Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėvių amžius

Nematau nieko čia blogo, kad krikštatėvis jaunesnis už krikšto mamą.Aš pati krikštijau draugės vaiką, o krikšto tėvas buvo draugės pusbrolis, kuris už mane jaunesnis septyneriais metais.Mes tiesiog krikštijom vaikelį, o dėl amžiaus net nesusimąstėm.Taip kad nepergyvenkit ir jūs.
Atsakyti
O VYŠNELE TU NEPAGALVOJAI KAD IR TA TAVO DRAUGE LABAI NORI BUT MAZYLIO KRIKSTOMAMA mirksiukas.gif ?
Atsakyti
sorry visko neskaiciau, bet minejai kad kriksto tevas 14 metu....kai as buvau kriksto motina, man tik 17 buvo ax.gif nenoriu cia ivelti kokios tai painiavos,tiesiog pasiklauskite kunigo pas kuri krikstysit ar yra koks amziaus cenzas, nes vat mano brolio klause kiek jam metu( atrodo laaabai jaunas) visa laime jam jau 16 buvo. Gal dabar jau visai i tai neziurima. na del viso pikto pasiklauskite 4u.gif
Atsakyti
O aš kaip tik girdėjau, kad yra labai gerai, jei krikštatėviai jaunesni už tėvus, nes krikštatėviai yra įpareigojami pasirūpinti vaiku tėvų nelaimės atveju, taigi ir mirties...
Ir šiaip krikštatėviais nebūtina kviesti giminių, galima ir draugus, juk svarbu, kad geri žmonės būtų.
Mano pačios krikšto mama yra mano mamos draugė ir aš tuo labai džiaugiuosi ir labai ją myliu wub.gif , tačiaukrikšto tėvu tapo mano krikšto mamos brolis, kurio aš niekada daugiau ir nebemačiau dry.gif
Atsakyti
Manau kad jaunas krikstatevis turetu suvokti kas tai yra ir sugebeti prisimti atsakomybe uz tai. Visų pirma atsakyk sau i klausimą kam krikštatėviai reikalingi, o tada spręsk. Šiaip iš techninės pusės manau kliučių nebūtų, nebent nuo kunigo priklauso. Labai gerai kai krikšto tėvai tie patys kaip brolių ir seserų, tada nebūna taip, akd vienas turi krikštatėvius, o kito "pasiplovę"
Atsakyti
na as savo antram turiu tik broli,kuriam 13 m.ir drauge
Atsakyti
Nus kam aktualu paklauskit čia t.y. Kauno Arkivyskupo ir nebesiblaškykit. mirksiukas.gif Arba kaip kažkas jau minėjo - tiesiog kokio kunigo. ax.gif
Ir jei klausit - atsakymą imeskit čia. Manau visoms, kurioms tai rūpi, būtų naudinga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 22 balandžio 2005 - 19:20
QUOTE(Merlote @ 2005 04 15, 20:40)
Labai gerai kai krikšto tėvai tie patys kaip brolių ir seserų,

Pas mane laabai panašus variantas thumbup.gif
Atsakyti
As kai pirma karta tapau kriksto mama, man buvo 16 ar 17, nelabai pamenu...
Nemanau, kad amzius turi ribas,,, tai geriau, kai jaunesni.. ilgiau tures kriksto tevus...
Atsakyti
mes ana vasarą krikštijom savo dukryte. iš pradžiu norėjom šv. Petro ir Povilo bažnyčioj, bet teko savo parapijoj. tai va krikštatėviais buvo mano geriausia draugė, kuri man kaip sesuo. o krikštatėvis - vyro pusbrolis, kuriam kai krikštijo buvo 15 metų. dėl to ir nekrikštijom Petro ir Povilo bažnyčioj, nes ten kunigas pasakė ieškotis kito kandidato, o mes nieko kito neturėjom. pasak to kunigo, krikštatėvis turi būti vyresnis nei krikštamotė, jei krikštamotė būtų 15 - tai nieko tokio, o vat krikštatėvis kuo vyresnis tuo geriau. mūsų parapijoj dėl to amžiaus nekilo jokių kliūčių, taip kad viskas priklauso nuo kunigo. siūlyčiau pakalbėt su tuo kunigu pas kurį žadat krikštyti.
Atsakyti
QUOTE(BaMbiZiukE @ 2005 04 25, 23:36)
As kai pirma karta tapau kriksto mama, man buvo 16 ar 17, nelabai pamenu...
Nemanau, kad amzius turi ribas,,, tai geriau, kai jaunesni.. ilgiau tures kriksto tevus...

Arba tiksliau draugus, kurie patys po 5 metų gali apsikraut mažiukais ir tiek to krikštatėvavimo. rolleyes.gif Ir to protelio kiek tėra apie tai, ka reiškia būti krikšto tėvu. Aš už tuos, kurie sako, kad bent nuo 16. Gauna pasą - va tada jau žmonės laugh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 26 balandžio 2005 - 00:46
Štai ką radau čia. Arkyvyskupo (ar kurio kito Kauno kurijos atstovo) atsakymas į užduotą klausimą. Klausimas, tiesa, nuo šios temos skiriasi, bet atsakymas tikrai atsako į temą
Klausimas:
Sveiki, norejau paklausti,ar sesuo seseriai gali buti kriksto mama?
Atsakymas:
Gali, tik reikia prisiminti kitas sąlygas: krikštatėviais gali būti tik šešiolikos metų sulaukę katalikai, jau priėmę pirmąją Komuniją ir Sutvirtinimo sakramentą, besilaikantys prideramo tikinčiam žmogui gyvenimo būdo, neužsitraukę jokių kanonių bausmių. Krikštatėviai negali būti krikštijamojo tėvas ir motina.





Atsakyti