Įkraunama...
Įkraunama...

Grindinis šildymas

QUOTE(Vita L. @ 2012 11 19, 13:51)
Esame isirenge grindini sildyma 1a. ...Galiu pasakyti kad tikrai komfortiskas sis sildymo metodas...

O kame pasireiškia tas komfortas? Gal galite patekti bent porą skaičiukų? Pvz. kokia yra grindų temperatūra prie lango, pvz. kai lauke 0? O kokia vidurį patalpos?

Vėjo prie lango bet kurio atveju ne bus. Lietai slenkanti šaltą orą vėjų niekaip nepavadinsi. Tik itin jautrus prietaisas gali išmatuoti tokį mažą greitį. Tačiau, ištiesus ranką virš radiatoriaus jaučiame kylantį šilumą, o jei atsuksite delną į langą, padėjus ant palangės - pajusite šaltuką.
Atsakyti
Tai cia jau palanges montavimo problemos, jei ji salta.
Teisingai padarytas grindinis visame grindu plote skleidzia vienoda temperatura 25-28 laips. (pakrasciuose ir prie langu net keliais laipsniais didesne (nes vamzdziai tankiau).
Radiatoriai (nuo kuriu plieskia 55-60 laipsniai) siluma kelia i palubes, kojoms lieka salta o smegenims - karsta. ax.gif

o jei atsuksite delną į langą, padėjus ant palangės - pajusite šaltuką.
Atsakyti

 ! 
Patarimai ir rekomendacijos yra naudinga, tačiau prašau turėti omenyje, kad reklama forume yra mokama, tad neperlenkite lazdos savų produktų protegavimu

Gražios dienos
Moderatorė
Gorada
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 11 20, 02:06)
O kame pasireiškia tas komfortas? Gal galite patekti bent porą skaičiukų? Pvz. kokia yra grindų temperatūra prie lango, pvz. kai lauke 0? O kokia vidurį patalpos?



Skaiciuku pateikti negaliu, nes neturiu poreikio uzsiimti matavimais. Komfortas pasireiskia butent tolygia siluma visoje patalpoje (zmogaus, o ne prietaisu pojuciu ribose).
2 aukste isirengeme radiatorius, todel is tiesu skirtumas tarp siu dvieju sildymo metodu isryskeja, nes jauciasi silto - salto oro srautai. Kartais pagalvoju, kad gal reikejo ir 2 a. grindini daryt, bet kazkaip nusprendem miegamosiose patalpose isirengt radiatorius, nes "gal" sveikiau, bet to turbut nesuzinosim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vita L. @ 2012 11 20, 09:17)
Skaiciuku pateikti negaliu, nes neturiu poreikio uzsiimti matavimais. Komfortas pasireiskia butent tolygia siluma visoje patalpoje (zmogaus, o ne prietaisu pojuciu ribose).
2 aukste isirengeme radiatorius, todel is tiesu skirtumas tarp siu dvieju sildymo metodu isryskeja, nes jauciasi silto - salto oro srautai. Kartais pagalvoju, kad gal reikejo ir 2 a. grindini daryt, bet kazkaip nusprendem miegamosiose patalpose isirengt radiatorius, nes "gal" sveikiau, bet to turbut nesuzinosim  smile.gif


Ne vieną kartą jau girdžiu, kad grindinis miegamajam negerai. Kokie argumentai? Vieną buvau girdėjęs, kad energija (suprask, apie dvasinę eina kalba) nuteka iš po gulinčio kūno lotuliukas.gif Tik kad paprastai ne ant grindų žmonės miega, o ir kur ta energija nutekėjusi pasilieka? smile.gif Jei dėl didesnės oro temperatūros - pusmetrio aukštyje nuo grindų oro temperatūra turbūt nelabai skiriasi, nuo tos, kuri būtų patalpas šildantis radiatoriais. Kas dar?
Atsakyti
Butent, temperatura, jei grindys apie 30 laipsniu, gal daugiau - siluma pastoviai spinduliuojama ir kyla aukstyn. Nelabai manau sveika ir malonu miegoti tokiom salygom...
Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2012 11 20, 14:23)
Butent, temperatura, jei grindys apie 30 laipsniu, gal daugiau - siluma pastoviai spinduliuojama ir kyla aukstyn. Nelabai manau sveika ir malonu miegoti tokiom salygom...

jau turbūt trečią žiemą miegosiu ant šildomų grindų su plytelėmis. Nepamenu kokią temperatūrą palaikom sistemoj, na bet visam pirmam aukšte tolygi maloni šiluma, būna žmonės paklausia kaip čia pas mus šilta, o radiatorių nesimato biggrin.gif ir miegojimui tikrai jokio diskomforto nejaučiu, jokios dvasios aplink neskraido ir nespinduliuja lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2012 11 20, 12:45)
Ne vieną kartą jau girdžiu, kad grindinis miegamajam negerai. Kokie argumentai?


