Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Pelikanė @ 2008 02 15, 01:05)
Sveikos, mamytes.

Rasiau cia pries kelias savaites apie savo problemas, gavau patarima ir tarsi buvo pagereje, bet dabar vel jau visai ne kas... nezinau ka daryti. Jau viltis mano visai baigiasi ir svarstau, ar neuzbaigti maitinti, nors sirdis mano butu labai nerami del to ir nezinau kaip ta isgyvenciau, juk kudikelis musu dar tik septyniu menesiu...

O bedos buvo kaip rasiau su krutu ir speneliu skausmu. Galejo alergizuoti iklotai - pakeiciau ir su viena krutimi viskas susitvarke - ir su pienu, ir su speneliu viska tvarkoje, bet su kita jau turbut trecias menuo eina kaip pastoviai uzsikemsa pieno latakeliai ir spenelis skauda taip, kad is tos kruties jau trys savaites visiskai negaliu maitinti - neistveriu skausmo. Pieno sastovis kartojasi kas kelios dienos. Po masazo po dusu pasidaro geriau, o kita diena jau kitoje vietoje kemsasi. Spenelis bet trijose vietose supuliaves (matosi baltos demeles). Ejau pas kelis daktarus, vienas pasake, kad nustok maitinti ir nebus problemu  unsure.gif (cia Vakaru Europoje tokius patarimus dalija ne neisigiline i reikala), o siandien buvau pas mamologa, kuris tik nuo skausmo vaistu israse ir mazdaug kuo daugiau duok zisti is tos kruties ir maudykis po dusu (lyg pati to nezinociau...). O kaip duoti zisti, jei skausmas siaubingas, o kai ir bandydavau duoti zisti - vaikas neistraukia niekaip, kai yra pieno sastovis, matyt per daug buna uzsikimse...
Tai negi nera jokios iseities??? O viskas prasidejo nuo vieno uzdegimo su temperatura ir taip tebesitesia viskas. Is tos kruties dabar tik nusitraukineju pienuka ir tenka duoti ji isgerti is buteliuko. Bandeme issiversti be jo, bet vakare ir nakti, kai vaikiukas buna neramus tai neiseina su puodukais ir saukstukais - kiek bandeme, tiek verkia ir tik su buteliuku pavyko pamaitinti, nes negaliu visa laika tik is vienos kruties maitinti. Bijojau, kad del buteliuko nebezis kruties, bet viskas gerai su tuo. Diziausia problema ka daryti su tais uzdegimais???
Jau man stresas didziausias.

Sveika
man irgi problematiskas zindymas. Vienoj kruty guzas nuo kokios savaites, tik dabar po truputi mazeja, jaust pradejau, kad lelyte piena traukia, anksciau uztirpus krutis buvo. Skaudejo labai. man padejo bepanteno tepalas, vakare visa kruti tepdavau bepanteno kremu, svelniai pamasazuodavau. Kiekviena vakara kisu kruti po karstoku dusu. Skausma man malsino bepantenas, darydavu ir tebedarau oro voneles( kol maitinu is sveikosios kruties - guzuotai oro vonia). Nepasiduok, nenutrauk maitinimo, net jei ir tenka nutraukt pienuka, nieko cia tokio baisaus.Nestresuok, esi super mama, nes pati maitini leliuka wub.gif As irgi maitinu ir is kruties ir is buteliuko, bet mergyte mieliau ima kruti wub.gif
Sekmes 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo elfyte: 15 vasario 2008 - 14:26
QUOTE

Šiaip iki 3 mėn vaikas turėtų valgyti kas 1-3 val. ir naktį turėtų būti ne ilgesnė kaip 4 val. pertrauka. Nuo 22 iki 6 val. nevalgyti yra labai ilgai tokiam mažučiui vaikeliui. Reiktų žadinti. O ir mamai nesveika, nes tiek ilgai neištraukiant pieno gali formuotis pieno sąstovis ir mažėti pieno gamyba.


