QUOTE(nuliaX @ 2010 03 15, 19:35)
o jus nepatyrusias mamas i klystkelius stumiat, nes visi vaikai skirtingi ir tikrai ne kiekvienam skauda pilvukas ant tiek kad, pagal jus ji maitinti net nereikia.
Ciulptukas nera blogas ir yra butinas tiems kas valgo misinuka, o su MP, jo patariama neduoti iki 2 men. kol vaikas ir mama ismoks vienas kito suprasti, bet po 2 men ne kiekvienas kudikis ismainys mama i gumos gabala. Viskas yra individualiai, jums pavyko o kitiems gali nepavykti.
pilnai pritariu.
draugė žindė pirmagimį iki 4mėn. tuomet mįslingai dingo pienas. su antruoju pakentėjo be soskės ir pieno turi jau 14mėn.
kita draugė pripratino tik nuo 3mėn (kai buvo susireguliavusi MP gamyba) ir žindė kiek norėjo.
tai buvo vieninteliai man žinomi atvejai, kai mamos normaliai žindė. turiu daug kitų pažįstamų, kurios težindė kelias svaites ar kelis mėn, baigėsi pienas. ir visos naudojo čiulptukus. pati pastebėjau, jog tai, ką sakė žindymo konsultantė dėl soskių, daugeliu atvejų pasitvirtina.
aš taip pat nedaviau soskės - pieno niekad netrūko.
galima gyventi ir be gumos gabalo. tik neaišku, kas svarbiau - ar ramesni keli mėnesiai pilvo pūtimo (pati išsisukau guldydama vaiką ant krūtinės, šildydama pilvuką, daug supdama, nešiodama, žindydama), ar ilgas ir sėkmingas žindymas. Apie pastarojo naudą nekalbėsiu, pačios šimtąkart girdėjot
Papildyta:
QUOTE(Ingusia31 @ 2010 03 15, 20:27)
ciulptukas "nera maistas" ir vaikas tikrai neiskeis "aparato duodancio maisto" i zaisliuka burnoje, nu cia nera jokiu rysiu. Reiktu skirti kai kuriuos dalykus: buteliukas su soske ir ciulptukas yra du skirtingi dalykai su skirtingom pasekmem. Aisku gali del ciulptuko neteisingai imti kruti, bet kas trukdo mamai laiku tai pastebeti ir pataisyti? Juk niekas neivyksta staiga per akimirka
. Nereik zarstytis krastutinumais ir pasakoti kad mes vaikus su sokem uzkemsam "nes esam bjaurios ir nenorim bendrauti su savo vaiku" nes tas papo apgyvendinimas kudikio burnoje "visais gyvenimo atvejais" irgi gryna nesamone, galeciau pasakyti ta pati kad ne soske bet papu bandote uzkisti vaika.
pasakysiu, ką konkrečiai sakė žindymo konsultantė.
mažas kūdikėlis auga labai greitai, ir nepastebimai didėja jo MP poreikis. todėl leliukas
žinda šiek tiek daugiau, nei jam iš tiesų reikia, reikalaudamas mamos krūties, kai yra sotus. tokiu būdu jis "užsisako" daugiau pieno rytdienai. kai mama pavalgiusiam kūdikiui įkiša soskę, nebeduodamas signalas jos organizmui, lėtėja MP gamyba ir po kelių sav. ar mėnesių mažyliui ima trūkti MP, lėčiau auga svoris ir t.t. Todėl rekomenduojama nenuoduoti soskės, kol kūdikis nesureguliuoja MP gamybos.
o netaisyklingas krūties traukimas - jau kitas dalykas......
Papildyta:
QUOTE(UpeJura @ 2010 03 17, 12:58)
maniske nuo gimimo ima ir kruti, ir buteliuka, ir zinduka. ziuresim,kaip bus toliau, bet i diena karta buteliuka noreciau duoti ir toliau, kad moketu valgyti ne tik is krties. o jei kruties atsisakytu visai - problemos nedaryciau, nusitraukinejimo patirti jau turiu
traukciau ir maitinciau is buteliuko iki 5 ar 6 menesiu.
prašau, parašykite čia, kaip sekasi po poros mėnesių...