Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 3

QUOTE(Favorite @ 2007 12 14, 16:39)
Dekui uz palaikyma Drasita, as irgi taip maniau gal pilvo diegliai, bet kodel ji neverkia kai as jei sugirdau misinio? 
As tikrai nepavarkstu ir issimiegu ilgai, bet pienuko ryskiai vakare buna mazai sad.gif

Gydytoja sake, kad po maitinimo savo krutim duoti misinio, bet as stengiuosi jo duoti kuo maziau, nebent tada kai is vis neima mano kruties ir rekia, bet misini irgi nenoriai valgo, kol isiulau buna baisus riksmai, bet poto suvalgo 60- 90 ml.
Vaziuosim kita savaite svertis tai viskas bus aisku ar man jo truksta ar ne sad.gif

gali būti burnytėje pienligė, todėl skauda valgant g.gif
Atsakyti
Bet gal tada verktu visada ne tik vakare ? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2007 12 04, 14:30)
thumbup.gif  norint tureti daug pienelio, naktiniai maitinimai yra svarbiausi  mirksiukas.gif


Mano sūneliui 2,5 sav.,o jis nuo grįžimo iš ligoninės naktimis miega nuo 12val. iki 4,30; 5, o kartais net 6 val. Kelias naktis net pienelį nutraukinėjau, kad jis neišnyktų. Įklotai liemėnėlese buna net šlapi, kai jis tiek ilgai miega.

QUOTE(ingalp @ 2007 12 10, 13:16)
pieno trūkumą rodo:
1. neaugantis kūdikio svoris
2. suglebusi oda
3. apatiškumas
4. šlapinimasis mažiau kaip 6 kartus per parą
5. labai retas tuštinimasis
ir .t.t

jei šių požymių nebuvo, tai to pieno gal visai ir netrūko, tik tu pradėdama primaitinti jo kiekį sumažinai. o minkštos tarsi "tuščios" krūtys rodo, kad pieno gamyba susireguliavo ir jo nebesigamina perteklius, o gaminasi tiek, kiek vaikas suvalgo vienu metu - t.y. labai nedaug, nes skrandukas tai dar mažas.


Pas mus jau yra du pieno trūkumo požymiai. Vaikelis nekakojo 5 paras, nors praėjusią savaitę tuštindavosi du kartus per parą. Siusioja lyg ir normaliai. Ir dar vakar pas gyd (turėjom šiokių tokių prolemyčių) pasisakiau, kad nekakoja, tai ji pasakė, kad čia pienelio jam trūksta. Pasvėrė, tai nuo išrašymo iš ligoninės (per 2sav) priaugo 200g. Sako, kad mažai. Liepė nebijot primaitinimo.
Vakar vakare taip gavosi, kad jau buvo išvalgęs abi krūtis ir dar vis norėjo (sukiojo galvytę ir ieškojo papuko), tai, kad nekankintume vaiko davėm mišinuko. Suvalgė apie 35ml.
Aš gyd sakiau, kad jis naktim miega gerai, o dienom valgo kas 1 ar kas 1,5 val.
O šiandien, tai iš viso: visus maitinimus maitinu iš abiejų krūtų: pavalgo iš vienos, o už kelių minučių jau vėl reikalauja, tai duodu kitą. Valgymai gal ir paretėjo... Dieną išmiegojo 3,5 val. Taip ir nesuprantu ar pas mane pienelio trūksta ar ne g.gif . Kai jau baiginėja valgyti iš krūties, tai taip stipriai pradeda čiulpti, kad net skauda, ir man atrodo, kad jis dar nori ištraukti, bet jau nieko nėra.
Po maitinimų man krūtyse taip įdomiai tvinksi. Ar čia aš taip jaučiu pienuko gaminimąsi?
Ir dar kai bandau nutraukti su pientraukiu (šeštadieniais man paskaitos, tai turiu palikti pienelio namuose) ištraukiu apie 40ml (čia naktį), kartais ir mažiau... O sako, kad tokio laiko vaikučiai jau 70 ml iš karto turi suvalgyti.
Atsakyti
QUOTE(anaoj @ 2007 12 14, 21:09)
Mano sūneliui 2,5 sav.