Nesutinku. Kiekvieno kaip ir zmogaus, taip ir vaiko poreikiai yra individualus. Zadinti vaika, kad pavalgytu tikrai nebutina. O pieno gamyba pas mama vyksta jos kunui prisiderinant prie jos vaiko poreikiu, verciau isiklausyt daugiau i save ir savo vaika, o ne i vadovelines tiesas. Mano sunus jau nuo 3 sav. nakti ramutelis ismiegodavo po 7 val, tikrai nekeldavau, ir viskas buvo puiku tiek su jo apetitu, tiek svorio priaugo tiek kiek reikia, tiek su maitinimu krutimi viskas buvo ok - nors pieno turejau baisiai daug, bet per visa maitinimo laikotarpi isvengiau uzdegimu ir visokiu bedu. Manau, padejo vienas mano gyd. patarimas kurio laikiausi - visada maitinimo metu kruti laisva ranka masazuoti, ypac kruties sonus arti pazasties, kad tolygiai pienuka vaikas istrauktu is visos kruties. Pamaitindavau per 15 min., leisdavau dar iki sotumo extra 5 min. pazisti, kad riebuji pieneli vaikas istrauktu. Ir buvom abu labu laimingi ir ramus smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Alinella @ 2008 02 15, 14:37)
Nesutinku.  Kiekvieno kaip ir zmogaus, taip ir vaiko poreikiai yra individualus.  Zadinti vaika, kad pavalgytu tikrai nebutina.  O pieno gamyba pas mama vyksta jos kunui prisiderinant prie jos vaiko poreikiu, verciau isiklausyt daugiau i save ir savo vaika, o ne i vadovelines tiesas.  Mano sunus jau nuo 3 sav. nakti ramutelis ismiegodavo po 7 val, tikrai nekeldavau, ir viskas buvo puiku tiek su jo apetitu, tiek svorio priaugo tiek kiek reikia, tiek su maitinimu krutimi viskas buvo ok - nors pieno turejau baisiai daug, bet per visa maitinimo laikotarpi isvengiau uzdegimu ir visokiu bedu.  Manau, padejo vienas mano gyd. patarimas kurio laikiausi - visada maitinimo metu kruti laisva ranka masazuoti, ypac kruties sonus arti pazasties, kad tolygiai pienuka vaikas istrauktu is visos kruties.  Pamaitindavau per 15 min., leisdavau dar iki sotumo extra 5 min. pazisti, kad riebuji pieneli vaikas istrauktu.  Ir buvom abu labu laimingi ir ramus smile.gif

Puiku, kad asmeninė patirtis yra sėkminga ir kad padėjo gydytojo patarimai.

Vadovėlinės tiesos, kurias aš pristatau, remiasi daugelio moterų organizmo veiklos apibendrinimu. Turiu labai gražių pavyzdžių, kai mamos, žadindamos vaikučius kas 2 val reguliariai taip pat neturėjo jokių problemų. Ir žinau mamų, kurios besiklausydamos savo vaiko organizmo poreikių pirmas paras nežadina neatsibundančio vaiko valgyti ir padaro didžiulę žalą tiek pieno gamybai, tiek vaiko sveikatai, tenka maitinti mišiniais ir ilgai ieškoti info kaip atisitaisyti tai, kas sugadinta.

Taigi, kai problemų nekyla, viskas tinka, bet jei problemų yra, verta pasidomėti ir vadovėlinėmis tiesomis.
Atsakyti
QUOTE(Alinella @ 2008 02 15, 14:37)
Nesutinku.  Kiekvieno kaip ir zmogaus, taip ir vaiko poreikiai yra individualus.  Zadinti vaika, kad pavalgytu tikrai nebutina.  O pieno gamyba pas mama vyksta jos kunui prisiderinant prie jos vaiko poreikiu, verciau isiklausyt daugiau i save ir savo vaika, o ne i vadovelines tiesas.  Mano sunus jau nuo 3 sav. nakti ramutelis ismiegodavo po 7 val, tikrai nekeldavau, ir viskas buvo puiku tiek su jo apetitu, tiek svorio priaugo tiek kiek reikia, tiek su maitinimu krutimi viskas buvo ok - nors pieno turejau baisiai daug, bet per visa maitinimo laikotarpi isvengiau uzdegimu ir visokiu bedu.  Manau, padejo vienas mano gyd. patarimas kurio laikiausi - visada maitinimo metu kruti laisva ranka masazuoti, ypac kruties sonus arti pazasties, kad tolygiai pienuka vaikas istrauktu is visos kruties. Pamaitindavau per 15 min., leisdavau dar iki sotumo extra 5 min. pazisti, kad riebuji pieneli vaikas istrauktu.  Ir buvom abu labu laimingi ir ramus smile.gif

