Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Raideles @ 2008 02 20, 18:06)
verysad.gif
Panašu į tai, kad jums pienuko netrūko ir netgi svorio buvo visai normaliai, viskas tvarkoje su jo priaugimu. Natūralu, kad svorio priaugimas lėtėja, o iki 6 mėn (pilnų) vaikas turi padvigubinti gimimo svorį. Vaikai auga šuoliais, o ne tolygiai, tai irgi normalu, kad per pora savaičių priauga daugiau, kitas pora - mažiau. Tai ne priežastis primaitinti.
Vaiko svoris skaičiuojamas sumuojant visą priaugtą svorį ir dalinant iš mėnesių skaičiaus. Tas vidutinis svorio priaugimas vienam mėnesiui turėtų būti ne mažiau kaip 500 g.
Jūsų atveju būtų (1 kg +1 kg +0.5 kg)/3 ir rezultatas 833 g mėnesiui visiškai sveikas ir normalus svorio priaugimas.
Taip pat stebima kiek kartų vaikas šlapinasi, jei 6 ir daugiau kartų - viskas tvarkoje.
Liūdna, kad be reikalo valgot mišinuką. Jei norėtum ir išdrįstum, gali pabandyti apsieiti be jo.

na matai, pediatre suabejojo tik del paskutinio menesio ir del to patare siek tiek primaitinti. siuo metu jau neliudziu, kad primaitinu, o beje ir nedaug primaitinu. dar dabar mano vaikelis gauna pakankamai mano pienuko, nors ir viska isvalges dar reikalauja. todel manau, kad viskas okei wink.gif maitinsiu tiek, kiek isgalesiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 02 21, 14:24)
Stabdyti tai yra tas pats kas stabdyti pieno ištekėjimą ir iš kitos krūties. Daugeliui moterų tai susitvarko per pirmus mėn. Kai kurioms pienas teka iš kitos krūties ilgai.
Gali pabandyti Prispausti ranka spenelį prie krūtinės. O geriausia tai surinkti tą tekantį pienuką specialiais pieno surinkėjais ir užsišaldyti. Bus atsargai ar košėms pagardint smile.gif

Manau, kad man pienas tekes iki kol maitinsiu verysad.gif , kadangi dukrytei jau beveik 5 men. ir nesusitvarke. Ko gero reikes pasinaudoti jusu patarimu. Aciu. smile.gif
Atsakyti
Vėl prašysiu pagalbos. Sūnui 2 mėnesiukai ir 1 savaitė. Paskutiniu metu pasikeitė jo valgymas. Dabar jis labai blaškosi valgydamas. Atrodo net normaliai nepasisotina, nes vos ištempia 2 valandas nevalgęs. Jis ima krūtį, porą kartų patraukia ir meta, ima verkti, paskui vėl bandau įduoti, ima, patraukia porą kartų ir vėl meta. Bandau ir pakeisama pati padėtį ir kitą krūtį bandau įsiūlyti - kartojasi tas pats. Kame gali būti problema? Svorio per paskutinį mėnesiuką priaugo apie 1200 g, bet tas neramus valgymas prasidėjo gal prieš kokią savaitę, tai negaliu nustatyti, ar jam pakanka pieno. Anksčiau naktį keldavosi 1 kartą, o dabar reikia dažniau, nes kaip suprantu jis nepasisotina iki galo. Būna, kad bevalgant užsnūsta, taip ir gaunasi, kad beveik nė karto nebuvo taip, kad pats normaliai ir ramiai pavalgęs atsisakytų krūties.Visad spėlioju, sotus ar ne.
Gal kam taip buvo ir yra sprendimas šitai bėdai...
Atsakyti
sveikutes, turiu tokia problemele, mano mazajai 12dienu, pieno turiu labai daug, bet esu priversta ji nutraukineti, nes manoji kategoriskai atsisako zysti kruti, tiksliau is jos nepasisotina, valgo apie valanda, lyg jau atrodo ir miega, bet tik kokiom 5min.po to vel prabunda alkana ir verkia, ir taip visa diena, pavargsta ir ji ir as, mazyle pasidaro labai irzli ir pikta,, o man akys klijuojasi... kaip manote, ar nedings pienukas jei netraukinesiu? g.gif sesute sake, kad dings, bet galvoju gal tik pagasdinti norejo, kad ir toliau maitinciau, bet supraskit, as nepajegiu taip diena nakti be miego, o ir vaiko gaila..... gal ji paprasciausiai neistraukia to pienuko.... g.gif patarkite ka nors, labai aciu is anksto.

