Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(sirocco @ 2008 02 21, 23:51)
Vėl prašysiu pagalbos. Sūnui 2 mėnesiukai ir 1 savaitė. Paskutiniu metu pasikeitė jo valgymas. Dabar jis labai blaškosi valgydamas. Atrodo net normaliai nepasisotina, nes vos ištempia 2 valandas nevalgęs. Jis ima krūtį, porą kartų patraukia ir meta, ima verkti, paskui vėl bandau įduoti, ima, patraukia porą kartų ir vėl meta. Bandau ir pakeisama pati padėtį ir kitą krūtį bandau įsiūlyti - kartojasi tas pats. Kame gali būti problema? Svorio per paskutinį mėnesiuką priaugo apie 1200 g, bet tas neramus valgymas prasidėjo gal prieš kokią savaitę, tai negaliu nustatyti, ar jam pakanka pieno. Anksčiau naktį keldavosi 1 kartą, o dabar reikia dažniau, nes kaip suprantu jis nepasisotina iki galo. Būna, kad bevalgant užsnūsta, taip ir gaunasi, kad beveik nė karto nebuvo taip, kad pats normaliai ir ramiai pavalgęs atsisakytų krūties.Visad spėlioju, sotus ar ne.
Gal kam taip buvo ir yra sprendimas šitai bėdai...

sirocco, parasei lyg buciau as pati rasiusi, pas mane lygiai tokia pati situacija! maitinu dvynukus, jiem 2men ir 2sav, mergaite normaliai valgo, o berniukas irgi patraukia, pradeda rekti, visas issiriecia, paskui vel paima, vel atmeta, tada duodu soske, iskart nusiramina, kiek palaikiu ir soske pakeiciu krutine, patraukia kazkiek ir vel atmeta ir t.t. kol nenusprendziu kad jam uztenka. Manau, atmeta del to, kad kartais pienas per stipriai teka srovem, jis springsta, o sekanti karta tiesiog bijo, kad tai nepasikartotu, todel valfo tokiom pertraukom. Dar nuo tu atmetimu priryja oro, tai duodu pora kartu atsirugti, vel pridedu prie krutines. Svoris auga jam labai gerai, slapinasi ir tustinasi daznai, todel as tikiuosi gal peraugsim si laikotarpi kaip nors...
sekmes mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(larieta10 @ 2008 02 24, 10:54)
cia del to kad organizmas tavo prisitaike prie reto vaikucio maitinimo ir dabar gaminasi vienu kartu maziau pienuko, kadangi lelius dabar istisai beveik be petrauku valgo del to ir pienas gaminasi po truputi bet istisai. as kai man taip buvo tai po truputi ilginau pertraukas tarp valgymu, vis po kokias 10 minuciu uzkalbedavau vaika.

vaikui pieno tikrai netruksta, tik jis valgo po mazai ir daznai, sel to ir atrodo krutine apytuste doh.gif



Aciu uz nuomone. Vat jau po biski gereja smile.gif Tikiuosi ir toliau sekmingai maitinti- man tai lab svarbu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(rence25 @ 2008 02 22, 21:38)
Gal rasiu patarimu cia..Mano atvejis toks: Mp maitinu nuo gimimo iki dabar (5men), papildomo maistelio neduodu, nenoriai geria ir arbatas- na zodziu tik mp ji tenkina. Buvom susirge ir gulejom ligonineje, vaikas tada neturejo apetito ir mazai valge tai as piena nusitraukdavau su pientraukiu. Grizom namucio, vaikas jau kaip ir sveikas ir dabar valgo labai daznai na vos ne visa diena kabo ant papuko, pazinda neilgai ir po valandos vel praso. Pastoviai zinda ir man atrodo pieno pas mane neuztenka, nes vaikas vis reikalauja ir zirzia, lab neramus, nakti ir daznai keliasi valgyti. Be to dar sugeba skaudziai ikasti papuka ( turi jau 2dantukus). Gydytoja siulo duoti misinuko, bet as suprantu kad tada mano pienelio tik sumazes tad kol kas susilaikau ir maitinu vien mp. Gal kam buvo panasiai? Gal cia vaikas tiesiog nori "atsivalgyti" (sirgdamas pertraukos tarp maitinimu buvo 4-5val ir valge po nedaug)...


