Įkraunama...
Įkraunama...

Laidotuvių rūpesčiai

QUOTE(Tučka @ 2008 11 28, 19:19)
Kai mire mano tevas, tai greitoji atvaziavusi jau konstatavo mirti (labai "trumpai" vaziavo) ir israse popieriuka. Patys  greitosios gydytojai paskambino i laidojimo firma, kurie atvaziave pasieme kuna  unsure.gif 



O man tai čia nepatiko tas momentas, kad "gydytojai patys paskambino į laidojimo firmą" g.gif Kas čia per savivalė????? Nejaugi nepamenate kaip prieš kelis metus buvo dėl to kilęs viešas skandalas?????? Kai kurios ligoninės yra neoficialiai "susitarusios" su tam tikromis laidojimo firmomis (aišku, ne už "AČIŪ") ir kai miršta žmogus, tai jo kūną neatsiklausę artimųjų, perduoda TAI firmai doh.gif O jei norėtum naudotis kitos firmos paslaugomis, tuomet jau ten su jais reikia eiti "ant peilių" - o kas tokiu momentu dar to nori doh.gif Tai dažniausiai ir nusileidžiama...


Papildyta:
QUOTE(erika55 @ 2008 11 09, 19:10)
O del pazistamu ar seiminiskiu klausimo apie laidotuves ,dar zmogui esant gyvam,galiu pasakyti tik tiek,kad galit likt nesuprastos... Mes su mama tam ruosemes jau pries metus,bet niekam nieko nesakem,nes zmones pradeda po to sneket,kad "zmogus jau laidojamas ,jam dar nenumirus".  Bet mes buvom is anksto suruose rubus,batus,buvau padariusi didesne nuotrauka,buvom susitvarke kapiniu dokumentus,todel siek tiek maziau rupesciu buvo.



Na, man irgi sunku tą suprasti, kad prieš metus jau laidotuvėms reiktų pradėti ruoštis, bet gal visokių situacijų gyvenime būna g.gif ir kiekvienas daro kaip iš mano.
Papildyta:
QUOTE(Tučka @ 2008 11 28, 19:19)
tai atsitiko 1-ma valanda nakties, tai nezinau ka butume dare, jei reiktu iki ryto laukti, kol galima bus nueiti i poliklinika ir issirasyti popiergali, kad paimtu kuna  doh.gif


Bet nejaugi realiai tokiu atveju galima kreiptis tik į polikliniką, o tai kaip elgtis, jei žmogus "išeina" nakties metu blink.gif Gal kas gali pakomentuoti g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erbe: 11 gruodžio 2008 - 12:45
Aš per metus palaidojau du artimus: močiutę ir tėvelį. Abu kartus naudojomės Laidojimų rūmų paslaugomis Olandų g. Vilniuje. Močiutė mirė Vilkpėdės ligoninėje, o jie turi sutartį su Olandų šaldytuvais, taigi kito pasirinkimo kaip ir nebuvo. Labai gražiai ją sutvarkė, subtiliai pagrimavo, padarė manikiūrą ir t.t. Net keista buvo, kad visi po užuojautos žodžių pridėdavo, kad močiutė labai graži... Drabužėlius ir karstelį išsirinkom mažesnėje firmelėje (dabar jau likviduota), ji padėjo susiorganizuoti ir reikalus su kapinėmis. Patiko, kad laidojimo pašalpą patys gali pasiimt ir išminusuoti iš bendros sumos. Vis kažkiek laiko sutaupo. Laidojome karveliškėse. Daugiau buvo problemų su kunigu, nes galima tik iš savo parapijos prašyt. Susitarėm. Labai gražiai atgiedojo. Viskas buvo daug sudėtingiau dar ir dėl to, kad išėjo ji dieną prieš kūčias doh.gif

