Įkraunama...
Įkraunama...

Grindinis šildymas

QUOTE(BangaS @ 2013 01 06, 04:36)
Perskaiciau 44 puslapius temos, apibendrinau viska ir pridedu savu skaiciavimu:

Padarėte didžiulį darbą. Labai aiškiai apibendrinote, kas yra parašyta šiame forume. thumbup.gif
Tačiau, tai ką rašote apie grindinio šildymo pliusus tik parodo kaip gyliai klysta, čia susirinkę, grindinio šildymo entuziastai. Iš išvardintų pliusų vos pora atitinka realybės. Tai - šite:
QUOTE
- kai kuriems zmones su salanciomis kojomis labai patinka siluma grindyse.  
- nepakeiciamas vonioje ir kitose plytelemis isklotose patalpose.
- Sveicarijos vaiku darzeliuose grindinis sildymas privalomas visose patalpose...

Ir tai, reikia patikslinti, kad
- šiltų grindų efektas bus ne visose zonose (prie langų - bus šaltos),
- taip pat grindys ne šils patalpos gilumoje jei kontūro ilgis bus per didelis ir vanduo spės pilnai atvėsti tol, kol keliaus iki tos vietos (ypač - kai šildymo sistema dirba ne pilnų pajėgumų).
- kai lauke yra ~0 ir namui reikia dvigubai mažiau šilumos, grindys, net karščiausiose vietose, įšyla vos porą laipsnių ir tai ne duoda pakankamo efekto. Geriau turėti kambario temperatūros medines grindis, nei 24'C plyteles. (O vasara ant plytelių yra ypač šalta)

Be to, nepaminėjote dar poros privalumų. Yra vietų, kur reikia šildyti būtent grindys ir kitaip to padaryti neįmanoma. Pvz. - prieškambariai, vestibiuliai, kur reikia džiovinti balas nuo šlapių batų. Be to, ten reikėtu sušildyti besiveržianti pro duris šaltį, o kitaip tą padaryti sudėtinga.
Kai yra aukštos lubos, radiatoriai ne labai tinka, nes kol ne pripildysite visą palubę šiltu oru, šiluma apatinių sluoksnių ne pasieks. Pvz. dideliuose salėse (kad ir vaikų darželiuose) nėra taip aktualu iškart sušildyti besileidžianti palei langus atvėsusį orą, nes tą zoną dažniausia nėra naudojama. Tačiau, kitas didžiulis patalpos plotas, kuris yra toliau nuo langų - gauna šilumą iškart, o ne po to, kai įšils visas patalpos tūris.

Apie mitus:
QUOTE
- lengviausias budas mazinti temperaturos sokinejima, kai katiline ne per geriausia.

Atvirkščiai - bet kuria kita sistema žymiai greičiau reaguoja keičiant galingumą ir temperatūra šokinėja tik pusė laipsnio ribose. Grindinis šildymas kiekvieną klaidą ištaiso tik po poros valandų (ir tai - ne faktas kad ištaiso, gal tuo metų situacija tiek pasikeitė, kad jau reikia taisyti į priešinga pusę).

QUOTE
- dalinai atstoja akumuliacine talpa.

Akumuliacinė talpa turi visai kitokią funkciją - jį gali saugoti šilumą neribota laiką, tam kad iš jos galima būti imti šilumą tokiomis porcijomis, kokių reikia. Grindys, gi, viską ką turi atiduoda į patalpą reikia to, ar nereikia. Lygiai taip pat galima būtu sakyti, kad namo sienos ir grindys (bė šildymo) - dalinai atstoja akumuliacine talpa. Juk išjungus šildymą, jos pamažu atidavinės sukauptą šilumą ir patalpoje labai ilgai laikysis aukšta temperatūra.

QUOTE
- pigesnis arba panasios kainos kaip radiatorinis (medziagos) naujai statant 1a. nama.

Gryna apgavystė. Vidutiniam 20m2 kambariui grindinio įrengimas apsieis ~800Lt (be kolektorių ir valdymo). Radiatorius + 2 vamzdeliai + darbas - kainos ~200Lt.

