QUOTE(BangaS @ 2013 01 06, 04:36)
Perskaiciau 44 puslapius temos, apibendrinau viska ir pridedu savu skaiciavimu:
Padarėte didžiulį darbą. Labai aiškiai apibendrinote, kas yra parašyta šiame forume.
Tačiau, tai ką rašote apie grindinio šildymo pliusus tik parodo kaip gyliai klysta, čia susirinkę, grindinio šildymo entuziastai. Iš išvardintų pliusų vos pora atitinka realybės. Tai - šite:
QUOTE
- kai kuriems zmones su salanciomis kojomis labai patinka siluma grindyse.
- nepakeiciamas vonioje ir kitose plytelemis isklotose patalpose.
- Sveicarijos vaiku darzeliuose grindinis sildymas privalomas visose patalpose...
- nepakeiciamas vonioje ir kitose plytelemis isklotose patalpose.
- Sveicarijos vaiku darzeliuose grindinis sildymas privalomas visose patalpose...
Ir tai, reikia patikslinti, kad
- šiltų grindų efektas bus ne visose zonose (prie langų - bus šaltos),
- taip pat grindys ne šils patalpos gilumoje jei kontūro ilgis bus per didelis ir vanduo spės pilnai atvėsti tol, kol keliaus iki tos vietos (ypač - kai šildymo sistema dirba ne pilnų pajėgumų).
- kai lauke yra ~0 ir namui reikia dvigubai mažiau šilumos, grindys, net karščiausiose vietose, įšyla vos porą laipsnių ir tai ne duoda pakankamo efekto. Geriau turėti kambario temperatūros medines grindis, nei 24'C plyteles. (O vasara ant plytelių yra ypač šalta)
Be to, nepaminėjote dar poros privalumų. Yra vietų, kur reikia šildyti būtent grindys ir kitaip to padaryti neįmanoma. Pvz. - prieškambariai, vestibiuliai, kur reikia džiovinti balas nuo šlapių batų. Be to, ten reikėtu sušildyti besiveržianti pro duris šaltį, o kitaip tą padaryti sudėtinga.
Kai yra aukštos lubos, radiatoriai ne labai tinka, nes kol ne pripildysite visą palubę šiltu oru, šiluma apatinių sluoksnių ne pasieks. Pvz. dideliuose salėse (kad ir vaikų darželiuose) nėra taip aktualu iškart sušildyti besileidžianti palei langus atvėsusį orą, nes tą zoną dažniausia nėra naudojama. Tačiau, kitas didžiulis patalpos plotas, kuris yra toliau nuo langų - gauna šilumą iškart, o ne po to, kai įšils visas patalpos tūris.
Apie mitus:
QUOTE
- lengviausias budas mazinti temperaturos sokinejima, kai katiline ne per geriausia.
Atvirkščiai - bet kuria kita sistema žymiai greičiau reaguoja keičiant galingumą ir temperatūra šokinėja tik pusė laipsnio ribose. Grindinis šildymas kiekvieną klaidą ištaiso tik po poros valandų (ir tai - ne faktas kad ištaiso, gal tuo metų situacija tiek pasikeitė, kad jau reikia taisyti į priešinga pusę).
QUOTE
- dalinai atstoja akumuliacine talpa.
Akumuliacinė talpa turi visai kitokią funkciją - jį gali saugoti šilumą neribota laiką, tam kad iš jos galima būti imti šilumą tokiomis porcijomis, kokių reikia. Grindys, gi, viską ką turi atiduoda į patalpą reikia to, ar nereikia. Lygiai taip pat galima būtu sakyti, kad namo sienos ir grindys (bė šildymo) - dalinai atstoja akumuliacine talpa. Juk išjungus šildymą, jos pamažu atidavinės sukauptą šilumą ir patalpoje labai ilgai laikysis aukšta temperatūra.
QUOTE
- pigesnis arba panasios kainos kaip radiatorinis (medziagos) naujai statant 1a. nama.
