Įkraunama...
Įkraunama...

Laidotuvių rūpesčiai

Gal tema tikrai ir ne pati maloniausia, bet laaaaabai reikalinga g.gif Man teko palaidoti vyrą verysad.gif Viską organizavau pati, dar kažkiek pagelbėjo tėvai g.gif O už informaciją apie laidojimo namus labai esu dėkinga savo buvusiai bendradarbei, nes ji man rekomendavo šią šarvojimo salę Vilniuje 4u.gif Atsiminimų apie tą dieną nedetalizuosiu verysad.gif , nes ne daug kas išliko atmintyje, o tai kas išliko speliama giliia giliasausiai, kad neišvirstų į juodą depresiją doh.gif verysad.gif
Tiesiog bandysiu lakoniškai papasakosiu kodėl ta šarvojimo salė patiko.
Taigi, naudojomės "Michel ir partneriai" paslaugomis. Buvom išsinuomavę salytę Antakalnio g. 124 (čia pats Antakalnio galas, netoli troleibusų žiedo):

1. Pirmiausia patiko, kad ši firma gamina ir karstus, tai pas juos ir pirkome vyrui ąžuolinį karstą ir kryžių

2. Pati laidojimo salė ten yra TIK VIENA, šalia jos yra uždaras labai jaukus kiemelis su suoliuku, būdavo gera išeiti įkvėpti šviežio oro ir nereikėjo stumdytis su nepažįstamais žmonėmis. Mums leido naudotis ir ten esančia virtuvėle. Bet apie ją mažai ką atsimenu unsure.gif Žinau tik, kad tėvai buvo ten atvežę maisto, arbatos, kavos - aš pati nėjau, nes nieko nebenorėjau....

3. Dar šis tas... Mes jokių "giedorių" nesamdėm, nes vyras tikrai to būtų nesupratęs. Tiesiog visą laiką grojo rami tyli jų pasiūlyta muzika. Tikrai ne įkyri.

4. Ši firma taip pat pasirūpino duobės iškasimu kapinėse

5. Labai gerai suorganizavo karsto palydą į kapus. Į paskutinę kelionę vyras buvo išlydymas penktadienį 16 val, kai patys kamsčiai, tačiau mus lydėjo policija ar apsauga (tikslaii net nežinau blush2.gif ), tai kamsčius įveikėm labai sėkmingai

6. Kainų nebeatsimenu, nes vyrą laidojau prieš du metus, bet žinau tik tiek, kad viskas praėjo be jokių nesusipratimų ar nesklandumų. Ten mus globojusi Laidojimo namų administratorė buvo labai malonu ir dėmesinga.

7. Palieku nuorodą apie šią firmą http://www.michelirp...tuves_Sales.htm, jei kam reikėtų. Pati skambinausi į tą firmą 6 val ryto ir niekas neapstaugė, kad per anksti ar kad man galvoje negerai. Lekiu prieš juos galvą už supratingumą. Nes iš ne kai kurių tikrai jo nesulaukiau schmoll.gif

Apie gedulingus pietus nieko nerašysiu, nes užsakėm juos ten, kur pats vyras iš anksto pageidavo.

Tai tiek tos informacijos.
Atsakyti
QUOTE(Erbe @ 2008 09 02, 10:27)
Gal tema tikrai ir ne pati maloniausia, bet laaaaabai reikalinga g.gif

Va,butent,kad reikalinga,nes kada kas nors ivyksta,tai nebezinai kur skambint ir i ka kreiptis.
Jei mums butu kas pasakes,kad SM galima rasti tokios informacijos,tai butu sutaupe laaabai daug laiko ir lakstymo unsure.gif .
Atsakyti
QUOTE(erika55 @ 2008 09 13, 15:14)
Va,butent,kad reikalinga,nes kada kas nors ivyksta,tai nebezinai kur skambint ir i ka kreiptis.
Jei mums butu kas pasakes,kad SM galima rasti tokios informacijos,tai butu sutaupe laaabai daug laiko ir lakstymo unsure.gif .