QUOTE
- galimybe jungti prie silumos siurblio ir kitu zematemperaturiu sildymo saltiniu. 
- Dujunis kondensacinis katilas gali isgauti savo didziausia "108 %" efektyvuma kai silumos nesejo temperatura yra zemiau 35 laipsniu celsijaus (silumokaityje vyksta intensyvi kondensacija).

Orinis šildymas reikalauja dar žemesnės nešėjo temperatūros, todėl ženkliai pigesnį ŠS turi kiek didesnį efektyvumą. Yra dvejų pakopų pakopų ŠS, pasiekiantis aukštos nešėjo temperatūros ir puikiai tinkantis radiatoriams (be to, karto vandens gamybai vis vien reikia aukštos temperatūros, tad patartina turėti būtent tokį ŠS.
Tik kai kurie spindulinio šildymo prietaisai reikalauja itin aukštos temperatūros.

QUOTE
- neturint automatikos sis budas suteikia maziausia galvos skausmo

Jei turite namuose bet kokį šilumos šaltinį, kad ir "vėjalį" - jis prišildys namą. Nekreipiant dėmesio į neigiamus aspektus - nebus jokio galvos skausmo.
Valdyti rankinių būdų bet kurią kitą sistemą yra žymiai lengviau, nes:
- nereikia įvertinti didžiulės inercijos;
- vietoje to, kad reguliuoti kiekvieną kontūrą atskirai, pakanka tai padaryti vienoje vietoje.

QUOTE
- lengvai valomas sildomas pavirsius, nekaupia dulkiu, nesmirda, negadina interjero, neuzima papildomos vietos.

Po baldais ko puikiausiai renkasi dulkės, o kai iš didelio, uždengto baldu, ploto oro srautas išeina per siaurą plyšį - tai greitis pakankamai didelis, kad išvilkti iš ten dulkes. Ne ką geriau už radiatorius. Tačiau, orinis šildymas šių ydų neturi.

QUOTE
- galimybe iregti vien tik grindini sildyma atsisakant radiatoriu vienauksciame name $ taupymo sumetimais.

Jokios ekonomijos. Pirma - gyvatukui ir karšto vandens ruošimui vis vien reikia ŠS, gaminančio aukštą temperatūra. Radiatoriai yra 4 kartus pigesnį. Bet, dar pigesnis yra orinis šildymas. Vietoje sumuštinio grindyse, kolektorių bei krūvos valdymo automatikos jam tik reikia kiek padidinti ortakių skersmenį bei jos izoliuoti (ir tuomet priedo gaunate kondicionavimo sistemą be jokių papildomų investicijų).

QUOTE
- esant gerai apsiltintam namui su siltais langais visi minusai ir sudetingos valdymos sistemos netenka prasmes.

Atvirkščiai - jei tokiam namui diegti gerai valdomą sistemą, tai galima parinkti tokią įrangą, kokios reikia, o ne su dvigubu, ar trigubu rezervu. Be to, kai tokia (per galinga šiltam namui) sistema truputi suklysta, tas "truputis" gali reikšti - dvigubai.



Taigi, grindinis šildymas turi neabejotinų privalumų, ypač tam tikruose situacijose, ir tada kai šie privalumai yra svarbesni už kitus, be abejo, verta rinktis grindinį šildymą. Tik nereikia bandyti įrodinėti, kad grindinis šildymas turi kažkokių stebuklingų (prifantazuotų) savybių ir tinka visiems gyvenimo atvejams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 06 sausio 2013 - 16:26
Tęsinys:
QUOTE
- neskleizdia jokio garso

Nei radiatoriai, nei orinis šildymas taip pat neskleidžia jokio garso, jei yra kokybiškai padaryti. Ir atvirkščiai - vandens srautas grindinio šildymo kolektoriaus sugedusiame vožtuve sukelia ne ką mažesnį triukšmą, nei toks pat vožtuvas radiatoriuje.