Manau, kad mažutis daugina pienuką, kol kas neretink maitinimų, gal nori ir 'atsivalgyti', kuo dažniau maitinsi, tuo greičiau susireguliuos viskas, nes į smegenis eis signalas, kad reikia daugiau gaminti.
Atsakyti
QUOTE(larieta10 @ 2008 02 24, 09:54)
petrauku valgo del to ir pienas gaminasi po truputi bet istisai. as kai man taip buvo tai po truputi ilginau pertraukas tarp valgymu, vis po kokias 10 minuciu uzkalbedavau vaika.

va sito tai tikrai nereikia daryti. tai netikslinga. taip, nutesus tarpa tarp zindymu krutys papilneja, gali isivaizduoti, kad pieno daug, taciau tai klaida - pieno perteklius gryzta atgal i krauja, o piene yra hormono, stabdancio jo gamyba. prisipildzius krutims, pienas ima rezorbuotis, i krauja patenka pieno gamyba stabdantis hormonas ir smegenys gauna zenkla stabdyti gamyba...
Atsakyti
Mat kaip įdomu g.gif Tai aš taip ir darau dieną - kadangi taip ir nesuprantu, kada ji alkana, tai bent jau kas 2 val pasiūlau. Aišku, ji niekad neatsisako wink.gif Ir niekad pati nepaleidžia, retai kada taip būna. Tiesiog kai jau man atrodo, kad pavalgė, daugiau neduodu. Vat naktį sunkiau, ji išmiega 4-5val, (gerai kad ne 7-8val, kaip anskčiau buvo), tai krūtys būna pilnos, ji tik atsigeria, bet visko tikrai neištraukia.

QUOTE(ragnez @ 2008 02 25, 10:17)
va sito tai tikrai nereikia daryti. tai netikslinga. taip, nutesus tarpa tarp zindymu krutys papilneja, gali isivaizduoti, kad pieno daug, taciau tai klaida - pieno perteklius gryzta atgal i krauja, o piene yra hormono, stabdancio jo gamyba. prisipildzius krutims, pienas ima rezorbuotis, i krauja patenka pieno gamyba stabdantis hormonas ir smegenys gauna zenkla stabdyti gamyba...

Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 02 25, 09:17)
va sito tai tikrai nereikia daryti. tai netikslinga. taip, nutesus tarpa tarp zindymu krutys papilneja, gali isivaizduoti, kad pieno daug, taciau tai klaida - pieno perteklius gryzta atgal i krauja, o piene yra hormono, stabdancio jo gamyba. prisipildzius krutims, pienas ima rezorbuotis, i krauja patenka pieno gamyba stabdantis hormonas ir smegenys gauna zenkla stabdyti gamyba...


bet juk po tu 10 monuciu vaikas istustins visa kruti nes bus truputeli alkanaesnis ir tai smegenims bus zenklas kad kita karta reikia truputi daugiau pagaminti g.gif aisku cia tik mano nuomone, bet man padejo
Atsakyti
QUOTE(larieta10 @ 2008 02 25, 16:39)
bet juk po tu 10 monuciu vaikas istustins visa kruti nes bus truputeli alkanaesnis ir tai smegenims bus zenklas kad kita karta reikia truputi daugiau pagaminti  g.gif  aisku cia tik mano nuomone, bet man padejo

bet pries tai jau i krauja bus patekes hormonas, kuris sako, kad pieno gana, nereikia jo daugiau gaminti.
be to, tas desimt minuciu vaikas bus irzlus ir nelaimingas, o tu turesi vargti stengdamasi nukreipti alkano kudikio demesi nuo maisto... ta energija, kuria skiri kovai su alkanu vaiku tikrai galima panaudoti naudingiau 4u.gif
Atsakyti
Oi nežinau, mamytės doh.gif ar aš nepasiduosiu... nuo 14val. kabo ant krūties su gal 30min pertraukomis keliomis. O visai neseniai pradėjo verkšlenti abi krūtis ištaukusi, daviau mišinuko, tai dar 50ml nenoriai (ačiū jai) ištraukė, ant rankų užmigo ir miega. Panašu, kad mano krūtims jokie signalai neateina. Paskutinė mano viltis - kelsiu kantį dažniau...

