Įkraunama...
Įkraunama...

5 mėnuo


Velgi nekalbu apie tuos atvejus kai mamu filosofija - sukisti vaikui viska ir kuo daugiau doh.gif viskam savas laikas 4u.gif

Na pas mane tokios filosofijos tikrai nera, schmoll.gif as nieko negaliu padaryt kad mano mazylis apetitu nesiskundzia ir pas ji taip svoris auga:P ir tai mes stengemes valgyt kas keturias valandas,aisku ne visa laika taip gaunasi. lotuliukas.gif bet as jo alkano tikrai nezadu laikyt tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(kur-rita @ 2009 01 21, 17:05)
"mazasa" mazybinis zodis kuriuo vadinu ji lotuliukas.gif

aaaaaaaaaaaaa lotuliukas.gif
Atsakyti
user posted image

Mamo sgeriausiai žino, kas reikalinga mūsų kilbukams.

Mes maitinamės mišriai, bet gydytoja nieko nesakė, tas aš nusiteikus primaitinti tik 6 mėn. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(7linute @ 2009 01 21, 20:05)


Na pas mane tokios filosofijos tikrai nera, schmoll.gif as nieko negaliu padaryt kad mano mazylis apetitu nesiskundzia  ir pas ji taip svoris auga:P ir tai mes stengemes valgyt kas keturias valandas,aisku ne visa laika taip gaunasi. lotuliukas.gif bet as jo alkano tikrai nezadu laikyt  tongue.gif

o jus MP ar PM valgot? g.gif
Atsakyti
QUOTE(kur-rita @ 2009 01 20, 23:19)
o tai ka 8kg daug skaitosi? g.gif

Nemažai, kaip 4 mėnesių kūdikiui... Gimė 3 kg660g kaip statistinis lietuvaitis, bet labai jau jam skanu MP, tai tenka ribot (maitinu iš buteliuko), nes negerai perkraut skranduką, inkstukus ir tt smile.gif
Papildyta:
Jei tokio amžiaus vaikai per parą turi suvalgyti 900-1000 ml, tai reikia stengtis, kad taip ir būtų, nes kai neribodavau laiko, būdavo per parą ir 1300 ml... Mano nuomone, primaitinti anksčiau 6 mėn reikia tada, kai vaikui trūksta hemoglob ar kai mažas svoris, bet jei viskas gerai - kam apkraut tą vargšą skranduką per anksti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dange29 @ 2009 01 21, 20:58)
Jei tokio amžiaus vaikai per parą turi suvalgyti 900-1000 ml, tai reikia stengtis, kad taip ir būtų, nes kai neribodavau laiko, būdavo per parą ir 1300 ml... Mano nuomone, primaitinti anksčiau 6 mėn reikia tada, kai vaikui trūksta hemoglob ar kai mažas svoris, bet jei viskas gerai - kam apkraut tą vargšą skranduką per anksti? smile.gif

skanus turbut leliukui tas pienelis mamytes wub.gif
Atsakyti
Aš visai nusibaigiau, besekiodama temas apie mitybą. Vis tiek nieko neradau apie primaitinimą, kai mažiukas maitinamas mišriai. Kur galima rasti svorio, priaugimo lenteles. Kažkaip gydytoja pasvėrė, pamatavo, apčiupinėjo, bet taip nieko daugiau nepasakė, o aš per savo klausinėjimus apie baseinus, slogas, nepaklausiau. doh.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Globusyte @ 2009 01 21, 23:31)
Aš visai nusibaigiau, besekiodama temas apie mitybą. Vis tiek nieko neradau apie primaitinimą, kai mažiukas maitinamas mišriai. Kur galima rasti svorio, priaugimo lenteles. Kažkaip gydytoja pasvėrė, pamatavo, apčiupinėjo, bet taip nieko daugiau nepasakė, o aš per savo klausinėjimus apie baseinus, slogas, nepaklausiau. doh.gif  g.gif

Įdedu ką iš ankščiau pavyko išsaugoti. Jei dar kuri nors ką turite tai įdėkite.
Primaitinimas:
Kūdikių mityba pirmaisiais metais
Nuo gimimo iki 6 mėn. — mamos pienas arba adaptuoti pieno misiniai
Tai idealus kūdikių maistas. Mamos piene yra visų kūdikiui būtinų maisto medžiagų, todėl iki 6 mėn. papildomai nieko duoti nereikia — net arbatėlės. Pasak gydytojos, mamos pienu maitinamas vaikutis būna sotus, sveikas, be to, maitindama krūtimi mama apsaugo kūdikį nuo įvairių alergijų.
Tačiau ne visos mamos gali maitinti kūdikį savo pienu. Tokiu atveju kūdikiams duodama specialių mišinėlių.
6 mėn. — daržovių tyrė

Pats pirmas „patiekalas» kūdikio valgiaraštyje turėtų būti daržovių tyrė. Pažintį su nauju skoniu kūdikis turi pradėti būtent nuo daržovių. Daržovių košelė verdama iš bulvės, morkos ir kopūsto, tačiau ne iš visų daržovių iš karto. Kūdikį pratinti prie daržovių reikia pamažu — pirmiausia košelė verdama iš bulvės, veliau ir kopūsto, ir tik tada, jeigu nėra alergijos požymių, pridedama ir morkos. Išvirusios daržovės sutrinamos, įpilama truputį mamos pieno ar mišinėlio — ir galima valgyti. Į tyrę jokiu būdu nedėkite druskos, verčiau įmeskite krapų ar petražolės lapelį skoniui pagerinti, ypač jeigu vaikutis nevalgus.
Iš pradžių daržovių tyrės reikėtų duoti po 3-4 lašiukus, didinant porciją iki pusės arbatinio šaukštelio. Toliau vieną dieną duoti arbatinį šaukštelį, kitą — jau du ir t. t. Prie daržovių košelės turėtumėte priprasti per savaitę.