QUOTE
- nesudetinga sistema, kuria lengviau pasiskaiciuoti ir isirengti paciam lyginant su oriniu sildymu.

Atvirkščiai. Oriniam šildymui pakanką žinoti kiek šilumos reikia paduoti į patalpą ir suskaičiuoti kiek reikia paduoti oro. Net jei ne labai teisingai parinksite oro padavimo tašką - sistema užtikrina nuolatinį oro judėjimą patalpoje, todėl viskas greitai susimaišo ir visoje erdvėje nusistato vienoda temperatūra.

Grindiniam šildymui reikia galvoti kaip paskirstyti šildymo galią. Per langus išeina ~2/3 šilumos, tad reikia skaičiuoti kiek sutankinti vamzdelius prie lango, tačiau nepatartina sutankinti per daug, kad grindys nebūtu per karštos. Į kiekvieną tolimesnė kilpa vanduo patenka kiek atvėsęs, tad sumodeliuoti kokį žingsnį pasirinkti, kad užtikrinti vienodą grindų temperatūrą yra labai sudėtinga. Skirtinga grindų danga, kilimėliai ir net baldai - kardinaliai iškraipo šilumos pasiskirstymą, ir tą sunkoka numatyti statybos metu.
Jei patalpa yra didesnė, reikia daryti kelis atskirus šildymo kontūrus, nes prie tolimesnio lango atvėsęs vanduo ne duos tiek pat šilumos, kaip ir prie pirmo lango. Tas pats liečia ir zonas patalpos gilumoje. Naudojant vieną kontūrą jos gali visai nešilti, nes kol pateks ten, vanduo bus visiškai atvėsęs. Skirtinga danga, pvz., virtuvės zonoje ir likusioje patalpos dalyje - tai pat reikalauja įnešti tam tikrą korekciją.
Automatika turi būti itin gudri, kad numatytu paros temperatūros svyravimus lauke bei įvertintų didžiulę šildymo sistemos inerciją.

QUOTE
- jeigu namas kiauras tuomet su grindiniu sildymu yra maziausi temperaturu skirtumai skirtingose vietose ir tuomet zmones sako, kad tai pasaka.
- nera zmoniu kurie noretu grindini sildyma perdaryti i radiatorini jeigu darytu viska is naujo.

Jei lyginti kiaurą namą su šiltu - tai pastarasis atrodo pasakiškai su bet kuria šildymo sistema. Neverta iš paskalų daryti išvadų.

QUOTE
- per 44 puslapius rasliavos pasitaike tik vienas zmogus teigiantis, kad vien tik sildomos grindys yra blogai ir siulantis isirengti orini sildyma.

Tai natūralu. Žmonės pasirinkę kitokius šildymo būdus, pasisako kitose temose.
Manau, lyginti šildymo būdus geriau temoje Geriausias šildymo būdas
O čia - tik aptarinėti grindinio šildymo įrengimo klausimus.

QUOTE
- yra pavyzdziu kai zmones su medzio masyvo grindimis ir vitrinomis be problemu su dideliu pasitenkinimu sildosi grindiniu sildymu.

Niekas ne sako, kad to neįmanomą padaryti, ypač jei nekreipti dėmesį į kai kurios neigiamus momentus. Tačiau, tai - tik labai gerai suprojektuotoje sistemoje, naudojant visas priemones, leidžiančius sumažinti "minusus", kurios taip kruopščiai išrašėte (ir tas pareikalaus nemažų investicijų). Kaip sakoma: galima ir zuikį išmokyti rūkyti. smile.gif

QUOTE
- Nejuntamas silto oro srautu judejimas.

Šiltų srovių judėjimas kitose sistemose jaučiamas tik prie pat lango, t.y. - ten kur praktiškai niekad nebūna žmonių. Be to, šiltas srautas nesukelia nepatogumo jausmo o atvirkščiai - komforto jausmą.
Su grindinių šildymu prie lango yra juntamai šalčiau. Be to, ten palei grindis keliauja šaltas oro srautas (nors ir - labai lietai). Kiek tas srautas prasiskverbia į patalpos vidų - priklauso ant tuo kuriame plote pavyko sutalpinti 2/3 visos grindų spinduliuojamos šilumos (būtent tokia šilumos dalį kambario oras atiduoda per langus).