Tėvelis mirė Santariškių reanimacijoje. Po to pakliuvo į patologijos centro šaldytuvus. Vėlgi nutarėm naudotis Olandais. Kainos šiemet ten jau dvigubai didesnės doh.gif Ir primygtinai siūlomi brangiausi dalykai. Labai įdomiai sudarytos salių nuomos: į kainą skaičiuoti tokie dalykai kaip žvakės, poilsio kambarys, portreto gamyba. Nu nesinaudojom mes tuo kambariu ir portretą tereikėjo į rėmelius įdėti. Man jau net juokinga pasidarė, kad nors ir laidojome šeimos kape N.rasų kapinėse ir sakėme, kad paminklas tvarkingas yra, vis tiek bandė įkišti patį brangiausią laikiną kryžių. O gėlių kainos tai iš viso blink.gif Važiavom į gėlių turgelį... Ai, ir šiaip laidojant kuriozų kapinėse buvo su katafalko vairuotoju doh.gif Bet nesidetalizuosiu. Gedulingu pietus užsakėm Trijose pušelėse Antakalnio g. Maistas ir aplinka ten thumbup.gif


Abu kartus laidotuves organizavome dviese su mama. Džiugu žinoti, kad esame tokios stiprios ir galime susitvarkyti ax.gif

Atsakyti
QUOTE(Erbe @ 2008 12 11, 11:44)

Bet nejaugi realiai tokiu atveju galima kreiptis tik į polikliniką, o tai kaip elgtis, jei žmogus "išeina" nakties metu blink.gif Gal kas gali pakomentuoti g.gif

Ieskoti budincio gydytojo,nes kitaip niekas kuno neims unsure.gif ! Daznai buna prie poliklinikos duru priklijuotas lapukas su gydytojo telefonu,tai reik bandyt skambint ir tartis(mes taip ir darem)
Atsakyti
QUOTE(rugsėjė @ 2008 10 25, 17:07)
atsiprasau bet manau kad si tema nera jau tokia baisiai reikalinga, nes jei gyventai kaime, vienkiemi LT pakrasty, tai kokia cia tau nauda apie laidojima Vilniuj, Kaune ar dar kur. o kai nutinka TAI tai to neplanuoji atsisedes prie kompo, laiko nera, viska susiorganizuoji per pazystamus, o cia man kazkokia nemokama reklama ir tiek.

Tom dienom žinoma nesėdi prie interneto, bet gi gyvenime būna ne vienos laidotuvės, tai info tikrai reikalinga ateičiai. Visiškai nieko nereklamuodama galiu pasidalinti savo patirtim.
QUOTE(tigriux @ 2008 11 08, 20:17)
Noreciau paklausti jusu,nuo ko is vis pradeti .Kur pirmiausiai kreiptis kai mirsta zmogus.

Vakar palaidojau savo tėvelį verysad.gif Kadangi mirė ligoninėj, tai teko iš ten paimti mirties liudijimą. Juos išduodanti darbuotoja pati suskambino į keletą laidojimo namų ir sužinojo kur ir kada yra laisvų salių. Išsirinkom patinkančią patys, nors ir teko parą laukti. Nuvažiavom į pasirinktus gedulo namus, nusivežėm tėčio pasą, mirties liudijimą ir senelių mirties liudijimus, nes planavom laidoti jau esamam jų kape. Visiškai viską sutvarkė ir suorganizavo gedulo namų darbuotojai, pirkom VISKĄ , iš pradžių kainos lyg ir šokiravo,nes rinkausi tikrai ne pigiausius, bet ir ne brangiausius dalykus, bet pinigų nemokėjau nė cento- laukė kol gaus išmoką iš Sodros ir ... o stebukle bigsmile.gif dar netgi gavau pinigų, kurių užteko susimokėti už gedulingus pietus. Man kainavo tik pamaitinti ir "sušildyti" atėjusiuosius.
QUOTE(vaivos juosta @ 2008 11 09, 19:36)
Lyg tai būtų svarbiausias dalykas.......  doh.gif  jomajo...... Gedi žmogau, springsti nuo ašarų, o čia dar matai, - kažkam neskanu gali pasirodyt.... tfu .

