Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(liepsnela @ 2007 11 14, 15:41)
Sveikos, brangiosios mamos,

Įlindau į forumą, perskaičiau krūvą patarimų ir apėmė neviltis.  verysad.gif
Visos įmanomos klaidos, aprašytos forume jau padarytos.
Būdama nestuke.gif labai norėjau maitinti, priešpienis pats skyrėsi dar net negimdžius. Mano mažoji 2.gif  gimė 32 savaičių, tad po gimdymo tespėjau pamatyt jos galvutę, priglaustą prie akušerės krūtinės, ir, kaip supratote, neteko man pasidžiaugti pirmuoju priglaudimu prie savęs, o apie žindymą iš vis kalbos net nebuvo. Mažoji buvo patalpinta į inkubatorių, pradėjau nusitraukinėti pieną. 7 paras ji buvo zonduojama, po to gavo buteliuką. Kai pasiūlydavau krūtį ji tiesiog nusisukdavo. Pieno buvo nemažai, tačiau "gera gydytoja" doctor.gif apšaukė mane, kam aš jo tiek nusitraukinėju ir pradėjau traukti mažiau, o jis pradėjo dinginėti. Supratau, kokia aš fool.gif
Nuo to prasidėjo pogimdyvinė depresija. Matyti dukrytę inkubatoriuj, kovoti su jos problemomis ir klausyti kandžių skyriaus vedėjos replikų man pasidarė per sunku. Su pientraukiu vos bepritraukdavau reikiamą valgymo dozę. Sunku buvo ir atlaikyti aplinkinių spaudimą - neverk, dings pienas, būk stipri... O kas mane supras???
Dabar ji valgo jau iš manęs, po mėnesio intensyvių bandymų šiaip ne taip pradėjo čiulpti, tačiau ir vėl yra baimė - ar užtenka??? O dar peršalau. Užsidėjau kaukę, miegu su ja, mažąją imu tik steriliai nuplautom rankom. Maitinu ją ir toliau, bet padažnėjo valgymo periodai, tapo labai nerami ir irzli, bijau, kad jos neužkrėsčiau.
Patarkit, kaip perlipt per save? Kaip negalvot apie tai, ar ji soti? Ar gana pieno?
Suprantu, kad galvodama tik bloginu padėtį. O maitinti noriu labai ilgai...

Kai auginau pirmą sūnų, man irgi dažnai atrodydavo, kad jam trūksta mano pienuko. Neapsikentus nupirkau mišinuko, taip ir pradėjo mažėti pieno. Tuo metu atrodė, kad tai teisingiausias kelias. (maitinau daugiau nei pusę metų, pabaigoje primaitindama mišinuku). Didelę klaidą padariau, kai pradėjau pieną nusitraukinėti ir duoti iš buteliuko-norėjau pasižiūrėti kiek pas mane yra pienuko ir ar užtenka. Taip pradėjau daryti 2,5 mėn. aišku didelę įtaką turėjo ir tai, kad draugė taip darė.
Gimus antram sūnui, patirties jau turėjau daugiau, buvau ramesnė. Antrą maitinau 2 mėn ilgiau nei pirmą .
O gimus trečiam, viskas labai paprasta.... Maitinu ir nuo to jaučiu tik malonumą...
Jokio streso, jokių abejonių ar užtenka pienuko. Paprasčiausiai maitinu , kai tik matau, kad nori . Niekada nepergyvenau, kad gal jam jau neužtenka. Dabar trečiam sūnui jau 9 mėn ir geria tik mano pienuką. Aišku jau valgom ir įvairias košes, vaisius. Ragaujam kitokio maisto, bet pienukas tik mamos.

