Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Spurgiucs @ 2008 01 27, 13:25)
Net jei kudiki istiktu staigi mirtis, o mama su teciu tuo metu miegotu - kaip tai isgelbetu ji? g.gif

Vat būtent taip ir išgelbėtų - kvėpavimu šalia.
Staigios kūdikio mirties sindromas - kai kūdikis dėl nevisiškai aiškių priežasčių tiesiog nustoja kvėpuoti. Jeigu kas nors tokiu atveju yra šalia, vien jau esančiojo šalia kvėpavimas "primena" kūdikiui, kad kvėpuoti reikia! Būtent dėl tos priežasties rekomenduojama mamai (ar kitam artimam žmogui) miegoti šalia.

Jei jau neišeina miegoti vienoje lovoje, tai kūdikio lovelę reikia statyti prie pat mamos lovos.

Šis sindromas žymiai dažnesnis neišsivysčiusių kūdikiukų tarpe. Teko skaityti, kad tokiu atveju šalia miegančio kūdikiuko lovelės statomas vos ne garso įrašas, kuriame įrašytas ... kvėpavimo garsas, širdies plakimas.

-j.e. Julijonas.- cool.gif
Atsakyti
Sveikos, mamytes. Paskaiciau cia truputeli, tai manau, kad atsiverciau tinkama tema smile.gif. As irgi esu maitinimo salininke ir noriu vaikuti maitinti bent jau iki metu maziausiai, bet va paskutiniu metu maitinimas tampa vis didesne problema ir nebezinau ka daryti... O situacija tokia: dukrytei dabar 6,5 men, jau menuo kaip skanauja darzoviu ir grudu kosiu, geria tik MP ir tik naturaliai, buteliuku vengem ir ji ju nepripazista. Butu viskas idealu, bet jau daugiau kaip du men istisai problemos su krutimis - vis kemsasi latakeliai (praktiskai kas savaite po karta), krutys visa laika skausmingos, speneliai tokie skausmingi, kad kiekviena karta pradedan zindyti kenciu. Jau taip pavargau, kad dabar man zindymas yra labai varginantis. Palaiko tik mintis, kad MP labai reikia mano dukriukui. Bandziau ir nusitraukineti pertekliu, ir spenelius pastoviai vedinu, tepu tepaliukais - niekas nepadeda. Ir nieko nedariau - juk organizmas pats turi persitvarkyti ir priprasti prie maziau maitinimu (nors pieno yra tiek kiek reikia, pertekliaus nera) - vis tiek tos pacios bedos. Ginekologe liepe nutraukti maitinti ir neva problemu neliks (cia Vakaru salyje...) - nepatiko toks atsakymas. Bet o ka daryti??? Pasidariau nervinga ir isitempusi, nes pries kiekviena maitinima laukia skausmelio doze... Pienliges irgi nera mano supratimu - vaikiuko burnyte svari, be jokiu apnasu, tai kame cia reikalas??? verysad.gif verysad.gif
Aciu jei kas parasysite kokia izvalga...
Atsakyti
QUOTE(Pelikanė @ 2008 01 28, 13:51)
Sveikos, mamytes. Paskaiciau cia truputeli, tai manau, kad atsiverciau tinkama tema smile.gif. As irgi esu maitinimo salininke ir noriu vaikuti maitinti bent jau iki metu maziausiai, bet va paskutiniu metu maitinimas tampa vis didesne problema ir nebezinau ka daryti... O situacija tokia: dukrytei dabar 6,5 men, jau menuo kaip skanauja darzoviu ir grudu kosiu, geria tik MP ir tik naturaliai, buteliuku vengem ir ji ju nepripazista. Butu viskas idealu, bet jau daugiau kaip du men istisai problemos su krutimis - vis kemsasi latakeliai (praktiskai kas savaite po karta), krutys visa laika skausmingos, speneliai tokie skausmingi, kad kiekviena karta pradedan zindyti kenciu. Jau taip pavargau, kad dabar man zindymas yra labai varginantis. Palaiko tik mintis, kad MP labai reikia mano dukriukui. Bandziau ir nusitraukineti pertekliu, ir spenelius pastoviai vedinu, tepu tepaliukais - niekas nepadeda. Ir nieko nedariau - juk organizmas pats turi persitvarkyti ir priprasti prie maziau maitinimu (nors pieno yra tiek kiek reikia, pertekliaus nera) - vis tiek tos pacios bedos. Ginekologe liepe nutraukti maitinti ir neva problemu neliks (cia Vakaru salyje...) - nepatiko toks atsakymas. Bet o ka daryti??? Pasidariau nervinga ir isitempusi, nes pries kiekviena maitinima laukia skausmelio doze... Pienliges irgi nera mano supratimu - vaikiuko burnyte svari, be jokiu apnasu, tai kame cia reikalas???  verysad.gif  verysad.gif
Aciu jei kas parasysite kokia izvalga...

o tu liemenėlės įklotus naudoji? g.gif gali būt speneliams alergija nuo jų, todėl tapti skausmingi. mano draugei taip buvo, kelis mėn negalėjo suprast nuo ko tie speneliai vis skausmingi. jei naudoji pabandyk nenaudot kurį laiką, pakeisk juos tiesiog marlės skaiutelėmis.
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2008 01 28, 12:10)
o tu liemenėlės įklotus naudoji? g.gif  gali būt speneliams alergija nuo jų, todėl tapti skausmingi. mano draugei taip buvo, kelis mėn negalėjo suprast nuo ko tie speneliai vis skausmingi. jei naudoji pabandyk nenaudot kurį laiką, pakeisk juos tiesiog marlės skaiutelėmis.


