QUOTE(Kirkė @ 2012 12 15, 23:05)
Sveiki, paleidom name grindinį šildymą ir iškart susidūrėme su problema.
Namas dviejų aukštų, visur grindinis šildymas. Pirmas aukštas šyla, antras - ne. Galvojome, kad problema nenuorintas siurblys, nuorinome. Šilumos vis tiek nėra. Galvojom, kad siurblys per silpnas, klausėm pardavėjų, sakė negali taip būti. Siurblys kelia iki 5,5 m, ir našumas 4,5 m3/h. Tačiau atsukus II a kolektorių, visai nėra spaudimo, vanduo vos teka, nors monometras I a. rodo beveik 2 atmosferas. Lyg būtų "kraniukas užsuktas".
Ką daryt? Gal kas buvot susidūrę su panašiu atveju?
Nesu grindinio šildymo specialistas, bet man pirma mintis kiltų tokia, kad arba sistema nesubalansuota, arba siurblio vieta sistemoje parinkta ne pati teisingiausia. Gal siurblys varinėja vandenį tik po vieną kontūrą? Gal reikės dar vieną siurblį statyti, kad būtų palaikoma cirkuliacija ir antrajame kontūre, arba esamo vietą pakeisti, kad varinėtų iškart po du kontūrus. Teko matyti įvairias schemas, kuriose siurblio vieta būna parinkta tiek tinkanti tik vienam kontūrui, tiek tinkanti iškart visiems kontūrams.
Papildyta:
QUOTE(Robertinas 125 @ 2012 12 10, 09:02)
Aš dėčiau 10cm virs rūsio šildomo, o kur smėlis 20cm. Nors sunku įsigilinti į situacija dėl rūsio.........
Teisingiausia grindų apšiltinimo sluoksnio storį derinti su kitų namo atitvarų sluoksniais. Po šildomomis grindimis rekomenduojama dėti apšiltinimo tiek, kad būtų pasiekta šilumos varža tokia pati, kaip ir esanti stogo šiltinime. Tai čia būtų virš smėlio.
Virš šildomo rūsio, tai klausimas, kokia temperatūra ten palaikoma. Jei temperatūra tokia pat, kaip ir visame name, rūsyje yra įrengtos gyvenamos patalpos, tai apšiltinti perdangos kaip ir nėra poreikio, tada apšiltinimo sluoksnis reikalingas minimalus, užtektų net ir kokių 2 cm.
Jei rūsyje palaikoma žemesnė temperatūra, apšiltinimo storį reikia storinti atsižvelgiant į tai, kokia temperatūra palaikoma rūsyje. Siūlyčiau storį mažinti procentaliai tiek, kiek rūsio temperatūra procentaliai didesnė už grunto temperatūrą.