Visada sakiau ir sakysiu: O kad ta patirtis , kuria dabar turiu, būtų buvusi kai auginau pirmagimį thumbup.gif . Bet taip jau yra, kad tik viską pati patyrus, gali tuo pasinaudoti...
Atsakyti
Sveiki,

Norėjau pasitarti tokiu klausimu - nuo pat gimimo pienuko mano sūneliui buvo užtektinai, bet jis valgo labai neilgai - t.y. 7-10 min. vieną krūtinę. Dabar paskaitau bendraminčių forume, kad kitoms valgo nuo pusvalandžio iki valandos blink.gif Iš pradžių maniau, kad tiesiog jų tokie vaikučiai - taip ilgai valgo, bet šią savaitę (šešta) lyg ir pradėjo mažėti pienelio - kol vakar nutraukiu - žiūriu tik 20ml iš vienos krūtinės nevalgius vaikui doh.gif Pasiskambinau į natūralaus maitinimo kabinetą - sako - vaje, negerai - dings pienas jeigu taip trumpai valgys vaikas, liepė jam vis duoti krūtį - bet jis NEIMA, tikrai neima - pavalgo, nusisuko, šypsosi, bet neima - ir tarp maitinimų neima - o valgo labai tvarkingai dieną naktį, kas tris valandas. Dabar sėdžiu ir traukiu kiekvieną krūtinę po 20min. Ką patartumėte, nežinau ką daryti, kaip vaiką pratinti ilgiau valgyti g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Voveraitė: 17 lapkričio 2007 - 16:04
QUOTE(Voveraitė @ 2007 11 17, 16:02)
Sveiki,

Norėjau pasitarti tokiu klausimu - nuo pat gimimo pienuko mano sūneliui buvo užtektinai, bet jis valgo labai neilgai - t.y. 7-10 min. vieną krūtinę. Dabar paskaitau bendraminčių forume, kad kitoms valgo nuo pusvalandžio iki valandos  blink.gif Iš pradžių maniau, kad tiesiog jų tokie vaikučiai - taip ilgai valgo, bet šią savaitę (šešta) lyg ir pradėjo mažėti pienelio - kol vakar nutraukiu - žiūriu tik 20ml iš vienos krūtinės nevalgius vaikui doh.gif Pasiskambinau į natūralaus maitinimo kabinetą - sako - vaje, negerai - dings pienas jeigu taip trumpai valgys vaikas, liepė jam vis duoti krūtį - bet jis NEIMA, tikrai neima - pavalgo, nusisuko, šypsosi, bet neima - ir tarp maitinimų neima - o valgo labai tvarkingai dieną naktį, kas tris valandas. Dabar sėdžiu ir traukiu kiekvieną krūtinę po 20min. Ką patartumėte, nežinau ką daryti, kaip vaiką pratinti ilgiau valgyti  g.gif

nu baik tu su tais traukimais vargt doh.gif . normaliai tas tavo vaikas valgo - juk kiekvienas vaikas individualus. o jei vaikiukas godžiai ir efektyviai žinda, svoris normaliai auga, tuštinasi ir šlapinasi dažnai - tai reiškia viskas idealu. nepanikuok, nusiramink ir pasitikėk savimi labiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jurga32 @ 2007 11 10, 17:58)
Antra savo maziu labai noriu ir esu nusiteikusi maitinti ilgai, kiek tik nores  tongue.gif zinoma jei si karta viskas pavyks ir mokesiu zindyti.

Saunuole, kad esi taip nusiteikusi! Ir tau tikrai pavyks, svarbu to tvirtai noreti ir pasitiketi savimi wink.gif

QUOTE(Voveraitė @ 2007 11 17, 16:02)
bet jis valgo labai neilgai - t.y. 7-10 min. vieną krūtinę.

Labai normalus laikas...Kiekvienas vaikas individualus, juk ne visi vienodo temperamento...
Kaip pavyzdi galiu parasyt...mano pirmagime mergaite 'kabodavo' prie kruties po pusvalandi ir ilgiau, o sunelis nuo pat pirmos dienos pasisotina per 5 -10 minuciu!! Tik dabar vis ilgiau gludi... wub.gif Jei svorio priauga pakankamai - vadinasi viskas kuo puikiausiai. wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ast_alaus: 17 lapkričio 2007 - 20:42
QUOTE(ingalp @ 2007 11 17, 18:48)
nu baik tu su tais traukimais vargt doh.gif . normaliai tas tavo vaikas valgo - juk kiekvienas vaikas individualus. o jei vaikiukas godžiai ir efektyviai žinda, svoris normaliai auga, tuštinasi ir šlapinasi dažnai - tai reiškia viskas idealu. nepanikuok, nusiramink ir pasitikėk savimi labiau 4u.gif