QUOTE(ragnez @ 2008 02 25, 18:59)
bet pries tai jau i krauja bus patekes hormonas, kuris sako, kad pieno gana, nereikia jo daugiau gaminti.
be to, tas desimt minuciu vaikas bus irzlus ir nelaimingas, o tu turesi vargti stengdamasi nukreipti alkano kudikio demesi nuo maisto... ta energija, kuria skiri kovai su alkanu vaiku tikrai galima panaudoti naudingiau  4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 25, 19:57)
Oi nežinau, mamytės  doh.gif  ar aš nepasiduosiu... nuo 14val. kabo ant krūties su gal 30min pertraukomis keliomis. O visai neseniai pradėjo verkšlenti abi krūtis ištaukusi, daviau mišinuko, tai dar 50ml nenoriai (ačiū jai) ištraukė, ant rankų užmigo ir miega. Panašu, kad mano krūtims jokie signalai neateina. Paskutinė mano viltis - kelsiu kantį dažniau...

tavo pieno uztenka, nereikia tavo vaikui misinio, duodu 100 proc. kudikis, kuriam truksta maisto, tikrai nepriauga 1,5 kg / men... pasiskaityk pati savo ankstesni posta...

QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 21, 14:28)
Na ką gi smile.gif Buvo daktarytė, pasvėrė mano krūtinukę - priaugom 1.450kg ir 7 cm. Pasakė tik "Oho"... smile.gif ir liepė nekelti naktimis bei dieną neleisti taip kaboti ant krūties, nes panašu, kad ji dieną prisivalgo iki soties, tad ir naktį nėra nei reikalo, nei noro keltis. Žiūrėsim, ką daryti toliau...  smile.gif


mano patarimas - mesk is namu visus butelius, misinius etc. kad net nebutu.
taip pat mesk salin laikrodzius - zmogus ne kompas ir ne masina...
nuspirk idomiu knygu. tezindie tavo vaikas kruti - tu tuo laiku prigulk ar prisesk ir skaityk... klausyk radijo, chatink per skype, plepek su draugem ... isigyk slinga arba vaikjuoste ir pasirisk kudki taip, kad galetu zysti - o tu turetum laisvas rankas... ir laisvas mintis rolleyes.gif

jei skaitai anglliskai, paskaityk http://www.wiessinge...fing/index.html
Atsakyti
Sakykit, mamytes, o kaip daryti kai vaikas pradeda valgyti kosytes su mesyte? Daug kur skaiciau, kad negalima duoti pieno, nes gelezis nepasisavinama. Tai ta syki tiesiog neduoti zisti ir viskas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 02 26, 09:44)
Sakykit, mamytes, o kaip daryti kai vaikas pradeda valgyti kosytes su mesyte? Daug kur skaiciau, kad negalima duoti pieno, nes gelezis nepasisavinama. Tai ta syki tiesiog neduoti zisti ir viskas?  g.gif

Tai netaikytina mamos pienui,o gyvuliukų.
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 02 26, 09:44)
Sakykit, mamytes, o kaip daryti kai vaikas pradeda valgyti kosytes su mesyte? Daug kur skaiciau, kad negalima duoti pieno, nes gelezis nepasisavinama. Tai ta syki tiesiog neduoti zisti ir viskas?  g.gif

karves piene yra daug kalcio, kuris gelezies isisavinima trikdo.
tuo tarpu moters piene yra ivairiu medziagu (pvz., specialaus baltymo, vit. C ir kt), kurios gelezies isisavinima palengvina 4u.gif
Atsakyti