pirmiausiai del pieno nutraukimo: piena nutraukti yra ismokstama, pirmais kartais gali ir visai nepavykti nutraukti - nei rankomis, nei pientaukiu. todel pagal nutraukto pieno kieki spresti, kiek jo yra - didele klaida. vaikelis simta kart geriau uz pientrauki istraukia.
del svorio augimo: siaip jau kiek man teko skaityti, per 2 sav. vaikelis turi pasiekti gimimo svori, ty., vaikui gimus svoris krenta. normalu, jeigu sumazeja 7 proc. (kai kur raso - iki 10 proc.). vadinasi, per tas 2 sav. kudikis ne tik pasieke gimimo svori, bet ir priaugo 200 gr.
del miegojimo nakti: siaip jau rekomenduojama miegalius nakti zadinti ir maitinti. juk vis tiek buna, kad pradeda per miegus kuistis, suktis, bet nurimsta. nepraleisk tokiu momentu, siulyk kruti.
pienas gaminasi bevalgant - istustino viena kruti, duok antra. istustino antra - vel pirma. gali tekti apsikabinus lovoj prasivolioti po kelias valandas is eiles... dar labai gerai yra odos kontaktas - nuoga vaikeli pasiguldyt ant savo nuogos krutines. ir jam gerai, ir pieno gamyba paskatinsi.
Atsakyti
QUOTE(Atėnė @ 2007 12 09, 01:40)
Tiesa, ji aktyviai be perstojo čiulpia kokias  min., o paskui su mažomis pertraukėlėmis. Patraukia patraukia ir ilsisi. Paskui vėl traukia. Ir taip visą pusvalandį. Nežinau ar kitoms irgi taip būna, bet man maitinimo metu kelis kartus skausmingai pritvinksa krūtys ir pienas pats pradeda tekėti. Man juokingiausia kai taip atsitinka per jos pertraukėlę. Tada, pajutusi, kad pieno padavė, kad pradeda traukti biggrin.gif. O šiaip gali būti, kad ji mano papą naudoja ir savo čiulpimo refleksui patenkinti, nes soskės taip ir nesugebėjau įsiūlyti.


Pienukas gaminasi ir maitinimo metu. Pirmiausia mažoji išvalgo tai, kas susikaupę, o po to laukia, kol pagamins. kuo toliau į maitinimą, tuo riebesnis pienukas. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Vaidulia77 @ 2007 12 12, 18:04)
na, pas mus toks maratonas iki siandienos buvo apie 11-13val. dienos. Gal cia pas mazaji siek tiek diena su naktim pasimaisius... O siandien tai toks jausmas, kad visai uo kruties nenulipa. Uzmigdyti pavyko tik lauke  g.gif
na, as duodu abi krutis, manau, kad taip daugiau privalgys. bet daznai dar pabaigai pakartoju pirmaja, kad to riebiojo pienuko gautu.Neduoti vienos nelabai iseina, nes daznai jau buna labai pilna  cool.gif

Na, tikiuosi, iskesim sita valgymo etapa. Pirmadieni matysim pas gyd , kiek priaugom per men  4u.gif


pamenu, su maniškiu vieną dieną - kaip tik buvo suėjęs mėnuo - buvo maratonas nuo penkių vakaro iki dvylikos su pertrauka išsimaudyti. Tai augimo šuoliai - vieno ir trijų mėn - pieno yra, bet reikia jau daugiau, tai vaikas ir žinda, kol padidėja pieno kiekis.
Papildyta:
QUOTE(Favorite @ 2007 12 13, 20:22)
O ka daryti tokiu atveju kai pieno truksta vakarais? Vaikas bando zysti bet tuoj pat susinervina ir pradeda rekti ir taip visada vakare. Pradejau vakarais duoti misinio,( pries tai stengiuosi kad istustintu krutis) tai pasidare ramesne, ir suvalgo 60- 90 gramu.
Bijau kad pas mane mazai pieno, nors maitinu kas 2h-2.5h , bet 3 men priaugo tik 190 g.


