, kad pienelio gamyba normalizuojasi ir jo gaminasi tiek, kiek vaikeliui reikia. Nebutinai krutys turi but ikietos wink.gif

O man vis atrodo, kad jei pilna krutine pieno, tai turi buti kieta ax.gif
Atsakyti
Ir vėl aš rašau blush2.gif . Atrodo, kol laukiausi buvau ir paskaitėlėse apie žindymą ir šiaip įvairią literatūrą apie tai skaičiau, bet va susidūrus realybėj su sunkumais , atrodo visiškai nieko nežinau blush2.gif
Šią savaitę jau antra mums tokia dienelė, kai dukrytė ištisai reikalauja papulio, kažkiek pažinda, pavalgo, o paskui tik papulis burnoj ,imituojamas valgymas , niekur nepaleidžia manęs ir nemiega per dieną, vos 15-30 min ir vėl ieško krūtoes, o stveria ją vaikas kaip išbadėjęs, pienelio atrodo yra, paspaudus krūtį bėga, bet gal jis nesotus, gal nepavalgo mažiukė g.gif Ir naktim man su ja tenka žaisti po 1-1,5 val. kol užmiega.
Atsakyti