Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(EJZ @ 2008 02 19, 17:09)
Sveikos mamyte,
na nezinau kaipkam geriau iseina, bet mano gyd. sake nekelti vaiko jei jis miega, jei gerai priauga svorio. Jam geriau zinoti nori jis valgyti ar ne. O nakti jei vaikelis 6 val nevalgo puiku, leidzia skrandukui pailseti ir mamytei. Maniske nuo 2,5 menesio jau ismiega visa nakti 11-12 val. Auga net neimanoma patiketi net neprimaitinama jau sveria 11kg, bet ji labai didele gime 4836gr.
Tai as manau, kad reikia duoti vaikui miegoti, o kai jau jis alkanas tai tikrai isgirsite smile.gif. As nakti keldavausi su pientraukiu nusitraukineti nes krutine sprogdavo, o jau nuo 3,5 men organizmas iprato nakti nemaitinti, pieno pilnaipakanka, tik ant nakties jau po paskutinio maitinimo negeriu daug skysciu ir nevalgau nieko. Ponakties atsikeliu viena papuka mergaite istustina o antraji nusitraukiu ir uzsisaldau.

Sekmes mamytes.

Šiuo teiginiu remiantis buvo sugalvotas maitinimas kas 4 val. kad būtų leista skrandžiui pailsėti. Tai nelabai prasmingas argumentas. Kita vertus, vaikas iš alkio gali nepabusti taupydamas resursus, nes pabusti, rėkti, žįsti - sunkus, jėgų reikalaujantis darbas. Tai vaikas gali tiesiog laukti geresnių laikų ir nepabusti valgyti.
Puiku, kad organizmas priprato. Mano manymu būtų buvę paprasčiau prižadinti vaiką, kad išvalgytų, nei pientraukiu nusitraukinėti. Daugeliui moterų naktinių maitinimų nebuvimas reiškia, kad per mėnesį joms dings pienas iš viso. Nes naktį daugiausia išsiskiria prolaktino.
Kai nėra rūpesčių, tai galima bele ką daryti. O kai yra rūpesčių, geriau pažadinti ir pamaitinti. 4u.gif
Atsakyti
MPyra MP blush2.gif

nea, netinka, 2 val ji valgo ir užmiega... gal geriau nuo pabaigos... g.gif

QUOTE(Raideles @ 2008 02 19, 18:03)
Ir išlik tokia užsispyrusi  4u.gif
Kelti reiktų po 2 val nuo ankstesnio maitinimo pradžios.

Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 19, 18:13)
MPyra MP  blush2.gif

nea, netinka, 2 val ji valgo ir užmiega... gal geriau nuo pabaigos... g.gif


o as manau kad maitinti reikia tik tada kai vaikas to nori, ir nebutinai laukti kol jis rekti ims nakti, jau mama tikrai pajus kad vaikas papo iesko ax.gif
Atsakyti
Mamytės, aš ko gero visai nesukčiau sau galvos, kad ji nesikelia naktį, jei ji beveik visą dieną nekabotų ant krūties. Taip, gal jai reikia šilumos, artumo, bet gal ir pienelio mažoka???? O aš labai noriu maitinti pati. Žinau, kad maitinimas MP gal kiek ir per daug surekšmintas, bet kol jo yra aš noriu pati maitinti.

Šian pradėjome valgyti 21.30val, lūžom prie krūties (kartais panašu, kad ji manimi naudojasi kaip čiulptuku dideliu, kad užsimigdytų) 24.00val, kėliau 3val ir 6val., po to pati atsikėlė kažkur 8val. Tačiau naktį ji pilnai krūties tikrai neišvalgo... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 20, 12:01)
Mamytės, aš ko gero visai nesukčiau sau galvos, kad ji nesikelia naktį, jei ji beveik visą dieną nekabotų ant krūties. Taip, gal jai reikia šilumos, artumo, bet gal ir pienelio mažoka???? O aš labai noriu maitinti pati. Žinau, kad maitinimas MP gal kiek ir per daug surekšmintas, bet kol jo yra aš noriu pati maitinti.

Šian pradėjome valgyti 21.30val, lūžom prie krūties (kartais panašu, kad ji manimi naudojasi kaip čiulptuku dideliu, kad užsimigdytų) 24.00val, kėliau 3val ir 6val., po to pati atsikėlė kažkur 8val. Tačiau naktį ji pilnai krūties tikrai neišvalgo...  g.gif

Žuvele, net jei neišvalgo, vis tiek geriau, kad pažadinta valgo pienuko, nes tik taip gali paskatinti jo gamybą.
O dėl to, kad užmiega prie krūties - tai normalu. Mamos krūtis tam ir skirta wub.gif Tai čiulptukas yra nevykęs mamos pakaitalas ir aš susirūpinčiau, jei mano vaikas mieliau užmigtų su čiulptuku.
Atsakyti
sveikos. mano maziui 4.5 men ir pastebejau, kad mazeja pienuko.. manau del to,kad pries menesiuka pediatre patare primaitinti siek tiek misinuku, nes svorio prieaugis mazas. tai dabar labiau traukia ji buteliukas, nors pries tai as duodu abi krutis isvalgyti, ir dar padedu, pati isspaudziu.. noriu bent iki 6 men istempti, tai ziuresiu, kaip cia bus. dar dziaugiuosi, kad nakti (valgo 4 ir 7 ryto) pamirsta apie buteliuka ir labai patenkintas viena mano krutimi. tai pavalgo ir toliau miega wub.gif
Atsakyti
QUOTE(eglyc @ 2008 02 20, 14:03)
sveikos. mano maziui 4.5 men ir pastebejau, kad mazeja pienuko.. manau del to,kad pries menesiuka pediatre patare primaitinti siek tiek misinuku, nes svorio prieaugis mazas. tai dabar labiau traukia ji buteliukas, nors pries tai as duodu abi krutis isvalgyti, ir dar padedu, pati isspaudziu.. noriu  bent iki 6 men istempti, tai ziuresiu, kaip cia bus. dar dziaugiuosi, kad nakti (valgo 4 ir 7 ryto) pamirsta apie buteliuka ir labai patenkintas viena mano krutimi. tai pavalgo ir toliau miega  wub.gif