Vakarais šiaip pienas liesesnis ir vaikučiui daug dažniau reikia žįsti. Reikia žiūrėti, kiek iš viso priaugo per tuos tris mėn. Sudėjus visą priaugtą svorį padalinti iš mėn skaičiaus, norma MP valgantiems - puse kg per mėn. bendrai paskaičiavus.
Papildyta:
QUOTE(anaoj @ 2007 12 14, 22:09)
Mano sūneliui 2,5 sav.,o jis nuo grįžimo iš ligoninės naktimis miega nuo 12val. iki 4,30; 5, o kartais net 6 val. Kelias naktis net pienelį nutraukinėjau, kad jis neišnyktų. Įklotai liemėnėlese buna net šlapi, kai jis tiek ilgai miega.
Pas mus jau yra du pieno trūkumo požymiai. Vaikelis nekakojo 5 paras, nors praėjusią savaitę tuštindavosi du kartus per parą. Siusioja lyg ir normaliai. Ir dar vakar pas gyd (turėjom šiokių tokių prolemyčių) pasisakiau, kad nekakoja, tai ji pasakė, kad čia pienelio jam trūksta. Pasvėrė, tai nuo išrašymo iš ligoninės (per 2sav) priaugo 200g. Sako, kad mažai. Liepė nebijot primaitinimo.
Vakar vakare taip gavosi, kad jau buvo išvalgęs abi krūtis ir dar vis norėjo (sukiojo galvytę ir ieškojo papuko), tai, kad nekankintume vaiko davėm mišinuko. Suvalgė apie 35ml.
Aš gyd sakiau, kad jis naktim miega gerai, o dienom valgo kas 1 ar kas 1,5 val.
O šiandien, tai iš viso: visus maitinimus maitinu iš abiejų krūtų: pavalgo iš vienos, o už kelių minučių jau vėl reikalauja, tai duodu kitą. Valgymai gal ir paretėjo... Dieną išmiegojo 3,5 val. Taip ir nesuprantu ar pas mane pienelio trūksta ar ne  g.gif . Kai jau baiginėja valgyti iš krūties, tai taip stipriai pradeda čiulpti, kad net skauda, ir man atrodo, kad jis dar nori ištraukti, bet jau nieko nėra.
Po maitinimų man krūtyse taip įdomiai tvinksi. Ar čia aš taip jaučiu pienuko gaminimąsi?
Ir dar kai bandau nutraukti su pientraukiu (šeštadieniais man paskaitos, tai turiu palikti pienelio namuose) ištraukiu apie 40ml (čia naktį), kartais ir mažiau... O sako, kad tokio laiko vaikučiai jau 70 ml iš karto turi suvalgyti.


MP maitinami leliukai gali nesituštinti iki savaitės, ir tai normalu, jei nesimato, kad jam dėl to kiltų nepatogumų. Iš tikrųjų geriau pabudinti, nes tada tolygiau vystosi pieno gamyba ir nebus rizikos, kad tau susidarys kokie guziukai. Jei duosit mišinuką, pieno gamyba nesusisreguliuos ir pienuko vis mažės. Iš tiesų nusiteik, kad maitinsi pati, ir nežaisk su mišinukais. Jei vėl ieško, tai ir duok (tuo ir gerai, kad pas mamytes dvi krūtys smile.gif ). Jis toks mažiukas, tai dar tik reguliuojasi pieno poreikį. Kai krūtyse nieko nėra, o vaikutis dar žinda, jis užsako smegenims, kad pasiųstų signalą gaminti daugiau pienuko.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2007 12 14, 22:27)
pirmiausiai del pieno nutraukimo: piena nutraukti yra ismokstama, pirmais kartais gali ir visai nepavykti nutraukti - nei rankomis, nei pientaukiu. todel pagal nutraukto pieno kieki spresti, kiek jo yra - didele klaida. vaikelis simta kart geriau uz pientrauki istraukia.
del svorio augimo: siaip jau kiek man teko skaityti, per 2 sav. vaikelis turi pasiekti gimimo svori, ty., vaikui gimus svoris krenta. normalu, jeigu sumazeja 7 proc. (kai kur raso - iki 10 proc.). vadinasi, per tas 2 sav. kudikis ne tik pasieke gimimo svori, bet ir priaugo 200 gr.
del miegojimo nakti: siaip jau rekomenduojama miegalius nakti zadinti ir maitinti. juk vis tiek buna, kad pradeda per miegus kuistis, suktis, bet nurimsta. nepraleisk tokiu momentu, siulyk kruti.
pienas gaminasi bevalgant - istustino viena kruti, duok antra. istustino antra - vel pirma. gali tekti apsikabinus lovoj prasivolioti po kelias valandas is eiles... dar labai gerai yra odos kontaktas - nuoga vaikeli pasiguldyt ant savo nuogos krutines. ir jam gerai, ir pieno gamyba paskatinsi.