Labai aktualu, ir manau geras patarimas ,reiks isbandyti .aciu.
Atsakyti
Man idomu - kaip jus zadinate vaikus kad jie pavalgytu? Maniskes jei iminga, tai atia... nepripurtysi... Vat sianakt mazoji buvo pavalgius 23 val, pajutusi kniurketeljima 1.30, pakeiciau pamperi - merginai vienodai, tampiau uz zandu, kutenau padus, ausis, kakliuka... netgi perrengiau... DZIN... Siaip ne taip prizadinau 5 val... Esu isitikinusi kad alkis cia man pagelbejo...
Atsakyti
QUOTE(Zaneta75 @ 2008 02 18, 13:48)
Man idomu - kaip jus zadinate vaikus kad jie pavalgytu? Maniskes jei iminga, tai atia... nepripurtysi... Vat sianakt mazoji buvo pavalgius 23 val, pajutusi kniurketeljima 1.30, pakeiciau pamperi - merginai vienodai, tampiau uz zandu, kutenau padus, ausis, kakliuka... netgi perrengiau... DZIN... Siaip ne taip prizadinau 5 val... Esu isitikinusi kad alkis cia man pagelbejo...


Būdavo ir mums, kai mažius buvo, tai irgi būdavo sunku prikelti - kaip kada pavykdavo. Jei labai jau ilgai miega, tai galima įjungti šviesą, ar nuprausti. Paskui maniškis taip kietai nebemiegodavo. O kniurktelėjusi krūties neėmė? Maniškiui paskui galėdavau įduoti miegančiam, kai aktyvus miegas.
Atsakyti
QUOTE(Zaneta75 @ 2008 02 18, 12:48)
Man idomu - kaip jus zadinate vaikus kad jie pavalgytu? Maniskes jei iminga, tai atia... nepripurtysi... Vat sianakt mazoji buvo pavalgius 23 val, pajutusi kniurketeljima 1.30, pakeiciau pamperi - merginai vienodai, tampiau uz zandu, kutenau padus, ausis, kakliuka... netgi perrengiau... DZIN... Siaip ne taip prizadinau 5 val... Esu isitikinusi kad alkis cia man pagelbejo...

Pabandyk nuogutę (gali su pamperiu wink.gif ) pasiguldyti ant plikos krūtinės. Odos kontaktas, pieno kvapas turėtų prižadinti bent tiek, kad imtų ieškoti krūties.
Atsakyti
Aš irgi noriu prašyti pagalbos mamų, kuriom pavyko ilgai sėkmingai maitinti savo mažiukus ax.gif Na mes jau nemaži, ryt 7mėn ax.gif bet kažko maniškis sustreikavo su valgymu ir man jau neramu doh.gif kažko jis nenori mano krūties žįsti g.gif jau kurį laiką normaliai pažindžia tik jau užsnūdęs miegelio, o jei žvalus tai kelis kartus patraukia ir sukasi į šoną. Tai bandau įvairiai ir su dainelėm įsiūlyti pienelio blush2.gif o dabar jau antra diena visai nedaug žindžia, jau valgom ir koytes, bet nedaug jų sualgom, gerti nieko kito be MP negeria. Tai nerimauju kad jam užtektų maisto ir skysčių. Be to neramu, kad pienelis man nesumažėtų. Gal patarsit kaip man elgtis šioj situacijoj? Ar nusitraukinėti pienuką ir šaldytis, kad nesumažėtų, ar duoti tada kai jis nori ir laukti kad organizmas prisitaikytų prie mažiaus poreikių?
Nežinau ar aiškiai išdėsčiau savo problemėlę, bet tikiuosi sulaukti nors kokių patarimų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(LauraSim @ 2008 02 18, 20:04)
Aš irgi noriu prašyti pagalbos mamų, kuriom pavyko ilgai sėkmingai maitinti savo mažiukus  ax.gif  Na mes jau nemaži, ryt 7mėn  ax.gif  bet kažko maniškis sustreikavo su valgymu ir man jau neramu  doh.gif  kažko jis nenori mano krūties žįsti  g.gif  jau kurį laiką normaliai pažindžia tik jau užsnūdęs miegelio, o jei žvalus tai kelis kartus patraukia ir sukasi į šoną. Tai bandau įvairiai ir su dainelėm įsiūlyti pienelio  blush2.gif  o dabar jau antra diena visai nedaug žindžia, jau valgom ir koytes, bet nedaug jų sualgom, gerti nieko kito be MP negeria. Tai nerimauju kad jam užtektų maisto ir skysčių. Be to neramu, kad pienelis man nesumažėtų. Gal patarsit kaip man elgtis šioj situacijoj? Ar nusitraukinėti pienuką ir šaldytis, kad nesumažėtų, ar duoti tada kai jis nori ir laukti kad organizmas prisitaikytų prie mažiaus poreikių?
Nežinau ar aiškiai išdėsčiau savo problemėlę, bet tikiuosi sulaukti nors kokių patarimų  ax.gif

