Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

Perskaičiau visą temą, gavau gerą porciją įkvėpimo, bet vis tiek dar reikia jūsų patarimų. Mano mažylei prasidėjo 3 sav. Pieno pas mane ne fontanai, jei būčiau visų paklausius, tai jau senai maitinčiau mišinukais. Bet kadangi noriu maitinti tik pati, tai ir stengiuosi. Gerai, kad SM palaiko biggrin.gif Atsimenu, kai pirmas paras kabojo ant papuko beveik 24 val. per parą biggrin.gif Gerai, kad yra tokie multi mam kompresai, tai dar bent skausmas mažesnis.

Kai mažylė pavalgo, pas mane net lašą sunku išspausti, prisigamina tik tiek, kiek suvalgo. O valgo labai dažnai, ilgai, dar pažaidžia ir užmiega valgydama. Leidžiu jai valgyti kiek tik nori, bet ką daryti, kai vaikas jau sotus, o nori dar kažką čiulpti? Visur rašo apie žinduko blogį, bet vakar mažylė "atrado" savo rankytes ir kad jas galima čiulpti, tai dabar rankų neišplėšiu iš burnos. Ką daryti tokiu atveju? Ar žindukas pakeis kaip nors į blogą ar gerą pusę mūsų maitinimą?

Atsakyti
Su zinduku valgys reciau bet ir tai ne 100 proc.O kai valgys maziau is karto ir pieno gaminsis maziau, nes vaiko apetitas ir yra didziausias variklis pieno gamyboje.
Norint maitinti savo krutimi svarbiausia reik mest is galvos mintis kad pieno nera ar jo yra mazai.Musu mintys galingas arba ginklas arba pagalbininkas.Kuo daugiau gerai mastysi ir gyvenimas sviesesnis bus.
is pradziu ir man atrode kad nieko nedarau tik maziuke maitinu.Budavo pakibus tiesiog ant kruties.Ir taip mazdaug iki 3 men.Kai suejo 3 men, kazkaip viskas savaime susitvarke.Ir miego problemos ir maitinimas.O gal tik as daugiau kantrybes ir ramybes turet pradejau...Dabar valgo kas 1,5-2 valandas diena ir kas 3-4 val nakti.
Pamatysi ir pas tave susitvarkys.Svarbiausia kad noras yra maitinti.O norui esant visos problemos issprendziamosš wub.gif
Atsakyti
Mums irgi reikalingas patarimas. Musu sunelui eina 3 savaite. Pradzioje lyg ir viskas buvo gerai, atrode pieno yra, valge kas 2,5 - 3 valandas. Bet tada as paklausiau savo mamos, kad reikia prisipratinti vaikeli nakti ilgiau pamiegoti. Kad taip butu, reikia duoti daugiau pienuko is vakaro. Kadangi duodama is kruties nelabai moku nustatyti kiek jis isgeria, pradejau nusitraukineti ir duoti is buteliuko. Dabar zymiai sumazeje pieno. Pasiskaiciau sitoje temoje jusu pasisakymus ir supratau, kad padariau net kelias klaidas. Dabar bandysiu jas istaisyti..
Bet va dar toks klausimas iskilo. Matinant is kruties, sunelis ima snausti, taip nesinori tada jo budinti ir kelti, kad atsirugtu. Bet dazniausiai vis tiek keliam ir laukiam, kol atsirugs. Bet kazkodel paguldzius po kokiu 10-15 minuciu jis vis tiek atpila. Ir net kelis kartus. Mazdaug po valandos jis vel prabunda ir buna alkanas. Kodel vaikutis atpila? Juk negali buti pienelio per daug, jei po valandos vel alkanas buna...
Atsakyti
Atpila leliukai ir tiek. Maniškiai taip pavarydavo, kad net drabužiukus reikėdavo keisti. O kai užmigdavo žįsdami, tai nekeldavau atsirūgti. Šiaip skrandukas tai labai labai mažas, pienuką virškina greitai, tad dažnai pavalgyti reikia.
Papildyta:
QUOTE(eda9 @ 2007 12 28, 14:06)
Perskaičiau visą temą, gavau gerą porciją įkvėpimo, bet vis tiek dar reikia jūsų patarimų. Mano mažylei prasidėjo 3 sav. Pieno pas mane ne fontanai, jei būčiau visų paklausius, tai jau senai maitinčiau mišinukais. Bet kadangi noriu maitinti tik pati, tai ir stengiuosi. Gerai, kad SM palaiko  biggrin.gif Atsimenu, kai pirmas paras kabojo ant papuko beveik 24 val. per parą biggrin.gif  Gerai, kad yra tokie multi mam kompresai, tai dar bent skausmas mažesnis.

