Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip pradėti vertinti save?

Perskaiciau tema ir matau save pries kokius 10 metu...
Negalejau saves pakesti, mokykloj visada jauciausi kaip bjaurusis anciukas, negalejau ne zodelio pratarti jei aplink budavo nors vienas nepazistamas zmogus, ka jau kalbeti pries klase, auditorija ar buri zmoniu! Absoliuti pesimiste. Nors mokiausi puikiai, nenorejau pripazinti sau, kad as zinau, sugebu ir pan. Man tuo metu uzteko, kad gaudavau geriausia pazymi klaseje. Uzteko vidinio pasitenkinimo tuo, bet tai nepridejo ne laselio pasitikejimo savim.

Kai istojau i universiteta viskas savaime pasikeite. Kazkaip, net nezinau kaip. Daznai apie tai pagalvoju. Gal kiti zmones, gal priverstines oratorines kalbos paskaitos, kuriu negalejau pakesti!... Toks jausmas, kad kazkas tiesiog nueme kauke nuo manes. Tarsi ateme ta uzguitos mergickos 'vaidmeni'. As esu tarsi kitas zmogus. Ismokau dziaugtis gyvenimu ir supratau, kad ka gali kiti, galiu ir as ax.gif

Ne vienas zmogus nera blogesnis ar geresnis uz kitus. Visi esam vienodi, su savo nuomonem, savo poziuriais, interesais, troskimais ir t.t. NIEKAS negali tau uzdrausti galvoti vienaip ar kitaip. Jei as galvoju taip, o visi kiti galvoja kitaip, vadinasi musu nuomones skiriasi. Ir viskas. Paprasta smile.gif
Jei imi analizuoti kodel nuomone skiriasi, ar ji turi skirtis, o gal as turiu galvoti taip, kaip kiti, ka jie pagalvos, kad as kitaip galvoju, tada ir prasideda problemos (bent jau man taip budavo).

Atsakyti
QUOTE(Kaila @ 2007 10 23, 21:53)
Visą savo gyvenimą jaučiu nepilnavertiškumo kompleksą. Tik labai bijojau pripažinti jį turinti. Man nuolat atrodo, kad kažką darau ne taip, nuolat analizuoju savo poelgius-kartais iš tos baimės padaryti kažką ne taip netgi išvis neįvykdau savo sumanymų. Bijau garsiai reikšti savo nuomonę, o tiksliau - tiesiog parodyti save tokią, kokia esu. Ir per tą baimę, aišku, pridarau nesąmonių.
Mano kompleksus pastebi ir kiti. Ir apie juos man sako. Aišku, kur nepastebėsi, nes aš dažnai būnu susikausčiusi, retai kada galiu visiškai atsipalaiduoti ir leisti sau būti savimi. Negalvoti, kad padarysiu kažką ne taip, ar pasakysiu ką netinkamo. Baisiausia, kad tai man labai kenkia. Kenkia siekti tikslų, galbūt tai netgi viena iš priežasčių, dėl ko nerandu antrosios savo puselės.
Bandau ieškoti priezasčių, dėl ko esu tokia. Bet nerandu. Šeimoj buvau mylima, tikrai neužguita. Netgi sakyčiau, kad paauglystėje buvau drąsesnė ir labiau atsipalaidavusi negu dabar. Tas vidinis susikaustymas su metais tik didėja.
Deja, neturiu su kuo apie tai pasikalbėti atvirai. Gal dėl to, kad esu pernelyg išdidi, kad pripažinčiau turinti tokią problemą, nors, šiaip ar taip, ji aplinkniams ir taip yra akivaizdi.
Nepadeda man nei padrąsinantys žodžiai, nei kitų žmonių įvertintos kažkokios mano savybės.
Kaip pamilti save, kaip įveikti kompleksus? Jūsų pamąstymai...