Gal jam dantukai dygsta? Kaip šiaip elgiasi ir jaučiasi: žvalgus, žaismingas, neserga? Aš tai nieko nenusitraukinėčiau, o duočiau tada, kai jis nori ir kiek nori.
Atsakyti
Ką gi, tęsiu savo žindymo itoriją, gal kam bus aktualu. Išsiskaičiau, išsiklausinėjau visų, ko tik galėjau, tai gi nuomonės pasidalino ko gero per pusę, vieni už tai, kad kelti, kiti - žiūrėti vaikučio poreikių...

Kol kas dar pusė dienos kabome smile.gif Bet bent jau ištaikome progą išeiti į lauką 3 valandoms smile.gif Aš dar vis užsispyrusi maitinti krūtimi smile.gif

Raideles kelti kas 2 valandas nuo ko? Nuo paskutinio valgymo pabaigos?
Ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 19, 15:11)
Ką gi, tęsiu savo žindymo itoriją, gal kam bus aktualu. Išsiskaičiau, išsiklausinėjau visų, ko tik galėjau, tai gi nuomonės pasidalino ko gero per pusę, vieni už tai, kad kelti, kiti - žiūrėti vaikučio poreikių...

Kol kas dar pusė dienos kabome smile.gif Bet bent jau ištaikome progą išeiti į lauką 3 valandoms smile.gif Aš dar vis užsispyrusi maitinti krūtimi smile.gif

Raideles kelti kas 2 valandas nuo ko? Nuo paskutinio valgymo pabaigos?
Ačiū smile.gif

Ir išlik tokia užsispyrusi 4u.gif
Kelti reiktų po 2 val nuo ankstesnio maitinimo pradžios.
Atsakyti
Sveikos mamyte,
na nezinau kaipkam geriau iseina, bet mano gyd. sake nekelti vaiko jei jis miega, jei gerai priauga svorio. Jam geriau zinoti nori jis valgyti ar ne. O nakti jei vaikelis 6 val nevalgo puiku, leidzia skrandukui pailseti ir mamytei. Maniske nuo 2,5 menesio jau ismiega visa nakti 11-12 val. Auga net neimanoma patiketi net neprimaitinama jau sveria 11kg, bet ji labai didele gime 4836gr.
Tai as manau, kad reikia duoti vaikui miegoti, o kai jau jis alkanas tai tikrai isgirsite smile.gif. As nakti keldavausi su pientraukiu nusitraukineti nes krutine sprogdavo, o jau nuo 3,5 men organizmas iprato nakti nemaitinti, pieno pilnaipakanka, tik ant nakties jau po paskutinio maitinimo negeriu daug skysciu ir nevalgau nieko. Ponakties atsikeliu viena papuka mergaite istustina o antraji nusitraukiu ir uzsisaldau.

Sekmes mamytes.
Atsakyti