QUOTE(zarmenas @ 2010 12 11, 11:14)
Na, kad suskaičiuoti, kiek galima sutaupyti, pradžiai reikia žinoti, kiek suvartojat ir kiek pagaminat. O tai jau kintantys dydžiai... Paskaičiuoti suvartojamą kiekį dar galima daugiau-mažiau tiksliai, bet va pagaminamą... Ypač su saulės kolektoriais tai suku, dėl suprantamų priežasčių. Galima iš meteorologų išsitraukti saulėtų dienų metinius vidurkius, bet tai yra labai jau plaukiojantis dydis. Tada dar įsivelia nominalaus jėgainės galingumo klausimas - jei perkate 1kW galingumo kolektorių "bateriją", tai ji tokį galingumą duos tik vieną-dvi dienas per metus (deklaruojamas galingumas gi skaičiuojamas vos ne idealiomis sąlygomis, o mūsų lietaus krašte tai retai nutinka). Reiškia, skaičiuoti derėtų ne daugiau kaip 0,5kW, jei ne dar mažiau realiai gaunamos energijos.
Tas pats ir su vėjo energija. Aišku, gal kiek sutirštinau spalvas, bet skaičiavimo metodika daugiau-mažiau tokia. Labai gaila, kažkur pradanginau skaičiavimo metodikos linkus, būtų jums labai naudinga...
Na, jei prie progos kur užtiksiu, atsiųsiu
Na mano skaiciavimai ("primetimai") paremti statistika is airisku puslapiu, t.y. 1kw kolektorius duoda vidutiniskai 1000kw/metus = ~150euru. Suprantu kad vidurkis isvedamas is didesniu ir mazesniu skaiciu, bet as kolektoriaus nesiruosiu statytis tik metams ir tiketis minimumo, ziurint i perspektyva tai manau ir turetu gautis tas ~1000kw/metus, airijos klimatu. Mes suvartojam el energijos uz ~500euru/metus, todel pasistacius 1kw kolektoriu, visa sukaupta energija (~30%) tikrai butu panaudota 100%.
As negalvoju apie jegaines statyma, kad visiskai tenkintu el poreikius ir nereiktu jungtis prie el tinklu todel man ir nera taip aktualu pasiskaiciuoti maximale reikiama/galima jegaine kuri negamintu perteklines energijos.
Kalbant apie vejo jegaines tai as rinkciausi 2kw, nesigilinau labai i visus skaicius ir smulkmenas, bet 5kw jau butu perdaug, o tarp 2 ir 5 pasirinkimas nera didelis.