Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 14, 11:17)
Labas rytas, mamytės,

. Tada būna įvairiai - ima tą krūtį, o kartais kaišioja liežuvėlį, bet krūties neima.
Ir dar - naktį ji jau kokią gerą savaitę išmiega nuo 24val iki 6val ryto. O valgiusi būna apie kokią 22val. Kiek žinau - kelti nereikia, vakar švelniai pabandžiau prikelti 5val, nes pati pramigau, šiandien tik išgąsdinau vaiką.  g.gif
Sunkoka man kažkaip ją perprasti...  blush2.gif

tau pasiseke drinks_cheers.gif as keldavausi maitinti 4-6 kartus per nakti. O diena- bemaitinant mano mazyle visada uzsnusdavo biggrin.gif ir kai jau isslysdavo spenelis is jos lupyciu, suprasdavau, kad prisisotino biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Margareta @ 2008 02 12, 22:25)
taip vienos jau buvo  ax.gif

po dvieju menesiu maitinimo man prasidejo menesines. Gydytoja pasake, jog taip atsitinka ax.gif ne daznai, bet pasitaiko. ir butent man verysad.gif
Atsakyti
Gal jus man ka galit patarti. Mums dar tik 5 savaites. Iki menesio maitinau ir nesiskundziau krutines skausmais, bet jau daugiau kaip savaite, maitinu "sukandusi is skausmo" dantis. Kai tik apzioja kruti, norisi rekti is skausmo, paskui lyg skausmas siek tiek apmazeja, o kai baigia valgyti, tai visa krutine tiesiog dega.
Gal yra kokiu priemoniu nuo skausmo? Ar cia normalu ir tiesiog turiu kenteti? Pienuko atrodo yra pakankamai.
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 14, 11:17)
Labas rytas, mamytės,

turiu dar vieną klausimėlį: kaip jūsų mažiai parodo, kad nori valgyti? Ir kaip jūs suprantate, kad jau pasisotino?
Mano mažė pradeda kaišioti liežuvėlį, aš jai duodu krūtį. Ji kokias 10 minučių stipriai traukia ir paleidžia. Aš ją pakeliu atsirūgti ir tada vėl duodu krūtį. Ji vėl traukia. Po to pradeda taip tarsi ciaumoti ją. Nelabai suprantu, ar tai traukimas ar tik šiaip čiulpimas. Kai po kokio pusvalandžio paleidžia ir vėl ima, paleidžia ir vėl ima - duodu kitą krūtį. Tada būna įvairiai - ima tą krūtį, o kartais kaišioja liežuvėlį, bet krūties neima.
Ir dar - naktį ji jau kokią gerą savaitę išmiega nuo 24val iki 6val ryto. O valgiusi būna apie kokią 22val. Kiek žinau - kelti nereikia, vakar švelniai pabandžiau prikelti 5val, nes pati pramigau, šiandien tik išgąsdinau vaiką.  g.gif
Sunkoka man kažkaip ją perprasti...  blush2.gif

Jei muistosi ir sako "he mhm", tada duodavau valgyt.
Kaisiojima liezuvelio priimdavau, kaip zaidima bigsmile.gif
Abu pavalgę pasižiūri ir nusišypso, suprantu,, kad pavalge. Jei arti miego metas, berniukas uzmiega bevalgydamas, mergaite pries miega nevalgo.
Atsakyti
Manoji valgymo tarpe šypsosi smile.gif
O sakyt tai labai nedaug dar sako, tik ai, ei, ah, eh smile.gif

QUOTE(Supervyre @ 2008 02 14, 14:15)
Jei muistosi ir sako "he mhm", tada duodavau valgyt.
Kaisiojima liezuvelio priimdavau, kaip zaidima  bigsmile.gif
Abu pavalgę pasižiūri ir nusišypso, suprantu,, kad pavalge. Jei arti miego metas, berniukas uzmiega bevalgydamas, mergaite pries miega nevalgo.

Atsakyti
QUOTE(slatkiuke @ 2008 02 14, 12:28)
Gal jus man ka galit patarti. Mums dar tik 5 savaites. Iki menesio maitinau ir nesiskundziau krutines skausmais, bet jau daugiau kaip savaite, maitinu "sukandusi is skausmo" dantis. Kai tik apzioja kruti, norisi rekti is skausmo, paskui lyg skausmas siek tiek apmazeja, o kai baigia valgyti, tai visa krutine tiesiog dega.
Gal yra kokiu priemoniu nuo skausmo? Ar cia normalu ir tiesiog turiu kenteti? Pienuko atrodo yra pakankamai.

