Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

Tai vis dėlto kaip su tomis daržovių tyrelėmis g.gif . Kiek kartų jos duoti per dieną? Ar po kiekvieno matinimo krūtimi dasimušimui? Ar tik per pietus? Jei teisingai supratau, tai duoti tiek, kiek vaikas nori. O atsigerti ar duoti po tyrelės? Kiek, iš ko, buteliuko, puodelio. Beje, vaikui suėjo 6 mėn.
Man taip neaišku su tuo primaitinimu doh.gif . Maitinau savo pienuku ir vargo nebuvo, o dabar nebesuprantu kaip toliau derinti matinimą iš krūties ir papildomą maistą unsure.gif .
Atsakyti
kose reiktu pasiulyt 2-3 kartus per diena. tarkim, per pusrycius, pietus ir vakariene. bet nereikia maitinimu kose sieti su zindymais - bent jau mano sunus MP gauna, kada nori, o kito maisto, kai patiekiu maista visai seimai.

tavo reikalas vaikui pasiulyt koses, o vaiko reikalas - valgyt arba ne. pvz., mano jaunelis 6 men. noriai viska ragaudavo, bet antro saukstelio to patiekalo isiulyti nepavykdavo. kai pripras prie skonio - prades valgyt daugiau. o gal tavo vaikui maistas is karto patiks, cia negali zinoti smile.gif

po koses galima pasiulyti atsigerti. bet irgi - gali buti, kad isgers mazai. nors, pvz., drauges dukryte geria su pasimegavimu smile.gif maniskis - kartais geria, kartais meta puodeli ir praso MP.
Atsakyti
QUOTE(Persika @ 2008 02 07, 23:36)
gera tai skaityti, saunuoles visos mamytes, kurios nepasidave abejonems ir laikiniems sunkumams  4u.gif  thumbup.gif
Papildyta:

drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  kai pati taip dariau, t.y. maitinau pagal valandas, vaikas buvo laaabai neramus, aisku itakojo ir pilvukas, bet dabar tikiu, kad didziausia itaka dare tai - kad vaikas neiskesdavo to laiko tarpo be pienuko, todel ir nerimdavo sad.gif  doh.gif
Tikrai nelauk tu valandu, jei tik pajauti, kad vaikas nerimsta (cepsi, kisa kumstuka, pazizia, nustoja, vel pazizia, pan. dalykai) duok kruti, nors ir 1-2 min pagers pienelio, visa tai jam tik i nauda  mirksiukas.gif



Taip ir darau dabar mirksiukas.gif vakar valgė vos ne kas 1.5 valandos, bijojau, kad ir naktį tas pats bus, bet naktį kėlėsi įprastai: apie 4 ir apie 7. Krūtys atrodo kaip tuščios, bet matydama, kad vaikelis tikrai valgo ir neismuisto, sprendžiu, kad pieno yra. Žiūrėsiu, kaip bus toliau smile.gif Ačiū už patarimus, nes norisi vaikeliui visko, kas geriausia ax.gif
Atsakyti
Na, sunkumai dar nesibaigė smile.gif Aš kartais nesuprantu, kada mažkė jau baigia valgyti doh.gif Ir nežinau, kada duoti kitą krūtį. Tiesiog duodu 30min vieną, o kitą - iki tiek, kiek nori. Kai pakeliu atsirūgti, jei dar kaišioja liežuvėlį, duodu dar. Tik blogiausia, kai ji užmiega, nežinau, ar pavalgė ar ne. Bet kaip nors smile.gif Matau, kad siusiuką daro ir kakučio gal 4 kartus, tai vadinasi maisto gauna.
Tik man dar viena mintis kilo - o jei pienelio nėra labai daug ir vaikutis tiesiog visą dieną praleidžia valgydamas ir nera nei laiko, nei jėgų būdrauti??? Ar taip gali būti? g.gif

QUOTE(Persika @ 2008 02 07, 23:36)
gera tai skaityti, saunuoles visos mamytes, kurios nepasidave abejonems ir laikiniems sunkumams  4u.gif  thumbup.gif