Tai kad nera rimtu argumentu, todel ir sakau, kad kancios kelius praejom, kol apsisprendem. Is tiesu vieni sake, kad viskas ok del grindinio miegamosiose patalpose, kiti, kad sildant grindis - kyla dulkes ir kad kyla kvepavimo taku ligos del to ir pan.. Ka as zinau... Is tiesu mes megstam vesesni ora miegamoj patalpoj, todel ir radiatorius laikom gerokai prisuke, tai man gal nelabai patiktu ta siluma nuo grindu. Bet svetainej grindinis sildymas tikrai puikus dalykas.
Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2012 11 20, 12:45)
Ne vieną kartą jau girdžiu, kad grindinis miegamajam negerai. Kokie argumentai? Vieną buvau girdėjęs, kad energija (suprask, apie dvasinę eina kalba) nuteka iš po gulinčio kūno  lotuliukas.gif Tik kad paprastai ne ant grindų žmonės miega, o ir kur ta energija nutekėjusi pasilieka?  smile.gif Jei dėl didesnės oro temperatūros - pusmetrio aukštyje nuo grindų oro temperatūra turbūt nelabai skiriasi, nuo tos, kuri būtų patalpas šildantis radiatoriais. Kas dar?

dažniausiaimiegamuosiuose ir vaikų kambariuose įrenginėja radiatorius, o ne grindinį šildyma dėl to, kad tuose kambariuose pageidaujama kuo tiksliau pasiekti norimą temperatūrą. Grindinis šildymas yra inertiškas, tad jei jums yra per šilta ir išjungsit grindinį termostato pagalba, tai dar grindys 2-4 valandas atidavinės šilumą. Radiatorių užsukus jis atvėsta minučių bėgyje. Tas pats vyksta jei norite pakelti temperatūrą. Tačiau šis argumentas nėra toks svarus, jei žmonės yra susidėję programuojamus termostatus ir per mėnesį ar du prisitaikę šildymo sistemą prie savo poreikiu.
Dėl grindinio šildymo dulkėtumo nepasakyčiau, kad labai jau skiriasi nuo radiatorinio, nes vyksta ta pati konvekcija tik kitomis kryptymis. Kitaip tariant nei vienas nei kitas šildymo būdas dulkių negamina, tad jų problemas reikia spresti švaros prekių pagalba,o ne šildymo sistemos parinkimu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2012 11 20, 12:23)
Butent, temperatura, jei grindys apie 30 laipsniu, gal daugiau - siluma pastoviai spinduliuojama ir kyla aukstyn. Nelabai manau sveika ir malonu miegoti tokiom salygom...


30 laipsnių tai čia ne visuose namuose ir ne visada. Šiuolaikiniame šiltame name grindų temperatūra buna didesnė už oro 3-5 laipsniais, tai jei patalpų viduje palaikoma 20 laipsnių oro temperatūra, o grindų temperatūra 23 laipsniai, patikėkit, be prietaisų tą skirtumą vargiai pastebėsit. Čia tarybiniais laikais statytuose, kiauruose namuose grindų temperatūra 30 laipsnių, pamirškit tuos laikus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 lapkričio 2012 - 16:20
QUOTE(mintas @ 2012 11 20, 17:17)
30 laipsnių tai čia ne visuose namuose ir ne visada. Šiuolaikiniame šiltame name grindų temperatūra buna didesnė už oro 3-5 laipsniais, tai jei patalpų viduje palaikoma 20 laipsnių oro temperatūra, o grindų temperatūra 23 laipsniai, patikėkit, be prietaisų tą skirtumą vargiai pastebėsit.


Taip, cirkuliuojancio vandens temperatura mazdaug 25 laipsniu, bet kad grindys siltos basom kojom jauciasi, ir kad jos spinduliuoja siluma i ora irgi jauciasi.
Atsakyti
Pas mus miegamajam grindu, nekyla jokios dulkes, ir nespindulioja siluma i galva nuo grindu, per oro tarpa, patalynes deze ir 18cm ciuzini. Sveicarijoje darzelis negaus leidimo dirbti be grindu sildymo visose patalpose bet yra kiti reikalavimai susije su juo. Reikia galvoti kas yra daroma, neremiam vaiko pagalves i radiatoriu, tai manau su grindiniu ir apie storesni ciuzyni reiketu pagalvot. Apie grindu danga, apie tai kokie baldai yra statomi ir kas is to visko ,,iseis'' i ora. Kaip pvz. ant grindinio uzdet kilimine danga ar laminata, apstatyti kambari baldais is plokstes ir paskui teigti kad vaikas serga nuo dulkiu yra paprasciausiai niekuom nepagrista teorija. Akivaizdu kad svariausias faktorius yra kvepavimas formaldehidais ir kitom chemijom kurie issiskiria. Bet koks sildymas - grindu, oru, radiatorinis nera stebuklingas ir kiekvienas is ju ipareigoja imtis tam tikru apgalvotu veiksmu. Daug kas nesusimasto apie juos ir paskui kuria savo teorijas apie ,,sveikuma ir bloguma''.
Papildyta:
QUOTE(ed@ @ 2012 11 20, 02:49)

Ta mintys tik jums nerima kelia, nes jus bandot itikinti visus kad grindu sildymas yra blogis kuri ipersa pardavejai. Beje kaip pastebejau tai jums iprotis net kituose temuose... Nematau jokio reikalo irodineti jums tiesas, nes matau kad beprasmiska.
Atsakyti