QUOTE(Giedruolė @ 2012 09 03, 14:10)
Nu jūs labai nesijuokit iš to santechniko. Aš pati dariau eksperimentą. aliumo plėvelė atspindi šilumą. Išklojus grindis polistirolu iš karto pasijuto, kad galima vaikščioti basomis per tą polistirolą (čia veiksmas vyko rudenį), bet kai paklojau aliumo plėvelę, tai lipant ant jos jautėsi metalo šaltis, pet pastovėjus bent 20sekundžių padai pradėdavo kaisti. tai rodo kad nuo padų šiluma mažiau atiduodama grindims kai yra aliumo plėvelė, nei kad be plėvelės ar su juoda plėvele. Iki šito patyrimo, maniau, kad šilumos atspindėjimui būtinas oro tarpas. Dabar taip negalvoju.
aš irgi mąsčiau apie aliuminio folijos plėvelę po betono ar tinko sluoksniu. Dėl būtino oro tarpo, tai tas tarpas būtinas iš tos pusės iš kurios norima atspindėti. Tiesa, tarpas nebūtinai turi būti su oru, jame gali būti ir vakumas arba jis gali būti užpildytas kitomis dujomis. Klausimas, kokio dydžio turi būti tas tarpelis, nes net ir tarp glaudžiai suglaustų medžiagų yra mažas tarpelis. Tai labai aktualu kompiuterių procesorių aušunime, kur specialiai naudojamos šilumai laidžios pastos leidžiančios užpildyti tuos tarpelius. Taigi, kai kojomis užlipote ant aliuminio plėvelės, dar buvo likęs tarpelis, kurio pilnai užteko, kad būtų atspindėti infroraudonieji spinduliai.
Kitas dalykas yra tas, kad celofaninės plėvelės, ypač pigesnės, skirtos tiktai kad betonas pro jas neprabėgtų, gana gerai praleidžia garus, uždėjus aliuminio plėvelę, galima sakyti bus panaikintas bet koks garų judėjimas iš ar į betoną.
klausimas į kurią pusę gali judėti garai. Narvid paminėjo, kad žemei esant drėgnai, iš jos, turi judėti drėgmė garų pavidale (nuo kitos drėgmės prsaiskverbimo būdų grindys turi būti apsaugotos) per grindis į butą. Švedų autorių knygoje "Namo ABC" buvo išsakyta priešinga mintis. Jie teigė, kad patalpų viduje yra aukštesnė temperatūra nei žemėje, todėl drėgmės kiekis esantis patalpų ore visuomet didesnis nei esantis žemėje, todėl garų skverbtis iš žemės į šildomas patalpas negalima, o yra priešingai, garai per betonines grindis skverbiasi į vėsesnę žemę.
Jei Švedų autoriai teisūs, tuomet iš tikrųjų, aliuminio plėvelė virš putplasčio tikslinga dėl dviejų dalykų, ir dėl šilumos atspindėjimo ir dėl grindų sausumo palaikymo.
Pabandžiau sumodeliuoti tiktai
putplastį ant žemės, prieš tai užpiltos smėliu, skirtu nutraukti kapiliarinės drėgmės kilimą į viršų.
Uždėjus
aliuminio plėvelę smėlis po grindimis tapo sausesnis.
betonas šioje situacijoje drėgmės neįtakoja.
Vis tik panašu, kad Švedų autoriai teisūs, aliuminio plėvelė virš putplasčio tikrai labai naudinga kaip ir kitos garų nepraleidžiančios plėvelės, tik aliuminio plėvelė dar gali turėti bonusą - didesnę šiluminę varžą, kaip selektyvinė danga stiklo pakete.