Taigi, grindinis šildymas turi neabejotinų privalumų, ypač tam tikruose situacijose, ir tada kai šie privalumai yra svarbesni už kitus, be abejo, verta rinktis grindinį šildymą. Tik nereikia bandyti įrodinėti, kad grindinis šildymas turi kažkokių stebuklingų (prifantazuotų) savybių ir tinka visiems gyvenimo atvejams.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2013 01 06, 16:11)
Padarėte didžiulį darbą. Labai aiškiai apibendrinote, kas yra parašyta šiame forume.  thumbup.gif
Tačiau, tai ką rašote apie grindinio šildymo pliusus tik parodo kaip gyliai klysta,


Būtent Jūsų grindinio šildymo minusų prisiskaičius ir norisi įrenginėti tik grindinį šildymą. Vos ne visiems Jūsų argumentams turiu kontraargumentų.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 01 06, 04:36)

- Grindinis sildymas miegamajame blogai, nes neatsala nakti.



Čia konkreti nesamonė smile.gif.

Jei žadate statyti šiltą namą, kuriame temperatūra 1 laipsniu nukrenta per parą nešildant ir esant dideliam minusui, su jokia šildymo sistema neatvėsinsi kambario greitai, neatidaręs lango ir negryžtamai neišleidęs šilumos lauk.

Kam vėsinti patalpas, jei geriau iš vis temperatūros neužkelti.

Šis punktas tinkamas tiktai tais atvejeis, kai namas blogai apšiltintas ir jį apšildyti kitais būdais, kaip tik malkomis yra labai brangu, o įsirengus KKK neužtenka pinigų akumuliacinei talpai. Visais kitais atvejais bus palaikoma norima temperatūra, ir šis punktas yra nesamonė.
Atsakyti
Aciu uz pastabas. Su 50% galima butu sutikti.
Gal as ne viska teisingai issireiskiau, ar ne viska teisingai supratote, ka norejau pasakyti.
Dalinai atstoja akumuliacine talpa, turejau galvoje, kad temperatura nesokineja nuo 18 iki 24 laipsniu kas 4 val. uzmetus malku i spizini katila, kaip butu su radiatoriais kiaurame name. Cia ir tuo atveju kai katiline ne per geriausia (visai nereguliuojama), kiek malku meti tiek ir syla.

Naujai betonuojant grindis pakloti vamzdelius papildomai kainuoja vos 5m x 3Lt/m = 15Lt/m2 (medziagos). Tai net galima juos iskloti del viso pikto, jeigu kartais orinio sildymo galingumo nepakaktu. Ir uz 200Lt radiatoriaus tikrai nenupirksi. Todel vistek manau, kad pigiausias.

Del galimybes jungti prie zematemperaturiu saltiniu - idomu kokio dydzio silumokaicio reiketu norint su 26 laipsniu vandeniu pasildyti ora orinio sildymo sistemai ~1-2kW. Tai turetu buti kelis kartus didesnio ploto silumokaitis nei visu namo radiatoriu plotai kartu sudejus (jeigu radiatoriai butu sumontuoti).
Juk Su 26 laipsniu vandeneliu radiatoriais namo nepasildysi. O orinis sildymas tai tie patys "radiatoriai" tik sumontuoti technineje patalpoje ir atvestais ortakiais. Bet labai gincytis negaliu, nes neturiu gilesniu ziniu apie orini sildyma.

Nesutikciau, kad radiatorinis 4 kartus pigesnis: vamzdeliai grindiniam 20m2 sildymui kainuotu 300Lt, + medziagos pajungimui 200Lt.
Radiatorius 350Lt + vamzdelis ir pajungimas ~200Lt medziagos. Neskaiciuojant abiems sistemoms reikalingo valdymo, kuris kainuotu panasiai.