Pritariu,tokia valanda artimieji yra pasimete .
Atsakyti
atsiprasau bet manau kad si tema nera jau tokia baisiai reikalinga, nes jei gyventai kaime, vienkiemi LT pakrasty, tai kokia cia tau nauda apie laidojima Vilniuj, Kaune ar dar kur. o kai nutinka TAI tai to neplanuoji atsisedes prie kompo, laiko nera, viska susiorganizuoji per pazystamus, o cia man kazkokia nemokama reklama ir tiek.
cia tik mano nuomone...
Atsakyti
QUOTE(rugsėjė @ 2008 10 25, 17:07)
atsiprasau bet manau kad si tema nera jau tokia baisiai reikalinga, nes jei gyventai kaime, vienkiemi LT pakrasty, tai kokia cia tau nauda apie laidojima Vilniuj, Kaune ar dar kur. o kai nutinka TAI tai to neplanuoji atsisedes prie kompo, laiko nera, viska susiorganizuoji per pazystamus, o cia man kazkokia nemokama reklama ir tiek.
cia tik mano nuomone...

ir man taip atrodo drinks_cheers.gif
nemazai zmoniu man jau teko laiduot ir tikrai nei karto neeskojau info forumia, ar aplamai prie kompo....
Atsakyti
Noreciau paklausti jusu,nuo ko is vis pradeti .Kur pirmiausiai kreiptis kai mirsta zmogus.Suprantu ,kad reikia ir ne tik laidojimo paslaugu, bet ir vietos kapuose ,baznyteleje uzpirkti misias ,duobkasiu.Kazkur reikia susimoketi uz tai kad nori iskasti duobe.PADEKITE prasau ,su tuo nebuvau dar susidurusi,o tevelis gyvena jau paskutines valandas. Bijau ,kad is susijaudinimo nezinosiu nuo ko pradeti.
Atsakyti
QUOTE(tigriux @ 2008 11 08, 19:17)
.Kur pirmiausiai kreiptis kai mirsta zmogus.

pirmiausia pasiklausk savo pazistamu kokiom firmom ir ju paslaugom naudojosi, tikrai manau kad patars nuo ko pradet ir kur kas ir kiek kainuoja ir kaip atlieka darba
jei neturi kas patartu, vistiek yra keletas laidotuviu rupesciais uzsiimanciu firmu mieste ar rajone ir prie ju duru ar ant lango yra palikti telefonu numeriai, kuriais tu gali skambinti visa para, jie patars ka nuo ko pradet
zinau kad reikalingas mirties liudijimas kuri issiimi savivaldybej, su juo i kapus vaziuot, sarga susirast, kuris nurodo vieta, kiek susimoket uz ta vieta, duobes iskasima ir tt
bet pirmiausia patarciau pasiklausinet aplinkiniu, kaimynu, tikrai kazka daugiau patars ir pades
Atsakyti
QUOTE(rugsėjė @ 2008 11 09, 07:37)
zinau kad reikalingas mirties liudijimas kuri issiimi savivaldybej

Tai,kad pirmiausiai reikia is seimos gydytojo gauti liudijima,kad zmogus tikrai pasimire(jei namie),kitaip jokios ladojimo istaigos kuno neims...

Mano tevukas isejo Velyku sestadieni,kuomet jau net budintieji gydytojai nebedirbo,pasukom i laidojimo namus,bet jie pasake,kad be gydytojo pazymos jie negali kuno paimti-toks istatymas yra!!!
Ir nors buvom iskviete greitaja,kada jie atvaziavo(uztrko apie pusvalandi!!!),tevas jau buvo isleides paskutini atodusi,po sunkios ligos. greitoji apziurejo,parase,kad jokiu smurto zymiu nera ir pasake,ka toliau daryti-t.y. kreiptis i seimos daktara del pazymos ir tik tuomet kunas gali buti paimtas is namu!!!
Gerai,kad gydytoja pasitaike maloni ir supratinga ,ir atvaziavo specialiai del musu i poliklinika israsyti popieriu(jie saugomi tik priklausancios poliklinikos seife!),pati rizikuodama savo kailiu,kodel lindo i seifa ne darbo metu(turejo rasyti pasiaiskinima!)

O del pazistamu ar seiminiskiu klausimo apie laidotuves ,dar zmogui esant gyvam,galiu pasakyti tik tiek,kad galit likt nesuprastos... Mes su mama tam ruosemes jau pries metus,bet niekam nieko nesakem,nes zmones pradeda po to sneket,kad "zmogus jau laidojamas ,jam dar nenumirus". Bet mes buvom is anksto suruose rubus,batus,buvau padariusi didesne nuotrauka,buvom susitvarke kapiniu dokumentus,todel siek tiek maziau rupesciu buvo.


O kas cia minejo,kad si informacija yra tik nemokama reklama,tai labai apsirinka,nes kaimukuose ir Lt pakrastyje,palaidoti zmogu yra zymiai paprasciau ,nei didmiesciuose! Mazuose miesteliuose visi pazistami ir viens kitam padeda tokiu atveju,o dideliuose gali labai greitai apsirikti renkantis laidojimo namus(netvarka,popierizmas ir nemalonus bendravimas+ siaubingai aukstos kainos) ar darant gedulingus pietus restorane (neskanu,brangu ir blogas aptarnavimas).
Atsakyti
Priesh dvi savaites palaidojom mama... jauna zmogu. Kad ir kaip skaudu, reik gyvent toliau...