Tai jis nuo išrašymo iš ligoninės priaugo tuos 200g.
Man atrodo, kad jau normalizavosi pas mane pienuko gamyba. Dabar jis valgo apie 10 min iš vienos krūties ir nulūžta. O valgo gal kas dvi val. O penktadienį, tai valgė iš abiejų - vieną, o paskui kitą iš karto. Dabar jau užtenka vienos.

QUOTE(letuciux @ 2007 12 15, 09:55)
MP maitinami leliukai gali nesituštinti iki savaitės, ir tai normalu, jei nesimato, kad jam dėl to kiltų nepatogumų. Iš tikrųjų geriau pabudinti, nes tada tolygiau vystosi pieno gamyba ir nebus rizikos, kad tau susidarys kokie guziukai. Jei duosit mišinuką, pieno gamyba nesusisreguliuos ir pienuko vis mažės. Iš tiesų nusiteik, kad maitinsi pati, ir nežaisk su mišinukais. Jei vėl ieško, tai ir duok (tuo ir gerai, kad pas mamytes dvi krūtys smile.gif ). Jis toks mažiukas, tai dar tik reguliuojasi pieno poreikį. Kai krūtyse nieko nėra, o vaikutis dar žinda, jis užsako smegenims, kad pasiųstų signalą gaminti daugiau pienuko.


Dėl tuštinimosi ir aš taip knygose skaičiau, bet kažkodėl pediatrai kitokios nuomonės. Pasituštino mano vaikis 6-oj dienoj. Vakar nieko, o šiandien du kartus, bet po labai mažai.
Dabar jau dvi naktis trumpiau miegojo po 4 val. Manau, kad čia normalu, tai ir nežadinu. Po naktinio pavalgymo išmiega 3 val, o ryte jau nori tankiau valgyti. Mišinuko daugiau ir nedaviau, nes nebuvo poreikio. Tikiuosi viskas bus ok.

Ačiū labai už atskymus ir patarimus 4u.gif . Dabar daug ramiau jaučiuosi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo anaoj: 16 gruodžio 2007 - 14:28
Jau buvo klausimas apie tai, jog vakare mazai pieno. Tai ir man tas pats. Vakare kai pradeda nuo kokiu 19val. tai kas valanda valgo, o ir zindzia jis pas mane apie 45-60min. Stengiuosi duoti viena kruti, kad istustintu, paskui biski kitos duodu, jei matau, kad dar reikia, t.y. jei dar neluzes visai bigsmile.gif Bet kaip padaryti, kad visai pries miega dar to pienuko butu kiek reikia? Nes pas mane apie 22-23val., kai jau guldau nakciai, jis visai mazai pavalgo, ir uzmigdyti be sansu,- kumstukus i burnyte kisa, akys placios doh.gif Tai as jam nakciai dar biski misinuko duodu, tada ir uzsimigdom. Bandziau as duoti jam zisti vakare ilgai, kokias 2,5val. vare tai viena, tai kita kruti, bet matau, kad jis vis tiek nepavalges, tai kas kad "uzsakineja" piena ateiciai, ir gaunasi, kad prisigamina jo nakti g.gif
Gal reiketu diena dar nusitraukti kas liko po valgymo, gal tada vakare bus daugiau "patiekta" unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidulia77 @ 2007 12 20, 05:03)
Jau buvo klausimas apie tai, jog vakare mazai pieno. Tai ir man tas pats. Vakare kai pradeda nuo kokiu 19val. tai kas valanda valgo, o ir zindzia jis pas mane apie 45-60min. Stengiuosi duoti viena kruti, kad istustintu, paskui biski kitos duodu, jei matau, kad dar reikia, t.y. jei dar neluzes visai  bigsmile.gif Bet kaip padaryti, kad visai pries miega dar to pienuko butu kiek reikia? Nes pas mane apie 22-23val., kai jau guldau nakciai, jis visai mazai pavalgo, ir uzmigdyti be sansu,- kumstukus i burnyte kisa, akys placios  doh.gif  Tai as jam nakciai dar biski misinuko duodu, tada ir uzsimigdom. Bandziau as duoti jam zisti vakare ilgai, kokias 2,5val. vare tai viena, tai kita kruti, bet matau, kad jis vis tiek nepavalges, tai kas kad "uzsakineja" piena ateiciai, ir gaunasi, kad prisigamina jo nakti  g.gif
Gal reiketu diena dar nusitraukti kas liko po valgymo, gal tada vakare bus daugiau "patiekta"  unsure.gif