Grindinio sildymo voztuvai skleistu garsa technineje patalpose, o radiatoriai gali ir prie ausies miegamajame kambaryje.

Per langus neiseina ~2/3 silumos. Kad 1/3 dar sutikciau.

Lietuvoje 70% namu galima vadinti kiaurais, todel bandau analizuoti situacija ir juose, kad ir kokie blogi jie butu ir tokiu niekas nebestatys jau ir juose niekas negyvena is cia rasanciuju.

Medzio masyvas ant sildomu grindu nera retenybe. Tik reikia su protu irengti ir kitu salygu, kurios jau dazniausiai buna tinkamos naujai projektuojamuose namuose.

Ar nekritikuosite grindu apsiltinimo atsipirkimo skaiciavimo? Jam duociau tik 20% paklaida.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 01 06, 23:02)
Del galimybes jungti prie zematemperaturiu saltiniu - idomu kokio dydzio silumokaicio reiketu norint su 26 laipsniu vandeniu pasildyti ora orinio sildymo sistemai ~1-2kW.


Čia kito šildymo nei grindinis pavadinimą minėti uždraudė moderatorė, tad cic smile.gif.

Tai kitai šildymo sistemai smile.gif pigiai pašildyti reikėtų rinktis tiesiogiai orą šildantį šilumos siurblį. Tuomet būtų viskas tvarkoje. Jei kaip tarpinį šilumnešį naudosit vandenį, grindiniam šildymui lygiaverčių alternatyvų nežinau.

Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 01 06, 23:02)
... Cia ir tuo atveju kai katiline ne per geriausia (visai nereguliuojama), kiek malku meti tiek ir syla.

Visai nereguliuojama pavadinti "ne per geriausia" - tai, tikrai labai švelniai pasakyta.
Bet, vis vien nuo tokių drastiškų temperatūros šokinėjimų grindinis šildymas neapsaugos. Tik porai valandų atidės veiksmą. O jei paleisite į grindys 60-80'C, vargu ar galima bus ant tokių stovėti. Prie įkaitinto radiatoriau prisiliečiama labai rietai. O orinio šildymo kaloriferį nepasieksite net labai norėdami. Tad, ir šio atžvilgiu grindinis yra pats prasčiausias variantas.

QUOTE
Naujai betonuojant grindis pakloti vamzdelius papildomai kainuoja vos 5m x 3Lt/m = 15Lt/m2 (medziagos). Tai net galima juos iskloti del viso pikto, jeigu kartais orinio sildymo galingumo nepakaktu. Ir uz 200Lt radiatoriaus tikrai nenupirksi. Todel vistek manau, kad pigiausias.

15 Lt x 20m2 = 300Lt vien už medžiagas. O kur darbas? Dar nepamirškite, kad sudėti izoliacijos plokštės į grindys reikia labai kruopščiai, o ne sumesti bile kaip, ar tiesiog užpilti, kaip tai daroma be grindinio šildymo.
Plieninis radiatorius DeLonghi 11K-3-0800 - 102Lt

QUOTE
Del galimybes jungti prie zematemperaturiu saltiniu - idomu kokio dydzio silumokaicio reiketu norint su 26 laipsniu vandeniu pasildyti ora orinio sildymo sistemai ~1-2kW. Tai turetu buti kelis kartus didesnio ploto silumokaitis nei visu namo radiatoriu plotai kartu sudejus (jeigu radiatoriai butu sumontuoti).
Juk Su 26 laipsniu vandeneliu radiatoriais namo nepasildysi. O orinis sildymas tai tie patys "radiatoriai" tik sumontuoti technineje patalpoje ir atvestais ortakiais. Bet labai gincytis negaliu, nes neturiu gilesniu ziniu apie orini sildyma.

Tik nereikia fantazijų! Į grindys rekomenduojamą paduoti ne 26 o 38'C. Šiltam namui - kiek mažiau, tačiau ne mažiau 30'C, ir tai - tada grindų temperatūra bus 22-24'C, tokia bus - tik toliau nuo lango, o oras kambaryje įšils tik iki 19-21'C.