p.s. siandien ryte pritraukiau 250ml pienuko, manau, kad jo per akis 12dienu kudikiui, juk suvalgo apie 90ml.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Burbuliuke: 22 vasario 2008 - 11:06
QUOTE(Burbuliuke @ 2008 02 22, 12:03)
sveikutes, turiu tokia problemele, mano mazajai 12dienu, pieno turiu labai daug, bet esu priversta ji nutraukineti, nes manoji kategoriskai atsisako zysti kruti, tiksliau is jos nepasisotina, valgo apie valanda, lyg jau atrodo ir miega, bet tik kokiom 5min.po to vel prabunda alkana ir verkia, ir taip visa diena, pavargsta ir ji ir as, mazyle pasidaro labai irzli ir pikta,, o man akys klijuojasi... kaip manote, ar nedings pienukas jei netraukinesiu? g.gif sesute sake, kad dings, bet galvoju gal tik pagasdinti norejo, kad ir toliau maitinciau, bet supraskit, as nepajegiu taip diena nakti be miego, o ir vaiko gaila..... gal ji paprasciausiai neistraukia to pienuko.... g.gif patarkite ka nors, labai aciu is anksto.

p.s. siandien ryte pritraukiau 250ml pienuko, manau, kad jo per akis 12dienu kudikiui, juk suvalgo apie 90ml.

As nesu zindymo spece, bet galiu patart del miego - pabandyk maitint guledama. As tai taip ir pasnaudziu. Pailsesi ir gyvenimas atrodys sviesesnis wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Burbuliuke @ 2008 02 22, 13:03)
sveikutes, turiu tokia problemele, mano mazajai 12dienu, pieno turiu labai daug, bet esu priversta ji nutraukineti, nes manoji kategoriskai atsisako zysti kruti, tiksliau is jos nepasisotina, valgo apie valanda, lyg jau atrodo ir miega, bet tik kokiom 5min.po to vel prabunda alkana ir verkia, ir taip visa diena, pavargsta ir ji ir as, mazyle pasidaro labai irzli ir pikta,, o man akys klijuojasi... kaip manote, ar nedings pienukas jei netraukinesiu? g.gif sesute sake, kad dings, bet galvoju gal tik pagasdinti norejo, kad ir toliau maitinciau, bet supraskit, as nepajegiu taip diena nakti be miego, o ir vaiko gaila..... gal ji paprasciausiai neistraukia to pienuko.... g.gif patarkite ka nors, labai aciu is anksto.

p.s. siandien ryte pritraukiau 250ml pienuko, manau, kad jo per akis 12dienu kudikiui, juk suvalgo apie 90ml.


Jeigu pastoviai nutraukinesi, tai pienelio ims mazeti schmoll.gif negerai taip. Pirma-antra menesi normalu, kad vaikelis pastoviai zindzia. As irgi pirma menesi praktiskai lovoje pragulejau su saviskiu. Tai normalu rolleyes.gif Todel patariu apsisarvuoti kantrybe, ismokti maitinti gulint (jei to nedarai) ir zindyti kiek vaikelis nori. Ir pati gali pasnausti tuo tarpu cool.gif Taisyk klaidas, kol dar mazoji neiprato tik is buteliuko valgyti, nes veliau kai papuko neims, bus dar sunkiau... 4u.gif
Atsakyti
Manoji vakar tą patį pradėjo daryti doh.gif Galvojau, kad tai dėl skiepuko, bet kai šiandien vėl tas pats, tai jau nieko nesuprantu. Valgė 5, po to 9val. Bandžiau duoti apie 11.30val, nes seilėjosi, kumštukus kišo į burną - anei kaip. Įsiverkia tik. Viską bandžiau, bet nuramino tik... soskiukas doh.gif Gal ji dar nealkana buvo? Gal jai pabodo kabėti ištisą dieną ir tą pienuką traukti???? Išvežiau į lauką, žiūrėsime, kas bus vėliau...

