QUOTE(DEU @ 2013 01 12, 14:54)
Tai jau tikrai. Apie akytbetonį visai nesidomėjau. Tą sumuštinį taip pat ne aš, o BangaS planuoja įsirenginėti.
Dėl pamodeliavimo su U-Wert gal galėtumėte padėti. Jūsų pateiktame pavyzdyje, šiltinant vata man kažkodėl kondensato nerodo, net ir prie -30.
Dėl pamodeliavimo su U-Wert gal galėtumėte padėti. Jūsų pateiktame pavyzdyje, šiltinant vata man kažkodėl kondensato nerodo, net ir prie -30.
Akytbetonio blokeliai linkę kaupti drėgmę ir yra ypač laidūs vandeniui ir garams.
Todėl planuoju iš jų klijuoti sienas su sąlyga, kad vandens garams kelias bus užkirstas iš vidinės pusės gruntuojant, glaistant sieną ir ją užtepant spec. gruntu nelaidžiu vandens garams (planuoju rasti atitikmenį ~100 um polietileno plėvelei). Yra ir dažų nelaidžių garams.
Kalbant apie betono temperatūrą tai ji netgi būtų aukštesnė prie putplasčio nei prie paviršiaus. Bet šildome ne visada. Sutinku, kad nelabai yra skirtumas virš ar po betonu yra garo barjeras.
Apačioje planuoju putstiklio blokelius iš Gdandsko. Kol kas jie sako, kad laidumas panašus į akytbetonio ~0,1W/mK, bet skirtingai nuo akytbetonio jie daug geriau išlaiko šį laidumą ir esant didesnei drėgmei. Taip pat didesnis užšalimo ciklų skaičius ir atsparumas gniuždymui kiek atsimenu 1,5Mpa.
Pačių stiklo granulių, iš kurių sulipdytas blokelis, laidumas tik 0,03-0,04 W/mK.
Neįsivaizduoju kaip geriau panaikinti šalčio tiltą į polinius pamatus.
Perskaitęs kelias pasyvaus namo temas jau baigiu patikėti "Švediška plokšte" ir atsižadėti polių visai. Kol kas skaičiuoju kas pigiau.