Nu matai, būdama kitur ir aš nekreipiu dėmesio į tokius dalykus - pavalgau ir ačiū, bet pati tikrai likau nepatenkinta Šiauliuose Verslo Inkubatoriaus kavinės pietumis. Maistas be prieskonių. Jų vieną rinkinuką paprašius atnešė, bet gi juokinga, kai 50 žmonių dalinasi vienu druskos ir vienu pipirų malūnėliu - dažnas net kaip elgtis su jais nesuprato lotuliukas.gif Kava - lyg išplauto puodo likučiai, arbata be cukraus, o padėta atskirai nebuvo...

QUOTE(Erbe @ 2008 12 11, 13:44)
O man tai čia nepatiko tas momentas, kad "gydytojai patys paskambino į laidojimo firmą"

Jei įkyriai perša savo paslaugas - žinoma niekinga, bet man labai patiko kaip tvarkė mūsų reikalus thumbup.gif O kad už tai gauna pinigus - nieko nuostabaus...organizuojant ir vykdant visus tuos reikalus visi jie susiję ir "ne už ači0".
Atsakyti
Teko šią savaitę šarvoti tėtį "Olanduose". Niekad į juos nesikreipsiu ateityje. Prieš pora metų buvom "Mišeliuose" - jokių problemų. Iš tiesų tikriausiai visos firmelės dabar neprieštarauja, kad dalį reikalų susitvarkome patys, aišku, tada nemokam už paslaugą. Nueiti į valdiškas įstaigas dėl pinigų ir doklumentų visai nesudėtinga patiems. O Kauno gatvėje esančio ligoninės morgo darbuotojos pačios patarė, kur reikia eiti pirmiausia.
Maitina padoriai "Maisto intriga" Juozapavičiaus gatvėje, tai Vilniuje.
Atsakyti
ramiai,o gal galetumet konkreciau parasyt kas vienoje vietoje tiko ir kas kitoje negerai buvo-mamytems butu aiskiau 4u.gif . Ir kiek pietus vienam zmogui isejo 4u.gif
Atsakyti
Deja, nera nei vienos zinutes is Klaipedos mamyciu verysad.gif verysad.gif

