Įkraunama...
Įkraunama...

Cepelinai iš virtų bulvių

Na aš visada darydavau cepelinus tuo sunkiuoju būdu: sunki, verdi bulves, lupi ir t.t. t.t. Bet vieną kartą mane mama pamokino, kaip pasidaryti jos žodžiais tariant tinginėlių cepelinus:
Paimi skustas žalias bulves sutarkuoji ir į masę pripili to taip vadinamo mišinio cepelinams (na žinote iš pakelių, tik ten parašyta, kad vandeniu reikia skiesti) tai štai pili tiek, kad gautūsi masė tinkama formuoti cepelinams. cepelinai gaunasi minkštučiai ir thumbup.gif skanūs (tik nežinau, kaip mamai, bet man formuojant vis tik prireikė rankas vilgyti vandenyje) Na dar turiu pasakyti kad vis tik tešla gaunasi skystesnė nei paprastai. Pirmą kartą iš baimės kad suirs apvoliojau krakmole, antrą kartą nebevoliojau- vis tiek nesuiro.

Na o mano vyrui jie nepatiko- per minkšti, tai specialiai dėl jo išmokau daryti kietus cepelinus- viskas tas pats tik jau masę prieš tai nusunkiu- supilu visą pokelį cepelinų mišinio ir pamažu nusunktą skystį pilu- tiek, kad tik tik išsimaišytų, va tada gaunasi kietoki iš vieno pokelio + bulvės man gaunasi apie 20 normalaus dydžio cepelinų (na panašių į didesnius parduotuvinius) Jie tikrai tinkami užšaldyti, aš šaldymo stalčiuje pasikloju celofano ir tolėliau vieną nuo kito sudedu, po keleto valandų paimu ir supilu į maišelį. Na nežinau, man atrodo, kad jų skonis nepakinta. g.gif
Tai tiek mano šeimynos cepelinų darymo paslapčių.
Atsakyti
Perskaiciavau atrodo viska, bet nekur neradau... Gal kas zinote, ka daryti kad cepelinai butu balti ir netamsetu? Viena pazistama sake, kad reikia kartu su bulvemis patarkuoti ir svoguna, bet man nepatiko, o gal ne taip supratau g.gif
Atsakyti
QUOTE(melissa @ 2007 03 06, 11:24)
Perskaiciavau atrodo viska, bet nekur neradau... Gal kas zinote, ka daryti kad cepelinai butu balti ir netamsetu? Viena pazistama sake, kad reikia kartu su bulvemis patarkuoti ir svoguna, bet man nepatiko, o gal ne taip supratau g.gif

Girdejau, kad deda istirpinta vit.C tablete. Kazkada bandziau citrinos rugstele vandeny istirpinta- irgi balti gavosi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2007 03 06, 13:40)
Girdejau, kad deda istirpinta vit.C tablete. Kazkada bandziau citrinos rugstele vandeny istirpinta- irgi balti gavosi 4u.gif


tikrai taip, deda vitamina C i tesla rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2007 03 06, 12:40)
Girdejau, kad deda istirpinta vit.C tablete. Kazkada bandziau citrinos rugstele vandeny istirpinta- irgi balti gavosi 4u.gif

Aciu 4u.gif Bandysiu su vit. C daryti thumbup.gif
Atsakyti
Visada norejau ishmokt gamint tokius minkshtucius cepelinus kaip buna kavinese (pvz kaip budawo Delano). Netgi tokie buna minkshtucia ir dar viduj skyscio prisirinke ir kaj prapjauni ishbega sultele biggrin.gif bigsmile.gif Bet kad ir kiek receptu su mama ishmeginom , nieko panasaus niekada nesigawo... g.gif
Gal kas nepatingetu ir parasytu pilna recepta su konkreciom normom (bent jau pirmam kartui kad pamegint ar gaunas) ? mirksiukas.gif Labai aciu ! thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(rutuks @ 2007 03 06, 13:57)
tikrai taip, deda vitamina C i tesla  rolleyes.gif

Aš su vitaminu C dariau. Na,baltesni būna ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sraigyte1 @ 2007 03 07, 23:10)
Aš su vitaminu C dariau. Na,baltesni būna  ax.gif

Padariau ir as su vit.C - idejau 1 istirpinta tab.(500mg) ant 10 cepelinu, bet nepastebejau , kad baltesni gautusi unsure.gif . Gal per mazai idejau? g.gif
Atsakyti
QUOTE(rutuks @ 2007 03 06, 14:57)
tikrai taip, deda vitamina C i tesla  rolleyes.gif

as irgi dedu ir gaunasi balti ax.gif
Atsakyti
Ir as idedu i tesla vitamino C,cepelinai baltesni buna,grazesni. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(SUNO @ 2007 03 22, 17:24)
Ir as idedu i  tesla vitamino C,cepelinai baltesni buna,grazesni. wub.gif

O tai kiek tableciu jus dedate? Viena ar daugiau???
Atsakyti
QUOTE(melissa @ 2007 03 22, 19:32)
O tai kiek tableciu jus dedate? Viena ar daugiau???


As dedu kokias keturias. ax.gif
Atsakyti