Mane linksmina tokie ŽŪM komentarai:
Pasak J.Žuko, vėjo jėgainės kaina priklauso nuo jos galingumo, komplektacijos ir kitų sąlygų. Galioja vienas principas kuo galingesnė vėjo jėgainė, tuo pigesnė instaliuotos galios vieneto kaina. Tarkime, 250 kW galios vėjo jėgainės statyba apytikriai kainuotų 1,25 mln. Lt (1 kW kaina 5000 Lt), 50 kW galios - apie 400 tūkst. Lt (1 kW kaina apie 8 000 Lt), o buitinės, vertikalios ašies 5 kW vėjo jėgainės kaina būtų apie 100 tūkst. Lt (1 kW kaina 20 000 Lt). Žinotina, kad norint prisijungti prie tinklų ir parduoti elektros energiją, dar teks sumokėti ir prisijungimo išlaidas - nuo 5 iki 10 proc. projekto vertės, - sakė ŽŪM Infrastruktūros, melioracijos ir kooperacijos departamento direktoriaus pavaduotojas J. Žukas.
Atkreipkit dėmesį į 1 kW ryškiai užlenktą kainą mažoms jėgainėms ir į tokį nekaltu veidu (galima tik įsivaizduoti) išsakomą pareiškimą, kaip reikia pačiam susimokėti prisijungimo prie tinklų išlaidas - matai, skirstomieji afigieną malonę daro priimdami iš tavęs elektrą...
kaban, dėl parėmimo (kur anksčiau rašei, necituosiu) - manau, kad tos diskusijos (o kam remti verslininkus?, kam bedarbius?, kam daugiavaikes šeimas? ir t. t. ) rodo tik tiek, kad, deja, mūsų valdžia yra nieko neverta ir iš jos nieko nesitikim, tad ir bandom atsigriebt vieni ant kitų. Manau, jei šalies finansus tvarkytų sąžiningi ir kvalifikuoti žmonės (tiek turbūt ir užtektų, bet ir tai utopija), pinigų paremti užtektų VISIEMS, ir dar liktų valstybės rezervui. Tiesa, ne visiems, ne - tik dirbantiems (laikinas bedarbis irgi potencialiai dirbantysis), nesvarbu, ar tas darbas būtų nuosavas verslas, ar vaikų auginimas, ar samdomas biudžetinis darbas. Alkoholikus ir banditus remti nematau reikalo nei vienu centu.
Beje, žodžių valdžia, valdyti pakęst negaliu - jie reiškia, kad Lietuvoj nėra jokios demokratijos, ir visi su tuo susitaikę. Gali būti tik tvarkymas ar administravimas - veikla, niekuo ne pranašesnė už kitas, tiesiog eilinė biudžetinio darbo forma su savais ypatumais. Va, kai tie išrinktieji jaučiasi aukščiau už kitus, mat net terminas jiems koks įvardyti skirtas - valdžia, kone valdovai
- tada ir prasideda... Jie, matai, valdžia, o mes - rinkėjai, elektoratas, piliečiai, vartotojai, runkeliai, kas tik nori... tik ne žmonės.
EVOY - dėl siūlymo kurti partiją
, aš į valdžią nesiveržiu. Aš noriu dirbti, o ten, kur partija, ten kvaili žaidimai ir šūdmalizmas, liaudiškai. Ir nieko čia nepakeisi, vien dėl to, kad partijoje yra daug narių, ji pradeda išsigimti - net pačiais kilniausiais tikslais įkurta. Būtinybė taikytis prie aplinkybių, nuolat elgtis konformistiškai daro savo. Aš tik už nepartinę sistemą. Kandidatuokit kaip nepartinis/-ė - ir aš susipažinsiu su jūsų pažiūromis ir turbūt atiduosiu savo varganą balsą. Nes šiaip tai jau nebeinu balsuot - seniai seniai...
O su žaliaisiais irgi nieko bendra neturiu, kaip sau nori, ten irgi savotiška partija, ir tie patys žaidimai dėl pinigų.
Grįžtant prie jėgainių - nors su elektromechanika neturiu nieko bendro, kažkodėl įtariu, kad tuose mechanizmuose nieko ypatinga, už ką reiktų mokėti ne vieną savo metinę algą. Vienas išmanantis žmogus padarytų brėžinius, kiti išmanantys pagal tuos brėžinius pagamintų (ar pritaikytų) detales, dar kitas ar tas pats surinktų - ir gautume nebrangų, nors ir ne idealų produktą. Bet idealaus ir nereikia, kad tik kainos ir kokybės santykis tenkintų. Svarbu, kad produktas būtų Lietuvos sąlygoms - jėgainė veiktų esant nepastovios krypties ir stiprumo vėjui; kad būtų pagal reikalą talpus akumas/-ai (esant pertekliniam vėjui nesisuktų tuščiai, o būtų į kur kaupti tam laikui, kai nesisuks); kad būtų nebrangios ir kuo paprasčiau keičiamos detalės (tuomet gali būti ir palyginti greitai nusidėvinčios, nes (pataisykit, jei klystu) keldami gaminio kokybę bet kokia kaina gamintojai ją ir pakelia... bet kokia kaina - čia turiu galvoj kuo mažesnę trintį patiriančius mechanizmus (be guolių, su magnetais), atsparius korozijai superdažus ir pan. - jiems tai ką, sukūrė konkurencingą produktą ir juo giriasi, o tu sumoki kelis lišnus tūkstantėlius eurų už tokį džiaugsmą. Galima gal ir dar ką prigalvoti - pvz., kad esant itin stipriam vėjui nereikėtų stabdyti jėgainės, o ją tiesiog perjungtum į kitą režimą, kai rotorius taptų daug sunkiau pasukamas, bet suktųsi toliau.
Tai jei atsirastų žmonių, tai išmanančių ir darančių, aš iš jų pirkčiau - ir su džiaugsmu dėjau ant tų europinių paramų. Po nosim tau mojuoja milijonu, o kai ištiesi ranką, pasirodo, matai, tik tokia smulkmena - paramos intensyvumas yra 60 proc. Žiūrėk, paaiškės, kad ir PVM dar pačiam susimokėti. Jau nekalbu apie tas nesąmones su prisijungimu prie tinklų.
Beje, kokios garantijos duodamos LT ir pasaulyje pačiam tam agregatui - jėgainei ar tam tikroms jos dalims? Kiek ieškojau, niekur akis neužkliuvo, čia rašyt nemadinga ar kaip? Sutartys su UABais, net ir tūkstančiui metų, manęs nedomina
- UABas vieną dieną bum ir nėr, o tu lieki su nosim.