Kai kas taip ir daro, bet aš kiek bandžiau į karštą vandenį ar į karštus dažus mesti, tai man pasiplauna dalis spalvos, o vaškas nutirpsta ir dėmėm aplimpa apie visą kiaušinį, ir gaunasi tas fonas toks murzinai dėmėtas, spalva gaunasi pilkšva ir vietomis labiau pablukusi, nes išsilydes vaškas apsivelia aplink kiaušinį, o nuo karšto vandens dargi ir netolygiai nusiplauna spalva.. Matyt yra dar kokia gudrybė, kurios niekas nepasako, kurią naudoja tie, kas taip nutirpina vašką, bet kiek aš bandžiau- be dėmelių man nesigauna nors tu ką..
Dar kai kas nutirpina degančia žvake, laikydami ją neperarti kiaušinio, ir nutrina servtėle, bet man taip visada aprūkdavo kiaušinis juodai, ir vis tiek nublukdavo bei valant nusibraižydavo plėmais spalva, net jei labai atsargiai.. Tai čia forume merginos patarė žvakę toliau laikyti- sako kad taip trunka gana ilgai, kol tas vaškas ima tirpti, bet nesusigadina kiaušinis- tai dar nebandžiau toliau laikyti, reiks išbandyti..
Iki šiol man mažiausiai susigadindavo dedant kiaušinius į orkaitę, ir tik vaškui pradėjus tirpti, nutrindavau jį servetėle- bet ir tai spalva pablukdavo, ir net labai stengiantis nusibrūžindavo dažai, nublukdavo nuo karščio- bet man šiuo būdu kažkaip mažiausiai susigadindavo..
Vat man tas margučių menas kažkoks paslaptingas, nes kiek aš pati jį išbandžius, geriausius, efektyviausius dalykus atrasdavau pati, niekada jie nebūdavo parašyti formaliuose aprašymuose apie kiaušinių dažymą- ten viskas būna taip lakoniškai apibūdinta, o pati esmė dažnai nutylėta- daug kas sako, kad sąmoningai, ką gi darys liaudies meistrai, jei staiga visi sužinos kaip gražiai nusidažyti margučius, atras visas paslaptis:)- man kartais net nuostabu, kaip žmonės nepasako ar neužakcentuoja tokių svarbkų dalykų, turinčių lemiamos reikšmės rezultatui...
argučiai- galima sakyti vienas iš mano hobių nuo vaikystės, nors dar ir šiandien neišgaunu rezultatų tokių, kaip būna dailėse ar pas liaudies meninkus.. Tačiau techninių dalykų keletą esu atradusi- ir per tiek laiko supratau, kad neverta aklai vadovautis oficialiais mus prieš velykas atakuojančiais aprašymais, kaip dažyti margučius tradicinėmis technikomis, kurie kasmet vienodi, bet didžiajai daliai žmonijos kasmet kažkas nesigauna pagal tuos aprašymus.. Reikia pamačius kiaušinį pirmiausia bandyti patiems atskleisti technologijos paslaptį- pastebėjau, kad tai daug efektyviau, nei skaityti straipsnius ar knygas.. Aš , tarkime pamačiusi vienaip ar kitaip numargintą kiaušinį, pirma bandau galvoti logiškai, pamąstau, sakykime, kas apsaugo nuo vandens ir dažų (pvz. vaškas, parafinas, sviestinis popierius, lipni plėvelė, kepimo folija- vadinasi tuo galima daryti raštus- ir esu atradusi gana įdomių technikėlių), kas nuėda spalvą- ir pan. Ir kas ateina į galvą, tą bandau naudoti, eksperimentuoti, ir tik tada seku liaudies patarimais, kurie tikrai daug ko nepasako, o sudaro tik labai mažą dalį visos reikalingos info..
Nu aš čia jau išsiplėčiau, tiesiog norėjau pasidalinti patirtimi, nes labai mėgstu šį užsiėmimą- tiesa, dabar daugiausiai marginu tais spec. lakais margučiams, ir merkiu į tradicinius dažus- tai lakuotos vietos lieka tokios spalvos kaip ir buvo kką tik nulakuotos, jų neima dažai, o fonas nusidažo, ir gaunasi labai panašiai kaip vašku, tik paprasčiau, nes nereikia merkti į šimtą spalvų, o gaunasi marga, tai vašku seniai besiterliojau, bet vis galvoju ir prie vaško vėl sugrįžti- reikia gi puoselėti tradicijas