Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėvių amžius

QUOTE(myma @ 2006 09 21, 10:21)
Na šiais laikais tai nežianu ar gali tapti krikštatėviais nepilnamečiai  g.gif


QUOTE(Patieška @ 2005 05 01, 17:39)
Štai ką radau čia. Arkyvyskupo (ar kurio kito Kauno kurijos atstovo) atsakymas į užduotą klausimą. Klausimas, tiesa, nuo šios temos skiriasi, bet atsakymas tikrai atsako į temą
Klausimas:
Sveiki, norejau paklausti,ar sesuo seseriai gali buti kriksto mama?
Atsakymas:
Gali, tik reikia prisiminti kitas sąlygas: krikštatėviais gali būti tik šešiolikos metų sulaukę katalikai, jau priėmę pirmąją Komuniją ir Sutvirtinimo sakramentą, besilaikantys prideramo tikinčiam žmogui gyvenimo būdo, neužsitraukę jokių kanonių bausmių. Krikštatėviai negali būti krikštijamojo tėvas ir motina.

4u.gif


Atsakyti
QUOTE(myma @ 2006 09 21, 10:21)
Na šiais laikais tai nežianu ar gali tapti krikštatėviais nepilnamečiai  g.gif , bet prieš 13metų aš pati buvau 12metų ir tapau savo brolio dukros krikšto mama  ax.gif

tokia pati situacija, tik aš tada, 12 metė krikšinau sesers dukrą.Dabar jai 14 ir mes esam geros ir artimos draugės, bei turim savų paslapčių ax.gif
Atsakyti
nemanua kad labai svarbus amžius, štai kolegė į krikšto motinas ėmė vienuolikmetę. ji norėjo kad vaiko krikšto tėvai butų jauni kai jos vaikas paaugs
Atsakyti
QUOTE(Lotari @ 2006 09 26, 20:19)
nemanua kad labai svarbus amžius, štai kolegė į krikšto motinas ėmė vienuolikmetę.

Svarbus, nes tokio amžiaus žmogus dar nesupranta savo įsipareigojimų smile.gif O ir paaugliams negalima, ypač kai toks didelis skirtumas tarp 11 ir 16 metų (suprasčiau kai išimtis daroma dėl pvz. kelių mėn ar pan.). Reikalavimai bažnyčios keliami krikštatėviams šioje temoje jau ne kartą minėti. Ar jie mums patinka ar ne - kitas klausimas, bet jie yra tokie kokie yra. Amžiaus prasme t.y. bent 16 metų sulaukęs žmogus. Kad kažkam "pasiseka" apeiti taisyklę, tikrai nerodo, kad tokia yra tvarka...
Atsakyti
o kodėl ne? Bažnyčioj mums pasakė, kad svarbiausia, kad krykštatėviai būtų "bežmovane" (ką tai reiškia iki šiol nežinau) o mano vaiko krykšto mama tera 14 metų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Svetolanka @ 2006 11 03, 23:25)
o kodėl ne?

o todėl, kad pagal bažnytines nuostatas krikštatėviu gali būti tik sulaukę 16 metų asmenys ir kt. Tokia tvarka wink.gif
Jei tampa jaunesni - arba dėl rimtų priežasčių padaroma išimtis arba kažkas tas taisykles kažkodėlir kažkaip apeina...


P.S. kalbu apie Katalikų Bažnyčią.
Atsakyti
QUOTE(Patieška @ 2006 11 04, 17:40)
o todėl, kad pagal bažnytines nuostatas krikštatėviu gali būti tik sulaukę 16 metų asmenys ir kt. Tokia tvarka wink.gif
Jei tampa jaunesni - arba dėl rimtų priežasčių padaroma išimtis arba kažkas tas taisykles kažkodėlir kažkaip apeina...
P.S. kalbu apie Katalikų Bažnyčią.

tvarka yra, skaičiau, bet nepaisoma dėl įvairų priežasčių: pirmoji jei nėra vyresnių artimesnių žmonių. antra tai priklauso nuo kunigo, jei jam įrodysi jog tik tas nepilnametis turi būti krišto tėvu. o krikšto tėvai turi kaip ir atitikti vieną sąlygą, jie turi būti pakrikštyti.
Atsakyti
QUOTE(Lotari @ 2006 09 26, 19:19)
nemanua kad labai svarbus amžius, štai kolegė į krikšto motinas ėmė vienuolikmetę. ji norėjo kad vaiko krikšto tėvai butų jauni kai jos vaikas paaugs

manau kad svarbu, galiu pateikti pavyzdį iš savo patirties : pirma kartą krikštijau būdama 19m - dazin buvo man tas puseserės vaikas, o dar mokiausi ne lietuvoj tai ir nepasiruošusi buvau ir nežinojau ko reikia, o mano mama nieko nesuruošė, o giminės laukė kad bus mano viskas suruošta, žodžiu grįžau namo kažkurį savaitgalį ir sužinau kad jau ir krikštijam, finiše vaikas net krikšto drabužėlių neturėjo, nu pasveikinu aš tą vaikį kasmet gimimo dienos proga bet tai ir viskas...
o krišktijau prieš 2 metus - tai visai kitas jau mano požiūris į tai , kai pats turi vaikų - kitaip žiūri, nori kad būtu kaip savo vaikui kad norėtum ir.t.t 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotari @ 2006 11 14, 09:34)
tvarka yra, skaičiau, bet nepaisoma dėl įvairų priežasčių: pirmoji jei nėra vyresnių artimesnių žmonių. antra tai priklauso nuo kunigo, jei jam įrodysi jog tik tas nepilnametis turi būti krišto tėvu. o krikšto tėvai turi kaip ir atitikti vieną sąlygą, jie turi būti pakrikštyti.

Nu ne, tam tikrais atvejais (tikrai argumentuotais) kunigas aišku gali daryti išimtį - nuo nepaisymo tai skiriasi smile.gif , o gali ne, bet pasikartosiu pagal bendrą tvarką krikštatėviais gali būti: tik šešiolikos metų sulaukę katalikai, jau priėmę pirmąją Komuniją ir Sutvirtinimo sakramentą, besilaikantys prideramo tikinčiam žmogui gyvenimo būdo, neužsitraukę jokių kanonių bausmių.
Pvz. ir CMB tuokia nesulaukusius atitinkamo amžiaus asmenis kai tam yra priežasčių, bet tai nerodo, kad tokia yra tvarka. Išimtys iš taisyklės, kurios nedaromos bet kada ir be rimtų priežasčių.
Atsakyti
pirmą kartą krikšto mama tapau kai man buvo 14metų, o antrą kai 19 metų, tai manau kad galima ir paaugliams tapti krikštatėviams
Atsakyti
QUOTE(digi @ 2006 11 20, 23:00)
pirmą kartą krikšto mama tapau kai man buvo 14metų, o antrą kai 19 metų, tai manau kad galima ir paaugliams tapti krikštatėviams

būtent, o be to krišto tėvai tampa ypač reikalingi kai vaikas ūgteli ir jau supranta kad čia krikšto mama, tada visiems smagu.
Atsakyti
Mūsų krikštatėviai subrendę žmonės, po 25 - 30 metų. Manau pats tas rolleyes.gif Paauglių neimčiau, nebent bėda ir tikrai neturi kas jais pabūtų 4u.gif
Atsakyti