Kur konkrečiai skauda: visą krūtį? spenelius? Ar yra guzelių? Ar speneliai paraudę?
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 14, 11:17)
Labas rytas, mamytės,

turiu dar vieną klausimėlį: kaip jūsų mažiai parodo, kad nori valgyti? Ir kaip jūs suprantate, kad jau pasisotino?
Mano mažė pradeda kaišioti liežuvėlį, aš jai duodu krūtį. Ji kokias 10 minučių stipriai traukia ir paleidžia. Aš ją pakeliu atsirūgti ir tada vėl duodu krūtį. Ji vėl traukia. Po to pradeda taip tarsi ciaumoti ją. Nelabai suprantu, ar tai traukimas ar tik šiaip čiulpimas. Kai po kokio pusvalandžio paleidžia ir vėl ima, paleidžia ir vėl ima - duodu kitą krūtį. Tada būna įvairiai - ima tą krūtį, o kartais kaišioja liežuvėlį, bet krūties neima.
Ir dar - naktį ji jau kokią gerą savaitę išmiega nuo 24val iki 6val ryto. O valgiusi būna apie kokią 22val. Kiek žinau - kelti nereikia, vakar švelniai pabandžiau prikelti 5val, nes pati pramigau, šiandien tik išgąsdinau vaiką.  g.gif
Sunkoka man kažkaip ją perprasti...  blush2.gif

Liežuvėlio kaišiojimas,
rankų čiulpimas,
čepsėjimas,
galvos sukiojimas
švelnių garsų skleidimas
yra ankstyvieji alkio požymiai.

rėkimas, neramumas yra vėlyvieji alkio požymiai

Viską darai gerai. Jei po 10 min paleidžia krūtį, gali padėti atsirūgti. Jei nepaleidžia, gali palaukti, nes pienas iš krūties atpalaiduojamas per kelis epizodus. Po pusvalandžio gali ir kitą krūtį pasiūlyti.

Kai vaikas sotus, jis ramiai paleidžia krūtį, atsipalaiduoja, atgniaužia kumštelį, nusiramina. Jei alkanas jaučiasi įsitempęs ir dirglus, tai sotus būna atsipalaidavęs ir ramus. Gali užmigti, bet kuo vyresnis, tuo rečiau užmigs pavalgęs.

Bendrai įvertinti ar vaikas gauna pakankamai maisto galima skaičiuojant kiek kartų pasišlapino ir pasituštino. Šlapintis turi bent 6 kartus per parą, tuštinis iki 45 paros turi bent 3 kartus geltonai, kartais žaliai. Vėliau tuštintis gali tik kartą per 10 parų, tai normalu.

Šiaip iki 3 mėn vaikas turėtų valgyti kas 1-3 val. ir naktį turėtų būti ne ilgesnė kaip 4 val. pertrauka. Nuo 22 iki 6 val. nevalgyti yra labai ilgai tokiam mažučiui vaikeliui. Reiktų žadinti. O ir mamai nesveika, nes tiek ilgai neištraukiant pieno gali formuotis pieno sąstovis ir mažėti pieno gamyba.
Atsakyti
Ačiū, Raideles. Tikrai labai išsami informacija.
Tik tada kitas klausimas, jei ji abi krūtis išvalgo ir vis vien paguldyta taip elgiasi?? Ką tada daryti? Duoti vėl pirmą krūtį???

QUOTE(Raideles @ 2008 02 14, 16:07)
Liežuvėlio kaišiojimas,
rankų čiulpimas,
čepsėjimas,
galvos sukiojimas
švelnių garsų skleidimas
yra ankstyvieji alkio požymiai.

rėkimas, neramumas yra vėlyvieji alkio požymiai


Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 14, 15:25)
Ačiū, Raideles. Tikrai labai išsami informacija.
Tik tada kitas klausimas, jei ji abi krūtis išvalgo ir vis vien paguldyta taip elgiasi?? Ką tada daryti? Duoti vėl pirmą krūtį???

taip duok, ir negalvok, kad joje pienuko nebus, jis gaminasi vaikeliui valgant smile.gif
Atsakyti
Sveikos, mamytes.

Rasiau cia pries kelias savaites apie savo problemas, gavau patarima ir tarsi buvo pagereje, bet dabar vel jau visai ne kas... nezinau ka daryti. Jau viltis mano visai baigiasi ir svarstau, ar neuzbaigti maitinti, nors sirdis mano butu labai nerami del to ir nezinau kaip ta isgyvenciau, juk kudikelis musu dar tik septyniu menesiu...

O bedos buvo kaip rasiau su krutu ir speneliu skausmu. Galejo alergizuoti iklotai - pakeiciau ir su viena krutimi viskas susitvarke - ir su pienu, ir su speneliu viska tvarkoje, bet su kita jau turbut trecias menuo eina kaip pastoviai uzsikemsa pieno latakeliai ir spenelis skauda taip, kad is tos kruties jau trys savaites visiskai negaliu maitinti - neistveriu skausmo. Pieno sastovis kartojasi kas kelios dienos. Po masazo po dusu pasidaro geriau, o kita diena jau kitoje vietoje kemsasi. Spenelis bet trijose vietose supuliaves (matosi baltos demeles). Ejau pas kelis daktarus, vienas pasake, kad nustok maitinti ir nebus problemu unsure.gif (cia Vakaru Europoje tokius patarimus dalija ne neisigiline i reikala), o siandien buvau pas mamologa, kuris tik nuo skausmo vaistu israse ir mazdaug kuo daugiau duok zisti is tos kruties ir maudykis po dusu (lyg pati to nezinociau...). O kaip duoti zisti, jei skausmas siaubingas, o kai ir bandydavau duoti zisti - vaikas neistraukia niekaip, kai yra pieno sastovis, matyt per daug buna uzsikimse...
Tai negi nera jokios iseities??? O viskas prasidejo nuo vieno uzdegimo su temperatura ir taip tebesitesia viskas. Is tos kruties dabar tik nusitraukineju pienuka ir tenka duoti ji isgerti is buteliuko. Bandeme issiversti be jo, bet vakare ir nakti, kai vaikiukas buna neramus tai neiseina su puodukais ir saukstukais - kiek bandeme, tiek verkia ir tik su buteliuku pavyko pamaitinti, nes negaliu visa laika tik is vienos kruties maitinti. Bijojau, kad del buteliuko nebezis kruties, bet viskas gerai su tuo. Diziausia problema ka daryti su tais uzdegimais???
Jau man stresas didziausias.
Atsakyti
QUOTE(Pelikanė @ 2008 02 15, 00:05)
Sveikos, mamytes.