Oriniam šildymui jei debitas kiek sumažintas pakanka tokių pat temperatūrų, kaip ir grindiniam. O jei oro debitas didesnis - galima naudoti ir žemesnę temperatūrą.
Radiatoriams, kaip rašiau, reikia didesnių temperatūrų, tačiau tai ne kliūtis atsisakyti šilumos siurblių, nes yra modeliai tiekiantis 65'C vandenį. Kitas variantas - radiatorius su ventiliatoriumi (konvektorius). Jis dirba su žemos temperatūros vandeniu.
QUOTE
Grindinio sildymo voztuvai skleistu garsa technineje patalpose, o radiatoriai gali ir prie ausies miegamajame kambaryje.

Kolektoriai dažniausia montuojami hole ir skleidžia garsą į visas patalpas. Be to, tai nėra reikšminga, nes tai - tik gedimo atveju. Esmė tame, kad ne viena iš šildymo sistemų garso neskleidžia, jei ji yra kokybiška.

QUOTE
Per langus neiseina ~2/3 silumos. Kad 1/3 dar sutikciau.

Tikėti ar netikėti - taip galima diskutuoti apie Dievą. O su šildymu yra labai paprasta - paimkite kokį simpatišką namuką ir suskaičiuokite.

QUOTE
Lietuvoje 70% namu galima vadinti kiaurais, todel bandau analizuoti situacija ir juose, ...

Ir kuo čia padėtu grindinis šildymas? Mano mintis buvo visai ne apie tai, kad tokių namų nėra. O apie tai, kad forume daug pasisakymu, kad naujas namas yra pasaka, o sename bute kojos šalo (arba - pas kaimyną, kuris po pigiai pasistatė). Ir kažkodėl daroma išvada, kad tai ne dėl gero namo sandarumo o - vien tik grindinio šildymo dėka. biggrin.gif
QUOTE
Medzio masyvas ant sildomu grindu nera retenybe. Tik reikia su protu irengti ir kitu salygu, kurios jau dazniausiai buna tinkamos naujai projektuojamuose namuose.

Lygiai tą patį ir parašiau. Tik atkreipiau dėmesį, kad įvertinimas "kitų sąlygų" gerokai didiną, ir taip nemažą, sistemos kainą bei atima laiko, kuris statybose yra labai brangus.

QUOTE
Ar nekritikuosite grindu apsiltinimo atsipirkimo skaiciavimo?  Jam duociau tik 20% paklaida.

Neskaičiau tos dalies. Ir taip per didelė paklodė gavosi. smile.gif
Be to, manau, kad skaičiavimai yra projektuotojų sritis ir šis forumas, tikrai ne ta vieta, kur galima būtu gilintis į tokius niuansus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 07 sausio 2013 - 02:46
I grindis 38 laipsniai doh.gif Siuo metu i grindis leidziu 29 name 22-23 laipsniai. Puta sudeti reikia bent kokiu atveju gerai, koks bebutu sildymas, jeigu taip darysit tiap liap tai suds gausis, sandarumo ir kokybes reikia visur. Siaip, kaip paskaitai pasisakymus tai susidarai nuomone, kad kalbame apie kosmini laiva, toks jau sudetingas tas grindinis sildymas, jo valdymui ir irengimui reikia kelis universitetus baigti ir kelias desimtis tukstanciu isleisti. Dabar kaip pagalvoju jeigu butu radiatoriai, tai kaip jie prie vitrinu atrodytu? O tas tariamas salcio sklidimas nuo vitrinu tai juk uzuolaidas dazniausiai kabo, tai ta salcio dvelksma ir sulaiko, nors gyvenome ir be uzuolaidu tai per tuos salcius jokio diskomforto nejauteme. Ir langus manyciau jau deda visi normalesnius arba super gerus, kokie yra siuo metu rinkoje, jau stiklo paketu su dviem stiklais jau pamirstas etapas.
Atsakyti
QUOTE(Noriukas5 @ 2013 01 07, 13:49)
I grindis 38 laipsniai doh.gif Siuo metu i grindis leidziu 29 name 22-23 laipsniai. Puta  sudeti reikia bent kokiu atveju gerai, koks bebutu sildymas, jeigu taip darysit tiap liap tai suds gausis, sandarumo ir kokybes reikia visur. Siaip, kaip paskaitai pasisakymus tai susidarai nuomone, kad kalbame apie kosmini laiva, toks jau sudetingas tas grindinis sildymas, jo valdymui ir irengimui reikia kelis universitetus baigti ir kelias desimtis tukstanciu isleisti. Dabar kaip pagalvoju jeigu butu radiatoriai, tai kaip jie prie vitrinu atrodytu? O tas tariamas salcio sklidimas nuo vitrinu tai juk uzuolaidas dazniausiai kabo, tai ta salcio dvelksma ir sulaiko, nors gyvenome ir be uzuolaidu tai per tuos salcius jokio diskomforto nejauteme. Ir langus manyciau jau deda visi normalesnius arba super gerus, kokie yra siuo metu rinkoje, jau stiklo paketu su dviem stiklais jau pamirstas etapas.