Pienuko visada į vakarą pamažėja, todėl visai normalu, kad vaikelis prašo daugiau žįsti. Plius, jam pačiam buvo sunki diena, taip kad reikia mamos artumo. smile.gif Žindykit ir negalvokit, kad vaikelis miršta nuo bado, nes taip tikrai nėra. Jums gi tik vienas mėnesiukas: pieno gamyba galutinai susireguliuoja tik 4-6 savaitę, todėl mažiau galvokit, kiek ten to pieno, kad "mažai pavalgo" (jūs to nežinot) ir maitinkit, kiek vaikelis prašo. Greitai tai susinormalizuos. Dabar dar jo skrandukas mažas, mamos pienelis greitai susivirškina, tai ir žindžia dažnai.
Ir nepamirškit, kad kai duodat mišinuką, tai tuo metu jūsų organizmui neduodamas signalas, kad reikia gaminti pieną. Aišku, mišinukas sotesnis, vaikelis užmigs, pramiegos ir kitą maitinimą - tai iš kur tada pienas pasigamins?
O jei trauksit dieną, tai 1) ir gaminsis dieną, o ne vakare; 2) dieną gaminsis per daug, nei vaikeliui reikia, tad kokia prasmė jį tada traukt? smile.gif
Pakentėkit truputį ir - svarbiausia - mažiau galvokit, kad kažkas ne taip, nes tikrai viskas normalu. Tada ir pati ramesnė būsit, ir pienas geriau gaminsis, kai jūs nestresuosit, ar užtenka, ir - automatiškai - vaikeliui visko užteks: ir pieno, ir mamos ramybės. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 20 gruodžio 2007 - 13:30
mano suneliu 8 menesiai.dar maitinu pati.iki 6men valge tik mano pienuka,dabar jau viska skanauja.vakarais visada dazniau valgo,bet pienelis gaminasi nuo poreikio,todel nebijokit kad daznai valgo.jie nori artumo. manyskis nakti kelis kartus valgo,bet po mazai, daugiau nori buti salia.
Atsakyti
3 men. priaugo 190 gr
4men. 420 gr (vakarais duodu misinio)
Gydytoja liepe dazniau duot misinio. Labai bijau kad taip is vis dings pienas, bet juk vaiko alkano nelaiksysiu sad.gif
nebezinau ka daryti, maitinu daznai, bet juk per prievarta as neikisiu to papo jei nenori. Maitinu kas 2 h. valgo 2-3 min.(kol pienas gerai bega, nustoja begti nustoja ir valgyti)
Atsakyti
neskaičiau visų istorijų, bet aplinkui pažystamų turiu daug mamų sėkmingai maitinusių ir nesėkmingai 4u.gif aš save priskiriu prie sėkmingai maitinančių vis dar maitinu dukrytei jau 1 metai ir 4 mėn. ir dar galėčiau maitint ir maitint biggrin.gif, gal kam pagelbės mano patirtis.
Visada žinojau dar prieš nėštumą kad maitinsiu pati, kraudama kūdikiui kraitelį nepirkau nie vieno buteliuko tuo labiau mišinuko ką kitos mamytės ir sutiktos vaistinėje nėštukės darė doh.gif mišinio ir visų reikalingų atributu galima nusipirkt prireikus visą parą biggrin.gif Gimus dukrytei, pamažu pradėjo gamintis ir pienukas, palaipsniui apsipratome abi. Nei karto nenusitraukinėjau, nors mano abžoriukė labai dažnai valgė pirmą mėn 1,5 kg priaugo, valandų nežiūrėjau, matau neramus vaikas - papas bigsmile.gif , toliau niekada nenusitraukiau, tiksliau kartą pabandžiau kai krūtinė pritvino, bet po to taip skaudėjo kad prie papų sakiau gyvenime nesiliesiu, taigi užėjus spaudimui lysdavau po šiltu dušu ir perteklius nutekėdavo savaime. Dukriuko ilgiau nei valandai-dviem nepalikdavau visada kartu, kad nereiktų jokių buteliukų. Stogas nenuvažiavo, namie surasdavau prasmingos veiklos. Nesuprantu kaip galima kudikėlį palikt su buteliuku, vat taip ir prisižaidžiama, kad vaikas papo nebeima, nes iš buteliuko traukt lengviau ar pienukas dinginėja, čia draugių patirtis ką pati mačiau. O pienuko būdavo įvairiai vieną dieną papai kieti, kitą minkšti minkšti ir nepergyvenau, matau pavalgo užmiega ar rami žaidžia viskas thumbup.gif nes skiriasi pienukas mums bemaitinant, o ne prisikaupia krūtinėje ir kiek yra tiek - fiziologija. Aišku būdavo zirzimo ir papo neėmimo, bet pralauki nukalbini ir vėl iš naujo biggrin.gif Mano galbūt maitinimo paslaptis meilė vaikui ir jokių buteliukų 4u.gif