Rasiau cia pries kelias savaites apie savo problemas, gavau patarima ir tarsi buvo pagereje, bet dabar vel jau visai ne kas... nezinau ka daryti. Jau viltis mano visai baigiasi ir svarstau, ar neuzbaigti maitinti, nors sirdis mano butu labai nerami del to ir nezinau kaip ta isgyvenciau, juk kudikelis musu dar tik septyniu menesiu...

O bedos buvo kaip rasiau su krutu ir speneliu skausmu. Galejo alergizuoti iklotai - pakeiciau ir su viena krutimi viskas susitvarke - ir su pienu, ir su speneliu viska tvarkoje, bet su kita jau turbut trecias menuo eina kaip pastoviai uzsikemsa pieno latakeliai ir spenelis skauda taip, kad is tos kruties jau trys savaites visiskai negaliu maitinti - neistveriu skausmo. Pieno sastovis kartojasi kas kelios dienos. Po masazo po dusu pasidaro geriau, o kita diena jau kitoje vietoje kemsasi. Spenelis bet trijose vietose supuliaves (matosi baltos demeles). Ejau pas kelis daktarus, vienas pasake, kad nustok maitinti ir nebus problemu  unsure.gif (cia Vakaru Europoje tokius patarimus dalija ne neisigiline i reikala), o siandien buvau pas mamologa, kuris tik nuo skausmo vaistu israse ir mazdaug kuo daugiau duok zisti is tos kruties ir maudykis po dusu (lyg pati to nezinociau...). O kaip duoti zisti, jei skausmas siaubingas, o kai ir bandydavau duoti zisti - vaikas neistraukia niekaip, kai yra pieno sastovis, matyt per daug buna uzsikimse...
Tai negi nera jokios iseities??? O viskas prasidejo nuo vieno uzdegimo su temperatura ir taip tebesitesia viskas. Is tos kruties dabar tik nusitraukineju pienuka ir tenka duoti ji isgerti is buteliuko. Bandeme issiversti be jo, bet vakare ir nakti, kai vaikiukas buna neramus tai neiseina su puodukais ir saukstukais - kiek bandeme, tiek verkia ir tik su buteliuku pavyko pamaitinti, nes negaliu visa laika tik is vienos kruties maitinti. Bijojau, kad del buteliuko nebezis kruties, bet viskas gerai su tuo. Diziausia problema ka daryti su tais uzdegimais???
Jau man stresas didziausias.

Pelikane, tikrai, pasikartojantys užsikimšimai labai apsunkina žindymą ir norisi viską mesti. Sunku ką patarti iš toli. GAl tu norėtum susisiekti su vietinėmis La Leche League moteriškėmis pasitarti? http://www.llli.org//Portugal.html


arba žindymo konsultantėmis priklausančioms IBCLC
IBLCE Coordinator Portugal

Maria Adelaide Órfão IBCLC
Rua Dr.José Carlos Moreira n° 15
2780-123 Oeiras
PORTUGAL
+35 917 55 79 50
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 02 15, 06:53)
Pelikane, tikrai, pasikartojantys užsikimšimai labai apsunkina žindymą ir norisi viską mesti. Sunku ką patarti iš toli. GAl tu norėtum susisiekti su vietinėmis La Leche League moteriškėmis pasitarti? http://www.llli.org//Portugal.html
arba žindymo konsultantėmis priklausančioms IBCLC
IBLCE Coordinator Portugal

Maria Adelaide Órfão IBCLC
Rua Dr.José Carlos Moreira n° 15
2780-123 Oeiras
PORTUGAL
+35 917 55 79 50


Raideles, aciu tau labai. Jei per savaitgali nepageres (vakar dar visokiu homeopatiniu tepalu nusipirkau), tai bandysiu susisiekti. Gal kaip nors susikalbesime, nes ju kalbos dar nemoku.
Atsakyti
Vat sitame forume yra viena mamyte (tik pamirsau kuri) maitinanti tik viena krutimi jau gan ilga laika...
http://www.biteplius...145-=(359147742
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xeditux: 15 vasario 2008 - 13:49