Naudoju, bet tokius geros medvilnes... bet reikes pabandyti be ju. Aciu uz patarima.
Atsakyti
Pelikane, rasai, kad zindai jau 6,5 men., o problemos prasidejo tik pries 2 men. kas pasikeite jusu su dukryte gyvenime pries tuos du men?
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 01 28, 13:46)
Pelikane, rasai, kad zindai jau 6,5 men., o problemos prasidejo tik pries 2 men. kas pasikeite jusu su dukryte gyvenime pries tuos du men?


Kad kaip ir niekas nepasikeite. Gyvename ramiai ir saugiai. O fizine prasme tai prasidejo latakeliu uzsikimsimai - viena karta, kita karta, paskui speneliu skausmas. Lengvas masazas, karsta vonia, geras pienuko nutraukimas (rankomis), pastovus zindymas - per kelias dienas susitvarkydavo. Bet vel ir vel tas pats kartojasi. O kai pradejom primaitinti, tai savaime reikia maziau pieno ir pasidare dar sunkiau - letai tas pienas mazejo, vel uzsikimsimai. Dabar pieno kiekis normalus, o problemos lieka. Maitinu ryte, vidurdieni po darzovienes duodu uzsigerti MP, paskui maitinimas tik MP, vakarop kose ir einant miegoti MP, nakti viena karta keliaisi MP. Tai va taip pas mus. Jau galvoju pradeti nusitraukineti ir maitinti tik is puoduko, bet labai nesinori. Juolab neisivaizduoju, kaip nakti ta daryti, nepasakysi vaikui, kad palauktu, kol pasildysiu... Be to tas nusitraukimas irig juk neiseitis. Svarbiausia, kad tie speneliai neskaudetu. Apzioja atrodo tinkamai.
Atsakyti
QUOTE(Pelikanė @ 2008 01 28, 16:21)
Kad kaip ir niekas nepasikeite. Gyvename ramiai ir saugiai. O fizine prasme tai prasidejo latakeliu uzsikimsimai - viena karta, kita karta, paskui speneliu skausmas. Lengvas masazas, karsta vonia, geras pienuko nutraukimas (rankomis), pastovus zindymas - per kelias dienas susitvarkydavo. Bet vel ir vel tas pats kartojasi. O kai pradejom primaitinti, tai savaime reikia maziau pieno ir pasidare dar sunkiau - letai tas pienas mazejo, vel uzsikimsimai. Dabar pieno kiekis normalus, o problemos lieka. Maitinu ryte, vidurdieni po darzovienes duodu uzsigerti MP, paskui maitinimas tik MP, vakarop kose ir einant miegoti MP, nakti viena karta keliaisi MP. Tai va taip pas mus. Jau galvoju pradeti nusitraukineti ir maitinti tik is puoduko, bet labai nesinori. Juolab neisivaizduoju, kaip nakti ta daryti, nepasakysi vaikui, kad palauktu, kol pasildysiu... Be to tas nusitraukimas irig juk neiseitis. Svarbiausia, kad tie speneliai neskaudetu. Apzioja atrodo tinkamai.

g.gif
vienas is patarimu - duoti MP pirma, kita maista siulyti paskui. aisku, kito maisto dabar suvalgys maziau, MP daugiau, bet laikui begant santykis pamazu keisis naturaliai. tik dabar i galva man neateina, kodel tuos spenelius galetu skaudeti g.gif ar tikrai niekas nepasikeite? koks nors paprastas dalykas - naujas kuno kremas, naujas skalbiklis? gal dantukai dygsta/isdygo?
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 01 28, 14:56)
g.gif
vienas is patarimu - duoti MP pirma, kita maista siulyti paskui. aisku, kito maisto dabar suvalgys maziau, MP daugiau, bet laikui begant santykis pamazu keisis naturaliai. tik dabar i galva man neateina, kodel tuos spenelius galetu skaudeti  g.gif ar tikrai niekas nepasikeite? koks nors paprastas dalykas - naujas kuno kremas, naujas skalbiklis? gal dantukai dygsta/isdygo?