6-7 mėn. — mėsa ir žuvis

Paragavus ir pripratus prie daržovių skonio, toliau kūdikiui duodame ragauti mėsytės. Patariama rinktis veršieną, triušieną arba kalakutieną. Jeigu virsite vištieną, ji turi būti šviežia, jeigu kiaulieną — mėsa turi būti liesa. Pratiname prie mėsos iš pradžių duodamos 3 g, vėliau — iki 50 g.
Beje, gydytoja įspėja, kad pieniškos dešrelės pratinant kūdikį prie mėsos netinka. „Dešrelės kūdikiams — ne maistas, be to, tai mėsos pakaitalas. Jos tokios pat nesveikos kaip mėsainiai», — sako gydytoja A. Kirdeikienė.
Nutarusios į mažylio racioną įtraukti žuvį, pradėkite nuo jūrų žuvų — jos pačios vertingiausios, turi daug polinesočiųjų riebiųjų rūgščių. Žuvies kūdikiui duokite du kartus per savaitę.

7-8 mėn. — kruopų košė

Jau laikas kūdikiui paragauti kruopų košės. Iš pradžių košė verdama iš vienos rūšies grūdų - ryžių ar avižų. Vėliau galite pabandyti išvirti grikių ar sorų košės, o pripratusiam prie įvairių kruopų skonio kūdikiui galite pasiūlyti ir keturių ar penkių grūdų. Nesaldinkite košių cukrumi!
Maitindamos kūdikį grūdų košelėmis, stebėkite, ar jo organizmas toleruoja kviečių, miežių, avižų ir rugių baltymus, vadinamąjį gliuteną, — ar normaliai auga svoris, kūdikis neviduriuoja, nevemia, jo pilvukas neišsipūtęs, jis gerai miega, yra žvalus ir linksmas. Jeigu gliuteno kūdikio organizmas netoleruoja, rinkitės gliuteno neturinčias kruopas — ryžius, grikius, soras, kukurūzus.

8-9 mėn. — vaisiai ir vaisių sultys

Jeigu norite kūdikio racioną papildyti vaisiais ir vaisių sultimis, pradėkite nuo vaisiu tyrės. Pratinkite kūdikį prie vaisių nuo vieno kurio nors vaisiaus — skusto obuolio tyrelės (be cukraus), banano, galite duoti morkų ar obuolių sulčių, jeigu kūdikis gerai jaučiasi, vėliau galite duoti morkų ir obuolių, įvairių uogų sulčių. Svarbiausia, neskubėkite — sulčių duokite po lašelį, vaisių tyrės taip pat nepadauginkite.
Gydytoja ragina neužmiršti, kad vaisiai ir vaisių sultys nėra maistas — tai tik užkandis.

10 mėn. — jogurtas

Geriausia duoti ragauti lietuviško, specialiai vaikams skirto jogurto — iš pradžių paprasto, be priedų. Jį derėtų duoti tik kaip užkandį.

11-12 mėn. — varškė, kiaušiniai

Iki 10 mėn. kūdikiui nepatariama duoti kiaušinio ir varškės. Prie kiaušinio reikėtų pratinti duodant virto trynio. Nuo 10 mėn. galima duoti paragauti truputį varškės.

12 mėn. — visko po truputį

Atsakyti
QUOTE(Globusyte @ 2009 01 21, 22:31)
Aš visai nusibaigiau, besekiodama temas apie mitybą. Vis tiek nieko neradau apie primaitinimą, kai mažiukas maitinamas mišriai. Kur galima rasti svorio, priaugimo lenteles. Kažkaip gydytoja pasvėrė, pamatavo, apčiupinėjo, bet taip nieko daugiau nepasakė, o aš per savo klausinėjimus apie baseinus, slogas, nepaklausiau. doh.gif  g.gif

gerai tas tavo vaikis priauga, nepanikuok biggrin.gif o pagal koreguota jums apskritai dar tik 3 menesiukai, taip kad kisk vaikui papa ir valgyk darzoves mirksiukas.gif

ougio svorio lenteles kazkur buvo temose, jei rasiu ikelsiu 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(larisa @ 2009 01 21, 22:35)
Įdedu ką iš ankščiau pavyko išsaugoti. Jei dar kuri nors ką turite tai įdėkite.



Aciu Larisa thumbup.gif

PS kaip tik 4 menuo temoje apie tai klause tai tau leidus nukopinau sita tavo posta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Zuwytes @ 2009 01 21, 20:36)
o jus MP ar PM valgot?  g.gif


Misinelius valgom tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Zuwytes @ 2009 01 21, 21:44)
gerai tas tavo vaikis priauga, nepanikuok  biggrin.gif  o pagal koreguota jums apskritai dar tik 3 menesiukai, taip kad kisk vaikui papa ir valgyk darzoves  mirksiukas.gif

ougio svorio lenteles kazkur buvo temose, jei rasiu ikelsiu  4u.gif
Papildyta:

Aciu Larisa  thumbup.gif

PS kaip tik 4 menuo temoje apie tai klause tai tau leidus nukopinau sita tavo posta  4u.gif


Nu, Žuvytės, jumi visada many palaikot....Ir ką mes be jūsų drinks_cheers.gif

Aciu Larisa thumbup.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Globusyte: 21 sausio 2009 - 22:04
QUOTE(larisa @ 2009 01 21, 22:35)
Įdedu ką iš ankščiau pavyko išsaugoti. Jei dar kuri nors ką turite tai įdėkite.


Aciu thumbup.gif essen.gif good.gif
Atsakyti