Gryna apgavystė. Vidutiniam 20m2 kambariui grindinio įrengimas apsieis ~800Lt (be kolektorių ir valdymo). Radiatorius + 2 vamzdeliai + darbas - kainos ~200Lt.
QUOTE
- galimybe jungti prie silumos siurblio ir kitu zematemperaturiu sildymo saltiniu.
- Dujunis kondensacinis katilas gali isgauti savo didziausia "108 %" efektyvuma kai silumos nesejo temperatura yra zemiau 35 laipsniu celsijaus (silumokaityje vyksta intensyvi kondensacija).
- Dujunis kondensacinis katilas gali isgauti savo didziausia "108 %" efektyvuma kai silumos nesejo temperatura yra zemiau 35 laipsniu celsijaus (silumokaityje vyksta intensyvi kondensacija).
Orinis šildymas reikalauja dar žemesnės nešėjo temperatūros, todėl ženkliai pigesnį ŠS turi kiek didesnį efektyvumą. Yra dvejų pakopų pakopų ŠS, pasiekiantis aukštos nešėjo temperatūros ir puikiai tinkantis radiatoriams (be to, karto vandens gamybai vis vien reikia aukštos temperatūros, tad patartina turėti būtent tokį ŠS.
Tik kai kurie spindulinio šildymo prietaisai reikalauja itin aukštos temperatūros.
QUOTE
- neturint automatikos sis budas suteikia maziausia galvos skausmo
Jei turite namuose bet kokį šilumos šaltinį, kad ir "vėjalį" - jis prišildys namą. Nekreipiant dėmesio į neigiamus aspektus - nebus jokio galvos skausmo.
Valdyti rankinių būdų bet kurią kitą sistemą yra žymiai lengviau, nes:
- nereikia įvertinti didžiulės inercijos;
- vietoje to, kad reguliuoti kiekvieną kontūrą atskirai, pakanka tai padaryti vienoje vietoje.
QUOTE
- lengvai valomas sildomas pavirsius, nekaupia dulkiu, nesmirda, negadina interjero, neuzima papildomos vietos.
Po baldais ko puikiausiai renkasi dulkės, o kai iš didelio, uždengto baldu, ploto oro srautas išeina per siaurą plyšį - tai greitis pakankamai didelis, kad išvilkti iš ten dulkes. Ne ką geriau už radiatorius. Tačiau, orinis šildymas šių ydų neturi.
QUOTE
- galimybe iregti vien tik grindini sildyma atsisakant radiatoriu vienauksciame name $ taupymo sumetimais.
Jokios ekonomijos. Pirma - gyvatukui ir karšto vandens ruošimui vis vien reikia ŠS, gaminančio aukštą temperatūra. Radiatoriai yra 4 kartus pigesnį. Bet, dar pigesnis yra orinis šildymas. Vietoje sumuštinio grindyse, kolektorių bei krūvos valdymo automatikos jam tik reikia kiek padidinti ortakių skersmenį bei jos izoliuoti (ir tuomet priedo gaunate kondicionavimo sistemą be jokių papildomų investicijų).
QUOTE
- esant gerai apsiltintam namui su siltais langais visi minusai ir sudetingos valdymos sistemos netenka prasmes.
Atvirkščiai - jei tokiam namui diegti gerai valdomą sistemą, tai galima parinkti tokią įrangą, kokios reikia, o ne su dvigubu, ar trigubu rezervu. Be to, kai tokia (per galinga šiltam namui) sistema truputi suklysta, tas "truputis" gali reikšti - dvigubai.
Taigi, grindinis šildymas turi neabejotinų privalumų, ypač tam tikruose situacijose, ir tada kai šie privalumai yra svarbesni už kitus, be abejo, verta rinktis grindinį šildymą. Tik nereikia bandyti įrodinėti, kad grindinis šildymas turi kažkokių stebuklingų (prifantazuotų) savybių ir tinka visiems gyvenimo atvejams.