Atsakyti
Ir aš prašysiu patarimo blush2.gif Mano mažiukas paskutinėm dienom labai jau daug valgo. Nu tikrai gali pagalvot, kad MP baigiasi (na bet aš tuo visiškai nenoriu patikėt). Jau dabar ne tik kad dienos metu kas valandą, ar ir dažniau prašo valgyt, bet ir antra naktis man tenka keltis kas valandą jį maitint g.gif
Pradėjau tyreles maitint prieš pora savaičių (rachitas grasina mum unsure.gif ), tai duodu kartą dienoje prieš maitinima MP. Suvalgo nedaug - šaukštą kitą ir pradeda prašyt pienuko - dainuoja am am ir neįkiši tu jam tos koses daugiau tongue.gif
Kažkaip atrodo, kad tikrai vaikutis turėtų būti sotesnis, jei ir tirštesnio, kaloringesnio maisto gauna.
Per mėnesį mažiukas priauga apie 500-600 gramų.
Tai vat - ir nesuprantu, kas čia vyksta g.gif Iš kur toks ypatingai dažnas valgymas unsure.gif Kiek pamenu penktas mėnuo neminimas tarp augimo šuolių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Spurgiucs: 08 vasario 2008 - 12:12
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 08, 11:57)
Na, sunkumai dar nesibaigė smile.gif

is sito posto nelabai supratau, kas butent kelia nerima g.gif matau pagal liniuote, kad mazajai dabar pusantro menesio. kaip ji apskritai elgiasi? kiek laiko praleidzia prie kruties, kaip daznai? kiek laiko miega? kaip svorio priaugo per pirma menesi?

paprastai, kudikis tiesiog paleidzia kruti is burnytes, kai jau buna pavalges. as tavo vietoj neatimciau kruties po 30 min. jeigu dukryte ramiai zinda, tegul zinda, kol paleis pati.



QUOTE(Spurgiucs @ 2008 02 08, 12:08)
Mano mažiukas paskutinėm dienom labai jau daug valgo. Nu tikrai gali pagalvot, kad MP baigiasi (na bet aš tuo visiškai nenoriu patikėt). Jau dabar ne tik kad dienos metu kas valandą, ar ir dažniau prašo valgyt, bet ir antra  naktis man tenka keltis kas valandą jį maitint  g.gif

MP neima ir nesibaigia siaip sau. kol duodi kruti kudikui, tol ir bus pieno.
taciau maziui jau sestas menuo eina - vien MP nebeuztenka jo kaloriju poreikiu patenkinti, reikia kito maisto. tai ta ir darai - pradedi papildomai duoti kosiu.

dar vienas pastebejimas- cia jau ne is jokiu moksliniu tyrimu ar kt. o is asmenines patirties. blogas miegas nakti, daznas kelimasis ieskoti mamos gali buti susijes ne su maisto trukumu, o su vaiko augimu: gal mazius dabar kaip tik intensyviai mokosi ko nors naujo? vartytis, sliauzti? ar gal jau sodini ir jis mokosi sedeti? o gal dantukai dygsta? tai ir gali buti neramaus miego priezastys.

greta "augimo suoliu" as dar prideciau "raidos suolius", kai vaiko elgesys pasikeicia, bet ne del mitybos smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 08 vasario 2008 - 13:09
QUOTE(ragnez @ 2008 02 08, 14:07)

MP neima ir nesibaigia siaip sau. kol  duodi kruti kudikui, tol ir bus pieno.
taciau maziui jau sestas menuo eina - vien MP nebeuztenka jo kaloriju poreikiu patenkinti, reikia kito maisto. tai ta ir darai - pradedi papildomai duoti kosiu.

dar vienas pastebejimas- cia jau ne is jokiu moksliniu tyrimu ar kt. o is asmenines patirties. blogas miegas nakti, daznas kelimasis ieskoti mamos gali buti susijes ne su maisto trukumu, o su vaiko augimu: gal mazius dabar kaip tik intensyviai mokosi ko nors naujo? vartytis, sliauzti? ar gal jau sodini ir jis mokosi sedeti? o gal dantukai dygsta? tai ir gali buti neramaus miego priezastys.

greta "augimo suoliu" as dar prideciau "raidos suolius", kai vaiko elgesys pasikeicia, bet ne del mitybos smile.gif

Na dabar mokosi po truputi atsisėsti, tai gal ir susiję naktiniai neramumai g.gif Bet su tyrelėm irgi nelengva. Bulvytės vienos nenoriai valgo. Morka patinka - bet jau įsitikinau - nuo jos beria veiduką verysad.gif Tai bandysiu kopūstą vietoj morkos. Gal tada daugiau valgys, nes dabar tai vos įsiūlau ir vaikas atrodo pastoviai alkanas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Spurgiucs @ 2008 02 08, 14:17)
Na dabar mokosi po truputi atsisėsti, tai gal ir susiję naktiniai neramumai g.gif Bet su tyrelėm irgi nelengva. Bulvytės vienos nenoriai valgo. Morka patinka - bet jau įsitikinau - nuo jos beria veiduką  verysad.gif Tai bandysiu kopūstą vietoj morkos. Gal tada daugiau valgys, nes dabar tai vos įsiūlau ir vaikas atrodo pastoviai alkanas unsure.gif