QUOTE(sirocco @ 2008 02 21, 22:51)
Vėl prašysiu pagalbos. Sūnui 2 mėnesiukai ir 1 savaitė. Paskutiniu metu pasikeitė jo valgymas. Dabar jis labai blaškosi valgydamas. Atrodo net normaliai nepasisotina, nes vos ištempia 2 valandas nevalgęs. Jis ima krūtį, porą kartų patraukia ir meta, ima verkti, paskui vėl bandau įduoti, ima, patraukia porą kartų ir vėl meta. Bandau ir pakeisama pati padėtį ir kitą krūtį bandau įsiūlyti - kartojasi tas pats. Kame gali būti problema? Svorio per paskutinį mėnesiuką priaugo apie 1200 g, bet tas neramus valgymas prasidėjo gal prieš kokią savaitę, tai negaliu nustatyti, ar jam pakanka pieno. Anksčiau naktį keldavosi 1 kartą, o dabar reikia dažniau, nes kaip suprantu jis nepasisotina iki galo. Būna, kad bevalgant užsnūsta, taip ir gaunasi, kad beveik nė karto nebuvo taip, kad pats normaliai ir ramiai pavalgęs atsisakytų krūties.Visad spėlioju, sotus ar ne.
Gal kam taip buvo ir yra sprendimas šitai bėdai...

Atsakyti
QUOTE(Burbuliuke @ 2008 02 22, 12:03)
sveikutes, turiu tokia problemele, mano mazajai 12dienu, pieno turiu labai daug, bet esu priversta ji nutraukineti, nes manoji kategoriskai atsisako zysti kruti, tiksliau is jos nepasisotina, valgo apie valanda, lyg jau atrodo ir miega, bet tik kokiom 5min.po to vel prabunda alkana ir verkia, ir taip visa diena, pavargsta ir ji ir as, mazyle pasidaro labai irzli ir pikta,, o man akys klijuojasi... kaip manote, ar nedings pienukas jei netraukinesiu? g.gif sesute sake, kad dings, bet galvoju gal tik pagasdinti norejo, kad ir toliau maitinciau, bet supraskit, as nepajegiu taip diena nakti be miego, o ir vaiko gaila..... gal ji paprasciausiai neistraukia to pienuko.... g.gif patarkite ka nors, labai aciu is anksto.

p.s. siandien ryte pritraukiau 250ml pienuko, manau, kad jo per akis 12dienu kudikiui, juk suvalgo apie 90ml.


Iš tiesų kai mažoji valgo, puikus metas pasnausti - aš pasidėdavau pagalvę, ant jos mažą pagalvėlę, apatinę ranką sulenkdavau po galva, ant mažosios pagalvėlės pasidėdavau galvą (pagalvėlė gaudavosi vidury rankos), paduodavau ir snausdavau. Dar ir dabar maitinu naktį šitaip. O kai ji pabunda, gali pakeisti puses ir vėl maitinti. Dar mamos kartais apatinę ranką pakiša mažiukui po galvyte ir taip maitina, čia jau turbūt priklauso nuo krūtinės savybių ir vaikučio dydžio smile.gif

Jei maitini tik iš krūties, nereikia nutraukinėti, nes tada pasigamins per daug pienuko, vaikutis geriausiai ištraukia, turbūt jauti, ar traukia, ar ne. Jei maitinsi nutrauktu, tai kaip tik pienas dings, nes nenutrauksi tiek, kiek vaikas išvalgo. Atidėk visus buities darbus, pasikviesk pagalbos maisto gaminimui ir pan. dalykams ir būk su mažąja, tas laikas gi ilgai netruks, o dabar padarytos klaidos gali oj kaip atsiliepti.
Atsakyti
QUOTE(Burbuliuke @ 2008 02 22, 12:03)
sveikutes, turiu tokia problemele, mano mazajai 12dienu, pieno turiu labai daug, bet esu priversta ji nutraukineti, nes manoji kategoriskai atsisako zysti kruti, tiksliau is jos nepasisotina, valgo apie valanda, lyg jau atrodo ir miega, bet tik kokiom 5min.po to vel prabunda alkana ir verkia, ir taip visa diena, pavargsta ir ji ir as, mazyle pasidaro labai irzli ir pikta,, o man akys klijuojasi... kaip manote, ar nedings pienukas jei netraukinesiu? g.gif sesute sake, kad dings, bet galvoju gal tik pagasdinti norejo, kad ir toliau maitinciau, bet supraskit, as nepajegiu taip diena nakti be miego, o ir vaiko gaila..... gal ji paprasciausiai neistraukia to pienuko.... g.gif patarkite ka nors, labai aciu is anksto.

p.s. siandien ryte pritraukiau 250ml pienuko, manau, kad jo per akis 12dienu kudikiui, juk suvalgo apie 90ml.