čia tai gerai suskėlėte thumbup.gif
patys pasidarėme grindinį šildymą( su grindų paruošimu) ir šildymo sistemą. Ir tikrai kelių dešimčių tūkstančių nekainavo. smile.gif Tilpom, berods į porą tūkstančių lt.
Atsakyti
QUOTE(Noriukas5 @ 2013 01 07, 12:49)
I grindis 38 laipsniai doh.gif Siuo metu i grindis leidziu 29 name 22-23 laipsniai.

Skaitykite atidžiau. Jūsų 29'C yra tik 1 laipsniu mažiau, nei mano nurodyti 30'C šiltiems namams prie -23 lauke.
Mano oponentas kalba apie visus namus, tame tarpe ir ne itin gerai apšiltintus. 38'C skirti būtent tokiems ir tik tuomet kai lauke yra -23'C.
Dabar lauke yra tik -2'C, o jus jau paduodate į grindis +29. Kiek prireiks kada lauke bus -23'C?

QUOTE
Puta  sudeti reikia bent kokiu atveju gerai, koks bebutu sildymas,

Šiap, kalba ne apie kokybė, o apie darbų kainą. Galite įrodyti, kad grindinį įrengti yra pigiau nei kokia kitą sistemą?

QUOTE
Dabar kaip pagalvoju jeigu butu radiatoriai, tai kaip jie prie vitrinu atrodytu?
Sutinku. Nors mačiau daugybė simpatišku sprendimų, tačiau dažniausia - atrodo ne kaip. Tačiau, čia pasirinkimo laisvė. Kažkas renkasi pigius radiatorius ir centrinį šildymą (arba KKK ir pigias malkas), aukojant dizainą vardan pigumo (jo lab, kad ne visi langai yra iki grindų).
Kalba tik apie tai, kad dizainas yra grindinio šildymo privalumas tik palyginus su radiatoriais. Visi kiti šildymo būdai taip pat neturi dėžių po langais.

QUOTE
O tas tariamas salcio sklidimas nuo vitrinu tai juk uzuolaidas dazniausiai kabo, tai ta salcio dvelksma ir sulaiko, nors gyvenome ir be uzuolaidu tai per tuos salcius jokio diskomforto nejauteme.