Taigi mes esam pačios geriausios mamos nesvarbu kaip maitinam papu ar buteliuku drinks_cheers.gif jokiu būdu nesmerkiu maitinančių mišinukais, juk svarbiausia sotus ir laimingas vaikas thumbup.gif


QUOTE(Favorite @ 2007 12 21, 20:18)
3 men. priaugo 190 gr
4men. 420 gr (vakarais duodu misinio)
Gydytoja liepe dazniau duot misinio. Labai bijau kad taip is vis dings pienas, bet juk vaiko alkano nelaiksysiu sad.gif
nebezinau ka daryti, maitinu daznai, bet juk per prievarta as neikisiu to papo jei nenori. Maitinu kas 2 h. valgo 2-3 min.(kol pienas gerai bega, nustoja begti nustoja ir valgyti)


esi pati geriausia mama savo vaikui tik tu matai kas jam gerai 4u.gif jei manai kad vaikas alkanas, o pieno neužtenka, duok mišinuko 4u.gif ir negraužk savęs 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikoleta: 21 gruodžio 2007 - 21:24
Noriu pasidziaugti - mano mazius per menesi priaugo 1kg ir 160g clap.gif Tai nurimau, kad pieno tai tikrai pakanka (na, nors ir teko primatinti ta pirma menesi...). Ir aciu uz palaikyma visoms mamos cia, nes dazna vakara tik jusu deka nuspresdavau, kad dar bandysiu maitinti pati, neduosiu misiniu 4u.gif nors budavau nusikalus ir nuliudus unsure.gif
Misinuko dezute mes greit baigsime ne todel kad labai daug matinau juo, bet kad vis atsargai tetis padarydavo , o dazna vakara taip ir likdavo nepaliestas buteliukas, diena ispildavau,- vis tiek nenaudosi jau nono.gif
Ir tikiuosi, kad ir toliau mums gerai seksis, dabar pienuko kazkaip nakti ir diena daugiau, bet mazius speja pabusti laiku ir nuvalgyti, kad mamytei neskaudetu aciuks.gif
Tikiuosiu, istversime ir kitas pienuko krizes, nes cia SM suzinojau daug, kas gali pasitaikyti maitinimo kely smile.gif
Sekmes visoms mamos smagiu artejanciu svenciu santa2.gif
Atsakyti