Sveika, man buvo panasiai. Pieno daug, maziuke zindzia valanda ir ziauriai spenelius nukandiojo, kol nemokejo valgyti, tai negalejau maitinti.
Viskas del to kad, krutys labai pilnos, kietos ir maziuke nemoka paimti.
Mane isgelbejo pientraukis.
Patarciau pries maitinima truputi nusitraukti ir tada maziukei duoti isciulpti.
O jei tik nusitraukineji tai butinai kas 3 valandas. Ir nebijok del to pieno, as visa pirma menesi beveik tik su pientraukiu nusitraukinedavau, tik viena maitinima duodavau mazei, nes labai jau speneliai ne kokie buvo. Ir ka pieno tikrai nesumazejo, o padaugejo. Daug pienuko prisisaldziau, ir iki dabar pilnai maitinu.
Ir dar kamera pilna...
Svarbiausiai nepergyvenk ir ziurek i viska tik pozityviai, pienuko bus tiek kiek reikes....
thumbup.gif
Sekmes,
Atsakyti
Gal rasiu patarimu cia..Mano atvejis toks: Mp maitinu nuo gimimo iki dabar (5men), papildomo maistelio neduodu, nenoriai geria ir arbatas- na zodziu tik mp ji tenkina. Buvom susirge ir gulejom ligonineje, vaikas tada neturejo apetito ir mazai valge tai as piena nusitraukdavau su pientraukiu. Grizom namucio, vaikas jau kaip ir sveikas ir dabar valgo labai daznai na vos ne visa diena kabo ant papuko, pazinda neilgai ir po valandos vel praso. Pastoviai zinda ir man atrodo pieno pas mane neuztenka, nes vaikas vis reikalauja ir zirzia, lab neramus, nakti ir daznai keliasi valgyti. Be to dar sugeba skaudziai ikasti papuka ( turi jau 2dantukus). Gydytoja siulo duoti misinuko, bet as suprantu kad tada mano pienelio tik sumazes tad kol kas susilaikau ir maitinu vien mp. Gal kam buvo panasiai? Gal cia vaikas tiesiog nori "atsivalgyti" (sirgdamas pertraukos tarp maitinimu buvo 4-5val ir valge po nedaug)...
Atsakyti
QUOTE(rence25 @ 2008 02 22, 20:38)
Gal rasiu patarimu cia..


cia del to kad organizmas tavo prisitaike prie reto vaikucio maitinimo ir dabar gaminasi vienu kartu maziau pienuko, kadangi lelius dabar istisai beveik be petrauku valgo del to ir pienas gaminasi po truputi bet istisai. as kai man taip buvo tai po truputi ilginau pertraukas tarp valgymu, vis po kokias 10 minuciu uzkalbedavau vaika.

vaikui pieno tikrai netruksta, tik jis valgo po mazai ir daznai, sel to ir atrodo krutine apytuste doh.gif

manau po kiek laiko turetu susitvarkyti

misinuku tai tikrai tokio amziaus vaikiuko neprimaitink, jau geriau po truputi duok obuoliu tyreles
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 02 22, 14:08)
Jeigu pastoviai nutraukinesi, tai pienelio ims mazeti  schmoll.gif  negerai taip. Pirma-antra menesi normalu, kad vaikelis pastoviai zindzia. As irgi pirma menesi praktiskai lovoje pragulejau su saviskiu. Tai normalu  rolleyes.gif  Todel patariu apsisarvuoti kantrybe, ismokti maitinti gulint (jei to nedarai) ir zindyti kiek vaikelis nori. Ir pati gali pasnausti tuo tarpu  cool.gif  Taisyk klaidas, kol dar mazoji neiprato tik is buteliuko valgyti, nes veliau kai papuko neims, bus dar sunkiau... 4u.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif As irgi pragulejau apie 2 menesius doh.gif cia reikia kantrybes,jeigu nori maitinti mirksiukas.gif Paskui jau nebuvo jokiu problemu,ir maitinu sekmingai iki dabar,o mums jau 11 menesiu biggrin.gif
Atsakyti