Kai mažylė pavalgo, pas mane net lašą sunku išspausti, prisigamina tik tiek, kiek suvalgo. O valgo labai dažnai, ilgai, dar pažaidžia ir užmiega valgydama. Leidžiu jai valgyti kiek tik nori, bet ką daryti, kai vaikas jau sotus, o nori dar kažką čiulpti? Visur rašo apie žinduko blogį, bet vakar mažylė "atrado" savo rankytes ir kad jas galima čiulpti, tai dabar rankų neišplėšiu iš burnos. Ką daryti tokiu atveju? Ar žindukas pakeis kaip nors į blogą ar gerą pusę mūsų maitinimą?


Žinduko negalima duoti pirmą mėnesį ar tai net visus tris mėnesiukus. Rizika , kad sumažės pienuko, visai dings. O kad kiša rankytes į burną rodo , kad vis dar nepatenkina čiulpimo poreikio. Gal tau reiktų įsigyti nešioklę-taip vaikutis galėtų visada būt šalia,žįstų kiek norėtų. Nes būna kūdikėlių, kuriems labai labai reikia mamos artumo, šilumos.
Atsakyti
QUOTE(sirocco @ 2007 12 28, 16:38)
Bet kazkodel paguldzius po kokiu 10-15 minuciu jis vis tiek atpila. Ir net kelis kartus. Mazdaug po valandos jis vel prabunda ir buna alkanas. Kodel vaikutis atpila? Juk negali buti pienelio per daug, jei po valandos vel alkanas buna...

kai kuriu vaikuciu buna silpnesnis stemples raukas, uzdarantis skranduka, todel ir bega pienukas atgal. ne del to kad persivalgo... daug kur raso, kad atpylinejimas praeina 5-6 men, kai vaikas pradeda sedeti ir valgyti tirstesni maista.
svarbiausia, kad atpylinejimas nebutu "fonanu" ir augtu svoris.

mano vidurinelis atpylinedavo - tai miegodavom pusiau sedom. as apsikamsydavau pagalvem, o vaika guldydavau kniubscia sau ant krutines. taip jis ir pavalgydavo, pavalges budavo ne visai horizontalioje padetyje, todel maziau atpylinedavo, o man nereikdavo keltis jo nesioti. taip miegojom apie du menesius, paskui atpylinejimas praejo ir pradejom miegoti paprastai.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2007 12 28, 09:33)
kai kuriu vaikuciu buna silpnesnis stemples raukas, uzdarantis skranduka, todel ir bega pienukas atgal. ne del to kad persivalgo... daug kur raso, kad atpylinejimas praeina 5-6 men, kai vaikas pradeda sedeti ir valgyti tirstesni maista.
svarbiausia, kad atpylinejimas nebutu "fonanu" ir augtu svoris.

Teisingai. Tik pridursiu, kad šiuo atveju (kai tas raukas dar nesutvirtėjęs) atpylinėjimas gali tęstis iki metų ar pusantrų (mano sūnui iki metų tęsėsi, o dukrai apie 6 mėn. baigės). Čia grynai nuo vaiko fiziologijos priklauso. Jei vaikelio svoris auga ir dėl atpylinėjimo nejaučia diskomforto, tėvams tiesiog telieka susitaikyti, kad teks dažniau skalbti. smile.gif