Užuolaidos praleidžia orą ir pro save ir per tarpus iš visų 4 pusių. Kitaip stiklas atšaltu iki lauko temperatūros, jei kambario oras jo nešildytu.
O kaip jus galite pajusti diskomfortą, jei šalia lango praktiškai niekada ne būnate?
Nesakau kad tai yra esminis trukumas. Realybėje, iš tikro, zona prie lango dažniausia nėra naudojama. Tiesiog, to nereikia pamiršti. Jei tikrai žinote, kad zoną prie lango jums neaktuali - išbarstykite tolygiai šildymo galingumą per visą plotą ir vidurį kambario galėsite mėgautis šiltomis grindimis, nuo kurių įšils oras, pakils į palubę ir galu galė iš ten nukeliaus iki lango, kur bandys sušildyti šaltą stiklą. Tai geriausias variantas jei jums rūpi tik patalpos vidurys, kur jus stovite. Į tai kad palubėje susikaups per šiltas oras, o prie lango - šaltas galima nekreipti dėmesio.
Tačiau, jei norite naudoti visą kambario plotą (tame tarpe ir prie lango) ir norite išvengti karšto oro maišo viršuje, kad sumažinti šilumos nuostolis per stogą - geriau grindinio šildymo nesirinkti.
QUOTE
Ir langus manyciau jau deda visi normalesnius arba super gerus, kokie yra siuo metu rinkoje, jau stiklo paketu su dviem stiklais jau pamirstas etapas.

Teisingai. Langus daro vis šiltesnius. Tačiau, ir sienas apšiltina vis geriau. Ir stogo varža neretai siekia 10. Tad, proporcija išlieka. Jei gero lango varža gali siekti 1.25 (o neatidaromoms vitrinoms - 1.6), tai vistiek yra 8 kartus mažiau negu perdenginio. Tad, per vieną 5m2 ploto langą išeina tiek pat šilumos, kaip per 40m2 perdenginį. T.y. - per visą svetainės perdangą, paėmus kartu su koridoriais.
Tad, nors šildyti reikia vis mažiau, bet šildyti geriausia prie lango.

Be to, deklaruojamas lango laidumas 0.8 - yra tik langas naujas ir kokybiškai sumontuotas. Po kelerių metų tarpinės sukietės ir pradės leisti orą. Dar greičiau tai atsitiks, jei bent retkarčiais atidarinėsite langus. Priedo - langų rėmai su laiku išlinksta ir atsiranda tarpai. Galima mėginti pareguliuoti prispaudimo mechanizmą, bet vistiek nesitikėčiau, kad po kelerių metų lango šiluminė varža nenukris bent dvigubai.

P.S. Beje, nesakiau kad grindinį įrengti yra labai sudėtinga. Bet, bet kokį kitą šildymą - apskaičiuoti ir įrengti yra dar lengviau.
O sudėtinga yra - įrengti grindinį taip, kad minimizuoti visus jo įgimtus trukumus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 07 sausio 2013 - 17:04
Kaip buvo siais metais minus 16 i grindis temperatura buvo 33 laipsnis kambaryje plius 21-22. O kai kalbame apie langu sandaruma, ar tai priklauso, koks yra sildymo budas? Nesuprantu kame saknys sildymo budas ir langu sandarumas, jo tarpiniu tarnavimo laikas? O del uzuolaidu silumos- vesumos sulaikymo jus klystate brangusis, ziemos laike rekomenduojama radiatorius neuzdengti uzuolaidomis, nes sulaiko siluma pas tevus isbandytas reikalas, ziemos laike kabinamos per pus trumpesnes uzuolaidos
Papildyta:
[quote=ed@,2013 01 07, 01:43]

15 Lt x 20m2 = 300Lt vien už medžiagas. O kur darbas? Dar nepamirškite, kad sudėti izoliacijos plokštės į grindys reikia labai kruopščiai, o ne sumesti bile kaip, ar tiesiog užpilti, kaip tai daroma be grindinio šildymo.
Neatsizadekit savo zodziu lotuliukas.gif
Atsakyti
Plieninis radiatorius DeLonghi 11K-3-0800 - 102Lt

20 kv. kambariui tokių reikės 3 vnt. kaip min. Taip, kad ir gausis apie 300 Lt
Atsakyti
Pirkau daugesluoksni vamzduka kermi 16mm po
1m-1.65lt su pvm .Skaiciuokit kur cia brangumas sildomu grindu .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 07 sausio 2013 - 22:39