Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėvių amžius

Sveiki, as norejau jusu paklausti, gal kas zinote ar gali buti krikstateviais uz vaiko tevus apie 15 metu vyresni zmones? Aciu
Atsakyti
QUOTE(sanda @ 2005 05 02, 23:56)
Sveiki, as norejau jusu paklausti, gal kas zinote ar gali buti krikstateviais uz vaiko tevus apie 15 metu vyresni zmones? Aciu

Žinoma gali, jei klausimas tik apie amžių mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 02 gegužės 2005 - 23:06
QUOTE(sanda @ 2005 05 02, 23:56)
Sveiki, as norejau jusu paklausti, gal kas zinote ar gali buti krikstateviais uz vaiko tevus apie 15 metu vyresni zmones? Aciu


Tikrai gali. Mano mama turi pasikrikstijusi sesers dukra, nors tarp mano mamos ir tetos 16 metu skirtumas...
Atsakyti
QUOTE(Mamleta @ 2005 02 28, 11:01)
Turim tokią problemėlę- nerandam krikštatėvių savo mažylei. Norėčiau, kad dukrytę krikštytų ne draugai, o giminaičiai. Pirmai dukrai turim nuostabius krikštatėvius- mano brolis ir vyro sesuo, antajai niekaip neišrenkam. Na yra dar mano sesutė ir vyro broliukas, jie tikrai šaunūs ir fainučiai žmogiukiai, bet jiems tik 12 ir 13 metų. Kažin ar ne perjauni? Patarkit, gal kas išmanot šiuose reikaluose?



Mums kunigas sakė, kad krikšto tėvai turi būti ne jaunesni kaip 16 metų g.gif
Atsakyti
Nu subalamutijot jūs čia mane g.gif Mums krikštynos pirmadienį, ir dar turim klaustuką dėl krikšto mamos doh.gif Galvojom, jei numatytai krikšto mamytei neleis krikštyt, jos dukrytę imam, ale vo dabar žiūriu, kad sakot, jog be 16 negalima, tai ir vėl problema, nes jai tik 14 su puse g.gif Tuoj apsižliumbsiu verysad.gif
Atsakyti
M biggrin.gif ūsų sūnelio krikštatėvių amžius 25 ir 21 metai
Atsakyti
QUOTE(Brooke @ 2005 10 20, 20:36)
Nu subalamutijot jūs čia mane g.gif Mums krikštynos pirmadienį, ir dar turim klaustuką dėl krikšto mamos doh.gif Galvojom, jei numatytai krikšto mamytei neleis krikštyt, jos dukrytę imam, ale vo dabar žiūriu, kad sakot, jog be 16 negalima, tai ir vėl problema, nes jai tik 14 su puse g.gif  Tuoj apsižliumbsiu verysad.gif

Jei kunigas nieko neskys tai tu ir nesuk sau galvos. Koks skirtumas kiek metu. Anksciau krikstateviai buvo skirti tam, kad jei vaikas netektu tevu, krikstatevis liktu jo globeju. Bet dabar taip nera, viskas pagal istatyma ne pagal baznycia. Taip kad nematau jokio skirtumo kas krikstys.
Atsakyti
QUOTE(EDITAFNGRL @ 2006 04 11, 20:02)
Taip kad nematau jokio skirtumo kas krikstys.

Yra skirtumas wink.gif Jei nebūtų, tėvai taip atidžiai nesirinktų krikštatėvių. Ir dabar krikštatėviai prisiima tas pačias pareigas kaip ir anksčiau - ir tai tikrai ne tik vaikučio užauginimas (nors tai taip pat nepamiršta) O dėl amžiaus trūkumo tiesiog pasikalbėk su kunigu, - kartais esant nedideliam amžiaus trūkumui (jei tik toks trūkumas) ir atsižvelgiant į situaciją daromos išimtys, ypač jei turit rimtų priežasčių. Nežinau kaip šiuo atveju pasielgtų kunigas, bet pusantrų metų vis tik ne kokie keturi ar daugiau. Jei jau tikrai nėra kitokio varianto...
O kodėl numatytai krikšto mamai gali neleist krikštyt? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Patieška @ 2005 05 03, 00:05)
Žinoma gali, jei klausimas tik apie amžių  mirksiukas.gif


manau kad negali tik nepilnametis buti g.gif as tai astuoniolikos budama kumyte patapau tai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Nea, aš ne tą minty turėjau. Kad būtum krikštatėviu turi būti bent šešiolikos metų, priėmęs Komuniją ir Sutvirtinimą ir t.t. Tai jei visa kita yra, o tetrūksta tik biškutuko amžiaus, gal ir būtų daroma išimtis. Bet tai sprendžia parapijos kunigas žiūrėdamas į konkrečią situaciją.
Atsakyti
QUOTE(sanda @ 2005 05 02, 23:56)
Sveiki, as norejau jusu paklausti, gal kas zinote ar gali buti krikstateviais uz vaiko tevus apie 15 metu vyresni zmones? Aciu

žinoma kad gali
Atsakyti
Na šiais laikais tai nežianu ar gali tapti krikštatėviais nepilnamečiai g.gif , bet prieš 13metų aš pati buvau 12metų ir tapau savo brolio dukros krikšto mama ax.gif
Atsakyti