O šiaip normalu, kad vaikai atpylinėja. Nereikia bijoti vaikelio atrūginti. Juk jie kartais net nepabunda. O jei ir pabunda - nieko tokio. Juk miegaliukus net maitinti tenka žadinti.
Atsakyti
QUOTE(Drasita @ 2007 12 28, 16:36)
Su zinduku valgys reciau bet ir tai ne 100 proc.O kai valgys maziau is karto ir pieno gaminsis maziau, nes vaiko apetitas ir yra didziausias variklis pieno gamyboje.
Norint maitinti savo krutimi svarbiausia reik mest is galvos mintis kad pieno nera ar jo yra mazai.Musu mintys galingas arba ginklas arba pagalbininkas.Kuo daugiau gerai mastysi ir gyvenimas sviesesnis bus.
is pradziu ir man atrode kad nieko nedarau tik maziuke maitinu.Budavo pakibus tiesiog ant kruties.Ir taip mazdaug iki 3 men.Kai suejo 3 men, kazkaip viskas savaime susitvarke.Ir miego problemos ir maitinimas.O gal tik as daugiau kantrybes ir ramybes turet pradejau...Dabar valgo kas 1,5-2 valandas diena ir kas 3-4 val nakti.
Pamatysi ir pas tave susitvarkys.Svarbiausia kad noras yra maitinti.O norui esant visos problemos issprendziamosš wub.gif


Mintys mano šviesios smile.gif O ir vaikas kabo nuolat, tai aš labai tikiuosi, kad daugės pienuko.


QUOTE(crocus @ 2007 12 28, 17:20)
Žinduko negalima duoti pirmą mėnesį ar tai net visus tris mėnesiukus. Rizika , kad sumažės pienuko, visai dings. O kad kiša rankytes į burną rodo , kad vis dar nepatenkina čiulpimo poreikio. Gal tau reiktų įsigyti nešioklę-taip vaikutis galėtų visada būt šalia,žįstų kiek norėtų. Nes būna kūdikėlių, kuriems labai labai reikia mamos artumo, šilumos.


Tai kad mes ir taip visą laiką kartu, valgo irgi kada nori ir kiek nori. Bet paėmus ant rankų vis tiek kiša rankytes į burną. Dažniausiai nerami būna naktį, man atrodo, kad dar sumaišius dieną su naktim. Manau, kad sunku būtų nešioti vos ne visą naktį, nes pvz., šiąnakt nuėjom miegoti 6 ryte doh.gif Pabandžiau duoti žinduką, tai nurimo per kelias minutes.
Atsakyti
Kiek jūsų ''ant krūties kabantys'' kūdikėliai priauginėja svorio? Maniškei 2 mėn. , bet apetitu nesiskundžia, valgo godžiai ir ilgai,atpila, po to vėl prašo g.gif . Toks įspūdis, kad suvalgo tikrai daugiau negu reikėtų, tai rodo ir po 300-400g per savaitę priaugamas svoris. Nesinorėtų užauginti storulką ax.gif Mano pirmasis vaikas taip maitinamas 5mėn. jau turėjo puskilogramio antsvorį, ir dabar svorio problema jam išlieka aktuali doh.gif .
O su čiulptuku turėjom karčios patirties. Nuraminti su juo galima labai greitai, bet ką daryti naktį , kai vos čiulptukui iškritus iš burnos prasideda riksmai ir tenka jį pastoviai į burną kaišioti, net su krūtimi nuraminti nepavyksta doh.gif . Dabar mūsų čiulptukas paslėptas,kad kas nors nesusigundytų vėl pasiūlyti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(eda9 @ 2007 12 28, 10:21)
Tai kad mes ir taip visą laiką kartu, valgo irgi kada nori ir kiek nori. Bet paėmus ant rankų vis tiek kiša rankytes į burną. Dažniausiai nerami būna naktį, man atrodo, kad dar sumaišius dieną su naktim. Manau, kad sunku būtų nešioti vos ne visą naktį, nes pvz., šiąnakt nuėjom miegoti 6 ryte  doh.gif Pabandžiau duoti žinduką, tai nurimo per kelias minutes.

Jei atvirai, tai mano abu vaikai 'vartojo' čiulptukus ir žindymui tai įtakos neturėjo. Specialiai nebrukai, bet kartais pasinaudodavau jo privalumais. blush2.gif Vėliau, žinoma, tai tapo įpročiu su pasekmėm (skaityti Moon postą biggrin.gif ).