Eglyc, parašyk po kiek svorio priaugot kas mėnesiuką. Ir kaip dažnai vaikeliui duodi mišinuko?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 20 vasario 2008 - 14:26
QUOTE(Raideles @ 2008 02 20, 14:25)
Eglyc, parašyk po kiek svorio priaugot kas mėnesiuką. Ir kaip dažnai vaikeliui duodi mišinuko?

priauginejom apie 1 kg per menesi, o trecia menesi apie 500g (is ju 400 pirmas dvi savaites, ir 100 g paskutines dvi savaites). tai misinuko duodu pagal situacija - jeigu matau, kad isvalges abi krutis vis dar zirzia ir dar nori, tada duodu kokius 60-90 ml. visada suvalgo tiek, kiek duodu. tai va mes maitinames taip:
9-10 ryto MP ir misinuko,
12-13h mp ir misinukas
16-17 h mp
19h mp ir kartais misinukas
21.30 mp ir misinukas
4 ryto mp
7 ryto mp

smile.gif
Atsakyti
QUOTE(eglyc @ 2008 02 20, 17:15)
priauginejom apie 1 kg per menesi, o trecia menesi apie 500g (is ju 400 pirmas dvi savaites, ir 100 g paskutines dvi savaites). tai misinuko duodu pagal situacija - jeigu matau, kad isvalges abi krutis vis dar zirzia ir dar nori, tada duodu kokius 60-90 ml. visada suvalgo tiek, kiek duodu. tai va mes maitinames taip:
9-10 ryto MP ir misinuko,
12-13h mp ir misinukas
16-17 h mp
19h mp ir kartais misinukas
21.30 mp ir misinukas
4 ryto mp
7 ryto mp

smile.gif

verysad.gif
Panašu į tai, kad jums pienuko netrūko ir netgi svorio buvo visai normaliai, viskas tvarkoje su jo priaugimu. Natūralu, kad svorio priaugimas lėtėja, o iki 6 mėn (pilnų) vaikas turi padvigubinti gimimo svorį. Vaikai auga šuoliais, o ne tolygiai, tai irgi normalu, kad per pora savaičių priauga daugiau, kitas pora - mažiau. Tai ne priežastis primaitinti.
Vaiko svoris skaičiuojamas sumuojant visą priaugtą svorį ir dalinant iš mėnesių skaičiaus. Tas vidutinis svorio priaugimas vienam mėnesiui turėtų būti ne mažiau kaip 500 g.
Jūsų atveju būtų (1 kg +1 kg +0.5 kg)/3 ir rezultatas 833 g mėnesiui visiškai sveikas ir normalus svorio priaugimas.
Taip pat stebima kiek kartų vaikas šlapinasi, jei 6 ir daugiau kartų - viskas tvarkoje.
Liūdna, kad be reikalo valgot mišinuką. Jei norėtum ir išdrįstum, gali pabandyti apsieiti be jo.
Atsakyti
Sveikos mamos,

As pieno stoka nesiskundziu thumbup.gif ir mazyle mielai zinda kruti, tik problema yra ta, kad maitinant is vienos kruties is kitos ciurkslemis bega pienas. verysad.gif iprasti iklotai i liemenele net nepadeda pro sonus isbega. Gal yra kokiu priemoniu siam procesui sustabdyti. g.gif
Atsakyti
QUOTE(dju @ 2008 02 21, 12:27)
Sveikos mamos,

As pieno stoka nesiskundziu thumbup.gif  ir mazyle mielai zinda kruti, tik problema yra ta, kad maitinant is vienos kruties is kitos ciurkslemis bega pienas. verysad.gif iprasti iklotai i liemenele net nepadeda pro sonus isbega. Gal yra kokiu priemoniu siam  procesui sustabdyti. g.gif

Stabdyti tai yra tas pats kas stabdyti pieno ištekėjimą ir iš kitos krūties. Daugeliui moterų tai susitvarko per pirmus mėn. Kai kurioms pienas teka iš kitos krūties ilgai.
Gali pabandyti Prispausti ranka spenelį prie krūtinės. O geriausia tai surinkti tą tekantį pienuką specialiais pieno surinkėjais ir užsišaldyti. Bus atsargai ar košėms pagardint smile.gif
Atsakyti
Na ką gi smile.gif Buvo daktarytė, pasvėrė mano krūtinukę - priaugom 1.450kg ir 7 cm. Pasakė tik "Oho"... smile.gif ir liepė nekelti naktimis bei dieną neleisti taip kaboti ant krūties, nes panašu, kad ji dieną prisivalgo iki soties, tad ir naktį nėra nei reikalo, nei noro keltis. Žiūrėsim, ką daryti toliau... smile.gif
Atsakyti