HELP !!! Gal pasidalintumete patirtimi, kur kreiptis ar i kokia laidotuviu firma Klaipedoje skambinti, nutikus baisiausiam verysad.gif Labai labai baisu, bet tai gali atsitikti jau kasdien angel_sadangel.gif o as is viso neisivaizduoju ka reiketu daryti verysad.gif blink.gif
Atsakyti
Kadangi as nesulaukiau patarimu, kuriu tada labai reikejo, tad praejus kazkiek laiko po mamos laidotuviu pabandysiu parasyti apie savo maza laidotuviu patirti..Tikiuosi, gal kazkam truputi padesiu blush2.gif
Viskas ivyko staiga ir savaitgali,tad nulekiau i mums artimiausius Sv. Juozapo darbininko laidojimo namus. Sarvojimo sales ten tikrai neblogos. Yra poilsio kambareliai-juose yra ir virdulys ir lekstutes su irankiais, tad nereikia veztis. Bet
visa kita, kas liecia organizavima, likau nepatenkinta. Nebuvo jokio zmogaus, kuris padetu, patartu, pavadovautu islydint-kam kaip kur stoveti, eiti su gelytem ir pan. Juk mirusiojo artimiesiems tokiomis minutemis ir taip sunku..
Beje, tik atvaziavusi i laidojimo namus susitariau, kad jie sutvarkys visus popierinius-piniginius reikalus su sodra ir man reikes sumoketi trukstama dali, bet pries pat islydint, suzinojau, kad nieko nepadare ir teks man paciai.. Gerai, kad turejau uztenkamai pinigeliu..
Kitas dalykas, kuris tada,sakyciau, net sokiravo, buvo pokalbis su kunigu, nuejus uzsisakyti misiu bei lydejimo i kapines. Jis eme reikalauti (tikraja to zodzio prasme) mergautiniu pavardziu seneles, proseneles. Kadangi as nezinojau, grieztai liepe tuoj pat skambinti giminaiciams.Bet nebuvo kam skambinti.. Kai paklausiau apie atlygi, eme kazka kalbeti, kad auka nenustatyta. Nezinodama, kiek aukojama tokiais atvejais, istraukiau 100 lt. Be skrupulu paprase dar 50 lt-stai tau ir auka g.gif
Dar vienas dalykas, kurio absoliuciai reiketu vengti siuose laidojimo namuose-gelininkes paslaugos schmoll.gif Tariantis, nuotraukose krepseliai visiskai kitokie nei pamatai realu vaizda blink.gif Galvojau, kad tik man vienai taip pasirode, bet pasikalbejus su artimaisiais is kitos sales, supratau, kad as ne viena tokia nusivylusi. Jie net turejo konflikta su gelininke blink.gif Beje ir kainos sios gelininkes- didziules, lyginant su turgaus, kaip veliau supratau, nuvaziavusi pirkti vainiku..
Reziumuojant galeciau pasakyti, kad pati daugiau nesikreipciau i siuos laidojimo namus.. Daugiau minusu nei pliusu..
Beje, gedulingus pietus, rekomendavus pazystamai, uzsakiau "Vetroje" prie Egles turgaus. Labai jauki sale, skanus maistas, geras aptarnavimas-likau viskuo labai patenkinta..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alenzi: 17 balandžio 2009 - 10:24
Alenzi,uzuojauta 4u.gif

Bet dekui,kad savo patirti parasei,gal kas pasiskaites zinos,kad geriau net kojos i tokius laidojimo namus kelti nereikia .Kaip taip galima doh.gif . Gal parasyk ir kunigelio pavarde,jei zionai,kad zmones zinotu unsure.gif . Ir dar gal parasyk "Vetros" adresa ir t.t. ,ir kainas rolleyes.gif .
Atsakyti
Pasidalinsiu ir as savo patirtimi. Tevuka sarvojome Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko Bažnyčioje, Smiltelės g. 27. Sales neblogos, salia virtuvyte, kaip kad Alenzi ir pasakojo. Ten pat isrinkome ir karsta, rubus, ta pati firma pasiule ir duobkasius, giedorius. Tas dalykas buvo patogus, susitaupe laiko. Gelininkes pasiulytos kainos tikrai uzkeltos, pasirinkome tik pora geliu kompoziciju ir zvakes. O geliu paskui buvo sunesta tiek, kad zmoniu nebeuzteko, kad viska paimti.
Gedulingus pietus uzsakinejome restorane "Piteris", Taikos pr. 39. Labai nusivyliau, nors sita vieta rinkausi pagal rekomendacijas ir todel, kad lengviau rastu ne vietiniai. Maistas ir aptarnavimas buvo nekoks. Raudonavau matydama, kaip sveciai tylomis ciaumoja nesukramtoma mesa... verysad.gif Beje, likusi maista supakavo issinesimui. Kunigas buvo punktualus, bet prie kapu pakalbejo standartiskai. Mokejom irgi apie 200lt, kiek pamenu.
O kas liecia alkoholi per gedulingus pietus - manau, kiekvieno valia daryti viska savo nuoziura. Nesuprantu puolimo ir teisimo zmogaus tokia sunkia akimirka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linamog: 29 balandžio 2009 - 14:19
Linamog,uzojauta 4u.gif

Cia tikriausiai apie Klaipeda rasei?
Atsakyti
QUOTE(SeRi @ 2009 04 29, 16:40)
Linamog,uzojauta 4u.gif

Cia tikriausiai apie Klaipeda rasei?


Dekui. Taip, apie Klaipeda.
Atsakyti