QUOTE(Moon @ 2007 12 28, 11:46)
Kiek jūsų ''ant krūties kabantys'' kūdikėliai priauginėja svorio? Maniškei 2 mėn. , bet apetitu nesiskundžia, valgo godžiai ir ilgai,atpila, po to vėl prašo g.gif . Toks įspūdis, kad suvalgo tikrai daugiau negu reikėtų, tai rodo ir po 300-400g per savaitę priaugamas svoris. Nesinorėtų užauginti storulką ax.gif Mano pirmasis vaikas taip maitinamas 5mėn. jau turėjo puskilogramio antsvorį, ir dabar svorio problema jam išlieka aktuali doh.gif .
O su čiulptuku turėjom karčios patirties. Nuraminti su juo galima labai greitai, bet ką daryti naktį , kai vos čiulptukui iškritus iš burnos prasideda riksmai ir tenka jį pastoviai į burną kaišioti, net su krūtimi nuraminti nepavyksta doh.gif . Dabar mūsų čiulptukas paslėptas,kad kas nors nesusigundytų vėl pasiūlyti ax.gif

Šiaip jau vien tik MP maitinami vaikai neturi turėti antsvorio, nes MP neturi 'tuščių kalorijų', kaip kad sintetiniai ar apdoroti produktai.
Sprendžiant apie didelį svorio prieauglį, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokio svorio jis gimė, kiek po gimimo buvo numetęs. Prieūgį reikia skaičiuoti nuo žemiausio svorio. Anot literatūros, vidutiniškai per savaitę vaikas priauga 113-227 gr. (mano abu buvo tas aukštesnysis skaičius)
Įrodymų, kad greit augantis kūdikis turės svorio problemų ateityje, nėra. Tiesą pasakius, vienas yra parodęs, kad maitinimas krūtimi kaip tik ir apsaugo nuo viršvorio suaugus.
Dar teigiama, kad kūdikystėje sukaupti riebaliukai yra pasiruošimas aktyviam laikui, kuomet vaikas jau bėgioja, yra labai užsiėmęs, kartais net visai nenori valgyti. Nepažiūrėjau, kiek jūsų vyresnėliui, bet teigiama, kad 2-3 m. greitai augęs vaikas pradeda 'kūdėti'.
Aišku, turbūt nepaskutinę rolę vaidina ir genai. Bet manau, kad įdiegus sveikos gyvensenos būdą galima daug problemų išvengti. To jums ir linkiu. 4u.gif

Šaunuoliai, kad paslėpėt čiulptuką. Aš tai valios pritrūkau, tai dabar mąstau, kaip jo atsikratyt. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 28 gruodžio 2007 - 22:19
Teisingai MP maitinami vaikuciai visrvorio neturi.Jie buna liesesni uz savo draugus kurie maitinami misinuku.Po to kai pradedama primaitinti tirstu ir kietu maisteliu tada ir kyla problemu del svorio, nes kai kuriem teveliam atrodo kad tik sociai privalges vaikas yra laimingas ir tiesiog permaitina.Mano viena pazistama kai tik jos maziukas verkslenti pradeda is karto buteliuka su misinuku duoda nors dar ir laikas kitam maitinimui nera atejes (juk misinuku maitinant buna grafikiukas kas kiek valanadu duot).To pasekme: vaikui 5 men 64cm ir virs 8kg.Jis toks rubuiliukas kad net kojyciu negali gerai istiesti per rinkutes.
unsure.gif Na bet kiekviena skirtingai savo vaikucius auginam.
Atsakyti
QUOTE(Drasita @ 2007 12 29, 11:19)
Teisingai MP maitinami vaikuciai visrvorio neturi.Jie buna liesesni uz savo draugus kurie maitinami misinuku.

reiktu iterpti zodeli "dazniausiai". mano pusseseres mergaite, maitinama tik MP pagal poreiki, 5 men svere 8 kg, ty tiek pat, kiek tuo metu mano 9 men. berniukas. gydytoja jos korteleje irase "I laipsnio nutukimas". taciau nebuvo jokios kalbos apie maisto ribojima ar pan. pazystu ir kita seima, kur pusantru metu berniukas, maitintas ir vis dar maitinamas MP, svere beveik tiek pat, kiek mano keturmetis unsure.gif

bendri tyrimai rodo, kad MP maitinami vaikai reciau buna nutuke ir reciau turi problemu su virssvoriu vyresniame amziuje. taciau "reciau" ir yra reciau, o ne "visada".
Atsakyti
Tikrai negaliu gincytis.Tik ne vieno maziuko maitinamo MP nemaciau kad turetu antsvorio.Bet manau kad jis isaugamas jei tik po to vaikas nepermaitinamas keitu maistuku.Bet cia grynai mano nuomone.
Atsakyti