as tai manau kad be priezasties nieko nebuna. turetum pagalvot, gal tavo gyvenime buvo kazkoks ivykis, kuris tave labai sukrete, gal tevai nors ir mylejo bet dave per mazai laisves spresti kazka paciai, gal reikalavo daug, todel ir pati is saves reikalauji daug. turetum paanalizuot save, tai sudetingas darbas kartais tam reikia psichologo. dar galeciau patart isigyt tokia knyga - "Nuotaika paklusta protui" - ten yra konkretus zingsniai kaip keisti savo mastyma, griauti stereotipus, pagrindinius isitikinimus, parasyta pagal kognityvines terapijos pagrindinius principus, o ne siaip koki svaiciojimai apie pasamones galia. dar noreciau pridurti, kazkokioj knygoj perskaiciau toki fakta - du skirtingi zmones i ta pati dalyka gali reaguoti visiskai skirtingai, priesingai. vadinasi verta suabejoti savo mintimis kaip absoliucia tiesa, vertetu pameginti i viska pazvelgti siek tiek kitu kampu. sunku - ta zinau pati, ant savo kailio isbandziau 4u.gif
Atsakyti
Kazkada kazkur teko perskaityti toki patarima, "norint, kad diena butu gera nubudusi, pasiziurek i veidrodi ir pasakyk sau "labas rytas, tu siandien graziai atrodai!!" mirksiukas.gif Ir tikrai, nepaisant to, kad veidrodyje matau susivelusia apsimiegojusia ar nedamiegojusia moteri, sugebu sau ta pasakyti blush2.gif aisku ne kiekviena diena.
Tiesa sakant, as manau, kad pasitikejimo savimi neretai priduoda tai kaip mes patys sau atrodome. Kartais man uztenka buti nepesiotais antakiais ir as darausi savimi nepatenkinta ir norisi kad manes niekas nepastebetu.
Taciau, kai iseidama i darba pazvelgiu i veidrodi ir pamatau sau miela moteri, pagalvoju "Esu grazi" man pasitikejimo uztenka.
Man rodos, kad zmogus pats turi ismokti save myleti, savimi pasitiketi ir tada nereiks sleptis savo kiaute su savo baimemis ir kompleksais.Pirmiausiai reiktu atrasti savo stipriasias ir graziasias vietas ir ismokti jas pateikti, o visa kita jau savaime mirksiukas.gif
Atsakyti
oi man reikia cia semtis patarimu.as nuo vaikystes ziauriai savim nepasitikejau.buvau negrazi,nekomunikabaili,niekada neisakydavau savo nuomones.kaip ir daugelis mokiausi neblogai,bet nemegau auditorijos.sita liga isigydziau lankydama teatro bureli,pamegau kai manes klauso.bet pasitikejimo savimi labai truksta.po siai dienai sunkiai patikiu jei kas sako kad tu tokia grazi- o man pries akis iskyla akiniuotos,pasiputusiais plaukais,nemadingos mergaites vaizdas blush2.gif
matyt sitie isgyvenimai dar dabar nepaleidzia,nes bijau ieskotis kito darbo, vis kyla mintis kad as nesusitvarkysiu,nemokesiu,nepajegsiu.svetimoj kompanijoj taip pat mazai sneku kol "neapsylu",nes bijau leptelti kokia nesamone,jauciuosi neisprususi blink.gif
Atsakyti
Aš irgi tokį kompleksą turiu.Svetimoj kompanijoj,jei matau,kad į mane palankiai reaguoja-jaučiuos gerai,bet kartais būna,kad kažkaip dėmesio į tave nekreipia,nesistengia susipažinti ir pan.,tada aš užsisiuvu ir tyliu. Čia daugybė žmonių tą turi.Nieko čia blogo. mirksiukas.gif
Atsakyti
Ir as esu tokia pat,kaip cia dauguma raso.Vaikysteje buvau tyli,nedrasi.Jau atsakinejimas prie lentos,kai visi i tave ziuri(!)- kazkoks kosmaras.Ir jausdavausi del to tylumo nepilnaverte.O kai reikedavo zodi istarti pries visa klase,tai pati issigasdavau savo balso.Siek tiek daugiau to pasitikejimo savimi atsirado istekejus,kai eme gimti vaikai.Niekur juk nesidesi,nes atsakingas jau ne tik uz save.Drasejau as,bet drasejo ir tie,kurie ir tada buvo drasus.Taip kad ir dabar dar daug kur jauciuosi ne savo vezeciose.Labai sunku adaptuotis naujoje aplinkoje,tarp nauju zmoniu.Labai kritiskai vertinu zmones,rusiuoju juos,su kuriais galiu bendrauti,o su kuriais ne.Kas keisciausia,kad visa gyvenima nesutikau tokiu pat zmoniu,visi buvo kazkiek drasesni,visur buvau tyliausia,o cia...pasirodo...yra ir daugiau zmoniu isgyvenanciu ta pati...