QUOTE(ast_alaus @ 2007 11 17, 21:41)
Labai normalus laikas...Kiekvienas vaikas individualus, juk ne visi vienodo temperamento...
Kaip pavyzdi galiu parasyt...mano pirmagime mergaite 'kabodavo' prie kruties po pusvalandi ir ilgiau, o sunelis nuo pat pirmos dienos pasisotina per 5 -10 minuciu!! Tik dabar vis ilgiau gludi...  wub.gif Jei svorio priauga pakankamai - vadinasi viskas kuo puikiausiai. wink.gif



Vakar skaičiau ankstesnes žindymo temas-ramiau pasidarė 4u.gif Per permą mėn.mano vaikas paugo 1200g-normalu sakė, dabar irgi storėja dienom-tikriausiai jam užtenka pienuko ax.gif O pati dabar maitindama "medituoju' - bandau "itikinti" organizmą, kad pienuko daugiau gamintu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Voveraitė @ 2007 11 18, 10:49)
Vakar skaičiau ankstesnes žindymo temas-ramiau pasidarė  4u.gif Per permą mėn.mano vaikas paugo 1200g-normalu sakė, dabar irgi storėja dienom-tikriausiai jam užtenka pienuko  ax.gif O pati dabar maitindama "medituoju' - bandau "itikinti" organizmą, kad pienuko daugiau gamintu  4u.gif

tai kad tau ir medituot nereikia biggrin.gif . taigi svoris ohoho koks priaugo. MP tikrai pakanka. ir tik džiaugtis turi, kad taip trumpai žinda, nors laisvo laiko turi. nereikia ištisai sėdėt ir maitint. nu net pavydas suėmė biggrin.gif . mANIŠKIS PIRMUS MĖN VALGĖ IR VALGĖ IR VALGĖ. namai kaip po karo buvo, nes nieko daugiau nedariau, tik žindžiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Voveraitė @ 2007 11 18, 10:49)
mano vaikas paugo 1200g-normalu sakė, dabar irgi storėja dienom-tikriausiai jam užtenka pienuko  ax.gif