Galvoju gal tikrai tie iklotai kalti, kaip kazkas cia rase, jie daugartiniai, tai medziaga savaime pasidevi ir gal kietesne pasidare, tai bandau dabar be ju ir ziuresiu kas gausis. Dantuku dar nera, bet panasu, kad ruosiasi, ir vaikiukas pastebejau labiau gerdama MP blaskosi nei anksciau, tai spenelius irgi patampo. Na bandysime su Dievo pagalba eiti pirmyn.
Aciu uz izvalgas wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pelikanė: 28 sausio 2008 - 19:24
Pati dariau daug klaidu klausydama "profu" padarimu. Daug mamu klausia kas yra normalu, kiek laiko vaikas turi valgyti ir t.t. Ligoninej kai Vilnius gime, seseles liepe nemaitinti taip daznai (nes pervargsiu). Nesamone, jei vaikas irzlus ir godziai traukia piena duokite jam kiek tik nori, o vaiko nuimti nuo krutines nereikia nebent uzmiega isikandes. Jie patys reguliuoja kiek jiems paimit.
Atsakyti
Labas mamos. atraudau sia tema ir labai apsidziaugiau. labai noriu maitinti krutimi savo suneli, bet kyla daug klausimu. Jam dabar dvi savaites. Nakti kaip ir nera problemu, taciau nuo pietu prasideda smagumai. Jis pazindo kruti 10 min ir uzmiega. jei bandai traukti, pradeda nervuotis ir praso zysti toliau, o tada jis tiesiog ja ciulpia, bet pieno neryja. Taip pavalges kokius tris kartus, pasidaro be galo irzlus ir jau tada krutis cepsi, pyksta, psjaun, vel griebia, bet dorai neatsigeria. nelabai suprantu, kad jam yra. Lyg svoris ir auga, vaikas daznai slapinasi, tustinasi. bet atrodo, kad jis mano krutis naudoja kaip zinduka.
kai nebetenku kantrybes, duodu misinuko. ismaukia kokiu 70 g.
patarkit, ka daryt.
Atsakyti
QUOTE(ramu @ 2008 01 30, 18:48)
bet atrodo, kad jis mano krutis naudoja kaip zinduka.
kai nebetenku kantrybes, duodu misinuko. ismaukia kokiu 70 g.
patarkit, ka daryt.

gal butent taip ir yra?
misinio jam tikrai nereikia, nes pati rasai, kad maisto kudikiui netruksta. nera prasmes duoti m isini, nes tik sutrikdysi pieno gamyba ir vaiko virskinima.

o ka daryt? tiesiog duoti kruti tiek, kiek vaikui reikia. 4u.gif ir dziaugtis, kad mamos artumas padeda mazyliui augti ir protingeti 4u.gif

jei neramumas uzeina pastoviu laiku, galima uzsiimti "prevencija" - pvz., artejant tam laikui eiti pasivaikscioti i lauka, daugiau nesioti kudiki ir pan. arba suderinti kelis dalykus - isgyti patogia nesiokle, kurioje mazylis galetu pamiegoti ir pazysti, ir eiti pasivaikscioti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 30 sausio 2008 - 20:20
QUOTE(ramu @ 2008 01 30, 16:48)
Labas mamos. atraudau sia tema ir labai apsidziaugiau. labai noriu maitinti krutimi savo suneli, bet kyla daug klausimu. Jam dabar dvi savaites. Nakti kaip ir nera problemu, taciau nuo pietu prasideda smagumai. Jis pazindo kruti 10 min ir uzmiega. jei bandai traukti, pradeda nervuotis ir praso zysti toliau, o tada jis tiesiog ja ciulpia, bet pieno neryja. Taip pavalges kokius tris kartus, pasidaro be galo irzlus ir jau tada krutis cepsi, pyksta, psjaun, vel griebia, bet dorai neatsigeria. nelabai suprantu, kad jam yra. Lyg svoris  ir auga, vaikas daznai slapinasi, tustinasi. bet atrodo, kad jis mano krutis naudoja kaip zinduka.
kai nebetenku kantrybes, duodu misinuko. ismaukia kokiu 70 g.
patarkit, ka daryt.


Na cia gal yra ir labiau patyrusiu, su daugiau vaikiuku, bet as is savo vieno vaikiuko patirties galiu tik pasakyti, kad neduociau vaikuciui kruties naudoti kaip zinduko... del to, kad speneliams tada galas. Bent jau man taip pradzioje buvo - labai nenorejome tutuko duoti vaikui ir pirmas tris savaites vertemes be jo, bet kai spenelius nuzinde iki kraujo, teko duoti tutuka ir viskas tada issisprende. Manau, kad geriau tutukas nei nukamuota mama. Beje, po keliu menesiu ji pati jos atsisake ir dabar tik pries miega kartais bereikia.

O dabar del speneliu tai man labai padejo vienos mamos - Ingalp patarimas, kad iklotai gali alergizuoti. Taip ir buvo - jau kelios dienos iklotus pakeiciau marliuku ir situacija gereja. Labai labai aciu tau, Inga, kad nepatingejai pasidalinti patirtimi. Tiesiog gyvenimas prasviesejo.
Atsakyti