Kaune greitai ir be komplikaciju viska (nuo atsivezimo ish ligonines morgo iki dokumentu sutvarkymo po laidotuviu) sutvarke firma Rimtis Panemunej. Geranorishki darbuotojai, erdvi naujai ishremontuota sale...

Gedulingus pietus iki 100 zmoniu uzsakem restorane Egle (taip pat Panemunej) - zmogui 23 litai, taciau labai skaniai paruoshta: mazas uzkandis, vishtienos karbonadas (labai super), pyragas su kava... skaniai ir skoningai. Laidotuves praejo sklandziai, neapsunkinant artimuju..
Atsakyti
QUOTE(erika55 @ 2008 11 09, 18:10)
Tai,kad pirmiausiai reikia is seimos gydytojo gauti liudijima,kad zmogus tikrai pasimire(jei namie),kitaip jokios ladojimo istaigos kuno neims... 




Kai mire mano tevas, tai greitoji atvaziavusi jau konstatavo mirti (labai "trumpai" vaziavo) ir israse popieriuka. Patys greitosios gydytojai paskambino i laidojimo firma, kurie atvaziave pasieme kuna unsure.gif tai atsitiko 1-ma valanda nakties, tai nezinau ka butume dare, jei reiktu iki ryto laukti, kol galima bus nueiti i poliklinika ir issirasyti popiergali, kad paimtu kuna doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Tučka @ 2008 11 28, 17:19)
Kai mire mano tevas, tai greitoji atvaziavusi jau konstatavo mirti (labai "trumpai" vaziavo) ir israse popieriuka.

Jetau,kaip jums pasiseke! Mums greitoji tik patare nuo ko viska pradeti unsure.gif ...
Atsakyti
blink.gif
QUOTE(erika55 @ 2008 11 09, 20:10)
Tai,kad pirmiausiai reikia is seimos gydytojo gauti liudijima,kad zmogus tikrai pasimire(jei namie),kitaip jokios ladojimo istaigos kuno neims... 

Mano tevukas isejo  Velyku sestadieni,kuomet jau net budintieji gydytojai nebedirbo,pasukom i laidojimo namus,bet jie pasake,kad be gydytojo pazymos jie negali kuno paimti-toks istatymas yra!!!
Ir nors buvom iskviete greitaja,kada jie atvaziavo(uztrko apie pusvalandi!!!),tevas jau buvo isleides paskutini atodusi,po sunkios ligos. greitoji apziurejo,parase,kad jokiu smurto zymiu nera ir pasake,ka toliau daryti-t.y. kreiptis i seimos daktara del pazymos ir tik tuomet kunas gali buti paimtas is namu!!!
Gerai,kad gydytoja pasitaike maloni ir supratinga ,ir atvaziavo specialiai del musu i poliklinika israsyti popieriu(jie saugomi tik priklausancios poliklinikos seife!),pati rizikuodama savo kailiu,kodel lindo i seifa ne darbo metu(turejo rasyti pasiaiskinima!)

O del pazistamu ar seiminiskiu klausimo apie laidotuves ,dar zmogui esant gyvam,galiu pasakyti tik tiek,kad galit likt nesuprastos... [B]Mes su mama tam ruosemes jau pries metus,bet niekam nieko nesakem,nes zmones pradeda po to sneket,kad "zmogus jau laidojamas ,jam dar nenumirus".  Bet mes buvom is anksto suruose rubus,batus,buvau padariusi didesne nuotrauka,buvom susitvarke kapiniu dokumentus,todel siek tiek maziau rupesciu buvo.[/b]


O kas cia minejo,kad si informacija yra tik nemokama reklama,tai labai apsirinka,nes kaimukuose ir Lt pakrastyje,palaidoti zmogu yra zymiai paprasciau ,nei didmiesciuose! Mazuose miesteliuose visi pazistami ir viens kitam padeda tokiu atveju,o  dideliuose gali labai greitai apsirikti renkantis laidojimo namus(netvarka,popierizmas ir nemalonus bendravimas+ siaubingai aukstos kainos)  ar darant gedulingus pietus restorane (neskanu,brangu ir blogas aptarnavimas).

Pries metus zmogui laidotuves ruost??????? doh.gif blink.gif blink.gif Neturiu pasakyt ka.... Jei jau zinai, kad mirs, tai vistiek tikiesi geriausio, o cia bac - ir nuotrauka net padare.... KRAUPU.
Atsakyti