Nemiegojimas naktimis visiškai gali būt dėl raidos ir naujų dalykų drinks_cheers.gif

O jei nevalgo bulvės - pabandyk moliūgą, dažniausiai jis laabai skanus vaikam būna. Sakykim, maniškės labai mėgo kalafiorus (nors spalva tai ne kokia gaudavos doh.gif ).
Dabar dar galima gaut lietuviškų ekologiškų moliūgų, cukinijų, žiedinių kopūstų, brokolių - labai skanu tokie essen.gif: ir primaitinimo pradžiai tinka.
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 02 08, 11:57)
Na, sunkumai dar nesibaigė smile.gif Aš kartais nesuprantu, kada mažkė jau baigia valgyti  doh.gif  Ir nežinau, kada duoti kitą krūtį. Tiesiog duodu 30min vieną, o kitą - iki tiek, kiek nori. Kai pakeliu atsirūgti, jei dar kaišioja liežuvėlį, duodu dar. Tik blogiausia, kai ji užmiega, nežinau, ar pavalgė ar ne. Bet kaip nors smile.gif Matau, kad siusiuką daro ir kakučio gal 4 kartus, tai vadinasi maisto gauna.Tik man dar viena mintis kilo - o jei pienelio nėra labai daug ir vaikutis tiesiog visą dieną praleidžia valgydamas ir nera nei laiko, nei jėgų būdrauti??? Ar taip gali būti?  g.gif

vyk minti kad neturi pakankamai pienelio, pati rasai, kad sisiuka ir kakuti daro. jei vaikutis ir kabo ant papulio ir po to ramiai miega tai tikrai nereiskia, kad jis negauna reikiamo kiekio MP rolleyes.gif 4u.gif
Atsakyti
Turiu kl.Daktaras liepe jau pradeti duoti mazei kosytes, nusipirkau kvieciu kosytes ekologines.Bandem valgyt, lapnoja net ausys linksta.Duodu po nedaug ats tik 3 dienos kaip valgom, bet problema tame, kad dvi dienas daviau pries maitinima Mp tai po to nezinda pora valandu nors koses suvalgo tik 2 sriubos saukstus.Siandien bandziau duot po Mp tai koses tik saukstuka arbatini suvalge.. Tai kada geriau tos kosytes duot po pries ar tarp maitinimu Mp?Dzekui uz ats.
Atsakyti
QUOTE(Drasita @ 2008 02 08, 16:07)
Turiu kl.Daktaras liepe jau pradeti duoti mazei kosytes, nusipirkau kvieciu kosytes ekologines.Bandem valgyt, lapnoja net ausys linksta.Duodu po nedaug ats tik 3 dienos kaip valgom, bet problema tame, kad dvi dienas daviau pries maitinima Mp tai po to nezinda pora valandu nors koses suvalgo tik 2 sriubos saukstus.Siandien bandziau duot po Mp tai koses tik saukstuka arbatini suvalge.. Tai kada geriau tos kosytes duot po pries ar tarp maitinimu Mp?Dzekui uz ats.

koses duok po maitinimo. maza dar tavo dukryte - kodel liepe jau primaitinti?
beje, geriau butu pratint prie darzoviu, nes viena is problemu maitintant MP - kad ima trukti gelezies, todel geriau pradeti primaitinti nuo darzoviu ir veliau ivesti mesyte.
kvieciai apskritai nera labai gerai, nes tai vienas is daznai alergijas sukelianciu maisto produktu. zinoma, jei per kelias dienas neapstebesi reakcijos - vadinasi kviecius tavo mazoji toleruoja. bet juk yra daug ivairiu kitu kruopu - avizu, mieziu, ryziu, kukuruzu, grikiu ir kt. ypac vertingi grikiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 08 vasario 2008 - 16:59
Geriam feroglobina kraujukui pagerinti, hemoglobinas nukrites (nors paskutiniai tyrimai rode 110 hemoglob) ir svorio priaugo 500gr, bet man atrodo pakankamai, nes kitus men budavo ~700gr.Tiesa sakant nelabai dar ir noriu primaitint, noreciau pora sav bent palaukt.Jauciu taip ir padarysiu.
As ir masciau apie darzoviene, bet daktaras sako geriau kruopu duok.
Tiesa sakant jauciu pora dieneliu pasiieskosiu info apie primaitinimus kas kaip ir kada, tada dar savo galvelej info susisteminsiu ir po kokiu poros sav pradesiu.
Szekui Ragnez uz ats 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Drasita: 08 vasario 2008 - 17:11