Atsakyti
Gal vaidina gerai, as irgi kai kuriose situacijose tokia drasi, kad net pati savim stebiuos, o kitur bunu kaip pele po sluota, bet siaip stengiuos but drasi nors ne visada drasu buna doh.gif
Atsakyti
Visi nori būti drąsūs, linksmi, iškalbingi, pasitikintys savimi biggrin.gif Bet daugelis to siekia vos ne visą gyvenimą, kovodami su savo kompleksais g.gif Kas iš to , jei prievartausi save, versdama elgtis taip , kaip tau nepriimtina?Priimk save tokią , kokia esiTaip bus lengviau.Juk mes visi pilni kažkokio tik mums būdingo netikrumo blink.gif Beveik visi žmones, net ir patyrę lektoriai jaučia viešo kalbejimo baimę cool.gif Svarbu išmokti valdyti savo jaudulį thumbup.gif Sekmės.
Atsakyti
Na aš manau buvo ir bus tų depresinių dienų, jos mane kamuoja ir iki šiol.Bet aš stengiuosi visaip išsisukt, kad taip nebūtų. Gal šiame forume aš ir per jauna lankytis, bet matau tą pačią situaciją ir pas jus. Kartais atrodo kad nieko nesugebu, erzinuos kai kasnors neparašo žinutės, jaučiuosi niekam nereikalinga.. schmoll.gif užkliūva ir mokykloje gautas mažas pažimys, veltui sudėtos pastangos ir dar prisideda netobula išvaizda. Tuomet jaučiuos nelaimingiausia paauglė žemėje. Nors tai iš šono atrodo gan kvaila.. blush2.gif
Atsakyti
Aš irgi truputį paatvirausiu biggrin.gif Na aš manau buvo ir bus tų depresinių dienų, jos mane kamuoja ir iki šiol.Bet aš stengiuosi visaip išsisukt, bandau tai visais būdais keist. Turiu daug gabumų, bet kaip mama sako aš jų neįvertinu, man tai atrodo niekis - ' betkas gali tai padaryti' , esu tėvų išlepinta dukrelė, kuri 'atceit' visko pertekus, ir aš jaučiu ,kad neturiu savarankiškumo,, kas iš manęs gali išaugti? Nesugebu net mokytis gerai.Pykstu ant viso pasaulio, jog ilgą laiką rašęs vaikinas mano mokykloje, nustojo man rašyti. Gal aš jam nepatikau? Gal aš per stora? Tuomet jaučiuos nelaimingiausia paauglė žemėje. Šiuo metu maitinuosi sveikai, prisižiūriu figūrą, jau šį savaitgalį eisiu tartis , dėl papildomų matematikos pamokų, kadangi neužilgo egzaminai, reikia ruoštis, kitais metais baigsiu meno mokyklą, imsiu šokius , sportą , rasiu naujų pažinčių, visos bėdos išsispręs tikiuosi savaime. Matot, nestoviu vietoje, kažką darau, nes depresija- ne man. verysad.gif rolleyes.gif
Atsakyti
ir as tokia esu-buvau, tai yra kovoju su tuo ir tik artimiausiu, mylimiausiu zmoniu isdavyste padejo tai iveikti, ziauru kad tokio "spyrio" reikejo, buvo tragiskai sunku, dar labiau grimzdau i depresija, bet atsitiesiau, tai atejo su laiku, bet esu jauna, visas gyvenimas pries akis, kad ir kaip buvo sunku, bet pakeliau galva, einu tik i prieki, gyvenu del saves, savo mazojo stebukliuko ir zmoniu kuriuos myliu, kaip sakiau nebera ir niekada nebebus tos naivios mergaiciukes kuri padejo visiems ir galvojo tik apie kitus, visada ieskojau minusu ir trukumu savyje o ne kituose ir ka?... Gana, dabar drasiai galiu pasakyti, kad save myliu, turiu begales geru savybiu, kurias pastebi ir kiti, as esu as, galiausiai pasitikiu savimi ir tikrai MYLIU SAVE blush2.gif noreciau kad buciau galejus tai suprasti ir ne tokiu tragisku savo gyvenimo momentu, bet dziaugiuosi kad net ir is tokios blogybes isejo tikrai geras dalykas 4u.gif
Atsakyti
Man kazkaip gyvenime tas pasitikejimas bangom buna. Arba pasitikiu savimi iki begalybes arba krentu i visiska duobe, net nuleidziu akis kalbedama su zmogum... doh.gif
Atsakyti