Na toks saikingas meditavimas ne vienai nepakenktu biggrin.gif , bet jau svorio tai tikrai sauniai priaugot!! thumbup.gif Ir toliau taip wink.gif Tikrai gali buti rami, kad pienelio pakaks. mirksiukas.gif
Atsakyti
Prasau patarkit ka daryti !
Iki 3 men. maitinau savo pienu. Viskas buvo gerai, kol nenuvaziavom pasisverti. Pasisverem, o gi per men. priaugo tik 190 gramu. Grizau namo, duodu kruti, o pienukas kaip nebega taip nebega verysad.gif
Cia gal del to kad susinervinau labai.
Teko pirkti misini. Taciau dabar pienuko yra, bet labai nedaug. Duodu kruti, bet dukryte netraukia, nes pripratus kad jei i burna pats pienukas bega, o jei reikia tik nuryti. nezinau ka daryti. Kaip atstatyti pieno gamyba? Geriu daug vandens, bet krutys vistiek minkstos, mazos. Gal jau man pienuko ir nebeatsiras? Gal misinio stenktis neduoti? Bet gi, ji ir vel tik kelis simtus gramu priaugs.
Man depresija.. verysad.gif
Atsakyti
favorite nedepresuok console.gif As irgi buvau issigandusi, kai mano dukryte per men priaugo 500g. kai kitos giriasi kilogramais. Bet ji jauciasi puikiai yra linksmute ir neatrodo kad truktu maisto wub.gif
Svarbu kad nors kiek priaugo. O kaip ji jauciasi, ar nera irzli, kaip daznai valgo? Ar linksma, nemieguista? Jei su ja viskas gerai, tai gal kita menesi daugiau priaugs. Tik tu atsipalaiduok ir stebek dukryte. O ka sake daktaras?
Atsakyti
Favorite, labai svarbu tau paciai nusiraminti wink.gif Tai visu pirma...antra, as nesu linkusi labai aklai pasitiketi sverimais (kartais ir svarstykles netiksliai rodo). Jei dukryte tikrai gerai jauciasi (daznai slapinasi, tustinasi, yra zvali...) nera prasmes nerimauti. Tiesiog glausk ja prie kruties daznai ir viskas susitvarkys. Teks kiek 'pakankinti' kad netingestu traukti pienelio (buteliukas be abejo lengviausia iseitis...). As atsisakyciau buteliuku ir misinuku ir bandyciau kuo dazniau duoti kruti .
Pienuko tikrai bus, jei tik pakankamai jas Mazyle stimuliuos.
Kantrybes tau ir sekmes jums. smile.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif Aš irgi noriu pasidalinti savo, nors dar ir maža patirtimi.
Pirmą mėnesį sūnaus praktiškai nepaleisdavau iš rankų, nes jis valgydavo ir valgydavo. Gal tiksliau būtų taip - paleisdavo krūtį trumpam, ir vėl norėdavo. Aš buvau tvirtai nusistačius maitinti tik savo pienuku, nenusitraukinėti, nes nenusitrauksi tiek, kiek ištraukia vaikutis, tai kam sau depresiją varyt. Daug visko reikėjo išklausyt - kad vaikas įpras ant rankų būt, kad jis jau rankinukas, kad ožiukus rodo ir t.t. Bet visą mano entuziazmą "primušė" priaugtas svoris per pirmą mėnesį - tik 300 g nuo išrašymo iš ligoninės sad.gif Nors aš viską dariau pagal rekomendacijas: maitinti tiek, kiek nori vaikas, glausti vaiką prie krūties taip kaip reikia, jei dažnai maitini, tai viena krūtimi maitinti dvi valandas, ir tik tada duoti kitą ir t.t. Beje, vaikutis tuštindavosi kasdien po kelis kartus, ir tikrai kakutis nebūdavo žalias, kas rodytų, jok vaikas badauja. O tuos 300 g matyt davė trijų dienų nesituštinimas prieš svėrimą. Taigi, gydytoja liepė primaitint mišinėliu. Skirtumas vaiko elgesy, primaitinus mišinėliu, buvo nerealus - vaikutis linksmesnis, ramesnis. Aš, aišku, jaučiausi nekaip, mėnesį laiko vaiką "laikius ant dietos". Taigi, po savaitės vaikis priaugo 400 g, jam padarė skiepuką, o aš mėnesį laiko taip ir kankinausi - tai pati maitinu, tai mišinuko duodu. Maitinimas buvo nereguliarus, tai ne kartą kilo mintis spjaut į tą žaidimą ir užsiimt tik mišinuku. Bet tuo pačiu norėdavosi maitinti krūtimi, nes taip ne tik patogiau. Tai teikia didelį malonumą - tas ryšys su vaikeliu... Per mėnesį mano spinduliukas priaugo beveik pusantro kilogramo. Kadangi jau nebijau taip stipriai dėl svorio priaugimo, rimčiau užsiėmiau MP gamyba. Pientraukio pagalba, manau, padidinau MP kiekį, tad per parą suvartojamo mišinėlio kiekis sumažėjo nuo 200-300 iki 100-150 ml. Tikiuosi jo visiškai atsikratyti thumbup.gif
Taigi, svarbiausia - begalinis noras maitinti vaikutį savo MP + poilsis + skysčiai. Na ir, žinoma, nepamiršt pavalgyt, ir valgyt ką nori, nepadauginant vieno produkto.
Beje, nebūtinai daug maitinant iš buteliuko, vaikutis atsisakys krūties. Maniškis kiekvieną vakarą, o dabar ir dienos metu, jeigu valgo iš buteliuko (nesvarbu - mišinėlį ar mano nutrauktą pienuką) iškart ar suvalgęs kažkiek, pradeda liežuvuku stumti iš burnytės ir suka galvytę į šoniuką - siekia papulio bigsmile.gif Kai jį gauna - dar pavalgo, o tada saldžiai užmiega wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Spurgiucs: 19 lapkričio 2007 - 13:55
Maitinu jau 1 metai ir 7 menesiai, o aplinkiniai baigia is proto isvaryti su klausimu kada baigsiu... kiek galima... ir pan. Vienu zodziu maitinu ir dar priekaistu sulaukiu, kaip norisi per nosi uzvaziuoti
Atsakyti